Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

weekend majowy - urlop

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.07, 23:04
    powiedzcie mi w zakładzie pracy w którym pracyje sie przez 7dni w tygodniu
    (market oczywiście) ja chcąc wziąć urlop od 1 powiedzmy do 10maja czy 1 i 3
    maja mam dzień wolny czy moży pracodawca mi dać w te dni urlop?
    ja uważam że to powinny być dni wolne ale dzisiaj mialam ostra dyskusje z
    dwoma kierownikami i on uważaja że można wpisać jako urlop, co wy na to? może
    ja o czymś nie wiem?
    Obserwuj wątek
      • marcin_33 Re: weekend majowy - urlop 07.04.07, 11:44
        Wszystko zalezy od tego czy ten 1 i 3 maja to zgodnie z Twoim harmonogramem
        pracy, dni wolne czy pracujące. Jeżeli pracujace - musisz wypisać urlop.
        Zasada jest taka - urlop udzielany jest pracownikowi na dni, w których zgodnie
        z obowiazującym go harmonogramem, winen świadczyc pracę. Na dni wolne, zgodnie
        z takim harmonogramem, urlopu nie bierzesz, choćby to nawet była środa czy
        piątek.
      • Gość: 32 Re: weekend majowy - urlop IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.07, 00:07
        ja wiem że gdybym miała wypisany grafik to na dni na które faktycznie
        chciałabym urlop musiałabym wziąć jako dni urlopu, jednak wygląda na to że
        wszystko zależy od mojego kierownika i układając urlop choć nie musi (bo jest
        dużo innych osób do pracy) może mi wpisać dni urlopu w święta.... czyli jeżeli
        kierownik będzie wredny to zabierze mi możliwość posiadania kilku dni wolnych
        za stratą małej ilości urlopu... czyli jestem niewolnikiem jeszcze większym niż
        myslałam dlatego że pracuje w markecie który jest otwarty 7dni w tygodniu -
        hmmmm a tak dobrze mi sie pracowało... czas chyba zmienić prace w której będę
        troche mniejszym niewolnikiem...pozdrawiam wszystkich
        • snajper55 Re: weekend majowy - urlop 09.04.07, 02:40
          Gość portalu: 32 napisał(a):

> czyli jeżeli kierownik będzie wredny to zabierze mi możliwość posiadania kilku
          > dni wolnych za stratą małej ilości urlopu...

Market jest w te dni otwarty i ktoś musi mieć te dni jako dni pracy do grafiku
          wpisane. Dlaczego nie Ty ? Jeśli będziesz miała je wpisane a mimo to będziesz
          chciała mieć wolne - musisz na te dni wziąć urlop. Nie rozumiem co w tym
          dziwnego i gdzie tu jest "wredność" kierownika.

S.
          • Gość: 32 Re: weekend majowy - urlop IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.07, 11:19
            cała sprawa w ogóle nie dotyczy mojej osoby tylko współpracownika i to ja będę
            w te dni pracować więc właściwie sprawa mnie nie powinna obchodzić, chodzi mi o
            to że jeżeli grafik będzie dopiero ustalany dlaczego mu zatem nie
            zrobić "dobrze" i dni ustawowo wolne dać mu jako wolne a nie zabierać mu urlop..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka