Dodaj do ulubionych

eksmisja z TBS do końca mc - pomocy

10.04.13, 22:56
Witam,
potrzebuję rady,a może tylko pocieszenia.
Dostałam nakaz wyprowadzania się z mieszkania z TBS.Niestety z mojej winy.Miałam nie zapłacony czynsz, był komornik i umówiliśmy się na spłatę i niestety nie miałam z czego spłacać ,aż wpłynęła pensja męża i wystarczyło na spłatę komornika.Niestety na kolejne czynsze już nie.
Moją winą było,ze nie chodziłam do administracji, żeby się tłumaczyć, tylko płaciłam ,jak tylko dostawałam pieniądze.Wydawało mi się,ze razem z komornikiem jestem jeden czynsz do tyło,niestety okazało się ,ze są dwa,razem z komornikiem 4 czynsze do tyłu.Teraz mąż do nich dzwonił, Pani prezes mocno go obrażała,okazało się,że nie ma dla nas juz ratunki,bo się nie pokazywałam u niej. Zawaliłam...Staram się pilnie odstąpić partycypację mieszkanie ,nie jest to jednak takie proste...Moze ,ktoś zna sposób na odroczenie chociaż o miesiąc eksmisji z TBS-u. Nie wiem co robić,jestem przerażona...
Obserwuj wątek
  • piotr_57 Re: eksmisja z TBS do końca mc - pomocy 11.04.13, 08:22
   Niewiele rozumiem z tego posta.
   Dostałaś nakaz - dlaczego nie odwołałaś się od niego? Przecież na dole sąd musiał podać Ci sposób odwołania się. Nie wiem czy minął już termin na wniesienie odwołania, a jeżeli minął to dlaczego nie wniosłaś go w terminie. Nie piszesz czy sąd nadał nakazowi rygor natychmiastowej wykonalności, nie piszesz, czy sąd przyznał Ci prawo do lokalu socjalnego, a jeżeli nie to dlaczego?
   W takich sprawach nigdy się nie dzwoni, tylko rozmawia osobiście a przy wyjściu składa się pismo z warunkami na jakich podejmujesz się spłacać zadłużenie.
   Bez dodatkowych informacji nie jestem w stanie nic mądrego Ci odpowiedzieć!.
    • piotr_57 Re: eksmisja z TBS do końca mc - pomocy 11.04.13, 18:14
     doras2 napisała:

     > Mąż był w TBS rozmawiał,Pani powiedziała,ze jeżeli wpłacimy zaległość plus jaki
     > eś 3 -4 czynsze do przodu,to może się zastanowi, czy nas zostawi.A pismo dostał
     > am z TBs-u,ze do końca miesiaca mam sie wyprowadzic

     No to zupełnie zmienia postać rzeczy!
     Napisałaś, że dostałaś NAKAZ opuszczenia mieszkania. Nakazy wydaje sąd i tylko sąd.
     Miła pani z TBS-u może (co najwyżej) złożyć oświadczenie woli (chcieć żebyś się wyprowadziła)! Od takiego oświadczenia do konieczności wyprowadzenia się droga jest baaaardzo daleka i prowadzi przez postępowanie eksmisyjne www.spes.org.pl/?module=tresc&id=533. Aż do końca postępowania eksmisyjnego przed sądem pani z TBS- u, realnie nic nie może Ci zrobić. Zbieraj jak najszybciej kasę i negocjuj! Staraj się nie dopuścić do złożenia wniosku o eksmisję w sądzie, ale nawet jeżeli do takiego złożenia wniosku dojdzie i zapadnie postanowienie o eksmisji to (w najgorszym razie) masz jeszcze kilka miesięcy czasu, a nie tylko do końca miesiąca.
      • piotr_57 Re: eksmisja z TBS do końca mc - pomocy 11.04.13, 19:31
       W przypadku mieszkań TBS-u może być jeszcze lepiej. Zobacz w swojej umowie z TBS-em czy nie masz wpisanej klauzuli o dobrowolnym poddaniu się egzekucji (tylko w formie aktu notarialnego). Na 99% nie masz, ale sprawdź www.tomczak.pl/publikacje/publikacje208.html . Jeżeli nie masz to możesz (przynajmniej na razie) spać spokojnie, postępowanie potrwa kilka miesięcy. Gdybyś miała wpisana tę klauzulę to pani z TBS-u nie bawiła by się z Tobą i nie przedstawiała rozwiązania wariantowego, tylko by cie wywaliła na zbitą twarz.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka