Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    30.01.06, 22:42
    czy może ktoś udzielić mi odpowiedzi? wychodzę za mąż w sierpniu. a mój
    narzeczony ma odroczenie z wojska do 31.05.2006 czy w tym czasie, tzn. od VI-
    VIII może dostać bilet? prosze jesli ktoś wię niech mi da znać.
    Obserwuj wątek
      • andrejwww Re: wku 30.01.06, 23:28
        Oczywiście że może i jeżeli po tym okresie czasu nie ma żadnych przeciwskazań do
        odbycia zasadniczej służby wojskowej, wojskowy komendat ds.uzupełnień może
        powołać Pani przyszłego męża do odbycia zasadniczej służby wojskowej.

        Tzw."bilet" czyli powołanie do powszechnego obowiązku odbycia zasadniczej może
        zostać odroczony ze względu np.na ważne sprawy rodzinne lub osobiste poborowego,
        a w szczególności jeżeli jest to związane z zaistnieniem trudnej sytuacji
        rodzinnej lub osobistej, a jak najbardziej może to być zawarcie związku
        małżeńskiego i w konsekwencji urodzenie się dziecka lub prowadzenie przez
        poborowego działalności gospodarczej lub wykonywania innej pracy, która ma
        wielki wpływ na utrzymanie rodziny.Oczywiście mowa tutaj o odroczeniu i
        odroczenia tego udziela się tylko jeden raz w wymiarze od trzech do dwunastu
        miesięcy.Więcej informacji uzyska Pani w we właściwych jednostkach ds.uzupełnień.

        Pozdrawiam

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka