Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

certyfikat księgowego

17.07.08, 21:48
    czy ktoś zdawał taki egzamin w ministerstwie finansów? czy naprawdę tak trudno zdać ten egzamin?
    Obserwuj wątek
        • Gość: pawelk Re: certyfikat księgowego IP: 212.180.165.* 17.07.08, 22:53
          bzdury kolego gadasz. zdecydowana większość zdających ma doświadczenie i
          większość nie zdaje za pierwszym razem. Porównywanie licencji MF do takiego ACCA
          jest bez sensu. ACCA to rozległa wiedza na temat całokształtu finansów, zaś
          wiedza potrzebna na certyfikat to typowa specjalistyczna wiedza
          księgowo-podatkowa potrzebna w polskiej rzeczywistości. Tak dla przykładu:
          chciałbym widzieć posiadacza tylko ACCA który prawidłowo wyliczy składki ZUS dla
          osoby która pracuje na etacie, plus na umowę-zlecenie a na dodatek jeszcze ma
          własną działalność. Takie zadanie można trafić na egzaminie. Tak więc trzeba
          dokładnie sobie określić czym dokładnie chce się w szeroko pojętej branży
          finansowej zajmować.
          • Gość: K Re: certyfikat księgowego IP: *.chello.pl 18.07.08, 00:17
            Ktoś z ACCA czy CIMA nie zajmuje się liczeniem składek ZUS. To zupełnie inny
            poziom. Ja jestem w połowie CIMA i nawet nie chcę znać szczegółów dot. składek
            ZUS. Licencję MF zdobyłem za drugim razem, fakt, ale robiłem to raczej dla
            zasady niż z potrzeby a na pierwszy egzamin wpadłem "z biegu"
            • Gość: Kuleczka82 Re: certyfikat księgowego IP: *.multimo.gtsenergis.pl 18.07.08, 07:41
              ja chciałabym zdobyć certyfikast MF aby prowadzić włąsne biuro rachunkowe (w przyszłości, bo narazie to nawet w biurze rachunkowym nie pracuje)
              i jeszcze chciałabym się dowiedzieć kto może podchodzić do takiego egzaminu, po spełnieniu jakich warunków? bo na stronie www.e-podatnik.pl wyczytałam, że:

"Osoby fizyczne aby uzyskać certyfikat księgowy muszą spełnić co najmniej jeden z poniższych warunków:
              - udokumentowały trzyletnią praktykę w księgowości oraz posiadają wykształcenie wyższe magisterskie uzyskane na jednym z kierunków ekonomicznych o specjalności rachunkowość lub innej, dla której plan studiów i program kształcenia odpowiadał wymogom określonym przez organy uczelni dla specjalności rachunkowość, w jednostkach organizacyjnych uprawnionych, zgodnie z odrębnymi przepisami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych,
              - udokumentowały trzyletnią praktykę w księgowości, posiadają wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne na kierunku innym niż rachunkowość oraz ukończyły studia podyplomowe z zakresu rachunkowości w jednostkach organizacyjnych uprawnionych, zgodnie z odrębnymi przepisami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych,
              - udokumentowały dwuletnią praktykę w księgowości, posiadają wykształcenie co najmniej średnie oraz złożyły z wynikiem pozytywnym egzamin sprawdzający kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy"
              ja sie mieszcze w tym 3 odnośniku (mam inż.agroekonomi) i sie zastanawiam czy mogę zdawać taki egzamin w MF (jesli odbede taką 2 letnią praktykę?)
              Czy ja to dobrze interpretuję?

• Gość: kas Re: certyfikat księgowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.08, 08:20
        Egzamin zdać jest bardzo trudno, natomiast bez problemu można
        skończyć studia podyplomowe Ja kończyłam takie, które trwały pół
        roku - nic się nie nauczyłam ale papier mam. Teraz zdobywam wiedzę
        praktyczną korzystając z tego, że pracuje z bardzo doświadczonymi
        ksiegowymi, którym co prawda nie udało sie zdać egzaminu ale wiedzę
        mają ogromną.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka