Dodaj do ulubionych

Przygotowanie do Swiat

26.03.12, 09:42
U mnie juz porzadkowanie mieszkania - wiosenne bardziej meczace!!!!!
Pucowanie wszystkiego bo slonce pokazalo wszystko co zima zakryla.
No i spis potraw,slodkosci i lista zakupow.
Zaczelo sie tez klarowanie masla - upierdliwa robota ale czego czlowiek nie zrobi dla zdrowia.
Starym sposobem babci :
Maslo do rondla ,doprowadzic do wrzenia i zdjac szumowiny.Pozostaly tluszcz odlac do sloikow i trzymac do pieczenia miesiwa.
Maslo sklarowane to najzdrowszy tluszcz do pieczenie - NIEPRZYPALA sie jak inne tluszcze.Nawet zwykla jajecznica na takim maselku jest zdrowa i pachnaca.
Obserwuj wątek
        • kla-ra Re: Przygotowanie do Swiat 26.03.12, 12:58
          Omiatam ksiazki z kurzu i tak sobie tez poczytuje.
          I ten piekny fragmet wiersza na mily dzien Wam dedykuje:

Dzien dobry,drzewa,polskie drzewa !!
          Wiosenna poi was ulewa,
          a potem grzeje cieple slonce
          i slychac znowu slowikow koncert

Dzien dobry,drzewa,polskie drzewa!!!
          Wiosna was szczodrze przyodziewa
          i trwacie tak na naszej ziemi na przemian w bieli i zieleni
          Wlodzimierz Scislowski
          • kla-ra Re: Przygotowanie do Swiat 26.03.12, 13:16
            Rzucilam w google "maslo klarowane mlekovita"
            Z tego co przeczytalam to opinie sa pozytywne.Trudno go dostac - chetnych jest sporo -
            a jezeli juz to w Biedronce lub Makro,jeden i drugi mi nie podrodze ale czego dla zdrowia i oszczednosci czasu czlek nie zrobi Wiadomo cena adekwatna do produktu.
            • kla-ra Re: Przygotowanie do Swiat 26.03.12, 13:25
              A takie szybkie pyszne ciasto z maslem klarowanym podaje:
              Kupuje gotowy PIERNIK KETRZYNSKI
              robie zgodnie z przepisem na opakowaniu tylko zamiast 100ml.oleju wlewam maslo sklarowane
              dodaje jedno jajko + 1/2 szklanki prawdziwego miodu + bakalie + polewa czekoladowa = PYCHOTKA
          • polnaro Re: Przygotowanie do Swiat 26.03.12, 13:30
            Problemem są okna, reszta 'jak Bóg da', zawsze jakoś tam daje smile.
            Właśnie kombinuję, które to .... okna już myłam dwa tygodnie temu, żeby przypadkiem dwa razy nie umyć któregoś.
            Nie spinam się, lubię świętowanie, ale każdy kto chce tu z nami świętować, to coś 'musi' i jakoś jest.
            Klarować trzeba? Matko, jaka ja leniwa baba jestem.
                • sagittarius954 Re: Przygotowanie do Swiat 26.03.12, 15:25
                  Ze strony której wiatry wieją szybciej brudzą sie okna i wiadomo ciężej je domyć , więc zaczyna sie od tych mniej brudnych , jest zwykłym treningiem , przetarciem swoich mięśni przd cięzszymi zadaniami , wreszcie systematyczność działania , nie wrócisz do powtórnego umycia okien juz raz mytych big_grin a w domu jednorodzinnym jest tego szkła troszkę i to z każdej strony świata .big_grin
                  • polnaro Re: Przygotowanie do Swiat 26.03.12, 15:43
                    Myślisz, że ogląd na cztery strony świata wart tej harówki?
                    Wcale.
                    Robota nie zając....., przyłożę się jak ktoś się w domu pojawi, od dwu lat tak zmądrzałam, że bez kibiców ledwie coś dłubię, nie widzą - nie docenią big_grinbig_grinbig_grin
                    Tyle fajnych rzeczy można robić nawet przed Świętami.
                    • izis52 Re: Przygotowanie do Swiat 26.03.12, 17:08
                      Klaruniu - klarowane kupisz w Lewiatanie i innych marketach np. Auchan. Jeżdżę do Makro po świeże ryby i tam kupuję Benecol, Mlekowitę, cukinię, bakłażany, zioła. Czasem taniej niż w innych.
                      Na święta mam usprawiedliwienie, więc niczego nie obiecuję, ale jak będę mieć ochotę....sernik jakiś wymodzę + mazurek. O oknach nawet nie wspominam, bo temat wielki - jak moje ściano-okna tylko częściowo otwieralne. W końcu czy tylko mnie ma przeszkadzać, że mają wzorek pozimowy ? big_grin big_grin
                        • slimy1 Re: Przygotowanie do Swiat 26.03.12, 17:38
                          Jak to dobrze, ze juz nie ma tego musu zeby przed swietami wszystko na blysk zrobic - teraz kobiety madrzejsze smile I jeszcze maja odwage mowic o tym glosno big_grin
                          Osobiscie nawet nie mysle o swietach - wkrotce przeprowadzka i raczej zastanawiam sie, jak dobytek w walizkach zmiescic sad
                            • slimy1 Re: Przygotowanie do Swiat 29.03.12, 18:19
                              Tyle tych przeprowadzek był, że już nie bardzo jest czego się pozbywać, bo nie miało czasu przybyć - tylko najpotrzebniejsze rzeczy do funkcjonowania, a i tak jakoś więcej jest tego niż trzy walizki suspicious
                              • filip505 Re: Przygotowanie do Swiat 29.03.12, 20:23
                                ....zawsze mozna walizek dokupic,albo wymienic na wieksze,
                                albo gdzies zapuscic korzenie,
                                ....z przygotowan do swiat narazie ustalilismy ze spedzamy
                                je w gorach,ze pojedziemy do kosciola(musialem obiecac),
                                zjemy razem sniadanie,poplywamy lodka po jeziorze,sa naciski
                                ze bez wedek ale sie mocno bronie,
                                • kla-ra Re: Przygotowanie do Swiat 02.04.12, 08:50
                                  Od lat nie organizuje sniadania Wielkanocnego.
                                  Jest kolacja Wielkanocna.Spotykamy sie z rodzina i znajomymi okolo 17-18 w Wielka sobote.
                                  Dzielimy swieconym i zasiadamy do wielkiego biesiadowania przy pieczonych miesiwach,pieczonej bialej kielbasie,ciastach ,trunkach i tak do polnocy a bywa i dluzej))))))
                                  W sobote kazdy wstaje o ktorej chce,je co chce i w plener)))
                                  To ranne przygotowanie sniadania Wielkanocnego, jak dla mnie bylo zawsze Ogromnie stresujace czulam iz marnuje jeden dzien na TYLKO jedzeniu,myciu naczyn,nakrywaniu stolu do kolejnego i kolejnego...posilku!!!
                                  • natla Re: Przygotowanie do Swiat 03.04.12, 08:33
                                    U mnie luzik. Jajka ze wsi już mam, szynkę kupię, sałatkę zrobię, może jakiegoś ptaka upiekę, ale dopiero na 2. dzień Świąt, bo moi wracają z Egiptu w niedzielę wieczorem.
                                      • filip505 Re: Przygotowanie do Swiat 03.04.12, 18:46
                                        ....bardzo podoba mi sie pomysl klary,przedyskutujemy
                                        to z zona,my nie mamy drugiego dnia swiat,wiec byloby
                                        to wskazane,
                                        natomiast robimy to na boze narodzenie,jak najwczesniejsza
                                        pasterka,wieczorem w wigilje,np;8pm,10pm,i zaczynamy
                                        swietowanie,jest to zaledwie pare godz po kolacji wigilijnej,
                                        ale w swieto juz tylko indywidualna samoobsluga,chyba ze
                                        umowimy sie inaczej,
                                        • kla-ra Re: Przygotowanie do Swiat 03.04.12, 19:10
                                          Schab juz w marynacie,piersi indycze w zamrazarce,zamowione :pieczen cieleca ,biala kielbasa No i ZUR i pasztet juz upieczony )))))
                                          Zawsze pieke duzo miesa , tak aby zostalo do spozycia na zimno - nie kupije wtedy wedlin.
                                          Pieczenie ciast zaczne w piatek.bedzie ambasador,sernik,piernik i buleczka z bialek,tradycyjnej babki drozdzowej nie bedzie !!!
                                          Bedzie sos chrzanowy ,nie bedzie salatek,bo jaja w majonezie na stole i bez tez!!!!!!
                                          Jaj sporo bo w sobote przygotowuje juz zur i wszystkie nie zjedzone jaja zur przyjmie))))))
                                          Mam nadzieje na jako taka pogode bo wyprawa do Kir murowana!!!!!!!!!
                                            • kla-ra Re: Przygotowanie do Swiat 04.04.12, 06:57
                                              Obliczylam,ze na te Swieta zuzyje 60 jaj a moze i wiecej)))
                                              I to wcale nie jest moim zyciowym rekordem.
                                              10 osob przy stole to norma 2 wiecej byc moze...
                                              A jajko Filipie to symbol odradzajacego sie zycia im wiecej na stole tym lepsze to zycie))))
                                              Co do kupienia kury to sie zastanowie juz na emeryturze.bedzie miela gdzie chodzic i trawe dziubac malym kosztem duzy zysk - jajka podrozaly minimum o 50%
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka