darino 01.08.05, 13:05 wiadomosci.onet.pl/1140998,11,1,0,120,686,item.html Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tyrawa to oburzające, ze przestali płacic ! 02.08.05, 12:14 Jest to psim obowiązkiem wszystkich katolików ! Odpowiedz Link
darino wreszcie ekonomia zwyciężyła ! 02.08.05, 20:13 Podziwiałem od kilku lat budowę "imperium medialnego" Ojca Dyrektora. Odbywało się to bez jakiegokolwiek rachunku ekonomicznego i biznesplanu, na zasadzie "jelenie zawsze będą płacić". Niestety życie pokazało, że jest inaczej. Odpowiedz Link
nina40 Re: Nowa ramówka TV TRWAM 09.12.05, 17:32 Nowa ramówka TV TRWAM 2006 TELETURNIEJE "Różaniec z gwiazdami" "Jaka to modlitwa?" "Jeden z dwunastu" "Szansa na odpust" "Od Torunia do Opola" "Intifada" lub "Diecezjada" lub „Parafiada” (jeszcze nie wybrano ostatecznego tytułu) "Wielka Msza" "Ananasy z mojej parafii" "Miliard w Ambonie" "Diecezja należy do ciebie!" "Berety do mety" "Jedno z dziesięciu przykazań" "Najsłabsze ogniwo" - krótki poradnik z cyklu sam napraw swój różaniec "Big Brother bitwa" - bonifratrzy vs. franciszkanie "Śpiewające organy" "O dwóch takich, co ukradli księżyc" - biograficzny "Idź na całość" - czyli poradnik jak wypełnić przekaz pocztowy TALK SHOW I REALITY SHOW "Jestem jaki jestem" - reality show w domu o. Rydzyka "Prałat Ja****ski Show" "Co za adwent!" "Z wizytą u Was" - program kolędowy. "Parafia należy od Ciebie" "Zakrystia - dokument jak powstaje msza" "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" - program Wielkiej Inkwizycji "Miliard na tacy" SERIALE "Pensjonat pod Toruniem" "Parafia na peryferiach" - serial Nowa seria wzorowana na "Pierwszej miłości" - "Pierwsza Komunia" "M jak modlitwa" "Świat wg redemptorystów" - reż. Okił Khamidov "Tata, a Ojciec Marcin powiedział... " serial edukacyjny dla rodziców "Strażnik dekalogu" z Chuckiem Norrisem "Sutannah" - serial obyczajowy "Plebania" - a nie, przecież już jest... PROGRAMY NOCNE "Telesklep o. Łukasza" "Liga Mistrzów - historia zakonu" "Moherowe igraszki" - audiotele z nagrodami "TRWAM - wkręca" "Purpurowy kapturek" - bajka dla (starszych) dzieci "Tygodnik Moherowego Spokoju" "Czarny pijar" - nowy magazyn detektywistyczny "Moherowa landrynka" PROGRAMY HOBBYSTYCZNE "Podróże kulinarne siostry Alfredy - pieczeń licheńska" "Mo’ Hair" - program o najnowszych, światowych trendach w nakryciach głowy i fryzurach "Darz Bóg" - program łowiecki - odcinek o polowaniu na jelenie. "1001 rzeczy które można zrobić z moheru" - drzwi balkonowe "Samo szycie" - kurs robienia moherowego beretu "Siostro, po prostu gotuj" - program kulinarny siostry Eutanazji.. "Katechetyczne podróże Ojca Rydzyka" "Wacha do Maybacha" - magazyn moto PONIEDZIAŁKOWE MEGAHITY "Lord of the rings - The Bishop" "Moherowa podszewka" "Allo, allo, kto się do nas dodzwonił?" Koncert zespołu "The Redemptorists" - gościnnie Zbigniew Wasserman na bongosach PROGRAMOWY INFORMACYJNE "Inforeformacje" "Telekuria" "Pana rama" "Purpurowe Forum" - program publicystyczny "Ogłoszenia paranormalne" "Tour de Częstochowa" - Studio Sport - relacja z wyścigu pielgrzymek "Zaćmienie słońca nad Toruniem" - program popularno naukowy. PROGRAMY DOKUMENTALNE "Zbuntowany anioł" - historia Macierewicza "Ministrant" - pierwszy krok kariery parlamentalnej "Nowoczesna Genetyka - czy można braci bliźniaków połączyć w jeden organizm?" "Ziarno" - reportaż z Mennicy Państwowej "Idź precz Darwin" - program o kreacjonizmie "Z kamerą wśród kaczek" - film dokumentalny o historii najnowszej Joe Monster Odpowiedz Link
czesio48 Re: ksiądz Rydzyk prosi o wsparcie ... 02.08.05, 22:17 Przeczytajcie SALON Łysiaka. Odpowiedz Link
piotrzr ks.Rydzyk i sp-ka ... 03.08.05, 15:31 Ja i na te prośby i ks. Rydzyka popatrzyłbym trochę inaczej.. Pamietajcie,że dla wielu starych ludzi to radio jest jedynym łącznikiem ze światem mediów. Radia tego słuchają i chorzy w szpitalach, i samotne babcie... Jak kto chce dawać forse na RM - wolna droga. Ja z pewnościa nie dam ani grosza- ale też i pluć na nie będę Odpowiedz Link
anatol111 Re: ks.Rydzyk i sp-ka ... 17.11.05, 20:37 Amok rydzykowy poczuł grunt pod nogami i staje się coraz bezczelniejszy- <Order Orła Białego dla o. Rydzyka? SONDAŻ Czy uważasz, że Tadeusz Rydzyk zasługuje na Order Orła Białego? 92% Nie (1690) 8% Tak (150) Liczba oddanych głosów: 1840 PAP 17-11-2005, ostatnia aktualizacja 17-11-2005 17:24 Szczeciński Komitet SOS dla Radia Maryja zaapelował do najwyższych władz w państwie o nadanie dyrektorowi rozgłośni o. Tadeuszowi Rydzykowi najwyższego polskiego odznaczenia - Orderu Orła Białego. W tym roku mija 14. rocznica powstania radia. "Mówiąc jednym zdaniem, bez żadnej przesady, cienia wątpliwości, Radio Maryja swoją działalnością od początku zaistnienia w eterze jest jedynym do naśladowania w pracy dla odbudowania zniszczeń wartości narodowych, społecznych, obywatelskich, duchowych i materialnych, dokonanych przez reżim komunistyczny, jaruzelszczyznę i zakłamane środowiska medialne na czele z obecnymi wyśmiewcami tych wartości tak drogich każdemu kochającemu Boga, Naród, Ojczyznę i Państwo, ulokowanych w TVP prezesa Jana Dworaka, nadzorcy przewodniczącej Waniek (Danuta Waniek, szefowa KRRiT - PAP) i zawłaszczonej +Gazety Wyborczej+, którzy hołdują zasadzie +sie ma, róbta co chceta+" - czytamy w liście skierowanym do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, prezydenta-elekta Lecha Kaczyńskiego, premiera Kazimierza Marcinkiewicza, marszałka Sejmu Marka Jurka oraz marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, którego kopię PAP otrzymała w czwartek...> serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3019727.html ale jest jeszcze nadzieja - www.bones.republika.pl/antonina.mp3 Odpowiedz Link
darino apel o odznaczenie o. Rydzyka 18.11.05, 01:45 "Szczeciński Komitet SOS dla Radia Maryja zaapelował do najwyższych władz w państwie o nadanie dyrektorowi rozgłośni o. Tadeuszowi Rydzykowi najwyższego polskiego odznaczenia - Orderu Orła Białego. W tym roku mija 14. rocznica powstania radia. "Mówiąc jednym zdaniem, bez żadnej przesady, cienia wątpliwości, Radio Maryja swoją działalnością od początku zaistnienia w eterze jest jedynym do naśladowania w pracy dla odbudowania zniszczeń wartości narodowych, społecznych, obywatelskich, duchowych i materialnych, dokonanych przez reżim komunistyczny, jaruzelszczyznę i zakłamane środowiska medialne na czele z obecnymi wyśmiewcami tych wartości tak drogich każdemu kochającemu Boga, Naród, Ojczyznę i Państwo, ulokowanych w TVP prezesa Jana Dworaka, nadzorcy przewodniczącej Waniek (Danuta Waniek, szefowa KRRiT - PAP) i zawłaszczonej »Gazety Wyborczej«, którzy hołdują zasadzie »się ma, róbta co chceta«" - czytamy w liście skierowanym do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, prezydenta-elekta Lecha Kaczyńskiego, premiera Kazimierza Marcinkiewicza, marszałka Sejmu Marka Jurka oraz marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, którego kopię PAP otrzymała w czwartek. Autorzy listu uważają, że przyznanie Orderu ojcu Rydzykowi "będzie akceptowane przez ogół i służyło dobrze społeczności obywatelskiej, żyjącej w prawdzie i poszanowaniu ogółu jak i każdego z osobna, czego nie można powiedzieć o ostatnim odznaczeniu z okazji Święta Niepodległości Polski". 11 listopada z okazji Dnia Niepodległości prezydent nadał najwyższe polskie odznaczenie prezesowi NBP Leszkowi Balcerowiczowi oraz kompozytorowi Krzysztofowi Pendereckiemu. O. Tadeusz Rydzyk jest członkiem zakonu redemptorystów, założycielem i dyrektorem toruńskiego Radia Maryja. Założył także Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Mediów, telewizję Trwam oraz "Nasz Dziennik". Podczas prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego Orderem Orła Białego uhonorowano m.in. pisarza Stanisława Lema, filozofa i publicystę Leszka Kołakowskiego, Jacka Kuronia, Karola Modzelewskiego, przywódcę powstania w Getcie Warszawskim Marka Edelmana, pisarza Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i założycielkę zespołu Mazowsze Mirę Zimińską-Sygietyńską oraz pośmiertnie dyplomatę i pisarza Kajetana Morawskiego, wicepremiera w rządzie Wincentego Witosa Wojciecha Korfantego, działacza PPS Kazimierza Pużaka i polityka Eugeniusza Kwiatkowskiego." wiadomosci.onet.pl/1197431,11,item.html Niemiło będzie kawalerom tego orderu przebywać w takim towarzystwie... Odpowiedz Link
darino fałszywka czy sondowanie opinii ? 18.11.05, 12:14 "Przewodniczący Krajowego Sekretariatu SOS dla Radia Maryja prof. Ryszard Bender zaprotestował przeciw istnieniu komitetu ze Szczecina, który wystosował apel o nadanie o. Tadeuszowi Rydzykowi Orderu Orła Białego. "Stwierdzam, że ten ze wszech miar słuszny pomysł (nadania Orderu - PAP) wysunął nieznany dotąd samozwańczy komitet, który podszywa się pod »SOS dla Radia Maryja«. Działanie takie należy uznać za prowokację" - napisał Bender w komunikacie przesłanym PAP w piątek. Pod apelem do najwyższych władz o nadanie o. Rydzykowi odznaczenia, którego kopię PAP otrzymała w czwartek, podpisany był szczeciński Komitet SOS dla Radia Maryja.REKLAMA Czytaj dalej "Wszystko wskazuje na to, że jest to jakaś fałszywka, próba podszywania się (...) Nie ma żadnych innych komitetów SOS poza tym, który jest związany z Toruniem, z zakonem ojców redemptorystów, z Radiem Maryja" - mówił w nocnej audycji w Radiu Maryja prof. Bender. W komunikacie Bender zaznaczył, że w Polsce istnieje wyłącznie Krajowy Sekretariat »SOS dla Radia Maryja«, który stanowią: on, poseł Anna Sobecka i senator Jan Szafraniec. Inicjatywa ta powstała w 1992 r., gdy ważyła się sprawa drugiej koncesji dla Radia Maryja. "Ten Krajowy Komitet SOS dla Radia Maryja spotkał się z ogromnym wsparciem szerokich, milionowych rzesz społeczeństwa. Pamiętam, żeśmy prosili o pisemne zgłaszanie akcesów. Parę milionów osób zgłosiło ten akces" - wspominał Bender na antenie radia. Prowadzący nocną audycję, o. Tadeusz Rydzyk skwitował sprawę słowami: "Ciekawe, w jakim departamencie i jakie służby tworzą takie sensacje?". Dyrektor Radia Maryja w rozmowie ze słuchaczem, który zatelefonował z Kanady, powiedział, że nie przyjąłby odznaczenia, "nawet gdyby było jakieś prawdziwe". "Po co mi odznaczenie. My służymy Bogu" - dodał redemptorysta." wiadomosci.onet.pl/1197755,11,item.html Odpowiedz Link
nina40 Re: ksiądz Rydzyk prosi o wsparcie ... 26.11.05, 21:33 Jeśli jeszcze tego nie znacie, to posłuchajcie: www.joemonster.org/download.php?d_op=getit&lid=1723 Odpowiedz Link
holejnik Re: ksiądz Rydzyk prosi o wsparcie ... 27.11.05, 22:36 Witam, po wysłuchani jestem przerażony - totalny CIEMNOGRÓD, mocherowy beret przy tym wierszu to mały pikuś. Pozdrawiam. Odpowiedz Link
darino ksiądz Rydzyk zarydzykował ... 28.04.06, 12:01 Chodzą plotki, że już się ma pakować, i wkrótce będzie szerzył wiarę katolicką w Afryce. Ciekawe, ile w tych plotkach jest prawdy ? Odpowiedz Link
tyrawa Burkina Faso ? 28.04.06, 13:31 "Nad głową ojca dyrektora od kilku tygodni gromadzą się czarne chmury. O losach założyciela Radia Maryja już niedługo zadecyduje jego przełożony, generał zakonu redemptorystów, o. Joseph W. Tobin. Według "Rzeczpospolitej", o. Tadeusz Rydzyk może zostać odesłany na misję do Afryki. Chodzi prawdopodobnie o Burkina Faso. Jest to jeden z najbiedniejszych krajów świata, gdzie do niedawna trwała wojna domowa. Malaria, upał i nędza. Telefony prawie nie działają, a do tego ciągły problem z elektrycznością. Czy o. Tadeusz Rydzyk (61 l.), przyzwyczajony do wystawnego życia, sprosta zadaniu? Jeśli zapadnie decyzja o skierowaniu go na afrykańską misję, będzie musiał się jej bezwzględnie podporządkować. Czeka go trudne zadanie - Misja to największe wyzwanie dla zakonnika - mówi "Super Expressowi" zakonnik, który w Afryce spędził 25 lat. I nie tylko z powodu trudnego klimatu. Misjonarze wciąż giną z ludzkiej ręki. Do polskiej placówki w Burkina Faso dodzwonić się niezwykle trudno. Kiedy się nam to w końcu udaje, większość zakonników właśnie wyjechała do swoich parafian ukrytych w buszu. - Jest nas tutaj tylko ośmiu Polaków, zupełnie odciętych od świata. Ojciec Rydzyk ma do nas dołączyć? Cóż, czeka go trudne zadanie - mówi "Super Expressowi" ojciec Marek Głąb. - Nie ma tutaj żadnego radia. Codziennie docieramy pieszo do ponad 30 wiosek. Przepraszam, właśnie zostałem wezwany do ciężko chorego dziecka w wiosce oddalonej o 30 km - kończy misjonarz. Zastąpi ojca Zdzisława. Jedynym redemtorystą w Burkina Faso był do tej pory ojciec Zdzisław Stanula. Według naszych informacji, w przyszłym roku ma wrócić do Polski. Czy na jego miejsce przybędzie Tadeusz Rydzyk? Ojcu dyrektorowi musi starczyć pokory oraz silnej woli, aby pomagać najbardziej potrzebującym. Praca w tropikalnym buszu to nie to samo co kierowanie Radiem Maryja. A może ojciec Tadeusz będzie chciał wykorzystać swoje umiejętności i założy w Burkina Faso radio? Czeka go niezwykle trudne zadanie. Ludność Burkina Faso w 90 proc. składa sięĘz muzułmanów, którzy nie lubią katolickich misjonarzy. Decyzja 2 maja 2 maja na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie Konferencji Episkopatu Polski, na którym biskupi mają poznać decyzję redemptorystów w sprawie ojca Rydzyka. Dzisiaj rzecznik episkopatu ks. Józef Kloch wyda oświadczenie dotyczące sprawy Radia Maryja, ale będzie to tylko sucha informacja. - Często się zdarza, że Kościół pozbywa się niewygodnego duchownego, odsuwając go na boczny tor, tak by zniknął z oczu wiernym. Z o. Rydzykiem może być podobnie - mówi znany publicysta katolicki, Tomasz Terlikowski. - I nie wykluczam, że zakonnik może trafić na misję. Jaki los czeka o. Rydzyka - dowiemy się już we wtorek." Odpowiedz Link
upowiec garść informacji (a właściwie dwie) o RM 29.04.06, 06:18 or.icm.edu.pl/artykuly/acala-rm.html manager.money.pl/artykul/historia;imperium;ojca;rydzyka,158,0,152222.html Odpowiedz Link
anatol111 Re: "Beretom nie !" :)) 23.11.05, 09:19 [b]Uczniowski kabaret sparodiował ojca Rydzyka[/b] "Gazeta Olsztyńska": "To nie był atak na księdza" - powiedzieli uczniowie ze szkolnego kabaretu Normal w Ełku, którzy w swym programie sparodiowali ojca Tadeusza Rydzyka. Broni ich dyrektor szkoły. Szkolny kabaret przygotował skecz "Mafia światowa". Jedną z postaci był ksiądz Ryzyk, którego pierwowzorem był dyrektor Radia Maryja. "Postać ks. Ryzyka symbolizowała bogatych ludzi, którzy wzbogacili się kosztem biednych - wyjaśnia założyciel kabaretu Łukasz. - Użyliśmy go jedynie jako szablonu postaci. To nie był bezpośredni atak na księdza". Ale skeczem, m.in. fragmentem, gdzie ks. Ryzyk przytula się do prostytutki, poczuli się urażeni ksiądz nauczający religii w szkole i dwie katechetki. Nauczyciele wysłali list protestacyjny do dyrekcji szkoły i do proboszcza parafii, na terenie której jest szkoła...> Więcej- wiadomosci.onet.pl/1200221,11,item.html Nie zazdroszczę tym kabareciarzom w aktualnej sutuacji interpretowania praw. Przykład: LPR -Wierzejski: ...<Jedne poglądy mogą być reprezentowane, inne nie mogą...> - o ich wystawie antyaborcyjnej w Brukseli, a jak to się ma do interpretowania i działania przez nich i MW "marszu wolności" i "marszu normalności". Typowa moralność Kalego! Odpowiedz Link
czesio48 Re: "Beretom nie !" :)) 23.11.05, 18:56 Mylisz pojecia, dokształć sie trochę. Odpowiedz Link
holejnik Re: "Beretom nie !" :)) 23.11.05, 20:31 Witam, jako wsparciem moim ks.Rydzyka jest to że wieczorami słucham audycji "Rozmowy Niedokończone" i comiesiąc płacę abonament, natomiast do "Beretów" nic nie mam. Pozdrawiam Odpowiedz Link
darino Jarosław Kaczyński w obronie Radia Maryja 30.04.06, 19:27 "Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że "atak mediów" na Radio Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka jest "atakiem przeciwko naprawie Rzeczypospolitej". "Wolność mediów nie polega na tym, że jest jakaś grupa, która wyznacza, co wolno, a czego nie wolno powiedzieć i prowadzi kampanię zmierzającą do tego, żeby te ośrodki, które mówią co innego były likwidowane i żeby ci ludzie, który mówią co innego byli eliminowani z mediów. Mówię tutaj o sprawie Radia Maryja i sprawie ojca Rydzyka" - wyjaśniał na konferencji prasowej w Gdyni Jarosław Kaczyński. Kaczyński podkreślił, że ataki mediów na rozgłośnię z Torunia rozpoczęły się wówczas, gdy stała się ona częścią "frontu, który ma szansę Polskę zmienić". Szef PiS nie wymienił, o które media chodzi.REKLAMA Czytaj dalej "Ci sami, którzy nieustannie powołują się na zasadę wolności mediów, np. wtedy kiedy ludzi obrażają, w tym nieustannie obrażają głowę państwa, jednocześnie prowadzą zaciekłą kampanię przeciwko Radiu Maryja i ojcu Rydzykowi" - powiedział Kaczyński. "Chcą go wyeliminować, chcą w istocie wyeliminować Radio Maryja, no bo osoba ojca Rydzyka i Radio Maryja są ze sobą ściśle związane (...). Twierdzenie, że to jest medium, które nie ma prawa istnieć w demokratycznym kraju, może paść tylko z ust osób, które są po prostu wrogami wolności i co za tym idzie - wrogami demokracji, bo bez wolności demokracji być nie może" - kontynuował. Prezes PiS zaznaczył jednocześnie, że osobiście "może się z takim czy innym sądem wyrażanym w tym radiu nie zgadzać". Zaznaczył, że Radio Maryja było zawsze radiem zaangażowanym i "doprowadziło do aktywizacji politycznej bardzo poważnej części środowisk tradycjonalistycznych związanych z Kościołem". "To zaangażowanie zawsze było związane z jakimiś opcjami ściśle już politycznymi, związanymi z jakimiś partiami. Przypominamy: poparcie dla Lecha Wałęsy, poparcie dla AWS-u, poparcie dla Ligi Polskich Rodzin. Krytyka różnych partii, w tym nie ma co ukrywać także krytyka naszej partii, w pewnym okresie jej istnienia. I jakoś nikomu to nie przeszkadzało" - mówił Kaczyński. Dziennikarze pytali szefa PiS, czy jego wypowiedź ma związek z planowaną na 2 maja na Jasnej Górze Konferencją Biskupów Diecezjalnych oraz Zespołu Troski Duszpasterskiej o Radio Maryja przy Konferencji Episkopatu Polski kierowanego przez abp. Sławoja Leszka Głódzia, która ma zająć się Radiem Maryja. "Na pewno nie jestem kimś, kto ma zamiar podejmować akcje wewnątrz Kościoła instytucjonalnego. Ja jestem przedstawicielem katolików w tym sensie, że sam jestem katolikiem, a więc należę do Kościoła i mam prawo zabierać głos w sprawach, które są z Kościołem związane - odpowiedział Kaczyński. "Skorzystałem z tego prawa, ale biskupi podejmują decyzję na zasadach, które są określone i w naszym obyczaju i w naszym prawie, czyli rozdziału Kościoła od państwa" - dodał." wiadomosci.onet.pl/1315159,11,item.html Odpowiedz Link
upowiec jutro się wszystko wyjaśni ! 01.05.06, 07:47 Mam nadzieję, że biskupi nie ugną się i podejmą właściwą decyzję. Jeśli zaś nie, znowu będzie musiał zareagować biskup Kowalczyk. Odpowiedz Link
darino chyba się nic nie wyjaśni ... 01.05.06, 15:03 wiadomosci.onet.pl/1315345,11,item.html Odpowiedz Link
darino "kaznodzieja nienawiści szczuje przeciwko Żydom" 01.05.06, 15:06 wiadomosci.onet.pl/1315315,12,item.html Odpowiedz Link
fumba1 Co właściwie powiedział ksiądz Rydzyk ? 09.07.07, 16:15 wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4300292.html Odpowiedz Link