Dodaj do ulubionych

fotowoltaika

01.07.15, 15:07
co myślicie na temat fotowoltaiki? sporo teraz się mówi i o dofinansowaniach, dodatkowo w odpowiednich warunkach łączny zysk z instalacji fotowoltaicznej z systemu w okolicach 4kW to nawet 2000 zł/rok
Obserwuj wątek
  • nuleczka2 Re: fotowoltaika 05.02.16, 09:50
   Temat rzeczywiście jest ostatnio mocno popularny. Sama się nad tym zastanawiam, ale że mieszkam w bloku to u mnie to się nie sprawdzi w domu. Zastanawiam się czy nie przekonać jednak szefa, żeby zainwestować w panele fotowoltaiczne w naszej firmie. Wiecie jak to się sprawdza w takim przypadku? Opłaca się?
   • marccin4 Re: fotowoltaika 10.02.16, 11:42
    Czesc. Ja tez sie zastanawialem nad takim rozwiazaniem i pytalem oferte. W Elve powiedzieli mi ze moge liczyc na zwrot po okolo 8 latach co jest calkiem rozsadnym wynikiem. Jakbys chciala namiar to podsylam Ci ich stronke - elve.pl/ . Pozdrawiam
  • pankratz Re: fotowoltaika 04.03.16, 13:08
   Ktos tam mowil, ze do firmy chce szefa przekonac, to polecam elve, maja skurczybyki dobrych handlowcow, mnie praktycznie przekonali. Tzn moze raczej dane mnie przekonaly, ale sa to w stanie sensownie przekazac. Moze przekonaja Twojego szefa?
  • elektryczny_janek Re: fotowoltaika 16.03.16, 14:43
   Wykonywanych jest coraz więcej instalacji co widać po dynamicznym przyroście mocy. Ceny instalacji spadają a społeczeństwo coraz bardziej świadome, nawet bez dotacji może się zwrócić przez 8-9 lat bez naciągania, a żywotność dobrze wykonanej instalacji to spokojnie 25 lat.
  • n.dominika Re: fotowoltaika 29.03.16, 09:41
   Instalacja fotowoltaiczna na zachodzie to już standard. W Polsce pozyskiwanie energii również zdobywa coraz to większe zainteresowanie. Osobiście posiadam instalacja 4kW i jestem bardzo zadowolona. Zapraszam do kontaktu z firmą SOLARTIME sprawdzona profesjonalna firma dostępna na terenie całego kraju.
   • properone Re: fotowoltaika 11.04.16, 15:59
    a na co wykorzystujesz pozyskaną energię? trzeba pamiętać, że dzięki nowej ustawie o OZE, sprzedaje się nadmiar wyprodukowanej energii po stawce 0,75zł za 1kWh. To oznacza, że sprzedajesz prawie dwa razy drożej niż kupujesz.
    • n.dominika Re: fotowoltaika 11.05.16, 10:31
     Założyłam instalację fotowoltaiczną nie po to żeby sprzedawać tylko żeby zużywać ?, (światło, pralka, kuchenka indukcyjne, telewizor, komputer, pralka itp.). Dzięki temu mogę oszczędzić na rachunkach za prąd i dbam o środowisko. Nie wiem skąd takie informacje, ale z tego co się orientuję to trochę inaczej to wygląda. Teraz będą wprowadzone nowe zmiany w ustawie OZE, które bardzo mnie cieszą. Zgodnie z nimi nie ma możliwości odsprzedaży wyprodukowanej energii, ale za to mogę sobie odebrać swoją zmagazynowaną bez kosztów przesyłu i rozliczyć się z Zakładem Energetycznym raz w roku.
   • dmas78 Re: fotowoltaika 11.05.16, 09:36
    Fajnie przeczytać, że ktoś poleca Solartime. :) Ja na razie podpisałem z nimi umowę i czekam aż ruszy Prosument. Bardzo długo to trwa, ale firmy nie mogę za to winić. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o obsługę i ich organizację pracy, a także atrakcyjność oferty jestem bardzo zadowolony. Oczywiście po zainstalowaniu instalacji i zakończeniu całego procesy chętnie wystawię im końcową ocenę.
     • dmas78 Re: fotowoltaika 23.05.16, 10:44
      Wszystko zależy czy zdecydujesz się na dofinansowanie czy zakup za gotówkę. Ja zdecydowałem się skorzystać z Prosumenta i wszystkimi formalnościami zajmuje się za mnie firma Solartime. Wszystko było by dobrze jakby nie te ciągłe zmiany przepisów. Teraz jakbym się decydował to chyba wybrałbym opcję za gotówkę bo można lepszą cenę wynegocjować za 1 kWp i nie trzeba tak długo czekać. :)
      • dmas78 Re: fotowoltaika 23.05.16, 11:05
       Umów się z doradcą Solartime i sprawdź co ci zaproponują. Nic nie stracisz, a zawsze będziesz mógł porównać sobie potem ofertę. Ja jestem zadowolony, bo wszystkim się zajęli za mnie.
          • tolotolo128 Re: fotowoltaika 08.08.16, 10:46
           No i jak? doczekaliście się na te instalacje z Prosumenta? Bo słyszałem różne opinie....
           Śledzę też na bieżąco wydarzenia i prawo, i powiem szczerze, że licze na małś stabilizację, bo też zastanawiam się nad fotowoltaiką, ale pod kątem nowej ustawy. Czy takich zasad o jakich pisze ta firma: TUTAJ

           Czy mogę spytać czy ktoś z was ma już jakieś informacje jak wyglądają rzeczywiste rozliczenia?
           • properone Re: fotowoltaika 17.08.16, 19:38
            Zgodnie z nowymi zapisami ustawy OZE, które weszły w życie 01.07.2016 roku właściciele mikroinstalacji o mocy do 10 kW uzyskają opust w stosunku 1 do 0,8, natomiast pozostali 1 do 0,7. Oznacza to, że nadmiar energii wyprodukowanej przez nasz system fotowoltaiczny będziemy mogli odebrać w ciągu roku od dystrybutora w wysokości 80% (do 10 kW) energii wprowadzonej.
  • tolotolo128 Re: fotowoltaika 01.09.16, 14:24
   No nie... widzieliście TOOO?????

   Super hiper oferta na instalacje PV dla tych co nie mają kasy.....ABONAMENTY.... no ja podziękuję......wolę poczekać, albo wziąć kredyt niż płacić dwa razy więcej....
   • properone Re: fotowoltaika 05.09.16, 18:01
    warto poczekać na dofiansowania, chociaż co prawda jeżeli program ruszy dopiero od 2017 roku, należy liczyć się z obniżeniem dotacji z 40% do poziomu 30% na instalacje fotowoltaiczne oraz do 15% na solary do c.w.u.
   • morlintos Re: fotowoltaika 22.06.18, 10:15
    Z tego co wiem - a szukałem firm z ofertą na własną instalację, to ten artykuł od dawna jest nieaktualny. Firma zmieniła ofertę, w abonamencie ma niezmienną opłatę. Poza tym oferuje monokryształy, więc jest to warte przemyślenia.
  • andre_t Re: fotowoltaika 13.09.16, 10:26
   No bardzo dobra metoda, w kilka lat się inwestycja zwraca. A dalej to tylko zarobek i oszczędności. Jeszcze tylko zamów odpowiednie panele: ozemarket.pl/ tu masz spory wybór
   • properone Re: fotowoltaika 15.09.16, 16:39
    no kilka to może nie, ale 10 jest możliwe. Ministerstwo Energii właśnie opracowało nowelizację ustawy o OZE zapewniającą stopę zwrotu prosumenckim mikroinstalacjom PV na poziomie 10 lat i na to są konkretne wyliczenia

    gramwzielone.pl/energia-sloneczna/21908/10-czy-30-lat-jaka-jest-rzeczywista-stopa-zwrotu-mikroinstalacji
  • elvepl Re: fotowoltaika 04.10.17, 10:21
   Technologia już w samym swoim zamyśle jest bardzo przyjemna. Myślę, że warto prześledzić nieco blogów branżowych, przykładowo elve.pl/blog/7-glownych-zalet-fotowoltaiki/
  • konsultant_viessmann Re: fotowoltaika 04.01.18, 12:34
   Witam,
   Zapraszam do zapoznania się z kalkulatorem fotowoltaicznym od Viessmann! Sprawdź ile zaoszczędzisz inwestując w zestaw fotowoltaiczny "pod klucz".

   Zestawy fotowoltaiczne zawierają wszystkie składniki, niezbędne do wykonania instalacji fotowoltaicznej.
   Sprawdź nasz kalkulator oszczędności.

   Co zyskujesz?

   ✅Gwarancja ceny zestawu wraz z montażem
   ✅10 lat gwarancji na panele fotowoltaiczne
   ✅Oszczędzasz do 16 500 zł z każdego kW zainstalowanej instalacji

   Promocyjne ceny brutto pakietów fotowoltaicznych wraz z montażem zawierają:
   -Profesjonalne doradztwo
   -Montaż instalacji fotowoltaicznej
   -Opieka serwisowa
   -Panele fotowoltaiczne wraz z niezbędnym wyposażeniem dodatkowym

   Kalkulator i więcej informacji na temat promocji znajdziecie TUTAJ!
   Pozdrawiam!
  • alicia87 Re: fotowoltaika 20.08.18, 12:37
   My z męzem też zaszaleliśmy i zamontowaliśmy panele. Firma z polecenia znajomych pvprojekt.com/ spełniła nasze oczekiwania. O zwrocie i zyskach jeszcze cięzko nam cokolwiek powiedzieć.
  • brunak Re: fotowoltaika 23.08.18, 11:17
   Przymierzam się od jakiegoś czasu do fotowoltaiki, bo mam paru znajomych bardzo zadowolonych z takiego rozwiązania, ale zastanawiam się czy nie będę musiała wyciąć drzew, albo przyciąć drzew wokół domu. Aktualnie zbieram na ten temat informacje. Sporo o różnych systemach ogrzewania czytałam na blogu pracowni architektonicznej MGProjekt www.mgprojekt.com.pl/blog/
   • krzychup8 Re: fotowoltaika 31.08.18, 09:57
    Jak drzewa zasłaniają dach lub przyszłą instalację, to jeśli chcesz ją mieć, musisz wyciąć. Chyba, że się godzisz na mniejsze uzyski. To raczej logiczne, prawda? Do tego nie trzeba czytać bloga. ;)
  • konsultant_viessmann Re: fotowoltaika 21.09.18, 15:36
   Ruszył właśnie krajowy program "Czyste Powietrze". W ramach programu można ubiegać się także o dofinansowanie w postaci pożyczki na koszt zakupu i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych. Koszty związane z zakupem i montażem instalacji spełniających określone wymagania można współfinansować w formie pożyczki pod warunkiem, że w budynku są lub będą spełnione wymagania dla przegród w zakresie izolacyjności od roku 2021.
   Drugim warunkiem jest wymóg zakupu i montaż wybranego źródła ciepła. Np. kotła na paliwo stałe, węzła cieplnego, systemu ogrzewania elektrycznego, kotła olejowego, kotła gazowego kondensacyjnego, powietrznej pompy ciepła, pompy ciepła odbierającej ciepło z gruntu lub wody. Jeżeli jest już takie źródło ciepła to wymóg nie obowiązuje.

   Nasi doradcy oraz partnerzy handlowi są gotowi służyć Państwu pomocą w zdobyciu podstawowej wiedzy o termomodernizacji, jak również uruchomienia procedury przyznania dotacji TUTAJ.
    • konsultant_viessmann Re: fotowoltaika 25.10.18, 14:58
     No niestety na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Można to tłumaczyć tym, że program w pierwszej kolejności ma dbać o ograniczenie zapotrzebowania na energię cieplną i walkę z niską emisją. Więc twórcy wyszli z zalożenia - może i słusznie, że istotniejsze jest wymiana starego kotła i docieplenie, niż instalacja fotowoltaiczna. Spokojnie, może na fotowoltaikę również przyjdzie czas.
     Ale póki co - może warto sprawdzić dofinansowanie na PV w gminie - może będzie realizowany jakiś regionalny program operacyjny?
  • roznermarcin Re: fotowoltaika 26.03.19, 10:16
   Całe szczęście politycy naszego kraju coraz mniej mają do powiedzenia w temacie ekologii w kraju. W Niemczech jest prawdziwa eksplozja fotowoltaiki a u nas jakoś z tym ciężko. Jeśli szukacie informacji na temat fotowoltaiki na Śląsku - zapraszam!
  • bartoszkamel1983 Re: fotowoltaika 27.07.20, 14:54
   Jakiś czas temu pomyślałem dokładnie tak samo jak Ty, postanowilem zainwestowac w panele fotowoltaiczne, które zamontowała mi firma sungrant.pl/

   Sami załatwili dofinanoswanie, projekt oraz bez żadnych usterek przeprowadzili pełną instalację.

   Prąd jak i ogrzewanie zapewnia mi instalacja fotowoltaiczna, nawet nie wiesz jak wiele udalo mi się już zaosczędzić a przy okazji ograniczyć emisję CO2. Bezproblemowa usługa, oszczędności i czyste sumienie z ratowania planety - czego chcieć więcej!!!!
  • agaten123 Re: fotowoltaika 05.11.20, 10:21
   My byliśmy sceptycznie nastwieni ale po roku użytkowania widzę, że to działa. Rachunki ograniczone do abonamentu za prąd ... Całość instalacji fotowoltaicznej jest praktycznie bezobsługowa.
   Montowała nam firma Eko-on www.eko-on.pl - przedstawiciel wszystko nam dokładnie wyjaśnił, dostaliśmy wizualizację i w stosunkowo krótkim czasie odbył się montaż.
   Polecamy firmę bo na prawdę się chłopaki postarali. :)
   • zieba_j973 Re: fotowoltaika 19.08.21, 08:30
    Pewnie kilka dobrych firm się znajdzie ale polecam ci silesiasolar.pl pytałem w kilku firmahc i oni wyliczyli mi najnizszą cene za 4.8kw i dali 25 lat gwarancji a nie 20 albo nawet 15 sie w dwóch firmach trafiło. za tydzien jesteśmy umowieni na montaż więc jak chcesz to moge ci dac znac jak poszlo :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka