Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.07, 17:42
    Jakie perspektywy są po studiach: Finanse i Bankowość?
    (praca jako księgowy z angielskim i niemieckim)
    Obserwuj wątek
      • Gość: juniorman Re: księgowy IP: *.toya.net.pl 17.08.07, 17:45
        Bardzo duże:-) Pracę uważam za ciekawą, ogłoszeń nie brakuje, trzeba jedynie
        czytać sporo ustaw, orientować się w polityce i prawie, więc człowiek na tym
        stanowisku ma obowiązek kształcić się całe życie. W dużych koncernach
        najciekawszą sprawą jest zespół księgowych ds. strategii podatkowych. To już
        śmietanka, gdybyś się tam dostał...:-) Mam znajomą księgową, w małej 20-osobowej
        firmie. Zarabia ok. 4 tys. wychodzi z pracy o 13-14 jak się uwinie z robotą.
        • absolwencina parę słów od księgowego z trójmiasta; 18.08.07, 10:07
          zawód konkretny, dobry księgowy jest rzeczywiście potrzebny w
          każdej firmie - małej i dużej, ale księgowych jest dużo,
          konkurencja na tym rynku ogromna, więc pracodawcy mogą w nas
          przebierać jak w przysłowiowych ulęgałkach;

          ogłoszeń w Wyborczej i na portalach rekrutacyjnych rzeczywiście
          sporo , ale pewnie chętnych, którzy wysyłają w odpowiedzi swoje
          aplikacje - dużo więcej, w wielu ogłoszeniach od kandydata na
          zwykłego księgowego wymaga się wszechstronnej wiedzy w wielu
          dziedzinach - doświadczenie w zawodzie i wykształcenie kierunkowe
          to za mało, trzeba być jeszcze asetywnym, umieć pracować w zespole i
          w warunkach stresu oraz biegle znać co najmniej sześć ustaw i dwa
          kodeksy - które z księgowością nie mają niewiele wspólnego - np
          kodeks spółek handlowych albo prawo celne;

          proponowane wynagrodzenie - w wielu firmach 1.500 zł netto dla
          księgowego to za dużo ( "tak wysokich wynagrodzeń to my nie
          wypłacamy");

          " mam znajomą księgową, w małej 20-osobowe firmie Zarabia ok. 4 tys.
          wychodzi z pracy o 13-14 jak się uwinie z robotą " - 4 tyś na etacie
          za 6 godzin pracy dziennie ?! proszę o kontakt do tej firmy;

          nie zdziwiłbym się, jeżeli znajomej obniżą wynagrodzenie, zwiąkszą
          zakres obowiązków, lub podziękują za miłą współpracę i skorzystają z
          usług tzw podmiotu zewnętrznego czyli biura rachunkowego -
          EKONOMIA;

          ja też mam znajomą księgową , pracuje w firmie trochę większej,
          ze 4.000 netto to spokojnie zarabia, ale pracy przed 18 to nie
          kończy;

          atutem autora wątku jest znajomość dwóch języków obcych - jeżeli
          angielski i niemiecki znasz rzeczywiście biegle, z uwzględnieniem
          terminologi z księgowości - to rzeczywiście masz na rynku spore
          perspektywy - księgowych jest dużo, angielski zna prawie każdy z
          wyższym wykształceniem, za to księgowych ze znajomością
          niemieckiego -jest dużo mniej, ech gdybym znał niemiecki dostałbym
          super fuchę - było tak blisko;
      • Gość: anka Re: księgowy IP: 195.28.182.* 18.08.07, 10:40
        ja tez jestem po finansach i bankowosci specjalnosc rachunkowosc,
        staz pracy 1,5 roku, zarabiam 2000 netto na rzie na okresie probnym
        w miedzynarodowym biurze rachunkowym we wrocku.. czy to duzo czy
        malo??

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka