Dodaj do ulubionych

Pytanie obywatelskie

06.12.13, 07:38
Od dawna zadaję sobie pytanie - jakie korzyści mają Polacy/Polska z zatrudniania w służbie narodowej wielu polityków, w tym JK. ?
Im bliżej do wyborów tym bardziej to pytanie jest naglące, wymaga odpowiedzi.
Obywatele-wyborcy(co trzeci potencjalny) wysoko sobie cenią trud i starania polityków-sług narodu, takich jak JK. Ja do tej części narodu nie należę a nie mam bielma na oczach (mam oczy 20-latka).
Raźniej mi dlatego , że nie jestem w swoich poglądach odosobniony.


„Z kolei Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" nie wytrzymał. Jego zdaniem to niedopuszczalne, żeby prezes PiS odmawiał brania udziału np. w RBN. - Ze swoich podatków płacimy na tego gościa, który jest od dłuższego czasu na utrzymaniu państwa. Jarosław Kaczyński jest na utrzymaniu z naszych podatków. Jego psim obowiązkiem jest uczestniczenie w konstytucyjnych gremiach, bo to jest jego zawód i za to dostaje pieniądze. I on teraz staje się dzieckiem specjalnej troski i przyjdzie lub nie przyjdzie do prezydenta? Czy może udzieli audiencji prezydentowi? ….”
metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,133290,15078233,Wronski_nie_wytrzymal___Kaczynski_jest_na_utrzymaniu.html
Obserwuj wątek
  • amityr Re: Pytanie obywatelskie 06.12.13, 10:12
   Odpowiem szczerze. Dla mnie wszyscy obecni politycy to taki nowy rodzaj meneli ,którzy nauczyli się mówić "na okrągło" o niczym istotnym dla Polski ale zawsze dla jej dobra a szczególnie dla dobra własnej rodziny i kieszeni. Są oczywiście jakieś wyjątki ale po tym okazuje się ,że też mają umoczone. Totalny syf i malaria a na dodatek autorytet kościoła wali się na łeb na szyję.
  • sagittarius954 Re: Pytanie obywatelskie 06.12.13, 17:16
   Ciekawe dlaczego podajesz za przykład JK ? Wszyscy czołowi głównodowodzący partiami i elastyczne ich otoczenie nieraz są bardziej plastyczni w opisach jak JK . Odniosę się do tego postu późno wieczorem , niestety nie dysponuje dzisiaj większym czasem na dłuższe z wami przebywanie .
    • sagittarius954 Re: Pytanie obywatelskie 06.12.13, 17:46
     ten argument też można brać pod uwagę i to na poważnie , tyle że inni bardziej obiecują gruszki na wierzbie , w rzeczy samej gruszki na wierzbie mogą rosnąc ,ale potrzeba do tego sporego nakładu , którego żaden z przeciwników JK nie jest w stanie zapewnić. To prawda i mnie przeraziła wizja państwa ciągłych rozliczeń i więzień wydobywczych . Tylko czy inni tych samych metod nie powielają ? Chodzi o to aby Polacy wreszcie zrozumieli , każdy kto staje się przedstawicielem w rządzie jest wrogiem ludu , społeczeństwa . Dlaczego ? Bo swą polityka nie doprowadza do wyrównywania zaniedbań i rowów w każdej z dziedzin gospodarki , te 25 lat pokazało że zwykle wizja państwa kończy się na interesie małej i wąskiej grupy . Więc nie ma powodów zachowywać się bałwochwalczo w stosunku do rządu . Z wy łączeniem wojny i sytuacji nadzwyczajnych . a takich przez te 25 lat nie było . To rząd musi czuć bezustanny oddech społeczeństwa które pragnie ich wypchnąć z tego przybytku prywaty . To społeczeństwo przez organizowanie się i ciągłe pokazywanie niedostatków wynikających z przyjmowanych ustaw musi wymuszać na rządzących swoją wolę i nie do przyjęcia jest w 21 wieku brak odwołania rządu w wyniku referendum ogólnospołecznego . Anarchia ? Nie normalnośc . Tylko ten co nie ugina się pod ciężarem władzy a jednocześnie zadba o każda z grup społecznych ma prawo tam zasiadać . co nie znaczy że ktoś okresowo nie poniesie strat ,ale okresowo a nie systemowo i na wieki wieków amen .
     • amityr Re: Pytanie obywatelskie 06.12.13, 19:03
      A co na to napiszesz szanowny sagi :
      "Przez ostatnie dwa lata uczestniczyłem w Marszach Niepodległości i Solidarności, organizowanych 13 grudnia w Warszawie przez PiS i życzliwe mu środowiska" - napisał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. "Byłem nawet w komitecie honorowym. W tym roku na marsz ten jednak nie udam się" - dodał. Jako jeden z powodów swej decyzji ksiądz podał to, że "Jarosław Kaczyński wystąpił na kijowskim Majdanie w cieniu czerwono-czarnych flag UPA".
      • sagittarius954 Re: Pytanie obywatelskie 06.12.13, 19:29
       Chciałbym ks. Zalewskiego spytać się czy sam organizuje swoje wyjazdy czy też jakaś grupa mu znanych osób. I tak jest z JK . Jeśli pojawiło się przed spotkaniem w Ukrainie argumentowanie o ewentualnym zakończeniu wiecu w wypadku pojawienia się na nim owych flag . Wreszcie polityka nie jest oceną moralnych poczynań . Choć oczywiście pragnienia takie i ja mam . Wyjazd JK na Ukrainę miał jeden cel . Wyjść przed rząd , uprzedzić ewentualne argumenty kiedy musiałby odmówić wejścia na pokład z premierem i prezydentem . I mu się to udało . A czy podoba się to ks. Zalewskiemu , raczej nie tylko JK nie może odpowiadać za charakter flag wyciągniętych na Majdanie . Tam na Ukrainie wszystkie grupy polityczne na tym wiecu jednoczyły się w jednym celu . Czy on był proeuropejski a anty polski ? Czas kiedy żale narodów przejęte przez pokolenia ulega gwałtownym przemianom i nie zawsze odpowiada prawdzie . ale co to znaczy prawda , tym bardziej narodów które każde ma swoje za pazuchą . I tak czy tak punkt zerowy musi nastąpić . Ciekawe tylko czy ten punkt wystąpi w wyniku rozmów czy w wyniku katastrofy wojennej lub innego nieszczęścia . A o tym trzeba pamiętać . Jest to czas kiedy narody mimo wszystko sa sobie równe od ich zapobiegliwości czasami przechytrzania przeciwnika lub wymuszenia ekonomicznego mogą rozerwać dotychczasowe układy a wtedy hulaj dusza .
     • skuter44 Re: Pytanie obywatelskie 07.12.13, 09:43
      Sagi. Generalnie masz rację. Nie dopuszczasz jednak myśli, że jakaś grupa polityków może mieć uczciwy , osadzony w realiach i rozsądny program wyborczy, taki liberalno-socjalny ? Z góry nie wierzysz, że taka partia nie będzie swojego programu - kiedy dojdzie do władzy - realizować, że od niego odejdzie. Jeśli tak miało by być, to tylko usiąść i płakać.

      Całe szczęście, że na koniec kwitujesz ...."Tylko ten co nie ugina się pod ciężarem władzy a jednocześnie zadba o każda z grup społecznych ma prawo tam zasiadać . co nie znaczy że ktoś okresowo nie poniesie strat ,ale okresowo a nie systemowo i na wieki wieków ".
      Droga do zmiany elit politycznych (na "przychylne narodowi") jest u nas długa i pod górę..... ale innej nie ma. Na jednomandatowe wybory chyba jeszcze długo będziemy czekać.
      Trzeba tak myślących (jak piszesz wyżej)) i walczących o lepsze rządy w Polsce, zapowiadających dbałość o godne życie Polaków - zachęcić do działania, może najpierw na szczeblu lokalnym (aby stali się znanymi i popularnymi) wydobyć ich z nicości politycznej i wspierać. M.in. wybierając do wszelkich władz.
      Dziełem przypadku było skuteczne wspieranie przeze mnie kilku autorytetów, z których 2 osoby
      zostały wybrane i nie zawiodły moich oczekiwań.
      • amityr Re: Pytanie obywatelskie 07.12.13, 09:51
       Jednomandatowe wybory nie są wcale żadnym cudem.Dopiero tworzy się klika. Ten co ma kasę zawsze jest przy korycie. Dlatego tak trudno drugim się tam dopchać albo po trupach.Wszyscy umrą. Jak tak mocno się nachapie jak np Kulczyk to ma poważny kłopot z odejściem. A tu mus.
       • skuter44 Re: Pytanie obywatelskie 07.12.13, 10:08
        Piszesz. "Ten co ma kasę zawsze jest przy korycie."
        A może jest tak (vide Ukraina), ci mający kasę nie muszą być przy korycie, wystarczy im by
        mieć tam swoich przedstawicieli ?.

        Ścieżkę - jak zmieniać klasę polityczną - pokazał Palikot. Własna kasa mu w tym dziele
        bardzo pomogła ale jego intencje są (wg mnie) uczciwe.
        Jak odsuwać nieodpowiedzialnych polityków od władzy (nie czekając do wyborów)
        wskazuje częściowo ukraińska rewolucja.
      • sagittarius954 Re: Pytanie obywatelskie 07.12.13, 12:12
       Nie dopuszczasz jednak myśli, że jakaś grupa polit
       > yków może mieć uczciwy , osadzony w realiach i rozsądny program wyborczy, taki
       > liberalno-socjalny ?

       To proszę wskazać mi polityków z okresu 25 lecia szczerych i prawdomównych którzy realizowali swój program nawet ze stratą swego wizerunku . Jeśli takich nie znajduję nie zamierzam wierzyć żadnemu . I mało tego siłą bym ich odsuwał od polityki .
       • skuter44 Re: Pytanie obywatelskie 07.12.13, 15:34
        Na żywo. Niestety wychodzi zlepek nazwisk. Nie da się utworzyć nowej ekipy rządowej , ludzi odpowiedzialnych, z poglądami liberalno-demokratyczno-socjalistycznymi. Ale rząd ocalenia narodowego mogli by (wg mnie) tworzyć: Ćwiąkalski, Balcerowicz, Belka, Komorowski, Frasyniuk, Środa , Bieńkowska, Szczurek, Ferenc Tadeusz, Sikorski, Kalinowski, Palikot, Owsiak, Piskorski, Iwiński, Poncyliusz, Kik, Biernacki, Gowin, Zdrojewski, …..
        Podkreśliłem tych co byli, odeszli bądź zostali usunięci a zdania nie zmienili.
        • sagittarius954 Re: Pytanie obywatelskie 07.12.13, 15:48
         Wiesz ja tej grupie osób dałbym paszport jednorazowy bez prawa powrotu do kraju . To nie jest śmiech . To tylko dowodzi jakie wielkie są różnice w naszym myśleniu i powierzeniu sterów państwa ludziom . I ty naprawdę wierzysz że oni mogą coś zdziałać na korzyść społeczeństwa ? Naprawdę ? To możemy sobie ogólnikowo pogadać , zapewne zgodzimy się ale od tego przybędzie miejsc pracy ? Ludzie przestaną wyjeżdżać ? Czy może dalej rząd w osobach tych ludzi zaproponuje jakieś lekkostrawne ciasteczko , dajmy na to tęczę żeby ludzi skłócić . Proszę cię ...
        • super.222 Re: Pytanie obywatelskie 07.12.13, 16:15
         Panie Mariuszu ... big_grin

         ... moje typy z listy nam tutaj przedstawionej:

         - Komorowski - jako prezydent jest OK, lepszego nie widzę,
         - Bieńkowska - podoba mi się, ambitna, zechce się wybijać dalej.
         - Zdrojewski
        • amityr Re: Pytanie obywatelskie 07.12.13, 16:27
         skuter44 napisał:

         > Na żywo. Niestety wychodzi zlepek nazwisk. Nie da się utworzyć nowej ekipy rzą
         > dowej , ludzi odpowiedzialnych, z poglądami liberalno-demokratyczno-socjalisty
         > cznymi. Ale rząd ocalenia narodowego mogli by (wg mnie) tworzyć:[u] Ćwiąkalsk[/
         > u]i, Balcerowicz, Belka, Komorowski, Frasyniuk, Środa , Bi
         > eńkowska, Szczurek, Ferenc Tadeusz, Sikorski, Kalinowski, Palikot, Owsia
         > k
         , Piskorski, Iwiński, Poncyliusz, Kik, Biernacki, Gowin,
         > Zdrojewski, ….. Dodam z całą odpowiedzialnością Kowola
         > Podkreśliłem tych co byli, odeszli bądź zostali usunięci a zdania nie zmienili.
         >
         Tych ,których nigdy bym nie chciał widzieć w rządzie zakreślam na czarno.Szczególna menda to już Balcerowicz.
           • amityr Re: Pytanie obywatelskie 10.12.13, 18:57
            infolinia: 800 706 818
            Biuletyn Codzienny
            Przybywa zamożnych Polaków, rośnie popyt na luksus
            Do grupy osób zamożnych i bogatych należy obecnie ok. 786 tys. mieszkańców Polski. W ciągu trzech lat liczba ta zwiększy się do poziomu ok. 1 mln. i dalej napisano :
            Bezrobocie znów zaczyna rosnąć
            W listopadzie stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 13,2 proc. - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
            • skuter44 Re: Pytanie obywatelskie 11.12.13, 12:52
             Ważniejsze są i niepokojące informacje o systematycznym wzroście liczby Polaków żyjących w biedzie. A taka sytuacja ma miejsce.
             Z bogatymi - przedsiębiorcami nie powinno być problemów, niech ich liczba rośnie. Oni tworzą nowe miejsca pracy i dodatkowy dochód narodowy (PKB). Rozwój gospodarki to też zmniejszanie problemu bezrobocia. Ich biznesem powinien opiekować się fiskus, "zachęcają" ich do płacenia odpowiedniej daniny na cele państwa.
             • amityr Re: Pytanie obywatelskie 11.12.13, 18:41
              skuter44 napisał:

              >....Ważniejsze są i niepokojące informacje o systematycznym wzroście liczby Polaków
              > żyjących w biedzie. A taka sytuacja ma miejsce......


              Jak napisałem na innym forum ,to co ty teraz to zrobiono ze mnie pomyleńca i strasznego złośliwca.Podobnież jest tak dobrze ,że już lepiej nie może być.
              • skuter44 Re: Pytanie obywatelskie 11.12.13, 21:17
               Nie idę z ocenami za daleko, bo te oceny to fakty.
               Mogę jedynie dodać, że totalne i rosnące szybko zadłużenie państwa jest wielkim zagrożeniem. Księgowość kreatywna , manipulowanie liczbami budżetowymi przy braku decyzji kreujących rozwój gospodarczy i działań oszczędnościowych ..... to działanie na szkodę państwa. I do tego dodać można bezczynność władz powodujące utrwalanie bardzo niekorzystnych procesów demograficznych - spadku dzietności i emigracji zarobkowej . I taki mamy obraz rządów PO i PiS.
               A w najbliższych latach może być jedynie gorzej; bez wyrzeczeń i dobrego rządzenia cudów nie należy oczekiwać. To moje zdanie.

               Ale na manifestację się nie wybieram. Nie widzę tam uczciwych polityków i wybawców narodu. .
               • amityr Re: Pytanie obywatelskie 11.12.13, 21:31
                Mówią na +/- 60 ,że jestem szukam dziury w całym jeśli chodzi o ten "dobrobyt"ale może ja jestem ślepy i nie widzę takich osiągnięć przez te 20 lat ,które mógłbym nazwać dobrobytem.Całkowicie się z tobą zgadzam. Fakt PiS też udaje owieczkę a w rzeczywistości to przebrany wilk.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka