Gość: praca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.07, 17:42 Jakie perspektywy są po studiach: Finanse i Bankowość? (praca jako księgowy z angielskim i niemieckim) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: juniorman Re: księgowy IP: *.toya.net.pl 17.08.07, 17:45 Bardzo duże:-) Pracę uważam za ciekawą, ogłoszeń nie brakuje, trzeba jedynie czytać sporo ustaw, orientować się w polityce i prawie, więc człowiek na tym stanowisku ma obowiązek kształcić się całe życie. W dużych koncernach najciekawszą sprawą jest zespół księgowych ds. strategii podatkowych. To już śmietanka, gdybyś się tam dostał...:-) Mam znajomą księgową, w małej 20-osobowej firmie. Zarabia ok. 4 tys. wychodzi z pracy o 13-14 jak się uwinie z robotą. Odpowiedz Link Zgłoś
absolwencina parę słów od księgowego z trójmiasta; 18.08.07, 10:07 zawód konkretny, dobry księgowy jest rzeczywiście potrzebny w każdej firmie - małej i dużej, ale księgowych jest dużo, konkurencja na tym rynku ogromna, więc pracodawcy mogą w nas przebierać jak w przysłowiowych ulęgałkach; ogłoszeń w Wyborczej i na portalach rekrutacyjnych rzeczywiście sporo , ale pewnie chętnych, którzy wysyłają w odpowiedzi swoje aplikacje - dużo więcej, w wielu ogłoszeniach od kandydata na zwykłego księgowego wymaga się wszechstronnej wiedzy w wielu dziedzinach - doświadczenie w zawodzie i wykształcenie kierunkowe to za mało, trzeba być jeszcze asetywnym, umieć pracować w zespole i w warunkach stresu oraz biegle znać co najmniej sześć ustaw i dwa kodeksy - które z księgowością nie mają niewiele wspólnego - np kodeks spółek handlowych albo prawo celne; proponowane wynagrodzenie - w wielu firmach 1.500 zł netto dla księgowego to za dużo ( "tak wysokich wynagrodzeń to my nie wypłacamy"); " mam znajomą księgową, w małej 20-osobowe firmie Zarabia ok. 4 tys. wychodzi z pracy o 13-14 jak się uwinie z robotą " - 4 tyś na etacie za 6 godzin pracy dziennie ?! proszę o kontakt do tej firmy; nie zdziwiłbym się, jeżeli znajomej obniżą wynagrodzenie, zwiąkszą zakres obowiązków, lub podziękują za miłą współpracę i skorzystają z usług tzw podmiotu zewnętrznego czyli biura rachunkowego - EKONOMIA; ja też mam znajomą księgową , pracuje w firmie trochę większej, ze 4.000 netto to spokojnie zarabia, ale pracy przed 18 to nie kończy; atutem autora wątku jest znajomość dwóch języków obcych - jeżeli angielski i niemiecki znasz rzeczywiście biegle, z uwzględnieniem terminologi z księgowości - to rzeczywiście masz na rynku spore perspektywy - księgowych jest dużo, angielski zna prawie każdy z wyższym wykształceniem, za to księgowych ze znajomością niemieckiego -jest dużo mniej, ech gdybym znał niemiecki dostałbym super fuchę - było tak blisko; Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anka Re: księgowy IP: 195.28.182.* 18.08.07, 10:40 ja tez jestem po finansach i bankowosci specjalnosc rachunkowosc, staz pracy 1,5 roku, zarabiam 2000 netto na rzie na okresie probnym w miedzynarodowym biurze rachunkowym we wrocku.. czy to duzo czy malo?? Odpowiedz Link Zgłoś