Dodaj do ulubionych

dofinasowania oze

17.10.16, 16:53
proponuję umieszczać to wszelkie informacje dotyczące dofinasowań do oze.

na początek Warszawa - od 1.09 nabór wniosków o dotacje na kolektory, pompy ciepła i PV
Obserwuj wątek
  • properone Re: dofinasowania oze 18.11.16, 12:00
   "W roku 2017 planowane jest uruchomienie następujących programów dotacyjnych w podziale na województwa:
   - woj. świętokrzyskie: dotacja w formie umarzalnej w 25% pożyczki z WFOŚiGW (Kielce)
   - woj. mazowieckie: brak aktualnych danych
   - woj. łódzkie: dotacja 40% z WFOŚiGW w Łodzi
   - woj. małopolskie: brak aktualnych danych
   - woj. śląskie: brak aktualnych danych
   - woj. podkarpackie: brak aktualnych danych"
   • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 23.11.16, 10:38
    Ostatnio pojawiła się informacja na temat nowego programu REGION na domowe mikroinstalacje OZE opracowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

    W głównej mierze mają to być preferencyjne kredyty, jednak ich formę ustali indywidualnie każdy z Wojewódzkich Funduszów Ochrony Środowiska. Program ma ruszyć już wkrótce bo na przełomie 2016/2017 - czekamy z niecierpliwością.

    Pozdrawiam !

  • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 11.01.17, 10:08
   Witam !

   Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pojawiła się informacja o naborze do programu (OA-07) Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez zakup i montaż kolektorów słonecznych, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, zakup i montaż pomp ciepła. Terminy naboru: od 09.01.2017 r. do wyczerpania alokacji, nie później niż do 29.09.2017 r.

   Intensywność dofinansowania
   a) na zakup i montaż kolektorów słonecznych do 50 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 000 zł dla jednego beneficjenta;
   b) na zakup i montaż pomp ciepła do 40 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 15 000 zł dla jednego beneficjenta;
   c) na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej do 40 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 8 000 zł dla jednego beneficjenta,
   z zastrzeżeniem, że istnieje możliwość zwiększenia dofinansowania do 100 % kosztów kwalifikowanych w formie pożyczki.

   Pozdrawiam !
   • properone Re: dofinasowania oze 16.01.17, 16:10
    bardzo korzystne formy dofinasowania, bodajże najwyższe w tym momencie, więc warto! jak masz problemy z papierologią, to polecam odezwać się do panów z vikersonn'a. to jest producent pomp, wiec wszystko za jednym zamachem można załatwić
  • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 10.04.17, 09:41
   Witam ponownie!

   Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pojawiła się informacja o naborze do programu SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja 2017 roku.

   Kwota dotacji, wynosi 25 % kosztów zadania, a udzielenie dotacji możliwe jest wyłącznie na:
   -kotły opalane paliwem stałym z załadunkiem automatycznym, spełniające wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012,
   -kotły opalane biomasą (kotły na pellet), spełniające wymogi 5 klasy, wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012
   Program dodatkowo przewiduje dofinansowanie na zabudowę systemów grzewczych z udziałem odnawialnych źródeł energii służących do podgrzewu ciepłej wody użytkowej (pompy ciepła, kolektory słoneczne)

   Pozdrawiam !
   • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 19.04.17, 11:06
    Witam ponownie !

    Kilka dni temu kolejne województwo w Polsce po małopolskim uchwaliło ustawę antysmogową. Tym razem na walkę ze smogiem postawił Sejmik Województwa Śląskiego wprowadzając na terenie całego województwa zakaz spalania węgla brunatnego, paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla, mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem, a także biomasy, której wilgotność przekracza 20 proc.
    • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 27.04.17, 09:21
     W ostatni poniedziałek radni sejmiku województwa małopolskiego na wniosek prezydenta miasta Krakowa ostatecznie przyjęli normy jakościowe dla węgla. W Krakowie już od lipca tego rok do sierpnia 2019 roku ma obowiązywać zakaz palenia paliwami najniższej jakości. Wartość opałowa węgla ma być nie mniejsza niż 26 kJ/kg, zawartość popiołu nie większą niż 10%, zawartość siarki nie większą niż 0,8%, a wilgotność nie większą niż 20%. Zakaz obejmuje również biomasę o wilgotności powyżej 20%. Za nieprzestrzeganie prawa grozi kara do nawet 1000zł !
  • miko.doro Re: dofinasowania oze 11.04.17, 07:53
   Dla chętnych, którzy szukają dotacji:
   www.wyszukiwarka-dotacji.pl
   Można znaleźć dotacje dla różnych źródeł energii - biomasa, energia słoneczna, wiatrowa, wodna, geotermalna.
  • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 21.04.17, 10:39
   Witam !

   Kilka dni temu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, uchwalł Regulamin programu PROSUMENT ZACHODNIORPOMORSKI. Główne cele to
   - wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii
   - zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii min. kotłów na biomasę, systemów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych i pomp ciepła.
   W okresie od 24 kwietnia do 15 maja 2017 r. trwać będzie nabór wniosków o dofinansowanie zadań ze środków programu.
   Więcej informacji na stronie WFOŚiGW w Szczecinie.
  • aktyntasza Re: dofinasowania oze 01.05.17, 11:08
   To nie ma sensu. Moi znajomi palą w piecach telefonami komórkowymi, szmatami, zużytymi olejami, plastikami, butami, elektroniką, mułem, śmieciami to ja nie mogę być gorszy i też robię zadymę ale ja na tej śmieciówce zarabiam minimalną krajową i nie wiem czy będzie z tego jakaś emerytura więc może lepiej jak wcześniej umrę.
   Bogaci się buntują bo ich stać na wszystko i chcą mieć czyste powietrze ale to niech cię podzielą swoimi pieniędzmi żeby nam też zależało na dłuższym życiu.
  • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 05.05.17, 14:11
   Witam !

   Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pojawiła się informacja nt. Programu Priorytetowego
   Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego. Celem programu jest poprawa jakości powietrza na terenie Dolnego Śląska poprzez likwidację kotłów stałopalnych starej generacji oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń z procesu energetycznego spalania, głównie pyłów PM2,5 i PM10 na rzecz zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w wytwarzaniu energii cieplnej. Wnioskodawcami programu są jednostki samorządu terytorialnego (JST) lub ich związki z terenu województwa dolnośląskiego, natomiast beneficjentami końcowymi osoby fizyczne lub wspólnoty mieszkaniowe.

   Dofinansowanie obejmuje likwidację lokalnych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii takich jak: kolektory słoneczne, pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, przydomowe elektrownie wiatrowe. Dodatkowo dla budynków wielorodzinnych istnieje możliwość dofinansowania podłączenie budynków do lokalnej/miejskiej sieci ciepłowniczej, czy wymiany kotła na paliwa stałe lub biomasę charakteryzującego się parametrami co najmniej jak dla kotłów 5 klasy.

   Maksymalne wsparcie finansowe w formie pożyczki z możliwością umorzenia części kapitału wynosi do wysokości 5% kosztów kwalifikowanych zadania, przy czym maksymalnie dla domu jednorodzinnego 20000 zł, dla mieszkania w bloku wielorodzinnym 4000 zł.

   Pozdrawiam !
   • properone Re: dofinasowania oze 24.07.17, 13:28
    W niektórych województwach nabory trwają. polecam sprawdzić - solsum.pl/wp-content/uploads/2017/01/Nabory_OZE_RPO_2017.pdf
  • properone Re: dofinasowania oze 02.11.17, 13:35
   16 października ruszył nabór wniosków w ramach prosumenta! Prosumenci będący beneficjentami dofinansowania w ramach udzielonego kredytu i dotacji – łączne dofinasowanie może wynieść do 100 proc. kosztów kwalifikowanych – będą mogli dokonywać zakupu i montażu następujących małych i mikroinstalacji odnawialnych źródeł dla produkcji energii elektrycznej i cieplnej.
  • morlintos Re: dofinasowania oze 14.06.18, 12:33
   Tu są informacje na bieżąco o dotacjach na OZE i na termomodernizację: swiatoze.pl/
   • properone Re: dofinasowania oze 20.06.18, 14:31
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 27 lipca 2018 roku prowadzi czwarty nabór wniosków na unijne dotacje na inwestycje podnoszące efektywność energetyczną. Budżet konkursu wynosi 200 milionów złotych.
    • morlintos Re: dofinasowania oze 22.06.18, 10:11
     Wrzucają informacje na bieżąco, więc zawsze to dobrze dla zainteresowanych. Z tego, co się orientuję, mają również darmową infolinię i pomagają ludziom ogarnąć te dotacje.
  • krzychup8 Re: dofinasowania oze 06.08.18, 13:13
   a to nie jest tak ze jakos specjalnie duzo osób nie dostaje?
   • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 08.08.18, 10:12
    A skąd masz takie doświadczenia? O jakim konkretnie źródle finansowania mówisz? Są RPO, WFOŚiGW, NFOŚiGW, POIiIŚ
    • krzychup8 Re: dofinasowania oze 16.08.18, 15:12
     Kuzyni ubiegali się w Nisku na podkarpaciu o dofinansowanie na kolektory (bodajże, nie chcę ściemniać), ale wiem, że sprawa zakończyła się na jakiś spotkaniu, zbieraniu dokumentów i kasie dla kilku osób z klilkudziesięciu chetnych. Tyle
     • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 17.08.18, 08:14
      Mógł to być projekt zbiorowy realizowany przez gminę i mogło zaważyć kilka czynników sprawiających, że nie została przyznana dotacja. Niebawem rusza program Czyste Powietrze. Warto przyjrzeć mu się bliżej.
  • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 03.10.18, 18:54
   W całym kraju trwa nabór wniosków w ramach krajowego programu "Czyste Powietrze". W ramach programu można starać się o dofinansowanie wymiany źródła ciepła w budynkach istniejących jak i dofinansowanie do do źródła ciepła w nowobudowanych budynkach.

   Specjalnie dla Inwestorów, którzy decydują się na na wymianę źródła ciepła na ekologiczne lub budują dom i są przed wyborem systemu ogrzewania i myślą o dofinansowaniu z krajowego programu "Czyste Powietrze" przygotowaliśmy specjalną przestrzeń.

   Nasi doradcy oraz partnerzy handlowi są gotowi służyć Państwu pomocą w zdobyciu podstawowej wiedzy o termomodernizacji, jak również uruchomienia procedury przyznania dotacji:
   www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/czyste-powietrze.html
   • anapaa Re: dofinasowania oze 04.10.18, 11:59
    Tak się zastanawiam, po powrocie z wakacji, na ile starczy tych pieniążków - 103 mld złotych. Podobno ma też ruszyć program Czysty Dom / Ciepły Dom, ale jeszcze nie wiem dokładnie o co chodzi. Mediowe doniesienia o ciepłym domu: www.wprost.pl/biznes/10150021/cieply-dom-czyli-dotacje-na-termomodernizacje.html
  • anapaa Re: dofinasowania oze 04.10.18, 12:01
   Pomoc, w sensie w wypełnieniu dokumentów i dopilnowaniu terminów? Columus tak załatwia za klientów podobno.
  • anapaa Re: dofinasowania oze 15.10.18, 15:14
   Poza tym Czystym Powietrzem ma być jeszcze Ciepły Dom, szaleństwo: swiatoze.pl/cieply-dom-po-czystym-powietrzu-kolejna-przedwyborcza-propozycja-rzadu-morawieckiego/
  • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 15.10.18, 20:07
   Premier RP Mateusz Morawiecki w niedzielę zainaugurował pilotaż programu STOP SMOG w gminie Skawina. Jest to program rządowy, który wspiera termomodernizację budynków. Według założeń programu STOP SMOG, pieniądze w formie dofinansowań trafią do najmniej zamożnych rodzin mieszkających w najbardziej zanieczyszczonych miastach, które znalazły się w na liście sporządzonej przez World Health Organization.

   Pamiętajmy, aby przy modernizacji systemu ogrzewania nie zapominać o ociepleniu budynku. W odpowiednio ocieplonym budynku nasze źródło ciepła zużyje mnie energii a my zaoszczędzimy w domowym budżecie.
   • krzychup8 Re: dofinasowania oze 22.10.18, 15:03
    Można się pogubić w tych programach. Smutne jest to, że fotowoltaika jest tylko na niskoprocentową pożyczę a nie na dofinansowanie / dotację.
  • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 25.10.18, 15:00
   properone napisał(a):

   > proponuję umieszczać to wszelkie informacje dotyczące dofinasowań do oze.
   >
   > na początek Warszawa - od 1.09 nabór wniosków o dotacje na kolektory, pompy cie
   > pła i PV

   Dlaczego można się pogłubić? Nie jest ich znowu tak dużo :) W skali kraju (tzn. ogólnopolski) jest zaledwie jeden :)
  • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 25.10.18, 15:01
   properone napisał(a):

   > proponuję umieszczać to wszelkie informacje dotyczące dofinasowań do oze.
   >
   > na początek Warszawa - od 1.09 nabór wniosków o dotacje na kolektory, pompy cie
   > pła i PV
   O, mój wcześniejszy post miał być do Pana Krzycha :)
  • e-kt Re: dofinasowania oze 09.11.18, 09:46
   To prawda, w skali kraju jest tylko jeden taki program – Czyste Powietrze i jako jedyny przewiduje dofinansowanie na ocieplenie budynku, a jak wiadomo wymiana źródła ciepła musi iść w parze z ograniczeniem strat energii cieplnej. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest jednak inwestycja w kocioł zgodny z warunkami programu, chyba że już taki posiadamy.
   • konsultant_viessmann Re: dofinasowania oze 09.11.18, 15:04
    Czyste Powietrze na pierwszym miejscu stawia własnie likwidację starych, nieefektywnych kotłów. Warto zaznaczyć, że kotły stałopalne są dofinansowywane w ostateczności, a ich instalacja jest możliwa tylko po spełnieniu wysokich wymagań.
    W drugiej kolejności promuje docieplenie, izolację ścian, wymianę okien itd....
    Warto dopowiedzieć, że o zwrot kosztów mogą starać się również ci, którzy są dopiero na etapie budowy!
  • naturalnaenergia Re: dofinasowania oze 24.05.23, 13:46
   W 2023 mamy dopłaty do biogazowni rolniczych - naturalnaenergia.plus/dotacje-na-biogazownie-dla-rolnikow/

   oraz dofinansowania biogazowni komunalnych naturalnaenergia.plus/rusza-nabor-na-dofinansowania-biogazowni-komunalnych/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka