Dodaj do ulubionych

mbank zje inteligo?!

07.09.02, 22:04
tak slyszalam. co wiecej, koles, ktory to powiedzial,
raczej nie jest durniem, a jego firma z mbankiem
prowadzi ostatnio dosc szeroko zakrojona
promocje-wspolprace.

zatem, czy to moze sie zdarzyc?

grrrr. nie chcialabym. zrezygnowalam z zalozenia konta
w mbanku, jak sie dowiedzialam, jak wyglada procedura
zalozenia konta i ile trwa.

no i wydaje mi sie, ze jeden bank wirtualny (no, jest
jeszcze volkswagen, ale on chyba ma znacznie mniejsza
ilosc klientow) to ciut za malo.

jedyny potencjalny plus to to, ze nareszcie dzwoniac do
banku nie slyszalabym tego kawalka, przy ktorym mam
ochote sobie zyly otworzyc (mowie o tym smetnym jak
listopad w juracie "one by one" z inteligo:>) ;))

xx.
Obserwuj wątek
    • michal.macierzynski Re: mbank zje inteligo?! 08.09.02, 00:37
      Witam!

      Według ostatnich informacji – jedynym zainteresowanym zakupem Inteligo jest
      największy polski detalista PKO BP. Transakcja ta ma być finalizowana już „na
      dniach”.

      Istotnie w ciągu kilku miesięcy kilkakrotnie pojawiał się wątek BRE, ale
      ostatecznie bank ten nie był zainteresowany kupnem swojego największego
      wirtualnego konkurenta.

      Moim zdaniem – dość ciekawie można pospekulować o przyszłości samego Inteligo –
      już po przeprowadzeniu transakcji. Ciekaw jestem Państwa opinii – czy nowy
      właściciel PKO BP będzie szansą rozwoju, czy może wręcz przeciwnie??? Dość
      powiedzieć, że bank ten dysponuje siecią placówek obejmującą cały kraj i prawie
      1600 bankomatami!

      Pozdrawiam!

      MM
      • anexxa Re: mbank zje inteligo?! 08.09.02, 00:59
        oo, widze, ze nie tylko ja siedze po nocy:)

        pko bp, powiadasz... [scusi, ale jakos nie czuje tego
        pan/pani w internecie...]

        no coz. bedzie tak jak w tej anegdocie o g.b.shawie i
        pewnej damie, ktora zaproponowala mu malzenstwo, mowiac:
        "jesli dzieci wezma urode po mnie i inteligencje po panu,
        beda wspaniale". g.b. shaw odrzekl "tak, ale co bedzie,
        jesli stanie sie odwrotnie?".

        jesli inteligo dostanie siec bankomatow (bo nie wiem, co
        innego z pko bp mogloby mu sie przydac) i dalej bedzie
        fajnym, dobrze dzialajacym bankiem online, bedzie
        swietnie. ale jesli okaze sie, ze obsluga przez www sie
        psuje, ludzie z bankolinii zra kanapki z pasztetowa
        zamiast odbierac telefony, a melodyjka jeszcze sie
        pogorszy - wyniose sie z inteligo i pojde nie wiem dokad.

        niech tylko nie bedzie tak, jak z citi i
        handlobankiem:(((((((

        xx.
        • michal.macierzynski Re: mbank zje inteligo?! 08.09.02, 21:26
          > niech tylko nie bedzie tak, jak z citi i
          > handlobankiem:(((((((

          Witam!

          Moim zdaniem jest kilka obszarów, gdzie użytkownicy Inteligo mogą skorzystać z
          połączenia obu banków, np.:
          - dostęp do bankomatów (wspomniane prawie 1600, w tym także z funkcją
          depozytu!!!),
          - duża ilość placówek – nawet w małych miejscowościach – może to wraz z
          bankomatami – oznaczać rozszerzenie bazy klientów o tych mieszkających w małych
          i średnich miejscowościach
          - więcej produktów, dostępnych wcześniej tylko w tradycyjnych bankach
          (kredyty mieszkaniowe, konsumpcyjne, debety w koncie, karty itp. itd.).
          - zupełnie nowe produkty – za rok sprzedażą obligacji skarbu państwa
          będzie zajmować się PKO BP. Kupno wprost z konta Inteligo, jest wyjątkowo
          nęcącą ofertą...
          - zastrzyk finansowy, a przede wszystkim – jedna z najważniejszych
          rzeczy – konta te będą postrzegane jako bezpieczne ze względu na gwarancje PKO
          BP, podobnie jak to ma miejsce w przypadku mBanku i BRE.

          Co do obaw o skutki połączenia – też tutaj patrzyłbym z pewną dozą optymizmu.
          Ale jak to się mówi – czas pokaże. Myślę, że sama nazwa Inteligo pozostanie,
          podobnie jak jego funkcjonalność, czy inne walory. Nasz największy detalista –
          po prostu chce do siebie przyciągnąć młodszych klientów – nie ma więc tutaj
          mowy o jakimś kanibalizmie bazy klientów. Młoda, nowoczesna osoba i tak nie
          przyszłaby do tradycyjnego PKO BP....

          Pozdrawiam serdecznie!

          MM
          • anexxa Re: mbank zje inteligo?! 09.09.02, 00:46
            jak zwykle masz racje. no coz, to ty jestes ekspertem:)

            moze i faktycznie bedzie wygodniej, jesli bede mogla
            wplacic cash na konto w inteligo bez kominacji alpejskich
            typu "wplata na konto w innym banku, zlecenie przelewu do
            inteligo" - co prawda podobno inteligo ma jakies placowki
            w warszawie, ale nigdy ich nie odwiedzalam. visa classic
            tez sie przyda, bo w japonii z electrona mozna wyjac kase
            chyba tylko na lotnisku, nigdzie wiecej, a i placic tym
            niespecjalnie sie da (ten sam problem mialam z electronem
            w zurychu na lotnisku, w sklepie z czekoladkami;)). tak
            tak, to moze byc dobre.

            pelna optymizmu, wracam do pracy

            pozdrawiam i bardzo dziekuje za odpowiedzi:)

            xx.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka