Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    IP: *.akacje.pl / 195.28.170.* 22.01.05, 13:46
    Chciałbym zapytać Was czy są sposoby aby zmusić pracodawcę do terminowego
    wypłacania pensji?
    W firmie, w której pracuję niestety jest to nagminie praktykowane przez
    szefa, tłumaczy się oczekiwaniem na przelewy za wykonaną pracę dla innych
    firm.
    Wyjaśnię, iż firma w której pracuje działa na rynku budowlanym i wykonuje
    prace podwykonawcze (fasady aluminiowe) dla największych inwestorów.
    Jeśli macie wiedzę na ten temat to proszę o odpowiedź.

    Pozdrawiam
    max
    Obserwuj wątek
      • Gość: A Re: Płaca IP: *.aine.pl 22.01.05, 16:51
        Może teraz zacznie Ci płacić w terminie.
        Od 1 stycznia 2005 nie wypłacone wynagrodzenia nie stanowią kosztu.
        Wszystko jednak zalezy od systemu jaki jest w Waszej firmie. Może facet
        rozlicza się tzw. "uproszczonymi zaliczkami" - wtedy będzie mu zależeć na tym
        żeby na koniec roku nie wisiały niewypłacone wynagrodzenia. JEśli bierzecie
        pieniądze gotówką to też może Was zmusić do podpisywania list płac z data
        wcześniejszą.
      • Gość: realista Re: Płaca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.05, 17:01
        Sprzedaj parę fasad na złom ;-))))
        A tak na serio to może mieć rację. W budowlance są spore zatory płatnicze. Jakbyś szukał pracy i znasz angielski to możesz znaleźć coś w Angli lub Irlandii w tej branży. Poszukaj w poniedziałek. Powinno coś być, a jak nie to w serwisach internetowych ( coś ostatnio rzuciło mi się w oczy).

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka