Dodaj do ulubionych

turystyka i rekreacja?

IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.01.06, 15:35
hej, powaznie mysle o studiach o kierunku 'turystyka i rekreacja', lecz... co
po tym? sa jakies perspektywy? ktos to konczyl? moze ktos studiuje? jak to
wygląda? wydaje mi sie ze to dosc przyjemne studia, moze ktos to zweryfikowac?
Obserwuj wątek
    • Gość: * Re: turystyka i rekreacja? IP: *.SLOWIANKA.ds.uni.wroc.pl 27.01.06, 17:01
      beznadzieja te studia
      • Gość: poloko Re: turystyka i rekreacja? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.01.06, 17:53
        dlaczego? studiujesz, studiowales? i gdzie? AWF czy jakas prywatna?
    • Gość: myszka Re: turystyka i rekreacja? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.06, 18:36
      www.geo.uj.edu.pl/
      ja osobiście studiuję.jest ok, choc na początku przeraża ta geografia
      ale co to za turysta bez podstawowych pojęć geograficznych;-)
    • Gość: seba Re: turystyka i rekreacja? IP: *.bochnia.pl 27.01.06, 20:27
      Ja studiuję turystykę i rekreację na AWFie w Krakowie i uważam, że te studia są
      przyjemne i dają duże możliwości znaleznienia pracy w przyszłości (tzn. ma się
      mozliwość pracoania w przeróznych miejscach :) ). rekrutacja nie była taka
      łatwa, oprócz dobrych wyników z matury i średniej trzeba było zdać egzamin z
      pływania (wszak AWF). nie zamieniłbym tego kierunku na żaden inny :-)
      • Gość: poloko do seby IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.01.06, 13:34
        a jakie to mozliwosci pracy?
        bo szczerze mowiąc poza hotelem/biurem podrozy/lotniskiem i wewntualnie
        przewodnikiem po górach to nie wiem...
        podpowiesz cos?:]
        • Gość: seba Re: do seby IP: *.bochnia.pl 28.01.06, 23:23
          można zostać np. rezydentem biura podróży w jakimś kraju/miejscu, pracować w
          administracji samorządowej jako osoba odpowiedzialna za sprawy związane z
          turystyką, działać w organizacjach pozarządowych/społecznych, zostać
          wszelakiego rodzaju przewodnikami i pilotami wycieczek(nie tylko górskich),
          wreszcie zostać osobą związaną luźno z turystyką, bardziej z rekreacją tzn.
          instruktorzy sportów, trenerzy fitness, specjaliści od planowania czasu
          wolnego/odnowy psychosomatycznej itp., itd.
          chyba udowodniłem, że te studia daja wolną rękę w wyborze dziedziny, w której
          chcemy pracować...:-)
          • Gość: ggggg Re: do seby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.06, 00:47
            Hmmm w organizacjach pozarzadowych? Niewiele jest takich zwiazanych z
            turystyka, a w innych to nie za bardzo. Aby byc pilotem wycieczek trzeba
            skonczyc kurs pilota wycieczek. Aby byc instruktorem, trenerem tez trzeba
            skonczyc kurs i zdecydowanie lepiej byc po AWFie. Planowanie czasu wolnego
            rowniez po animacji spoleczno kulturalnej(np. na pedagogice).
            Ale praca w biurze podrozy jak najbardziej.
            • Gość: rere Re: do seby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.06, 00:51
              Jest jeszcze cos takiego jak urząd promocji danego miasta np.Krakowa,
              • Gość: seba Re: do seby IP: *.bochnia.pl 29.01.06, 11:57
                racja, wiele różnych stanowisk związanych z szeroko pojętą turystyką istnieje,
                o których sam nie miałem pojęcia, dopóki nie zacząłem studiów. :-)
            • Gość: do gggg Re: do seby IP: *.bochnia.pl 29.01.06, 11:55
              mało?? nie powiedziałbym :-)
              POT (Polska Organizacja Turystyczna) i odpowiednio ROT, LOT (regionalna i
              lokalna), PIT, PART, PZH, Polska Izba Hotelarska, Polska Izba Turystyki
              Młodzieżowej, różnego rodzaju Izby Gospodarcze, PTTK, PTSM, TKKF, PFCC itd.
              a jeszcze ile jest miedzynarodowych organizacji poczynając od UNWTO (światowa
              organizacja turystyki), trzeba by cały rozdział im poświęcić. aby zostać
              pilotem wycieczek trzeba skończyć kurs, to prawda, ale studiowanie TUrystyki i
              Rekreacji o wiele to ułatwia :-)
              ja cały czas mówię o studiowaniu TiR na AWFie, więc co do bycia instrukorem czy
              trenerem to nie ma problemu, na wyższych latach są prowadzone kursy z wybranych
              przez siebie dziedzin sportu :-) a planowanieczasu wolnego to jedna z 4
              specjalizacji, którą się wybiera na 3 roku studiów, więc nie trzeba
              konieczniekończyć pedagogiki.
    • Gość: bluestrawberry Re: turystyka i rekreacja? IP: *.telkonet.pl / *.telkonet.pl 28.01.06, 13:51
      • Gość: poloko seba - jeszcze jedno :) IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.01.06, 20:17
        Seba, a jak kierunek studiów? przyjemne i ciekawe? jakies przedmioty mile i/lub
        sprawiajace klopot?
        i jeszcze jedno dla mnie wazne - czy sa tam cyfry?;] matma, statystyka,
        rachunkowosc, ekonomia itp itd...
        • Gość: tirowka:) Re: seba - jeszcze jedno :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.06, 08:32
          Przedmioty sa roznorodne.. sama bylam zdziwiona niektórymi;]
          Ogolnie wszystkie sa do przejscia, wedlug mnie nie sprawiaja zbytnio trudnosci
          poniewaz, wiekszosc rzeczy jest ciekawa i wystarczy kilka razy przeczytac i juz
          sie pamieta..

          dla mnie ciekawa byla : turystyka aktywna (z 3dniowymi zajeciami
          terenowymi:)) , psychologia, biologiczny rozwoj,wychowanie zdrowotne,
          geografia, podstawy tursytyki itd
          a pozatym to jest troche ekonomicznych : ekonomia, ekonomika, finanse, prawo,
          organizacja i zarzadzanie,
          jesli chodzi o sport to jest: basen, gry i zabawy, gimanstyka, taniec
          towarzyski, fitness, siatkowka itd


          poza tym wszelkiego rodzaju obozy sa reeeeeeeewelacyjne;))))))))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka