Dodaj do ulubionych

brutto - netto

20.01.07, 16:42
pytanie dla osob pracujacych i zarabiajacych w holandi, chodzi mi o roznice miedzy pensja brutto i netto powiedzmy jesli pracodawca daje nam 1500euro brutto jaka pensje dostaje pracownik na reke czyli netto . czy jest to tak jak w polsce ze odchodzi gdzies 1/3 pensji:> ( jak wiemy w polsce zarabiajac 2100zl brutto pracownik na reke dostaje ok 1400 czyli dokl 2/3)
Obserwuj wątek
    • rocker Re: brutto - netto 21.01.07, 10:36
      Mniej więcej tak jest, ale wszystko zależy od pensji zasadniczej i dodatków - część jest opodatkowywana, a część nie. Dokładnych progów podatkowych poszukaj na www.belastingdienst.nl. Możesz przyjąć, że dostaniesz około 2/3 pensji brutto. Ale pamiętaj o ukrytych podatkach, m.in. obowiązkowym ubezpieczeniu zdrowotnym.
      Zawsze możesz poprosić pracodawcę o wyliczenie brutto-netto.

      Dość ważna informacja - jeśli aplikowałeś się zza granicy i przyjeżdżasz do Holandii na pobyt stały zza granicy, poproś pracodawcę, żeby wystąpił do urzędu podatkowego o tzw. "30% regeling" dla Ciebie.

      Powodzenia!

      Koza

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka