Dodaj do ulubionych

SKOK Kopernik

09.12.14, 23:51
Witam, jestem pracownikiem Skok Kopernik, który 22 grudnia będzie oficjalnie wchłonięty w struktury PEKAO SA. Mamy (pracownicy MK) za sobą spotkanie z Zarządem PEKAO, wysłuchaliśmy płomiennych wypowiedzi Prezesa, pełnej szczytnych haseł i populistycznych frazesów. Państwa opinie zamieszczone na tym forum są absolutnym zaprzeczeniem tego co słyszeliśmy a w co pomimo pięknej otoczki jednak nie uwierzyliśmy.
Mamy zostać "członkami rodziny PEKAO" - brzmi ładnie i dumnie ale jakoś nas nie przekonują banalne slogany. Nasza baza klientów + wsparcie BFG, to z pewnością łakomy kąsek i dobry deal, ale pracownicy, to już chyba zbędny balast, takie "zło konieczne" (?)
Czy ktoś może zdradzić, co w tzw kuluarach mówi się o przejęciu Kopernika?
Jakie są rzeczywiste plany wobec nas, pracowników skoku?
Może zechcą się wypowiedzieć byli pracownicy BPH'u aktualnie pracujący (lub już nie)
w PEKAO
Bardzo dziękuję za podzielenie się z nami tymi informacjami.
Obserwuj wątek
  • kastel69 Re: SKOK Kopernik 11.12.14, 10:52
   Witam Proszę o kontakt w piątek pod nr tel. 81 531 6339
  • kazar2 Re: SKOK Kopernik 12.12.14, 06:43
   jeśli chodzi na przykład o mój oddział i przejęty oddział skok, który nota bene znajduje się w niedalekiej odległości od oddziału, to na ten moment nikt nawet nie wyobraża sobie aby go likwidować, pracownicy się bardzo kompetentni i rzeczowi, takie jest zdanie po spotkaniach z nimi, uważam że nikt takich ludzi nie będzie się chciał pozbyć, oczywiście czas pokaże jak to będzie, bona ten moment nie wie tego nikt oprócz chyba zarządu. Jednak myślę, że wielu z tych pracowników może okazać się bardzo dobrym "nabytkiem" dla pekao sa i nie wiadomo kto się musi bać w razie gdyby się , coś podziało czego wy pracownicy SKOK boicie. Myślę, że obecni pracownicy pekao również mogą się czuć zagrożeni.
   • kazar2 Re: SKOK Kopernik 12.12.14, 06:46
    oczywiście nikt nie mówi o żadnych zwolnieniach, rekrutacja do banku cały czas trwa, często brakuje na ten moment rąk do pracy, więc jeśli z powodów logistycznych likwidacja placówki będzie konieczna to ci ludzie powinni mieć miejsca pracy, jedynie może zmienić się lokalizacja.
   • 59lili Re: SKOK Kopernik 05.01.15, 20:11
    Znam wszystkich w "Byłym Koperniku" i mam pytanie? Kto tam niby jest kompetentnym pracownikiem? Takim który zna prawo bankowe a nie tylko podstawowe z palca napisane procedury i parę operacji w SKOK-com?. Po pierwszej rozmowie z naprawdę kompetentną osobą z Banku wątpię czy ktoś dostanie takie same stanowisko pracy jakie zajmował w Koperniku. Oczywiście może i są jakieś rodzynki które tylko dzięki temu że zajmował takie a nie inne stanowisko pracy w Koperniku otrzyma pracę ale na krótszą metę nie wydaje mi się aby ją długo zajmował - Mało to było Wielkich Powrotów do Kopernika? Ja życzę wszystkim aby jak najszybciej uciekali bo nie liczyłbym jakiś kokosów z Pekao - dadzą może aneksy ze zmianą stanowiska i miejsca pracy i będą się ludzie zwalniać - niestety taka prawda- ludzie obudźcie się - żadnej odprawy nie dostaniecie - bo niby za co.
  • kazar2 Re: SKOK Kopernik 12.12.14, 06:57
   możesz napisać również tutaj
   konfederaci.org.pl/napisz-do-nas/
   • sceptyczna15 Re: SKOK Kopernik 14.12.14, 00:33
    Dziękuję za odpowiedzi i uspokojenie mnie bo myślałam że to gorzej będzie wyglądać.
    Przepraszam kastel69 ale chyba jeszcze nie jestem gotowa na rozmowy przez telefon, super że napisaliście - weekend i przyszłość wygląda dużo lepiej.
    • fajnybank Re: SKOK Kopernik 14.12.14, 11:31
     ZZ lansują się.
     Każde miejsce i pora są dobre.
     • 1maestro Re: SKOK Kopernik 25.12.14, 12:15
      Tak jest - każda okazja jest dobra na lans.

      W Banku liczy się wyłącznie ( W.Y.Ł.Ą.C.Z.N.I.E ) rachunek ekonomiczny. Jeśli placówka pójdzie do likwidacji nikt nie będzie przejmował się kompetencjami pracowników. To już nie PRL drodzy związkowcy, to twardy biznes. Liczy się wyłącznie interes AKCJONARIUSZY, proacownik jest tylko trybikiem. Masz katar - (.....).
      • justaaa_k Re: SKOK Kopernik 14.03.15, 17:58
       Jestem załamana jakie stawki nam daliuncertain a przeciez raczej jedzie się na samych podstawach bo z premią kwartalną to nie wiadomo czy dostaniesz no i ile. Chyba chcą się nas pozbyć
       • fajnybank Re: SKOK Kopernik 15.03.15, 10:59
        justaaa_k napisała:

        > Jestem załamana jakie stawki nam daliuncertain a przeciez raczej jedzie się na samych
        > podstawach bo z premią kwartalną to nie wiadomo czy dostaniesz no i ile. Chyba
        > chcą się nas pozbyć
        Podaj kilka liczb .
        • justaaa_k Re: SKOK Kopernik 15.03.15, 23:29
         2700 brutto. A premia kwartalna nie wiem jaka, nikt nam nie powiedział
         • fajnybank Re: SKOK Kopernik 16.03.15, 07:03
          To nie jest jeszcze taka mała stawka w Banku Pekao SA, są tacy co mają mniej. Zależy to również od stanowiska.
          Niemniej nie zmienia to faktu ,że nie napawa to optymizmem i z taką płacą nie da się normalnie żyć.
          A jakie stawki mieliście do tej pory?
          Premia jest uznaniowa , kwota zależy od realizacji planów, zadań.
          • justaaa_k Re: SKOK Kopernik 16.03.15, 21:35
           podstawe mielismy moze i mniejsze ale co miesiac premia za sprzedaz, tyle ile sprzedałeś to tyle masz do wypłaty. Mniej więcej jaka kwota jest tej premii?
           • xxlxx63 Re: SKOK Kopernik 25.03.15, 00:24
            nie narzekaj zawsze może być gorzej
            • aparatka_12 Re: SKOK Kopernik 01.04.15, 23:53
             Podobno przez 6 miesięcy od przejęcia obowiązuje pracowników Kopernika okres ochronny, w którym nie można im zmienić stawki wynagrodzenia ani zajmowanego stanowiska.
             Jak to się ma do rzeczywistości??
         • kazar2 Re: SKOK Kopernik 03.04.15, 06:48
          jeśli chodzi o stawki "Skokowców" to wcale nie są niskie w porównaniu do stawek "pekaowców", a często są nawet i wyższe, a byli Pracownicy SKOK są raczej faworyzowani, otrzymują stanowiska, na które nie mogli od lat liczyć doświadczeni Pracownicy Pekao. Niestety ich potencjał nie został odkryty.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka