seyco
19.10.04, 20:42
Czego można się obawiać w przemysłowym rtg?
Nie mogę znalść żadnych informacji na temat bhp w tym dziale i w żdnych
innych.
W kodeksie pracy jest to wszystko opisane bardzo ogólnikowo.
Nie wiem od czego włściwie zacząć.
Wiem tylkotyle że do lamp rtg do40 kV sąinne przepisy jak powyżej(właśnie o
te mi chodzi).
Pracuję w ciemni i na aparaturze o napięciu lampy powyżej 96kV
A jak z pracodawcą się rozmawia.....wiadomo
nie mam pewnych argumentów, żeby postawić na swoim.
czym to grozi i jakie są skutki ośmiogodzinnej pracy w takich warunkach.
Może ktoś jest zorientowany w tym zagadnieniu.
Chodzi mi o pewne informacje.
DZĘKUJĘ!!!