Dodaj do ulubionych

studia: AKTORSTWO/REŻYSERIA/SCENARIOPISAR STWO

20.11.08, 08:42
Witam
Chciałabym się dostać w przyszłym roku na studia związane ze sztuką filmową. Najbardziej interesowałby mnie kierunek scenariopisarstwa ( nie wiem czy użyłam dobrej nazwy do określenia tego kierunku, ale chyba wiadome że chodzi mi o pisanie scenariuszy ;-) ), ewentualnie reżyserii i na koniec aktorstwa.
Przeglądałam strone łódzkiej filmówki, zasady rekrutacji działają raczej na moją niekorzyść - do złożenia mnóstwo prac, wykazanie się zdolnościami obejmującymi wiele dziedzin, dokonania z dokumentacją, wiedza na tematy kulturalne, z życia społecznego i sztuki... itp.
Kiepsko to widzę, żadnej dokumentacji moich "dokonań" nie posiadam ( takowych większych nie było :-/ ), wiedza na tematy nie jest zbyt zadowalająca ale akuratnie to oraz ewentualne braki w sprawności fizycznej można jeszcze poprawić, utworzenie prac - no trzeba sie wysilić, pewne już posiadam, przy mocniejszym sprężeniu myśle że i ten problem dałoby się rozwiązać.
Ale mniejsza o moje własne nieudolności.
Z tym wszystkim jakoś może sobie poradze...
Ale co wazniejsze - czy mi to jest naprawdę potrzebne? Czy komisja zwraca na to uwagę? I na co szczególnie jeśli tak? Jak zadziałać "pod komisje", by ich... urzec? Na co najbardziej patrzą? I wszelkie inne pytania dotyczące dostania się na te twórcze kierunki kierują do osób które miały doświadczenie w staniu przed komisją i ukazywaniu im swoich "wdzięków".
Byłabym bardzo wdzięczna za WSZYSTKIE informacje, dotyczące czegokolwiek z egzaminów wstępnych.
I jeszcze tylko jedno... Nie zauważyłam, by na PWSFTViT był jakiś kierunek związany z pisaniem scenariuszy. Widziałam jednak na innych uczelniach w Polsce taki wydział ze specjalnym ukierunkowaniem na pisanie scenariuszy właśnie. Czy to oznacza że takowego na tej uczelni nie ma?

Naprawde proszę o odpowiedzi, gdyż bardzo zależy mi na tych studiach.
Dziękuję za uwage.
Obserwuj wątek
    • sweetyustina Re: studia: AKTORSTWO/REŻYSERIA/SCENARIOPISAR STW 09.01.09, 12:04
      www.filmschool.lodz.pl/pages/view/467-rekrutacja pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka