Dodaj do ulubionych

polećcie książkę

08.09.14, 13:22
Polecicie coś dobrego na odstresowanie? Nie lubię smętów w stylu Paulo Coelho, nudzą mnie.
Siedzę ciągle z dzieckiem w domu i przytłacza mnie to. Chciałabym coś co mnie przeniesie w inny świat, gdzie coś się będzie działo.
Obserwuj wątek
    • inez21 Re: polećcie książkę 10.09.14, 08:39
      Zależy co lubiszsmile Nie jest łatwo coś polecic wiedząc tylko że ktoś nie lubi Coelho.
      Jeżeli kryminały skandynawskie to polecam serię autorki Mari Jungstedt zaczyna się od ksiązki "Niewidzialny"
      Z nieskandynawskich kryminałów polecam Bernarda Miniera zaczyna się od "Bielszy odcień śmierci"
      Jeżeli coś innego niż kryminały to polecam "Drzewo migdałowe" rewelacja i naprawde przeniesie cie w inny świat.
      Jeżeli chcesz sie pośmiać to polecam"Chce się żyć" Macieja Pieprzycy

Ewentualnie napisz coś więcej o tym co lubisz to pewnie bedę mogła coś wiecej ci podrzucićsmile
      • kasia111177 Re: polećcie książkę 10.09.14, 13:43
        Dużo się dzieje w książce "Zawołajcie położną" - tam co strona rodzą się dzieci, więc sama wiesz smile merlin.pl/Zawolajcie-polozna_Jennifer-Worth/browse/product/1,1332144.html?gclid=Cj0KEQjw7b-gBRC45uLY_avSrdgBEiQAD3Olx28y2gQHOVj4_baAe_EugNSzZ7XxTfbECSK8XGz7mp8aAlu08P8HAQ
        A z takich lekkich na odstresowanie polecam cykl o Stephanie Plum - trochę kryminał, trochę komedia, a i czasem trochę erotyki się znajdzie. Każdy kolejny tom połykam w jeden wieczór zaśmiewając się do łez, jeden z moich ulubionych cytatów to - "Gdyby Bóg chciał, żebym schudła - to na deser byłby szpinak".
        merlin.pl/Jak-upolowac-faceta-Po-pierwsze-dla-pieniedzy_Janet-Evanovich/browse/product/1,1002581.html?qrtc_slt=&qrtc_tpl=tpl_prod_ksiazki&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=1335395&qrtc_pos=8&ref=quartic
        Ale rację ma inez21 - rzuć trochę więcej światła na swoje preferencje czytelnicze, będzie łatwiej wybrać.
      • szyszka874 Re: polećcie książkę 15.04.18, 15:09
        Kroniki Saltamontes Moniki Marin - niby dla młodzieży ale ja uporałam sie z grubaśnymi dwoma tomami w weekend i polecam - los sierot, Adama i Aleksa, szukających szczęścia w powojennej Europie. Spotykają wielu ludzi, mają wiele przygód, chociaż do mnie przemawiały te prawdy, których autorka przemyca mnóstwo, a których niestety dzisiaj trudno szukać (mowie o prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni, marzeniach i błędach do których umiecie się przyznać, jest miłość, wierność, przygoda i tajemnica).
    • mazda25 Re: polećcie książkę 18.05.15, 07:12
      "Zdradziecka Agnieszka Osiecka" napisal Piotr Derlatka
      Doskonale napisana ksiazka o jej zyciu. Wspanialy portret popularnej do dzisiaj autorki wielu znanych i lubianych piosenek. Czytajac przenioslam sie w inny swiat,swiat piosennki zza kulis pelny znanych nazwisk borykajacych sie z codziennym zyciem.
    • ask99 Re: polećcie książkę 30.08.15, 09:32
      Polecam Ci połączenie thrillera psychologicznego i horroru pt. „ Czarna samica kruka” Dariusza Pawłowskiego. Bardzo ciekawa książka, na pewno Cię nie zanudzi. Książka pozwala się przenieść w inny świat, dzięki ciekawym opisom autora. Motywy nie pozwalają na nudę: seryjni mordercy, praca policji i wiele innych. Polecam!
    • inez21 Re: polećcie książkę 21.09.15, 15:42
      Po przeczytaniu opinii na tym forum i na innych przeczytałam "Czarną samicę kruka" i szczerze mówiąc wcale nie jestem zachwycona....nadmiar bezsensownej brutalności pomieszany z sielankowym życiem niektórych bohaterów,niektóre wątki jakby urwane...szczerze po przeczytaniu czułam głównie niesmak...a opinie na forach o tej książce o dziwo zawsze pisane przez osoby które dopiero co założyły konto i napisały tylko jedną opinię....
    • meryjuki Re: polećcie książkę 24.10.15, 21:24
      Książkę, która powinna Cię zainteresować to Helen Rappaport - "Cztery siostry. Utracony świat ostatnich księżniczek z rodu Romanowów". Bardzo dobrze napisana, przyjemnie się ją czyta.Polecam.
    • 1jagienka Re: polećcie książkę 10.12.15, 12:37
      Ja też lubię akcję smile Uwielbiam Jo Nesbo, M.Szwaję, J. Chmielewską, K. Puzyńską, teraz polecam debiut J. Bryczkowskiej:
      www.wydawnictwoklin.pl/ksiazki/kryminaly/item/36-sezam-tajemnic - wspaniała książka najesienno-zimową chandrę.
    • hanka78 Re: polećcie książkę 28.12.15, 21:36
      Ostatnio przeczytałam artykuł na gazecie czy onecie o Joyce Carol Oates. Niby, że taka świetna, ze murowany Nobel w przyszłości. Czytam "Moja siostra, moja miłość", faktycznie dobra analiza psychologiczna postaci; mam nadzieję, że obraz finansowej amerykańskiej elity przerysowany... czyta się bardzo dobrze, ale nie powala....

Tu masz artykuł:
      ksiazki.onet.pl/joyce-carol-oates-dziewczyna-z-farmy/y9hmk0

Chcesz to Ci wyśle na maila, to co czytam...
    • obcasy.pl Re: polećcie książkę 10.05.16, 17:02
      My polecamy niepublikowane dotąd opowiadania Kurta Vonneguta "Gdy śmiertelnicy śpią"
      Inteligentna i zjadliwa proza Kurta Vonneguta inspirowała kolejne pokolenia pisarzy, w tym Dave'a Eggersa, autora przedmowy do niniejszego tomu opowiadań.
      obcasy.pl/niepublikowany-dotad-zbior-opowiadan/
    • anapaa Re: polećcie książkę 15.05.18, 14:46
      A ja polecam Miłoszewskiego i jego "Jak zawsze" albo wczesniejsze książki - sa to kryminały, ale świetne, poruszają też dodatkowe tematy - nie chodzi tylko o dzianie się, akcję i zabójstwo, ale np. kwestię przemocy w rodzinie i inne takie smile warto!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka