Dodaj do ulubionych

odbiór, tynki, wylewki

17.08.05, 17:18
Proszę wszystkich, którzy odebrali mieszkania a także tych, którzy do tego
się przygotowują o odzielenie się informacjami na temat wad tynków i
posadzek, które są w waszych mieszkaniach.
Na pierwszy rzut oka zauważyłem w moim mieszkaniu następujące wady:
- brak kątów prostych (np łazienkę mam w formie trapezu),
- zgrubienia w narożach,
- zarysowania tynku,
- posadzka przy połaczeniu ze ściana się delikatnie podnosi,
- tynk wokół ościężnic jest wykończony nidbale,
Mam zamiar przy odbiorze wszystko sprawdzić i porównać z wymaganiami
odpowiednich norm np do odbioru tynków PN-70/B-10100.(na życzenie mogę
przesłać treść normy)
Interesuje mnie a myślę że innych mieszkańców także czy wykonawca usuwa wady
jakie się na odbiorze zauważy i w jakim terminie.
Czy przy odbiorze jest sens się kłócić o ewidentne usterki tynków czy nasz
wykonawca po prostu płacze że się czegoś nie da albo tak musi być.
Pozdrawiam Sąsiadów!

Obserwuj wątek
    • lmrozek2 Re: odbiór, tynki, wylewki 18.08.05, 12:50
      U nas w mieszkaniu - 3 tyg. po odbiorze zaczynaja rdzewieć narozniki scian tam
      gdzie zamontowano rzekomo aluminiowe narozniki. Odpada w tym miejscu farba i
      wyłazi czerwony nalot :-( A podobno aluminium nie rdzewieje ...Nie wiem czy to
      zgłosić teraz w ramach gwarancji ? Bo przy odbiorze mieszkania tego nie było.
      Ł.
      • poiuytrewq7 Re: odbiór, tynki, wylewki 18.08.05, 19:21
        Jak narożniki rdzewieją to nie są aluminiowe tylko stalowe.
        Widać że przy odbiorze potrzebny jest magnes do sprawdzania co jest aluminiowe
        a co nie. Stalowe narożniki są równie dobre tylko w miejscach w których
        zeszlifowano ocynk trzeba pomalować farbą anykorozyjną a dopiero potem emulsją.
        Nasz wykonawca tego nie zrobił z prostej przyczyny: może nie zardzewieje a jak
        zardzewieje to może sami sobie poprawią.
        Za to "wojtasiki" nie żałują kitu, który nam wciskają przy każdej okazji.
        P.
          • poiuytrewq7 Re: odbiór, tynki, wylewki 22.08.05, 10:15
            Obawiam się że wymiana w ramach gwarancji nie wchodzi w grę bo w projekcie nie
            jest napisane z czego mają być narożniki. Chyba że znaleźliście gdzieś taki
            zapis. Natomiast poprawienie tych co są zamontowane i wyszła rdza
            jaknajbardziej. I naprawienie szkody czyli np. odmalowanie fresków przez
            znanego artystę jeśli takie zostały położone i zniszczone.
            Życzę zdrowia!
            • lmrozek2 Re: odbiór, tynki, wylewki 22.08.05, 12:13
              Nie było problemu z reklamacja. Obiecali mi dzisiaj wymienic skorodowane
              narozniki na aluminiowe.
              Natomiast za przeniesienie licznika cieplej wody musze juz sobie zaplacic. Jest
              umieszczony w absurdalnym miejscu.
              Nie wiem jak jest w innych mieszkaniach ale u mnie mam az 3 liczniki cieplej
              wody ...Nie jestem specjalista w tej dziedzinie ale czy nie dalo sie tego
              inaczej zaprojektowac ?
              Ł.
              • shaddock To pewnie masz dwupoziomowe 22.08.05, 13:42
                Oczywiście że dało się to inaczej zaprojektować, przecież licznik zimnej wody
                jest jeden na mieszkanie. Jak się jednak dowiedziałem od pana Miki, ciepła woda
                musi przebywać krótszą drogę od ujęcia do kranu, gdyż inaczej zbyt mocno by się
                ochładzała.
                      • ks222 Liczniki 23.08.05, 11:24
                        Nie wiem jak to bedzie w przyszłości, ale obecnie podobno ponowna legalizacja
                        jest droższa (według prezesa) niż montaż nowych i tutaj finansowanie może być
                        albo z funduszu remontowego albo z kosztów ogólnych spółdzielni (jak to miało
                        miejsce niedawno w przypadku co do niektórych budynków) albo za dodatkową
                        opłatą. Na razie nie wiem, gdyż do tej pory nie dostałem odpowiedzi w tej
                        sprawie od Spółdzielni, a czekam od Zebrania grupy Członkowskiej tj. od
                        kwietnia.
    • lmrozek2 Re: odbiór, tynki, wylewki 31.08.05, 23:42
      Wracam do sprawy rdzewiejacych narożników tynkarskich.
      Wymieniono u mnie na aluminiowe dwa narożniki w łazience.
      Niestety - nowe ogniska korozji wychodzą na kolejnych naroznikach w calym
      mieszkaniu. Szef z firmy "Fuga" stwierdzil ze dosyc juz wymieniania. On przysle
      czlowieka ktory przeczysci rdze i ja zamaluje. Ciekawe na jak dlugo to pomoże ?
      Szlag mnie trafia że oszczędzano na takim bzdecie jak narozniki.
      Ciekaw jestem czy to tylko u mnie się dzieje.
      Z tego co wiem od znajomych którzy kupili mieszkanie w Salwatorze - maja ten
      sam problem. Zgadnijcie kto robił tam tynki. Tak - dobra odpowiedz.
      Firma "Fuga". Brawo za fachowość.

Za kilka dni bede malowal mieszkanie. Co bedzie dajmy na to za dwa miesiace
      kiedy juz wprowadzimy sie do mieszkanie z małym dzieckiem i okaze sie ze jednak
      trzeba bedzie pruć tynki. Firma "Fuga" bedzie fundowac hotel dla mojej rodziny
      na czas remontu i pokryje wszystkie koszty ? A moze znowu podesle fachowca
      ktory przeczysci korozje.

Pozdrawiam
      Ł.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka