Dodaj do ulubionych

Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska)

24.06.08, 20:20
Znam Irenę Żak i Romę, wprawdzie Kowalską, ale fizycznie podobną do
prawie imienniczki. Oraz kilka oób o nazwisku Kołodziej, oczywiście.
A Wy?
Tak a propos: Poznałam kobietę o nazwisku ___Małgorzata Wolan___.
Mój zachwyt ją zdziwił <wytrzeszcz>
Obserwuj wątek
    • anchema Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 24.06.08, 20:35
      ja mam Kołodziejów w bardzo bliskiej rodzinie, az 4 ich jest

    • agnieszka_azj Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 24.06.08, 20:56
      Przed laty dziewięciu chodziłam z moją Zosią na takie zajęcia przed-
      przedszkolne. Przychodziła tam tez dziewczynka - miała na imię
      Laura i była Tygryskiem. Była im do tego stopnia, że na zajęcia
      przychodziła w przebraniu Tygrysa.

      Jej Mama w ogóle nie znała "Jeżycjady" i ode mnie się dowiedziała o
      jeżycjadowych konotacjach Laury - Tygryska ;-)
      • monikate Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 24.06.08, 21:47
        Znam kilku Kołodziejów
    • k_linka Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 24.06.08, 22:44
      A ja mam w pracy Kasie Kurkowne osobe z nazwiskiem Palys - wypytalam o szczegoly
      - ma w rodzinie Marka:)
      • verte34 Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 24.06.08, 23:06
        A ta Kasia to Kurka czy Kurek? Bo "w oryginale" jest Kurka, rzadkie.
        • k_linka Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 24.06.08, 23:30
          No niestety.... Nie jak w oryginale, ale Kurkowna:) I Kasia sie zgadza
          • verte34 Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 24.06.08, 23:42
            Za pozwoleniem, dlaczego nikt nie zachwyca się ze mną Małgorzatą
            Wolan? ;)
            • anchema Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 00:01
              ja nie załapałam, o co chodzi z tą małgorzatą?
            • sowca Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 00:26
              Ja się zachwycam :)
            • mmaupa Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 00:39
              Ja sie zachwycam rowniez.

              Nie znam nikogo o jezycjadowym nazwisku, niestety.
              • jamniczysko Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 07:53
                Kołodziejów paru znam (z daleka raczej). Żaków, Górskich, Rojków
                też, ale nic w tym chyba dziwnego nie ma.

                Natomiast ucieszyłam się bardzo, widząc w aptece na identyfikatorze
                pana aptekarza nazwisko Borejko!

                Nie spotkałam żadnego Borejki w rzeczywistości więcej. Poza
                Jezycjadą, jeszcze tylko w krymiale Akunina. Nazwisko Borejko nosiła
                tam wariatka polskiego pochodzenia.
                • mmoni Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 12:56
                  Pewien dyrygent, zresztą swego czasu pracujący w Filharmonii Poznańskiej,
                  nazywał się Andrzej Borejko.
                • metwoh Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 12:59
                  W którym kryminale Akunina?
                  • jamniczysko Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 26.06.08, 08:24
                    W którymś z trylogii z siostrą Pelagią.
              • pieranka Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 08:08
                'Mistrz i Malgorzata' a jakze!
                Szkoda, ze nie Malgorzata Woland

            • yowah76 Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 19:24
              Ja sie moze nie do obledu ale mi sie podoba. Ja mam tylko W...;)
            • senseeko verte34 02.06.09, 15:25
              verte34 napisała:

              > Za pozwoleniem, dlaczego nikt nie zachwyca się ze mną Małgorzatą
              > Wolan? ;)

              A możesz wyjaśnić czym się zachwycać?
              Bo mi się kojarzy z Małgorzatą i WolanDem. Li i jedynie.

              Ciekawam strasznie
              • lezbobimbo Re: verte34 03.06.09, 12:43
                senseeko napisała:
                > verte34 napisała:
                > > Za pozwoleniem, dlaczego nikt nie zachwyca się ze mną Małgorzatą
                > > Wolan? ;)
                > A możesz wyjaśnić czym się zachwycać?
                > Bo mi się kojarzy z Małgorzatą i WolanDem. Li i jedynie.

                No wlasnie tym sie zachwycac! Tak samo cudnie, jakby sie poznalo prawdziwe osoby
                zwane n.p. Hella Korowiow albo Stiopa Lichodiejew :D
                • senseeko Re: verte34 04.06.09, 16:49
                  lezbobimbo napisała:

                  > senseeko napisała:
                  > > verte34 napisała:
                  > > > Za pozwoleniem, dlaczego nikt nie zachwyca się ze mną Małgorzatą
                  > > > Wolan? ;)
                  > > A możesz wyjaśnić czym się zachwycać?
                  > > Bo mi się kojarzy z Małgorzatą i WolanDem. Li i jedynie.
                  >
                  > No wlasnie tym sie zachwycac! Tak samo cudnie, jakby sie poznalo prawdziwe osob
                  > y
                  > zwane n.p. Hella Korowiow albo Stiopa Lichodiejew :D

                  Wtedy bym się zachwycała. Ale Wolan to jakos tak "kuso" brzmi. Niedoróbka panie tego.
    • jhbsk Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 09:01
      Znałam (bo już jest świętej pamięci) panią Górską.
    • mankencja Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 12:40
      poprzedni szef mojej mamy nazywał się Marcinkowski (jeśli dobrze
      kojarze, to panienskie nazwisko Ewy Jedwabińskiej)
      znałam też dziewczynę nazwisjkiem Kowalik
      • metwoh Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 13:03
        Znam osobiście kilku Kowaalików (niestety nie Mamertów). Górscy to
        też nazwisko popularne. Znam też Hajduka.
    • noida Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 21:37
      Off topik lekki - a u mnie w sklepie pracuje Izabela Łęcka. Ale "Lalki" nie
      czytała... Ciekawe, ile osób ją o to zapytało ;)
      • monikate Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 25.06.08, 21:58
        Sądzę, że powieściowa Izabela Łęcka też z pewnością "Lalki" by nie
        przeczytała :)
        • noida Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 26.06.08, 23:06
          Co racja to racja. A ta dziewczyna nawet z wyglądu ją nieco przypomina.
          Przynajmniej tak, jak ja ją sobie wyobrażam :)
          • verte34 Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 27.06.08, 11:13
            Skoro już zrobiło się trochę OT, taka ciekawostka: poznałam kiedyś
            pana, który był zupełnie jak Bogumił Niechcic, ale nie ten
            miśkowaty mrukowaty z adaptacji filmowej tylko "prawdziwy";) Nazywał
            się _Piekło_ i miał ośrodek jazd konnych na wyspie Wolin:)
            • truscaveczka Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 30.06.08, 15:40
              Moja koleżanka nazwała dzieci Stanisław i Izabela i tak się do nich zwraca XD
          • anutek115 Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 30.06.08, 17:24
            Córka mojej wychowawczyni nazywa się Izabela Łęcka, wyjechała do Niemiec parę
            lat temu (więcej niż parę, jak się tak zastanowię), może dlatego, że juz nie
            mogła znieść tych wszystkich, którzy ja pytali, czy "Lalkę" czytała.
            Ale mama-polonistka pewnie dziecię skloniła do przeczytania :-).
    • marajka Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 30.06.08, 13:50
      Rojka znam, ale nie Roberta niestety:)Rudy też nie jest.
      • emkz Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 30.06.08, 16:34
        Ja chodziłam do klasy w szkole średnie z Borejko... Niestety imienia nie
        pamiętam, chyba dlatego, że z naszymi Borejkami nie miała nic wspólnego poza
        nazwiskiem...;-)
      • madeleine.passerelle Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 02.06.09, 10:20
        Znam Roberta Rojka. Jest rudy, a wlasciwie rudo-blond :)
        Reszta rodziny Rojków jest liczna, ale nie ma Belli :)
    • ginny22 Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 30.06.08, 16:52
      Nazwisk jeżycjadowych chyba nie znam żadnych. Znam za to siostry,
      Natalię i Gabrysię (dobór imion przypadkowy, pytałam). Co ciekawe,
      brat owych sióstr córkę planuje nazwać Ida. Pytałam, czy można
      liczyć na Patrycję do kompletu, ale nie można ;)
      • sowca Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 02.06.09, 21:39
        W Łodzi jest szkoła jazdy Marek Pałys. Stanowczo stwierdziłam, że na
        kurs zapiszę się do tej szkoły i do żadnej innej.
        • miau78 Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 02.06.09, 22:50
          Sowca, to ja też!
        • ssssen Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 03.06.09, 09:11
          > W Łodzi jest szkoła jazdy Marek Pałys. Stanowczo stwierdziłam, że > na kurs
          zapiszę się do tej szkoły i do żadnej innej.

          A nie boisz się, że po takim kursie będziesz zasypiać za kierownicą?
          • kotbert Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 03.06.09, 13:33
            Przynajmniej się wyśpi. Tak czy owak, może być z tego jakaś korzyść :p
            • ssssen Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 04.06.09, 09:45
              Byle nie snem wiekuistym, o który przy zasypianiu za kółkiem łatwo.
              • aganoreg Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 04.06.09, 19:30
                ssssen napisał:

                > Byle nie snem wiekuistym, o który przy zasypianiu za kółkiem łatwo.

                ...jak to ktos z forumowiczow ma w sygnaturce? :)

                ja znam tylko dziewczyne o nazwisku Kowalik, Rojka (Artura), Nowakowskich i Zakow.
                • sowca Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 04.06.09, 22:34
                  Primo: TEGO Artura Rojka?
                  Secundo: nie boję się, zawsze mogę sobie zrobić kawy XD
                  • wushum Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 04.06.09, 22:40
                    Ja tylko Nowakowską znam.
                  • aganoreg Re: Jeżycjadzi są wśród nas (nazwiska) 05.06.09, 01:03
                    sowca napisała:

                    > Primo: TEGO Artura Rojka?
                    > Secundo: nie boję się, zawsze mogę sobie zrobić kawy XD

                    TEGO Artura Rojka :) A co do kawy to chyba w noc poslubna Ida odnalazla wasy
                    Marka pachnace kawa? Czyzby jemu nie pomagala?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka