Dodaj do ulubionych

balkon a roślinki

22.08.10, 21:11
do kiedy trzymacie kwiaty, rośliny na dworze czy balkonie ?? chodzi mi o miesiąc
Obserwuj wątek
    • wanda43 Re: balkon a roślinki 22.08.10, 21:24
      Zalezy ktore. Passiflory zabieram juz ok. polowy wrzesnia. Fige, palmy, imbir,
      strelicje tez. Niektore odmiany storczykow, te lubiące roznice temperatur - w
      pażdzieniku, gdy pogoda nocą spada ponizej 8-10 stopni. Oleander, gdy noca 3-5.
      • bakali Re: balkon a roślinki 23.08.10, 09:23
        Ja z wieloletnich mam głownie rosliny egzotyczne: cytryny, granatowce, oliwkę,
        oleandry. Oleander i oliwkę trzymam do jesieni, im chłod nie szkodzi. Cytryny i
        granatowce zabieram mniej więcej pod koniec września. Te, które mają zimować na
        balkonie stoją do pierwszych przymrozków, potem je zabezpieczam przed mrozem.
      • wanda43 Re: balkon a roślinki 23.08.10, 15:07
        Maciek, mam Mukasa, czy jakos tak sie nazywa moj bananowiec. W zwiazku z tym mam
        pytanko, czy twoj tez wypuszcza tak duzo przyrostow? Juz raz je odzielilam i
        porozdawalam sadzonki. Zostala mi mateczna rozlina i jedna z nowych. I oba znow
        maja cala mase przyrostow. Nie wiem, czy znow je usamodzielnic, czy zostawic?
        Usunąć i wyrzucic troche zal.
        • maciekk123pl Re: balkon a roślinki 23.08.10, 21:16
          Wando, mój też wydaje mase przyrostów. Gdy sie je zostawi w kupie
          jak wyrosły to nie wyglada to atrakcyjnie.... trzeba je usuwać po
          prostu. Z tym rozdawaniem wystopuj - zostaw sobie jednego, dwa
          malenstwa na wszelki wypadek na nastepny rok - bananowca ciezko
          przezimowac. Zazwyczaj go zjadają robale:(. Ja wycinam regularnie
          te odrosty, teraz moze przed zima zostawie sobie jednego małego :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka