Dodaj do ulubionych

Ludzie! do pisania!!!!!!

IP: *.ita.pwr.wroc.pl 26.06.01, 00:00
ludzie.. wezcie sie do pisania na forum Swidnica... Walbrzych z nas sie smieje...trzeba pokazac ze nie jestesmy gorsi! Ludu! do roboty!....pozdrowionka
Obserwuj wątek
    • Gość: Olin Re: Ludzie! do pisania!!!!!! IP: *.satkabel.com.pl 26.06.01, 00:00
      Gość portalu: Luke napisał(a):

> ludzie.. wezcie sie do pisania na forum Swidnica... Walbrzych z nas sie smieje.
      > ..trzeba pokazac ze nie jestesmy gorsi! Ludu! do roboty!....pozdrowionka

E tam zaraz smieje. Tylko bez antagonizmow! :))) W kazdym razie - do roboty! Z
      Walbrzychem to jeszcze chyba nie taki wstyd... Ale i Walcz na przyklad jest
      bardziej aktywny od Was, niestety. Co zreszta zapewne ulegnie zmianie, czego
      szczerze zycze i w co wierze gleboko.

• Gość: Olin Re: Ludzie! do pisania!!!!!! IP: *.satkabel.com.pl 04.07.01, 08:52
            Gość portalu: yos napisał(a):

> łatwo do
            > Wałbrzycha trafić po ciemku - bo smród zaprowadzi.
            > Zazdrościmy - nie sądzę !

No to juz jest demagogia. Jaki smrod? Cos Ci sie chyba pomylilo z Katami
            Wroclawskimi albo czyms tam innym. Porownaj sobie powietrze walbrzyskie z
            wroclawskim na przyklad. I tak zazdroscicie (przynajmniej Ty), bo zolc sie leje z
            Twojego postu.
            A co do wpadania do sciekow - jeszcze dlugo potrwa, nim odkryjemy wszystkie
            niespodzianki pozostawione nam przez Niemcow.
            • Gość: yos Re: Ludzie! do pisania!!!!!! IP: 192.168.100.* / 212.244.95.* 04.07.01, 09:22
              Sorry Olin - od zawsze Wałbrzych kojarzył mi się ze smrodem - koksownie i
              rzeżnia w ( pardon ) śródmieściu...
              Niespodzianki po Niemcach wszystkie inne miasta z tego regionu już jakoś
              rozeznały - może dlatego , że miał tam kto myśleć.W Wałbrzychu o rodowodzie
              robotniczo - chłopsko - kryminalnym ( nakazy pracy dla byłych więżniów )
              myślano raczej o dyktaturze proletariatu.Ale dość na tym.
              Gratuluję wywalczenia stefy ekonomicznej , fabryki Toyotu i otwartej wczoraj
              przez Kwacha fabryki glazury - może wyjdziecie z dołka "zatrudnieniowego" , ale
              wyobraż sobie jaka jest opinia na temat Wałbrzycha , jeśli w Łodzi gdzie
              pracuję - a która jak wiadomo piękna nie jest - mówią : jak ci się nie podoba w
              Łodzi pojedź do Wałbrzycha.
              • Gość: Olin Re: Ludzie! do pisania!!!!!! IP: *.satkabel.com.pl 04.07.01, 14:04
                Jeszcze dlugo bedziemy placic za 50 lat komunizmu. Co do, delikatnie mowiac,
                ociezalosci umyslowej walbrzyskich wladz, poczytaj sobie na forum walbrzyskim -
                tam jest o tym duzo. I to juz nawet nie chodzi o to, ze oni sa czerwoni, rozowi
                czy jagodowi - to sa po prostu frajerzy. A najgorsze jest to, ze
                najprawdopodbniej w najblizszych wyborach samorzadowych zostana wybrani na
                nastepna kadencje, bo - o czym sam wspominasz i o czym i ja juz pisalem -
                Walbrzych wciaz nie pozbyl sie swojego robotniczego charakteru, mimo ze
                studiuje tu juz okolo 10ooo osob, co jest zreszta, moim zdaniem, sukcesem
                wiekszym nawet od strefy ekonomicznej.
                Co do opinii łodzian nt. Walbrzycha - no coz, faktem jest, ze z W-chem zwiazany
                jest stereotyp miasta zadymionego, smierdzacego i brudnego; szarego. Tak bylo w
                istocie; jednak nawet wowczas W-ch byl jedynym chyba miastem wojewodzkim (moze
                obok Jeleniej Gory), w ktorym z dowolnego punktu do najblizszego lasu bylo
                okolo kilometra. I to wcale nie dlatego, ze W-ch to siec polaczonych ze soba
                wiosek "ulicznic", tylko z powodu uksztaltowania terenu - trudno jest cos
                budowac na stromym zboczu. Tak czy owak, sytuacja sie zmienila. Powietrze w
                Walbrzychu jest czyste, a wrazenie brudu jest spowodowane duza iloscia szarych
                kamienic. Bardzo dobrej jakosci mamy wode w kranach - porownajcie sobie surowa
                walbrzyska kranowe z wroclawska, warszawska, poznanska czy gdanska, nie mowiac
                juz o kranowie z Gornego Slaska. Proponuje tez łodzianom wycieczke szlakiem
                Ulanow Legii Podhalanskiej, ktory to szlak - notabene - przebiega takze przez
                Swidnice, zwlaszcza jego odcinkiem miedzy walbrzyskim Podzamczem a Ksiazem.
                Jestem przekonany, ze nigdy czegos takiego nie widzieli, bo i miejsce jest
                niepowtarzalne, a znajduje sie - jak by nie bylo - w srodku miasta. No i na
                koncu proponuje pokonanie chociaz czesci jednego z pasm Sudetow, ktore
                przebiegaja lub zahaczaja o Walbrzych. Niech sie dowiedza, co to znaczy zielen,
                wilgotnosc lisciastych lasow, czym sa zalesione, zielone gory. A wieczorem na
                piwko do Rynku albo do Szczawna. Ech, ale Walbrzych nie ma co liczyc na
                polskich turystow. Zreszta Niemcy maja wiecej i checi, i funduszy... Wiec niech
                tu przyjezdzaja i wlasnie sklonienie naszych zachodnich sasiadow powinno byc
                glownym celem naszych wladz miejskich, ale oni boja sie odwaznych dzialan i
                pewnie w najbliszzym czasie niewiele sie zmieni.
                Tyle. Nie bede Wam wiecej nabijal licznika, skoro nie darzycie sympatia naszego
                pieknego, zielonego miasta. :)))
                • Gość: yos Re: Ludzie! do pisania!!!!!! - do Olina IP: 192.168.100.* / 212.244.95.* 05.07.01, 09:00
                  Podziw - to jest jedyne,co mi przychodzi do głowy i serca czytając Twój post na
                  temat Wałbrzycha.Nieczęsto spotykam się z tego rodzaju wypowiedziami - nie
                  wiem , czy umiałbym pisać w ten sposób o mojej rodzinnej Świdnicy.Z dumą wożę
                  czarnego dolnośląskiego orła na tylnej szybie samochodu , żeby pokazać
                  wielkopolanom ( gdzie mieszkam ) i łodzianom ( gdzie pracuję ) skąd jestem.
                  Olin - gratulacje za podejście.Over.
                  • Gość: Olin Re: Ludzie! do pisania!!!!!! - do Olina IP: *.satkabel.com.pl 05.07.01, 20:12
                    I bardzo sie chwali, ze wozisz tego czarnego orla. Tez bym wozil, ale nie mam
                    juz niestety auta. :) W kazdym razie czuje sie Dolnoslazakiem, mimo ze to jest
                    dosyc mlode pojecie i wciaz wiele osob uwaza, ze cos takiego w ogole nie
                    istnieje.
                    W kazdym razie w mojej powyzszej wypowiedzi znalazla sie pewna niescislosc.
                    Otoz przez Walbrzych i Swidnice przebiega oczywiscie szlak Ulanow Legii
                    Nadwislanskiej, nie Podhalanskiej. Przy okazji, charakterestyczne jest
                    niestandardowe oznaczenie tego czasu - symbole zolto-niebieskie.
                    • sivasec Re: Ludzie! do pisania!!!!!! - do YOS 06.07.01, 12:34
                      A co sie ma do tego czarnego "dolnośląskiego orła" to jak by ktoś nie wiedzial
                      to jest niemiecka wrona i nie wiem czy jest to zabawne czy nie ale teraz jest
                      ona herbem Dolnego Śląska - cos tu nie gra. Jak ktos nie wiezy to niech sie
                      spyta hisytoryka albo przynajmniej starszych ludzi ktorzy jeszcze pamietaja II
                      wojne. Pozdrawiam
                      • Gość: Olin Re: Ludzie! do pisania!!!!!! - do YOS IP: *.satkabel.com.pl 07.07.01, 15:57
                        sivasec napisał(a):

> A co sie ma do tego czarnego "dolnośląskiego orła" to jak by ktoś nie wiedzial
                        > to jest niemiecka wrona i nie wiem czy jest to zabawne czy nie ale teraz jest
                        > ona herbem Dolnego Śląska - cos tu nie gra. Jak ktos nie wiezy to niech sie
                        > spyta hisytoryka albo przynajmniej starszych ludzi ktorzy jeszcze pamietaja II
                        > wojne. Pozdrawiam

A ja sie nie zgadzam. Wiecej mozna przeczytac na forum walbrzyskim... :) W kazdym
                        razie - orzel nie wrona, a poza tym na calym swiecie jest mnostwo herbow, ktorych
                        elementem jest orzel - czy to bialy, czy czarny. Over.
                        • Gość: YOS Re: Ludzie! do pisania!!!!!! - do YOS IP: 192.168.100.* / 212.244.95.* 09.07.01, 14:13
                          Gość portalu: Olin napisał(a):

> sivasec napisał(a):
                          >
                          > > A co sie ma do tego czarnego "dolnośląskiego orła" to jak by ktoś nie wied
                          > zial
                          > > to jest niemiecka wrona i nie wiem czy jest to zabawne czy nie ale teraz j
                          > est
                          > > ona herbem Dolnego Śląska - cos tu nie gra. Jak ktos nie wiezy to niech si
                          > e
                          > > spyta hisytoryka albo przynajmniej starszych ludzi ktorzy jeszcze pamietaj
                          > a II
                          > > wojne. Pozdrawiam
                          >
                          > A ja sie nie zgadzam. Wiecej mozna przeczytac na forum walbrzyskim... :) W kazd
                          > ym
                          > razie - orzel nie wrona, a poza tym na calym swiecie jest mnostwo herbow, ktory
                          > ch
                          > elementem jest orzel - czy to bialy, czy czarny. Over.

OLIN RIGHT CO DO ORŁA.OVER.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka