Dodaj do ulubionych

III filar- przed wyborem

IP: *.astercity.net 05.06.02, 13:50
Chciałbym poznać Wasze opinie na temat zalet i wad poszczegolnych opcji III
filaru np. ubezpieczenie z funduszem inw. , polisa+samodzielny fundusz itp.
Moze macie jakies doswiadczenia...co wybrac?
Obserwuj wątek
      • Gość: f Re: III filar- przed wyborem IP: *.astercity.net 11.06.02, 10:52
        Dzieki. Przez "samoinwestowanie" rozumiesz nabywanie akcji, obligacji
        samodzielnie? :) Gdybym byl maklerem prawdopodobnie tak bym robil, ale biorac
        pod uwage moja znajomosc zagadnien finansowych i gieldowych wolalbym inwestowac
        w fundusz inwestycyjny. A propos: inwestowanie np. na gieldzie na cel
        emerytalny to chyba tez jest III filar...A co myślisz o dlugoplanowych
        inwestycjach w fundusze np. stabilnego wzrostu?
      • Gość: Dagmara Re: III filar- przed wyborem IP: *.igo.wroc.pl 13.06.02, 12:16
        Wiem, że teoretycznie powinno być tak, że osoby, które nie są ekonomistami lub
        nie mają czasu powinny powierzać pieniądze profesjonalistom, którzy potrafią
        pomnożyć pieniądze. Tylko, że jak przeglądniesz wszystkie dostępne oferty na
        rynku - dokładnie - to okaże się, że żadna nie zawiera gwarancji, że nawet nie
        stracisz tego co wpłaciłeś. Ryzyko jest twoje. Zyski są tylko teoretyczne tzn.
        może się uda je uzyskać lub nie. Rynek kapitałowy i pieniężny jest
        nieprzewidywalny. Za samodzielne inwestowanie na giełdzie osoba nieprzygotowana
        rzeczywiście nie ma co się brać. Zwłaszcza że polska giełda to raj dla
        spekulantów. Co robić? Na chwilę obecną, samemu zbierać pieniądze, a jak jest
        ich sporo to w różnej walucie. Ideałem byłoby by rynek wymusił na firmach
        przyznanie klientom gwarancji bezpieczeństwa, i to pewniejszych niż wymagana
        minimalna stopa zwrotu w II Filarze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka