Dodaj do ulubionych

wyrok zaoczny o wydanie lokalu komunalnego

06.10.13, 12:40
Witam,
sprawa eksmisji z mieszkania komunalnego jest szeroko zakrojona.Próba odzyskiwania lokali przez ich właścicieli,często sprowadza się do wywiadów sąsiedzkich,z których ma wynikać kto mieszka stale a kto z przerwami itp,itd. Ja przedstawię sytuację na moim przykładzie:
Zajmuję i jestem nieprzerwanie zameldowany na stałe ponad 40 lat(od urodzenia) lokal komunalny,po śmierci mamy,która była jego najemcą administracja budynku próbowała mnie eksmitować podając jako podstawę prawną brak umowy najmu ze mną. Eksmisja jednak nie nastąpiła,bo się nie wyprowadziłem i przycichło. Próba wstąpienia w umowę najmu skończyła się fiaskiem i nie pamiętam z jakiego powodu.Spokój nie trwał długo,bo znów ktoś sobie przypomniał,że jest taki bez umownie zajmowany lokal.Zaczęto szukać sposobu na "wykurzenie" mnie z mieszkania,zaczęło się od podwyżek czynszu podniesionego o 100% jako odszkodowanie,a że to nie poskutkowało to zaczęto wywiad sąsiedzki czy w nim przebywam. Podkreślę,że mam pracę która zmusza mnie do częstych wyjazdów,więc musiałbym sąsiadom się specjalnie pokazywać aby zapamiętywali czas pobytu. Jest jeszcze jedna sprawa,chodzi mianowicie o fakt posiadania przez moją małżonkę nieruchomości w innej miejscowości,stanowiącej jej własność z poprzedniego małżeństwa. Ja nie posiadam do nich praw i nigdy tam nie byłem zameldowany. Mamy pewien układ (bez rozwodu),ona prowadzi moje rachunki itd,a konto z którego są płacone jest na jej nazwisko,stad też sąd wydając wyrok zaoczny(tydzień temu) o wydanie lokalu wzywa nas oboje (korespondencja przesłana na oba adresy na każdego z nas),chociaż ona nic do tego nie ma. Ja z dziećmi mieszkam w spornym mieszkaniu.Proszę mi podpowiedzieć co w tej sytuacji mogę zrobić,aby nie pozbawiono mnie tego mieszkania.Bardzo dziękuję za wszystkie porady.
Obserwuj wątek
  • piotr_57 Re: wyrok zaoczny o wydanie lokalu komunalnego 07.10.13, 21:51
   Powiem tak. Sprawa jest na tyle poważna, że w żadnym wypadku nie mogę udzielić Ci żadnej rady! Z treści postu łatwo wyliczyć kilka błędów, które dotychczas popełniłeś w prowadzeniu tej sprawy. Limit błędów już wyczerpałeś, do granic możliwości. Jeśli popełnisz jeszcze jeden błąd, bezpowrotnie stracisz to mieszkanie! Nie da się nic powiedzieć bez szczegółowej analizy całości dokumentacji! Znajdź prawnika. Jeżeli powie Ci cenę nie wyższą niż 3500zł, za poprowadzenie tej sprawy, zgódź się. Sam nie masz żadnych szans i żadna porada internetowa Ci nic nie pomoże.
   • bostra67 Re: wyrok zaoczny o wydanie lokalu komunalnego 11.10.13, 11:28
    piotr_57 napisał:

    > Powiem tak. Sprawa jest na tyle poważna, że w żadnym wypadku nie mogę udzielić
    > Ci żadnej rady! Z treści postu łatwo wyliczyć kilka błędów, które dotychczas po
    > pełniłeś w prowadzeniu tej sprawy. Limit błędów już wyczerpałeś, do granic możl
    > iwości. Jeśli popełnisz jeszcze jeden błąd, bezpowrotnie stracisz to mieszkanie
    > ! Nie da się nic powiedzieć bez szczegółowej analizy całości dokumentacji! Znaj
    > dź prawnika. Jeżeli powie Ci cenę nie wyższą niż 3500zł, za poprowadzenie tej s
    > prawy, zgódź się. Sam nie masz żadnych szans i żadna porada internetowa Ci nic
    > nie pomoże.
    Piotrze,dziękuję za odpowiedź,
    czyli nie posiadając możliwości finansowych na opłacenie adwokata,sprawa jest przegrana już teraz:(
    Nie mniej czy składając sprzeciw od tego wyroku mam chociaż szanse,że mnie nie wyrzucą w najbliższym czasie tzn.w okresie zimy.A może jest jeszcze dodatkowo inny sposób na wydłużenie okresu eksmisji? Czy może pomógłbyś mi sformułować ten sprzeciw aby nie odrzucono,bo wkrótce mija termin złożenia.Jestem już tak naprawdę zmęczony tą ciągłą szarpaniną,ale co mam zrobić aby nie zostać na "lodzie"?
    Jeśli potrzebne byłoby podanie jakiś szczegółów dot.sprawy to chętnie przedstawię w e-mailu.Z góry b.dziękuję.
    • piotr_57 Re: wyrok zaoczny o wydanie lokalu komunalnego 11.10.13, 18:09
     Powiedziałem, sprawa jest zbyt poważna żeby wypowiadać się o niej bez zapoznania się z dokumentacją! Ale skoro nie masz żadnej innej możliwości pozyskania porady, to mogę obejrzeć ten wyrok. Problem jest w tym, że nie masz profilu i nie mam jak wysłać Ci adresu poczty na który przesłałbyś mi skan dokumentu. Na forum nie podam ani adresu mailowego ani telefonu.
     Wpisz tu jakiś adres mailowy, wyślę Ci swój, wtedy zeskanujesz to co masz i wyślesz mi. Możesz mi też swój adres wysłać na adres gazeciany, ale tylko adres, bez dokumentów!!
     • bostra67 Re: wyrok zaoczny o wydanie lokalu komunalnego 11.10.13, 23:45
      piotr_57 napisał:

      > Powiedziałem, sprawa jest zbyt poważna żeby wypowiadać się o niej bez zapoznani
      > a się z dokumentacją! Ale skoro nie masz żadnej innej możliwości pozyskania por
      > ady, to mogę obejrzeć ten wyrok. Problem jest w tym, że nie masz profilu i nie
      > mam jak wysłać Ci adresu poczty na który przesłałbyś mi skan dokumentu. Na for
      > um nie podam ani adresu mailowego ani telefonu.
      > Wpisz tu jakiś adres mailowy, wyślę Ci swój, wtedy zeskanujesz to co masz i wyś
      > lesz mi. Możesz mi też swój adres wysłać na adres gazeciany, ale tylko adres, b
      > ez dokumentów!!
      mój adres bostra67@gazeta.pl
    • piotr_57 Re: wyrok zaoczny o wydanie lokalu komunalnego 12.10.13, 12:53
     bostra67 napisała:

     > Nie mniej czy składając sprzeciw od tego wyroku mam chociaż szanse,że mnie nie
     > wyrzucą w najbliższym czasie tzn.w okresie zimy.

     Z dokumentów które mi przesłałeś w ogóle na razie nie wynika żeby chcieli Cię wyrzucać. Nie ma jeszcze ani słowa o eksmisji! Oczywiście, że powinieneś wnieść sprzeciw!! Masz na to 14 dni od dnia w którym otrzymałeś pismo z sądu, więc powinieneś się zmieścić. (344 § 1 k.p.c.)

     A może jest jeszcze dodatkowo i
     > nny sposób na wydłużenie okresu eksmisji?

     Na razie mówimy o nakazie opróżnienia lokalu a nie o eksmisji.

     Czy może pomógłbyś mi sformułować ten
     > sprzeciw aby nie odrzucono,bo wkrótce mija termin złożenia.

     Sąd może każdy sprzeciw odrzucić, bez względu na to jaki demon intelektu go pisał! ale...

     Tu masz wzór : ms.gov.pl/Data/Files/_public/prawa_i_obowiazki/post_cyw/Obyw-w-post-cywilnym-calosc50.pdf


     W uzasadnieniu pisz wszystko "od stworzenia świata" i załączaj wszystkie papiery które uznasz za "korzystne dla siebie". Że: masz dzieci, mieszkasz w tym mieszkaniu, starałeś się o umowę najmu , opiekowałeś się mamą w mieszkaniu żony i wszystko inne co tylko przyjdzie Ci do głowy!! Nie wnoś opłaty! Sąd wezwie Cię do "usunięcia braku formalnego", to znów zabierze trochę czasu. Jak dostaniesz to wezwanie to napisz wniosek o zwolnienie z opłat bo jesteś biedny itd, możesz napisać wniosek o przyznanie pomocy prawnej "z urzędu".
     Jak napiszesz odwołani wrzuć mi je na maila do korekty!


     Jednocześnie napisz (w trybie administracyjnym!) prośbę do prezydenta miasta o pomoc w sprawie zawarcia umowy najmu na przedmiotowy lokal. Użyj tych samych argumentów co do sądu.


     Jestem już tak napr
     > awdę zmęczony tą ciągłą szarpaniną,ale co mam zrobić aby nie zostać na "lodzie"
     > ?

     Na to, że jesteś zmęczony to nic Ci nie poradzę. Ja mam sprawy które prowadzę od 12-14 lat i nie kończą się. Wczoraj wygrałem w WSA sprawę o wmurowanie 70 cegieł bez zezwolenia. Sprawa trwała 3 lata i nie wiadomo czy się skończy, bo urząd może się jeszcze odwołać! Stosowanie prawa to zajęcie dla ludzi wytrwałych i cierpliwych.

     > Jeśli potrzebne byłoby podanie jakiś szczegółów dot.sprawy to chętnie przedstaw
     > ię w e-mailu.Z góry b.dziękuję.

     Mnie szczegóły nie są potrzebne, bo to Ty musisz napisać uzasadnienie i tam je umieścić. Co prawda czasami piszę ludziom "gotowca" ale tylko wtedy gdy poziom intelektualny proszącego nie pozwala mu uczynić tego samodzielnie. Z Twojego sposobu pisania wnioskuję, że bez problemu sam dasz sobie radę.

     Możesz być spokojny w jednym. Na razie nie grozi Ci żadna eksmisja. Do tego jeszcze daleko, na pewno dalej niż do końca zimy. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz się bronił inteligentnie i cierpliwie.
     • piotr_57 Re: wyrok zaoczny o wydanie lokalu komunalnego 12.10.13, 13:35
      piotr_57 napisał:

      >
      > Jednocześnie napisz (w trybie administracyjnym!) prośbę do prezydenta miasta o
      > pomoc w sprawie zawarcia umowy najmu na przedmiotowy lokal. Użyj tych samych ar
      > gumentów co do sądu.
      >

      W prośbie napisz, że prosisz o wycofanie wypowiedzenia najmu, że jesteś osoba niezamożną ale uczciwą, że nie posiadasz znajomości prawa a jednocześnie nie stać Cię na komercyjną pomoc prawną itd w tym guście. Kopię tej prośby załącz do odwołania, żeby sąd widział, że chcesz się z miastem porozumieć!
      >

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka