Dodaj do ulubionych

Chodorowski był w PZPR!!!

21.11.06, 20:23
Myślę, że to następny fakt (o którym zresztą dowiedziałem się z tego forum) z
tych które powinny zmieść tego pana z prezydenckiego stołka! Oby!!!
Obserwuj wątek
    • bordo5 Re: Chodorowski był w PZPR!!! 21.11.06, 20:32
      lauder3 napisał:

> Myślę, że to następny fakt (o którym zresztą dowiedziałem się z tego forum) z
      > tych które powinny zmieść tego pana z prezydenckiego stołka! Oby!!!

Jesteś dzielnym tropicielem zła. Gratuluję. Wytrop jeszcze , czy nie jest
      Żydem, z kim sypia, czy nie jest pedałem, i czy, jeśli jest w kościele, modli
      się naprawdę czy tylko mydli nam oczy. To co zrobił dla Mielca nie jest wcale
      ważne.
          • slodyczka Re: Chodorowski był w PZPR!!! 21.11.06, 20:53
            Dla niektórych wszyscy co nie są w PIS to potwory, ludzie zła i ciemnej strony
            mocy. W tych kłótniach i "wymianie poglądów" zapominamy o człowieku, niektórzy
            są tak zaślepieni nienawiścią....przykre
                • lauder3 Re: Chodorowski był w PZPR!!! 21.11.06, 21:12
                  Mam i bede miał do Chodorowskiego pretensje o kolej bo żaden kolejarz nie
                  bedzie bronił i naprawiał kolei w Mielcu - to nie czasy komuny!!! Musi to
                  zrobić gospodarz miasta tak jak to się dzieje w całej Polsce gdzie rządzą
                  dobrzy gospodarze. Pytam się jeszce raz - kto jak nie Mielec i jego władze nają
                  o to zabiegac??? Chodorowski nie dość, że nie zabiegał to jeszcze prowokował
                  kolejarzy swą nieudolnością, nieznajomością tematu, realiów i arogancją!!!
                  • nina_love Re: Chodorowski był w PZPR!!! 21.11.06, 21:19
                    Jak ma to zrobić ??? Przecież to jest własność PKP a nie miasta. A goście z PKP
                    są winni miastu kupe kasy z podatków i co można z tym zrobić ... zlicytować
                    PKP ??? Wysłać paru kolejarzy na "zieloną trawke" ??? No chyba nie o to chodzi.
                    • yapkovitz Re: Chodorowski był w PZPR!!! 21.11.06, 22:19
                      Jezeli miarka wg. ktorej mierzy sie okres rzadow Chodorowskiego jest wyglad
                      dworca PKP w Mielcu, a nie wyglad calego miasta, nowe ulice, nowe chodniki,
                      rozbudowa strefy ekonomicznej, budowa parku technologicznego to o co w tym
                      wszystkim chodzi?
                      -
                        • dziunek7 Re: Chodorowski był w PZPR!!! 21.11.06, 22:53
                          POPIOŁEK był w SOLIDARNOSCI a nie był internowany, to co on za działacz.Podpiął
                          sie pod steropian. NIech sie przyzna. Chce wiedzieć kto moze rządzić moim
                          miastem!!!!!!!.
                          A PKS w Mielcu dlaczego został sprzedany jakiejś firmie Coneks. Czemu Popiołek
                          tego nie zastopował. NIECH oDPOWIE!!!!!!
                        • lauder3 Re: Chodorowski był w PZPR!!! 22.11.06, 15:52
                          Moze i jest to bicie piany z mojej strony ale niezaleznie od tego czy mi
                          wierzysz czy nie - nie wiedzialem o tym ze Chodorowski byl aktywista PZPR (jak
                          to ktos okreslil) a przeciez wyborca powinien wiedziec jak najwiecej przy tak
                          waznym wyborze niezlaeznie od tego jakiej wagi sa to fakty i czy przy
                          podejmowaniu decyzji beda brane pod uwage czy nie...
                      • ispaniola Re: Chodorowski był w PZPR!!! 22.11.06, 17:30
                        Bardzo doceniam zmiany w wyglądzie miasta. Wreszcie nie wygląda jak
                        przygnębiający zestaw szaroburych bunkrów na dziurawym, krzywym bruku. Jest
                        coraz ładniejsze, barwne, przyjemne. Naprawdę w pewnym momencie, tak może z 10
                        lat temu a w niektórych punktach miasta i później, nie dało się wyjśc z domu,
                        pospacerować, patrzeć na bloki i chodniki, bo sie popadało w depresję. Żyć się
                        tu nie chciało, wstyd było wyprowadzic gości na "zwiedzanie", bo człowiek był
                        czerwony jak burak, gdy sie potykali. Dziwili się, że te bloki muszą byc u nas
                        koniecznie takie paskudne, bo wszędzie indziej to już się docenia estetykę.
                        Teraz to się zmieniło i bardzo dobrze!Nareszcie! Ja na to bardzo czekałam.
                        • kret07 Re: Chodorowski był w PZPR!!! 22.11.06, 20:35
                          10 lat temu to w całej Polsce było inaczej. Fakt, że w Przemyślu do tej pory
                          jest nędza - chociaż niektórym się podoba- więc kwestia gustu. Ale bez
                          przesady, że straszyło chyba Cię fantazja poniosła. Ale ładne bloki i równe
                          chodniki to troszkę infantylna ocena. Ok, cieszę się, że są zrobione, ale to za
                          mało. Trzeba zrobić coś żeby ludziom się tutaj dobrze żyło. A co zrobiono do
                          tej pory. Hmm.... możecie pisać. Mi ciężko wyliczyć
                          Mieszkam w bloku, koło którego wybudowano ulicę ruchliwą jak jasny gwint,
                          płytki odpadają, okna sie trzęsą. Bloku nikt nie remontuje i nadal wygląda
                          obleśnie(tutaj ukłon do MSM), a jak już pisałem wcześniej mieszkam przy drodze,
                          którą auta jeżdżą codziennie. To jest miejsce gdzie mieszkam, więc oceniam.
                          Idąc dalej - mam prawie 30 lat i od tego roku zaczyna mięć katar sienny (nie
                          wiem czy wszyscy tak maja w tym wieku). Ciekawe, dlaczego? Aha, nikt nam nie
                          zrobił parkingu przed blokiem, a więc w zimie będzie "winter masakra 06/07".
                          Tutaj kłaniam się do miasta, bo skoro kupiło ulicę od powiatu, którą
                          wyremontowało to mogło też fragmencik parkingu, który się przy niej znajduje
                          (dosłownie fragmencik). Skoro władze chcą tak bardzo dbać o miasto i kupują
                          ulice od powiatu to dlaczego parkingu od MSM nie kupią. A jeśli nie chcą to, od
                          czego na sesjach są przewodniczący rad osiedli i dlaczego nie lobbują. Pewnie
                          zapytacie to, dlaczego nie startowałem na radnego i sam tego nie zrobię, bo
                          taki jest tutaj sposób na ścinanie rozmowy. Otóż praca mi na to nie bardzo
                          pozwala. Ale nie wnikajmy. W niedziele nie idę do wyborów pewnie wyjadę, żeby,
                          mnie sumienie nie gryzło. Nie wiem, przy kim postawić „X”.
                          Ah może się trochę użalam. Ale naprawdę uważam, że ważne jest poprawienie
                          warunków życia. Chodnik tez ważny, ale bez jaj. Liczy się suma.
                          Ja się tam chodnikiem nie podniecam :)
                          • nina_love Re: Chodorowski był w PZPR!!! 22.11.06, 22:26
                            a co ma być zrobione żeby się ludziom dobrze żyło ??? Jak dla mnie wyjazd w czasie wyborów albo pozostanie w domu to brak możliwości uczciwej krytyki przez 4 lata (tak w głębi ducha). Oczywiście to też brak społecznej odpowiedzialności za to co się dzieje. Ja na ten przykład nie pamiętam na kogo głosowałem 4 lata temu ale (również dzięki Forum) będę pamiętał kogo chciałbym rozliczyć za 4 lata.
                          • ispaniola Re: Chodorowski był w PZPR!!! 23.11.06, 08:44
                            Infantylne, żeby nie powiedzieć inaczej to jest to: " mam prawie 30 lat i od
                            tego roku zaczyna mięć katar sienny (nie wiem czy wszyscy tak maja w tym
                            wieku)." - to jest głos w dysusji o przyszłym prezydencie! To, że masz katar.
                            Ja też mam i coraz większy odsetek Polaków, nie tylko w Mielcu. I mają go nawet
                            dzieci w wieku 1 roku. Nie wiem jak można miec 30 lat i tego nie wiedzieć. A
                            moja ocena była po prostu cząstkowa, bo stanowiła odpowiedź na post yapkovitza,
                            który poruszył temat estetyki. I nie, nie jest to temat infantylny, choć z
                            drugiej strony rzeczywiście są ludzie, którzy tego nie zroumieją, dla których
                            pewne sfery życia nie mają znaczenia.
                        • inesita3 Re: Chodorowski był w PZPR!!! 23.11.06, 12:09
                          Tu muszę sią wtrącić! Te kolorowe i piękne bloki należą do Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej a nie do MZBM. Te bloki są odnawiane z funduszu remontowego, którzy my członkowie MSM co miesiąc płacimy, zatem nie pochodzą z kasy miejskiej. Bloki z tabliczkami MZBM, z małymi wyjatkami są nadal szare i obskórne.
      • totamtenham Re: Chodorowski był w PZPR!!! 22.11.06, 22:19
        O osobie piastującej urząd prezydenta miasta, kandydującej do tego urzędu
        wyborcy winni wiedzieć jak najwięcej. Nie mówię wszystko bo to nie jest
        możliwe, ale jak najwięcej. A już o przynależności do różnych stad to wszystko.
        A pan Chodorowski w różnych stadach bywał. A to PZPR a to Unia Wolności a teraz
        żeby ci co go bliżej nie znają o tym nie wiedzieli schował się w stadzie NASZ
        MIELEC NASZ POWIAT. A bycie szeregowym członkiem PZPR a bycie aktywistą tego
        stada to zupełnie coś innego. I jeszcze ten człowiek ma czelność często
        manifestować swą przynależność do Kościoła Katolickiego. Co za obłudnik !!!
        • dziunek7 Re: Chodorowski był w PZPR!!! 22.11.06, 22:38
          Próbuje panowac nad emocjami ale "to tam ten ham" to chyba trafny nick dla
          ciebie.
          Przesadzasz juz oceniając kto ma prawo należeć do koscioła. Ty z takim jadem
          nienawiści do ludzi chcesz być cenzorem prawości lub nie człowieka. Koszmar..
          • totamtenham Re: Chodorowski był w PZPR!!! 23.11.06, 19:51
            Odpowiem Tobie i Wam wszystkim, którzy chcecie ze mną polemizować w sferze
            filozofii honoru. Mógłbym tu zacytować słowa znanego, cenionego człowieka,
            który wypowiedział się w kwestii prawdy, półprawdy; ale nie uczynię tego. W
            każdym razie jestem tego samego zdania i tą zasadę wyznaję w życiu. Jak coś
            jest czarne to jest czarne, jak się to przemaluje na niebiesko, to każda rysa
            odsłoni prawdziwy kolor. Zawsze to będzie czarny. I to byłoby na tyle.
            Pozdrawiam wszystkich, moich przeciwników szczególnie ciepło.
        • hemafrodyta Re: Chodorowski był w PZPR!!! cham 22.11.06, 23:53
          Ktos tu pisal ze kosciol katolicki to instytucja.PZPR tez byla instytucja.I tu i tam obowiazywaly podobne zasady (wszystkim po rowno i takie tam),jednym nie wyszlo drugim nie wychodzi prowadzenie owieczek do zbawienia.Jak wiec roznica miedzy przynaleznoscia do jednej czy drugiej organizacji.A czy wiesz katoliku ze Hitler ,Stalin i im podobni maja szanse na zbawienie wieczne.Jakim sposobem,ano zapytaj ksiedza proboszcza niech Ci wyjasni jaki to grzech i tylko jeden ! zamyka drzwi do raju.Jestem bezpartyjna i nie bawie sie w polityke ale popieram Chodorowskiego i to by bylo na tyle.
    • ten_ktory_nie_wie Re: Chodorowski był w PZPR!!! 24.11.06, 16:52
      a co mnie to obchodzi
      ludzie dajcie już spokój, z tym wszystkim
      miliony ludzi było w PZPR i co,
      z tego wynika że też jestem komuchem, bo się urodziłem wtedy gdy PZPR rządziła,
      co mnie to obchodzi, najwazniejszy jest teraz rozwój, przyszłość
      niech historycy i panowie z IPN grzebią się w błocie Polski PRL-owskiej,
      zamiast myśleci o przyszłości to my zawsze grzebiemy sie w przeszłości.
      Już Otto von Bismarck powiedział: Dajcie Polakom wolność, a sami się wykończą'
      nic dodać nic ująć
      • novacky Re: Chodorowski był w PZPR!!! 24.11.06, 17:25
        mylisz sie!
        Komunizm wykształcił u ludzi pewne kanony i sposoby zachowań, które nie służą równemu traktowaniu wielu problemów. Stąd dzisiaj ludzie akceptuja to co jest do bani bo sie do tego przyzwyczaili i dlatego nie potrafia stworzyć czegoś co jest lepsze od tego co było. Dopiero jak sie ludzie duszą zaczynają mysleć, reszta nie nikogo nie obchodzi, dlaczego? Plany które są realizowane przez urząd miejski zostały zaprojektowane przez biuro z Warszawy za czasów kiedy komunizm miał się cąłkiem nieźle. To nie jest nic nowego, nowe są modyfikacje. Dla jednych PZPR było przykrą koniecznością, dla innych sposób na dostatnie życie bez względu na to kto na tym tracił najwiecej.

Mówienie że teraz liczy sie rozwój, aktywność bez popartej praktyki zawodowej, służącej rozwojowi jest bzdurą i ucieczką od normalności.

Napisałeś "z tego wynika że też jestem komuchem, bo się urodziłem wtedy gdy PZPR rządziła" ważne co ty o tym myślisz, czy się utożsamiasz z tym systemem czy nie.

"Już Otto von Bismarck powiedział: Dajcie Polakom wolność, a sami się wykończą'
        nic dodać nic ująć". Jeżeli nie bedą się ludzie interesować światem w którym żyją i mądrze wybierać Bismarck może mieć racje, a kto tego chce? Ponadto sam fakt że jesteśmy w UE swiadczy o tym że chcemy równać (uczyć się) do lepszych. Dlaczego wiec nie mamy sie interesować tym co się dzieje i na czym opiera się teraźniejszość? Bez racjonalnego podejścia do rzeczy ważnych nie da rady zbudować czegoś dobrego.
    • jaro124 Re: Chodorowski był w PZPR!!! 24.11.06, 21:38
      To co przez 12 lat pan Chodorowski zrobił w Mielcu to kpina. Wy mówicie że
      remonty chodników itp to jakies duże osiągnięcie na przeciągu 12 lat?
      Bez prezydenta takie sprawy były by załatwiane.
      Jak na razie nie ma się on czym pochwalić
      A to że był aktywista PZPR powinno go totalnie dobić. Wielu uczciwych ludzi
      cierpiało w tamtych czasach tylko dlatego że nie chcieli być pachołkami PZPR
    • jaro124 Re: Chodorowski był w PZPR!!! 25.11.06, 16:15
      tak się składa że do PZPR zapisywali się raczej tacy co nie umieli trzeźwo
      myśleć. I właśnie takich ta partia podszebowała aby nimi kierowac jak
      pachołkami.
      Całe masy prostych ludzi tam należały tylko po to aby im było lżej bo maja
      czerwona książeczkę.
      Jednak kto miał swoje zdanie na ten temat i potrafił samodzielnie myśleć nie
      zapisywał się do tego bagna.
      Nie każdy Polak godził się byc sługusem PZPR i dlatego właśnie w tym kraju
      opozycja była na tyle silna że udało się obalić okupację komunistyczna.
      To właśnie tym ludziom którzy niejednokrotnie byli prześladowani i bici
      zawdzięczamy to że teraz wreszcie nasz kraj jest wolny, i każdy może myśleć jak
      chce i moze mówić o tym co się mu nie podoba, i nikt go za to nie będzie
      pałował.
      Tak że tylko ludzie którzy nie godzili się należeć do PZPR zasługują na
      prawdziwe uznanie.
      • jul.s Re: Chodorowski był w PZPR!!! 25.11.06, 17:41
        ....w ostatnim liście piszesz logicznie , wszystko wydaje sie być ok , ale cos
        mi sie wydaje że jesteś bardzo młody i wyrażasz sie o sprawie "książkowo" i o
        tamtej rzeczywistości wiesz tylko z opowiadań -
        ....oczywiście masz racje ze:
        "< raczej tacy co nie umieli trzeźwo
        > myśleć. I właśnie takich ta partia podszebowała aby nimi kierowac jak
        > pachołkami.
        > Całe masy prostych ludzi tam należały tylko po to aby im było lżej bo maja
        > czerwona książeczkę. >

..ale zrazu piszesz "masy ludzi"
      • dziunek7 Re: Chodorowski był w PZPR!!! 25.11.06, 17:45
        Jaro 124 napisał:"Tak że tylko ludzie którzy nie godzili się należeć do PZPR
        zasługują na prawdziwe uznanie.
        Ty chyba mówisz o latach 50=tych.Mnie proponował sekretarz wpisanie sie do
        PZPR, nie zgodziłem sie bo byłem raz na takim otwartym zebraniu i było nudno.
        Nie śądzę, że powinienem oczekiwac na szczególne uznanie!!. Nie sądzę tez ze
        ci co sie zapisali powinni wisieć na szubienicy. Jeszcze inni wierzyli,że to
        jest dobre itp itd.Nie jest tak że kazdy kto sie zapisał to po to by robić
        karierę, dostawać więcej kasy itd. Jak nie jestes z głębokiej wsi spod lasu ,
        to jak nie ty , to twój ojciec albo wójek albo dobry sąsiad nalezał i był
        aktywny. Myślę,ze patrzysz na nich z obrzydzeniem mimo że sa dobrymi ludzmi a
        mnie którego nie znasz darzysz szczególnym szacunkiem. Jesteś w trudnej
        psychicznej pułapce...
      • slodyczka Re: Chodorowski był w PZPR!!! 25.11.06, 19:17
        obrażasz i krzywdzisz chłopczyku bardzo wielu dobrych przyzwoitych ludzi. Świat
        jest tak ułożony, że nie wszyscy mogą być bohaterami i walczyć na barykadach.
        Masy ludzi należało do PZPR bo nie mieli innego wyjścia! taki wtedy był świat,
        taka rzeczywistość! może ich grzechem było to, że nie mieli na tyle odwagi by
        narażać na represje swoje żony, dzieci. Niekiedy nie mieli innego wyboru jak
        sięgnąć po czerwoną książeczkę. Zbyt łatwo oceniasz i wydajesz sądy. Wiem co to
        strach przed zniewoleniem umysłu dlatego uczestniczyłam w strajkach
        studenckich, uciekałam przed zomo ale nie mogę powiedzieć o sobie bohaterka i
        nie uważam abym miała wielki wkład w obalenie systemu i zasługiwała na wielkie
        uznanie. Oceniaj człowieka, jego wnętrze, myśli a nie pozory i zewnętrzną
        powłokę.
        • nessus Re: Chodorowski był w PZPR!!! 25.11.06, 20:03
          A ja bylem czlonkiem PZPR a wczesniej ZMS i jestem z tego dumny.Nikt mnie nie
          namawial, nikt nie straszyl.Moze idee byly na wyrost i nie do zrealizowania ale
          co zlego w tym ze ludzie wierzyli ze mozna zyc w "ladzie ,porzadku i
          dobrobycie".Dzis nie ma ani ladu ani porzadku ani dobrobytu nie ma nawet
          nadziei ze cos takiego moze byc.Jedyne co dala slynna bezkrwawa rewolucja to
          wielkiego brata za sojusznika (czytaj udzial w zaborczych wojnach w ktorych
          poprzez podatki partycypuje cale spoleczenstwo) ,pelne sklepy (czytaj rynki
          zbytu dla obcego kapitalu),postepujaca degradacje,upadek przemyslu,kultury i
          znaczenia,schamienie obyczajow i jedynej akceptowanej wartosci -
          pieniadza.Pewnie ze jest "wolnosc" slowa ktora uosabiaja tacy jak moderatorzy
          na forum,wszelkiej masci prokuratorzy i policja (bezdomny obrazil prezydenta i
          wyladowal w pudle.Nie uciekalem przed ZOMO (bo nie przykladalem reki do
          budowaniu burdelu jaki dzis maja ci bojownicy o wolnosc)nie bralem udzialu w
          strajkach bo wazniejsze bylo ukonczenie studiow niz awanturnictwo.Tak wiec czy
          znaczy to ze jestem bezwartosciowy dla jasnie oswieconej rzeczypospolitej ? Czy
          znaczy ze jestem gorszy od tych ktorzy sypiali na styropianie i nie nalezeli do
          parti? Nie sadze.Czuje sie nawet lepszy bo nie mam nic wspolnego z ta mizeria
          jaka zafundowaly postsolidarnosciowe wladze.
          Proletariusze wszytkich krajow laczcie sie.
    • jaro124 Re: Chodorowski był w PZPR!!! 26.11.06, 09:23
      Po pierwsze nie miałem zamiary nikogo obrazić. Jednak jeżeli tak się stało to
      bardzo przepraszam.
      Powtarzam jednak że na prawdziwe uznanie zasługuja wg mnie tylko ci co nie
      należeli, i mieli wlasne zdanie.
      Jeżeli jednak komuś się tamten system tak bardzo podobał to zawsze może
      wyemigrowac na Białoruś.
      • katarzyna56 Re: Chodorowski był w PZPR!!! 26.11.06, 13:15
        Jaro ,uważasz,że ci należeli do PZPR to do niczego się nie naddają????Widzisz
        nie masz racji,to ,że ktoś należał lub należy do jakiejś organizacji czy partii
        to źle? Co ty gadasz,a może ty należysz do Solidarności-wg ciebie -to
        dobrze ,to nie jest wstyd.Może ty wyemigryj na Białoruś jeśli uważasz ,że inni
        to źli ludzie.Żałosne te twoje wypowiedzi, ale widać tak cie
        nauczono.Zapamiętaj-nie przynależność do ugrupowania świadczy o człowieki ale
        to kim on jet naprawdę!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka