Dodaj do ulubionych

Rejsy statkiem do Kazimierza

08.03.02, 20:23
Czy ktos z was pamieta? Kiedys kursowaly dwa statki "Marzanna" i "Odetta".
bylo tych kursow kilka dziennie. Podobno przed wojna i kilka lat po byly
regularne rejsy do Warszawy.
Obserwuj wątek
    • kasiaprim Re: Rejsy statkiem do Kazimierza 10.03.02, 08:13
      manus napisał(a): > Czy ktos z was pamieta? Kiedys kursowaly dwa
      statki "Marzanna" i "Odetta". bylo tych kursow kilka dziennie. Podobno przed
      wojna i kilka lat po byly regularne rejsy do Warszawy.

Chociaz nie plynelam i chociaz jestem z Lodzi- to pamietam.A ktory z nich teraz
      stoi zacumowany na nabrzezu w Kazimierzu? Chyba Marzanna...Pzdr.K

• manus Re: Rejsy statkiem do Kazimierza 11.03.02, 16:37
        kasiaprim napisał(a):

> manus napisał(a): > Czy ktos z was pamieta? Kiedys kursowaly dwa
        > statki "Marzanna" i "Odetta". bylo tych kursow kilka dziennie. Podobno przed
        > wojna i kilka lat po byly regularne rejsy do Warszawy.
        >
        > Chociaz nie plynelam i chociaz jestem z Lodzi- to pamietam.A ktory z nich teraz
        >
        > stoi zacumowany na nabrzezu w Kazimierzu? Chyba Marzanna...Pzdr.K
        >

Nie wiem ktory teraz jest w Kazimierzu. Slyszalem ze kiedys "Marzanna" stala w
        Warszawie i byl tam klub nocny.
        Pozdrawiam
    • Gość: jazzak Re: Rejsy statkiem do Kazimierza IP: *.mst.gov.pl 11.03.02, 08:36
      manus napisał(a):

> Czy ktos z was pamieta? Kiedys kursowaly dwa statki "Marzanna" i "Odetta".
      > bylo tych kursow kilka dziennie. Podobno przed wojna i kilka lat po byly
      > regularne rejsy do Warszawy.

Łza w oku się kręci - pływałem wielokrotnie i to było przyjemnne. Stare dzieje eh.
      Co do rejsów do Warszawy to fakt i w latach 50-60 też bywało. Jeszcze kilka lat
      temu z przystani na Wiślanej startowały statki, ale klapa.
      Pamiętam jeszcze że na statku kupowałem napój w torebce foliowej + słomka.
      • manus Re: Rejsy statkiem do Kazimierza 11.03.02, 09:40
        Gość portalu: jazzak napisał(a):

> manus napisał(a):
        >
        > > Czy ktos z was pamieta? Kiedys kursowaly dwa statki "Marzanna" i "Odetta".
        >
        > > bylo tych kursow kilka dziennie. Podobno przed wojna i kilka lat po byly
        > > regularne rejsy do Warszawy.
        >
        > Łza w oku się kręci - pływałem wielokrotnie i to było przyjemnne. Stare dzieje
        > eh.
        > Co do rejsów do Warszawy to fakt i w latach 50-60 też bywało. Jeszcze kilka lat
        >
        > temu z przystani na Wiślanej startowały statki, ale klapa.
        > Pamiętam jeszcze że na statku kupowałem napój w torebce foliowej + słomka.

W jakich latach plywales?
        • Gość: jazzak Re: Rejsy statkiem do Kazimierza IP: *.mst.gov.pl 11.03.02, 10:12
          ok. 1983-1988
          • Gość: Jank Re: Rejsy statkiem do Kazimierza IP: *.pl 11.03.02, 11:55
            Ja płynąłem raz czy dwa na tym statku na "M". No i pamiętam ten słynny napój w
            plastykowych kondonkach za słomką - Cytroneta ! Landrynkowe kolorki,
            zniewalająca słodycz, niezwykła lepkość, z zasady ciepłe (no bo przecież jest
            lato), no i te chmary os !
            Pozdrawiam.
            • Gość: jazzak Re: Rejsy statkiem do Kazimierza IP: *.mst.gov.pl 11.03.02, 12:54
              Do chmar os dodam zapach spalin i przyjemność dokarmiania ptactwa wodnego.

• Gość: Jank Re: Rejsy statkiem do Kazimierza IP: *.pl 11.03.02, 16:17
                Ewentualnym młodym czytelnikom spieszę wyjaśnić,że dym pochodził
                ze statku, a nie Cytronety ;o)
                Natomiast osy stanowiły naturalny element krajobrazu, formujący się na
                podobieństwo chmurki nad szczęśliwym konsumentem boskiego napoju w
                prezerwatywce...
          • manus Re: Rejsy statkiem do Kazimierza 11.03.02, 16:35
            Gość portalu: jazzak napisał(a):

> ok. 1983-1988

Ja zahaczylem jeszcze o wczesne lata siedemdziesiate. Nie bylo wtedy kryzysu i
            zaopatrzenie bylo calkiem, calkiem.
            • Gość: Jank Re: Rejsy statkiem do Kazimierza IP: *.pl 11.03.02, 17:08
              Teraz sobie przypominam - pierwszy raz płynąłem z babcią jako niewielki
              człowieczek na początku lat siedemdziesiątych. Rzeczywiście, wtedy fakt
              pływania stateczku między Puławami i Kazimierzem był normalny
              • manus Re: Rejsy statkiem do Kazimierza 12.03.02, 08:07
                Bardzo popularne byly wycieczki szkolne statkiem do Kazimierza. Ja taka
                zaliczylem w podstawowce.
                • Gość: Jank Re: Rejsy statkiem do Kazimierza IP: *.pl 13.03.02, 12:49
                  Do klimatów kazimierskich zaliczyłbym także stragany i cały festyn wokół
                  Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Bardzo osobliwe i sympatyczne zjawisko z
                  wiklinowymi i glinianymi wyrobami, nie tylko typowo odpustowym chłamem.
                  Zresztą takimi klimatami żył cały Kazimierz, w Puławach jarmarko-odpusty były
                  chyba zawsze spychane na ubocze ? Pamiętam głównie Dni Książki.
                  Pozdrowienia
                  • Gość: hrabia Re: Rejsy statkiem do Kazimierza IP: 172.16.3.* 25.03.02, 16:05
                    A wiecie, że na którymś z tych stateczków (zdaje się ,że na Marzannie, ale nie
                    dam sobie za to głowy uciąć) kręcono REJS?
                    • Gość: szonik Re: Rejsy statkiem do Kazimierza IP: *.pulawy.sdi.tpnet.pl 26.03.02, 07:04
                      Chyba nie, patrz pierwszą wypowieź Krzysztofa Bogdanowicza - kierownika planu
                      (Jak powstawał "Rejs") www.rejs.art.pl
                      • Gość: jazzak Re: Rejsy statkiem do Kazimierza IP: *.mst.gov.pl 26.03.02, 08:33
                        Gość portalu: szonik napisał(a):

> Chyba nie, patrz pierwszą wypowieź Krzysztofa Bogdanowicza - kierownika planu
                        > (Jak powstawał "Rejs") www.rejs.art.pl
                        Witaj, zadziwiają mnie Twoje błyskawiczne riposty.
                        pzdr

• Gość: szonik Re: Rejsy statkiem do Kazimierza IP: *.pulawy.sdi.tpnet.pl 26.03.02, 09:13
                          oczywiście nie chodzi mi o nazwę statku (Dzierżyński ) ale o okoliczności tam
                          podane ( rodzaj statku, miejsce cumowania, brak wzmianki o Kazimierzu) pzdr
                          • Gość: hrabia Re: Rejsy statkiem do Kazimierza IP: 172.16.3.* 26.03.02, 13:37
                            przyznaje, nie jestem nieomylny.....
                            • manus Re: Rejsy statkiem do Kazimierza 17.06.03, 03:52
                              Co sie stalo z tym watkiem? Zniknal.
                              • jazzak Re: Rejsy statkiem do Kazimierza 17.06.03, 08:32
                                manus napisał:

> Co sie stalo z tym watkiem? Zniknal.

Witaj Manus, co tam u Ciebie?
                                Co do statków to mam dobrą wiadomość, wraz z nowym sezonem ruszyły rejsy NUM-KD.

Pozdrawiam
                                • manus Re: Rejsy statkiem do Kazimierza 18.06.03, 04:29
                                  jazzak napisał:

> manus napisał:
                                  >
                                  > > Co sie stalo z tym watkiem? Zniknal.
                                  >
                                  > Witaj Manus, co tam u Ciebie?
                                  > Co do statków to mam dobrą wiadomość, wraz z nowym sezonem ruszyły rejsy NUM-
                                  KD
                                  > .
                                  >
                                  > Pozdrawiam

Dzieki za pozdrowienia Jazzak. Do Polski wybieram sie na drugi rok. Moze
                                  jeszcze beda te rejsy do KD. Pytanie tylko co to znaczy NUM?

Pozdrowienia.
                                  • jazzak Re: Rejsy statkiem do Kazimierza 18.06.03, 08:30
                                    manus napisał:

> Dzieki za pozdrowienia Jazzak. Do Polski wybieram sie na drugi rok. Moze
                                    > jeszcze beda te rejsy do KD.
                                    Będą, będą w naszym pięknym kraju gospodarka kwitnie, ludzie mają pracę i
                                    pieniądze i pływają sobie to tu to tam dla zabicia czasu ;0)

Pytanie tylko co to znaczy NUM?

To zdaje się obmyślił cwanie Jank, ale pewności brak a znaczy to: 'nasze
                                    ukochane miasto' inaczej Puławy.

Manus 'szrajbnij' coś o aktualnej sytuacji w Bizolandii i czy kredyty potaniały
                                    i coś o pogodzie i generalnie napisz co tam u Ciebie bo my tu tęsknie czekamy
                                    na wieści ze świata wielkiego i nader ciekawego w inności innej ;)

Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka