Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Praca jako programista C#

  IP: *.chello.pl 10.09.10, 17:57
  Witam,
  Obecnie zacząłem pracę jako tester oprogramowania, czy pracując na tym stanowisku zamykam sobie drogę do pracy jako programista C#/.NET, czy po jakimś czasie doszkalając się po pracy mam szansę na przeniesienie się na takie stanowisko, czy pracodawcy będą patrzeć na moje CV krzywo i zastanawiać się dlaczego od razu nie poszedłem do pracy na takim stanowisku?

  Pozdrawiam,
  Obserwuj wątek
   • losiu4 Re: Praca jako programista C# 10.09.10, 19:15
    Gość portalu: Ktoś napisał(a):

    > Obecnie zacząłem pracę jako tester oprogramowania, czy pracując na tym stanowis
    > ku zamykam sobie drogę do pracy jako programista C#/.NET,

    nie, nie zamykasz sobie. Nie wiem skąd u Ciebie takie kompleksy :) I jeszcze jedno: bo wiesz, klepanie kodu to jedno, ale rozumienie co sie własciwie robi i dlaczego - to czasem już inna sprawa. Bo widzisz, zdarzają sie takie dziedziny, że najbardziej cenieni są ludzie, którzy prócz klepania kodu znają się przede wszystkim na merytorycznej stronie zagadnienia, którą stworzony program będzie obsługiwał. Ba, bywa tak, że samo klepanie w klawisze z szybkościa 1000 000 uderzeń na sekundę ;) (takie jak sie widzi na amerykańskich filmach pokazujących biegłych programistów) jest mniej cenione niż to co programista wie poza obłąkańczym klepaniem w klawisze :)

    czy po jakimś czasie
    > doszkalając się po pracy mam szansę na przeniesienie się na takie stanowisko,

    oczywiście. I tu jest pytanie: w jakim sektorze byś pracował?

    c
    > zy pracodawcy będą patrzeć na moje CV krzywo i zastanawiać się dlaczego od razu
    > nie poszedłem do pracy na takim stanowisku?

    w częsci przypadków pewnie nie, ale niewykluczone ze i na to będa patrzec. Jak już mówiłem: zależy gdzie i co miałbyś robic. No i może też trochę od hopździngli pracodawcy :)

    Pozdrawiam

    Losiu
     • losiu4 Re: Praca jako programista C# 11.09.10, 12:40
      Gość portalu: Ktoś napisał(a):

      ale trzeba też pomyśleć p
      > rzed jego napisaniem,

      jesli chodzi o to ze prócz nie wiem - optymalizacji kodu - masz jeszcze pojecie wiedzę co i dlaczego piszesz - się zgadzamy calkowicie :)

      zastanawia mnie tylko co masz na myśli psząc "hopździngli
      > pracodawcy"? ;)

      a bo są tacy, którzy zadają takie i podobne pytania potrafią zadać. Szczególnie tacy, którzy pilnie studiują porady panienek od HR czy Ktoś-Tam Recruitment podawane w artykułach FPraca GW :) Grunt, by się tym nie przejmowac aż tak bardzo. W takiej sytuacji po prostu bym odpowiedzial dlaczego tak a nie inaczej wygląda moją "scieżka kariery". I tyle. A co będzie dalej? A Bóg jeden wie. Albo mnie przyjmą i problem zniknie albo nie i szukam roboty dalej.

      Pozdrawiam

      Losiu

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka