Dodaj do ulubionych

Ile wam kwitną storczyki?

25.06.13, 20:09
Ile czasu kwitną wam storczyki? Bo ja kupiłam rozwiniętego storczyka i już kwiaty ma 2 miesiące jestem w szoku.
Obserwuj wątek
    • wanda43 Re: Ile wam kwitną storczyki? 26.06.13, 07:42
      Jeśli chodzi o Phalaenopsis, to ok. 2 do 7 m-cy, ale ... bardzo ciemny buraczkowy kwitł mi tylko 2 tygodnie. Z innymi gatunkami bywa rownie. Teraz od ok. m-ca kwitnie mi Dendrobium nobile i zapewne wkrótce zacznie gubić dolne, najwczesniej rozwiniete kwiaty.
      • yoma Re: Ile wam kwitną storczyki? 26.06.13, 11:16
        O, a moje ma pączki bardzo piękne. Jeśli ich ten mróz nie zetnie, co teraz wyskoczył...

Wando, będę liczyła na twoją pomoc przy identyfikacji storczyka, BTW. Jak mi się uda połączyć w jednym miejscu trzy elementy, a to: komputer, aparat i kabelek :)
    • barka01 Re: Ile wam kwitną storczyki? 26.06.13, 21:12
      Mój storczyk kwitnie już siódmy miesiąc. Na dwa tygodnie zrobił sobie przerwę i pogubił kwiatki, zaraz jednak się zreflektował i na tych samych łodyżkach powtórzył kwitnienie .
      Ba! wypuścił nowe łodygi kwiatowe, które już mają spore pąki kwiatowe. Intensywnie przyrasta, puszcza nowe powietrzne korzonki. Jednym słowem mój różowy,nakrapiany phalaenopsis szaleje :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka