Dodaj do ulubionych

Kwaśniewski: znieść wizy do USA

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 13:29
Pewnie że znieść przynajmniej wtedy dużo tych naszych mętów wyjedzie do USA
i u nas będzie troszkę przyjemniej, a że będzie troszkę więcej dowcipów o
głupich Polakach to nic nie szkodzi:-)
Obserwuj wątek
    • Gość: maruda Re: Kwaśniewski: znieść wizy do USA IP: *.gdynia.mm.pl 09.01.04, 13:40
      "Kwaśniewski powiedział, że podczas rozmów w Waszyngtonie poruszy m.in. spraw
      złagodzenia amerykańskiej polityki wizowej wobec Polaków"

      I tak to właśnie wygląda.

      Polityk z jajami (gdzie takich szukać?) powiedziałby: są wizy - nie ma baz.
      • Gość: JZ zabierz sie zapolityke i zostan prezydentem! IP: 146.21.1.* 09.01.04, 14:27
        To takie proste, zabierz sie za polityke i zostan prezydentem! bedzie jeden
        polityk z "jajami", szkoda tylko ze bez glowy. Acha mozesz jeszcze porzec
        Leppera na prezydenta, ten od razu by zablokowal wlasnym cialem Air Force One w
        ramch protestu. Tez by byly jaja ;->

        Gość portalu: maruda napisał(a):
        > "Kwaśniewski powiedział, że podczas rozmów w Waszyngtonie poruszy m.in. spraw
        > Polityk z jajami (gdzie takich szukać?) powiedziałby: są wizy - nie ma baz.
        i uslyszalby ze moze wobec tego sobie dyskutowac z Czyrakiem na Francji.


        JZ

    • Gość: Eva Re: Kwaśniewski zamierza znieść wizy do USA IP: *.dip.t-dialin.net 09.01.04, 14:34
      Alexander Wielki rusza na Ameryke. A jak tupnie, to sie Bush skurczy, a jak glos
      podniesie, to Bush poblednie. A na koniec tego wiekopomnego earthquake Bush
      poklepie go po (bratnim)ramieniu, zrobi sobie z nim zdjecie i wysle go do domu.

      A tak na serio, jezeli prez.Kwasniewski rzeczywiscie chce: "by zasady wizowe
      wobec polskich obywateli były porównywalne z tymi, które obowiązują w krajach
      Unii Europejskiej, takich jak Francja czy Niemcy", to niech zajmie sie doglebna
      i szczera analiza przyczyn tego zroznicowania. Pewno zaboli, ale moze pomoze.

      A swoja droga jesli powyzszy cytat jest planem minimum, to co jest planem
      maximum? Co p. Kwasniewski ma na mysli??
      • czubas Swieeeta raacja! 09.01.04, 16:24
        Gość portalu: Eva napisał(a):
        > A tak na serio, jezeli prez.Kwasniewski rzeczywiscie chce: "by zasady wizowe
        > wobec polskich obywateli były porównywalne z tymi, które obowiązują w krajach
        > Unii Europejskiej, takich jak Francja czy Niemcy", to niech zajmie sie
        doglebna
        > i szczera analiza przyczyn tego zroznicowania. Pewno zaboli, ale moze pomoze.
        >
        > A swoja droga jesli powyzszy cytat jest planem minimum, to co jest planem
        > maximum? Co p. Kwasniewski ma na mysli??


        O to wlasnie chodzi. Niech pan Kwas najpierw doprowadzi nas do poziomu Unii
        Europejskiej, a wtedy i wizy nie beda problemem.
        Polska ma dochod narodowy na glowe nizszy od Meksyku, ale za to najwyzsze w
        Europie bezrobocie.
        No ale podobno "nam sie nalezy"?
      • Gość: mietek [...] IP: *.whro.net 09.01.04, 19:43
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: McMac Re: Kwaśniewski zamierza znieść wizy do USA IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 23:14
        Kwaśniewski, jako spolonizowany żyd Stolcman, najlepiej by zrobił gdyby w
        sprawie wiz do USA zwrócił się do Sharona. Wszyscy widzą, że gdy Sharon tupnie
        to Bush blednie. Sharon by nam to załatwił, oczywiście nie za darmo, od tego on
        też jest żyd.
    • Gość: JZ Wizy dla Amerykanow IP: 146.21.1.* 09.01.04, 14:34
      Mysle ze wprowadzenie polskich wiz dla Amerykanow i stosowanie ich wlasnych
      procedur granicznych (pobieranie odciskow palcow i fotografie jak dla
      przestepcow) nie jest wcale takim zlym pomyslem. Mimo ze ambasador USA jezdzacy
      na paszkorcie konsularnym by tego nie odczul to pewnie dal by znac szum reszty
      obsugi ambasady w takie paszporty nie wyposazone.

      Fakt ze wiekszosc Amerykanow jezdzacych do Polski jest polskiego pochodzenia
      nie ma znaczenia. Poki sami nie odczuwaja uciazliwosci to maja gdzies jak
      traktuje sie ich wspolrodakow, jesli sami poznaja przykrosc na swojej skorze i
      zaczna narzekac... Ach to dopiero wtedy politycy USA o tym uslysza.

      A jesli chodzi o uzasadnienie? O polakach w USA wiadomo chca pracowac an
      czarno i okradac USA i ich pieniedzy. Z drugiej strony jest dokladnie tak samo.
      Wiadomo przeciez ze Amerakanie to zlodzieje. Oni nazywaj to busines, a na
      prawde to trzeba uwazac co wykrada Microsoft i inne Amerykanskie giganty pod
      przykrywka nadinterpretowanego prawa. Ze o drenazu mozgow nie wspomne. Wiec
      stawiac pod sciane, fotografowac, zbierac odciski palcow i nie wpuszczac dopoki
      nie podpisza oswiadczen ze nie sa nosicielami grypy, AIDS ani idei
      antyeuropejskich, i ze nigdy nie dopuscili sie seksu pozamalzenskiego.
      ostatecznie jada do kraju LPRu i ksiadza Rydzyka! ;-)))))))))))))))

      JZ
      • fartman Re: Wizy dla Amerykanow 09.01.04, 14:45
        Gość portalu: JZ napisał(a):


        > Fakt ze wiekszosc Amerykanow jezdzacych do Polski jest polskiego pochodzenia
        > nie ma znaczenia. Poki sami nie odczuwaja uciazliwosci to maja gdzies jak
        > traktuje sie ich wspolrodakow, jesli sami poznaja przykrosc na swojej skorze
        i
        > zaczna narzekac... Ach to dopiero wtedy politycy USA o tym uslysza.

        Ten fakt ma kolosalne znaczenie, tylko Ty tego nie rozumiesz.
        Polacy mieszkajacy w USA nigdy nie odczuja zadnej uciazliwosci z powodu
        wprowadzenia wiz do Polski , gdyz sa ustawowow zmuszeni, przez rzad RP zreszta,
        do posiadania polskich paszportow. Tym samym nie potrzebuja w swych
        amerykanskich paszportach wiz na wjazd do Polski.
        Wizy te potrzebowali by natomiast Amerykanie, nie posadajacy pochodzenia
        polskiego. Tacy rowniez jezdza do Polski, w znikomej ilosci.
        Bardzo niewielu turystycznie, troche w biznesie. Wprowadzenia wiz dla tych
        ludzi bedzie kolejnym utrudnieniem w prowadzeniu intereow z Polska,a le moze
        wlasnie o to Polsce chodzi?
        Ktos puscil tu watek:"Polska to kraj samodestrukcyjnych idiotow"- no wlasnie.
        >
    • Gość: bloodsucker Re: Kwaśniewski: znieść wizy do USA IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.01.04, 15:09
      z komuchem kwachem -nikt nie chce gadac-Tomasz Lis na prezydenta-dokopac
      podstarzalej barbie
    • Gość: MarianK. Nie zniosą-wycofać wojsko zIraku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 15:11
      Nie zniosą-wycofać wojsko zIraku.Nie dać się poniżać.
      • czubas Wycofac, bedzie mniejszy wstyd. 09.01.04, 16:20
        Gość portalu: MarianK. napisał(a):

        > Nie zniosą-wycofać wojsko zIraku.Nie dać się poniżać.

        Balem sie, ze narobimy w tym Iraku badziewia, bedzie tylko wstyd i smiech.
        Jeszcze jest czas, pomoc z Polakow zadna, a czesto trzeba za nich swiecic
        oczami...
    • Gość: Jagoda Re: stosunki bilateralne,rownoprawne... IP: *.z064220066.okc-ok.dsl.cnc.net 09.01.04, 15:21
      Uczyl Marcin Marcina , a sam ....
      Po wstapieniu do UE okaze sie , ze sa rowni i rowniejsi. Polska bedzie bita po
      dupie przez obie strony. Taki kundel do sluzenia, na zawolanie. Okropna jest
      taka rola. Zadna , ze stron nie bedzie miala dla Polski szacunku. Kto w Polsce
      prowadzi polityke zagraniczna ? Czy prezydent ? Czy przebierancy z SLD ?
      • Gość: Jack Re: stosunki bilateralne,rownoprawne... IP: *.dip.t-dialin.net 09.01.04, 15:33
        Okropna jest taka rola. Zadna , ze stron nie bedzie miala dla Polski szacunku.
        Kto w Polsce prowadzi polityke zagraniczna ? Czy prezydent ? Czy przebierancy z
        SLD ?
        ******************
        Nie przesadzaj !!!
        Wyrobilismy sobie "szacunek" w UE mowiac
        "NJET" w sprawie Konwentu. !!!
    • Gość: W. Z. Re: Kwaśniewski: znieść wizy do USA IP: *.proxy.aol.com 09.01.04, 15:24
      Dowcipow jest wystarczajaco duzo poniewaz pomimo utrudnien (przez was
      widzianych) nielegalnych z Polski jest dziesiatki tysiecy. Najpopularniejsze
      prace ostatnio to sprzatania domow i supermarketow. Zrownanie praw wizowych!?
      are you crazy??? od kiedy to Amerykanie przyjezdzaja do Polski i zostaja na
      dlugie lata pracujac nielegalnie zostawiaja niezaplacone rachunki - miedzy
      innymi za leczenie (ktore tutaj jest bardzo drogie) takze za skomplikowane
      operacje my podatnicy to pozniej pokrywamy. Biednym zawsze udziela sie pomocy
      nie pytajac o ubezpieczenie - taki to piekny i dobry kraj na ktory potem sie
      pluje. Podatkow nielegalni Polacy w wiekszosci i tak nie placa (wbrew
      powszechnej opini) poniewaz wpisuja do rozliczen (jezeli to wogole
      robia)...nascioro dzieci na utrzmaniu - urodzeni kombinatorzy. Wystarczy ze w
      Polsce jest najwiecej rencistow - wszystko wiec mozna kupic, nawet rente - wiec
      dalej oszukujcie sie sami! Wprowadzajcie wizy rodowici Amerykanie i Polonia ma
      to w duszy. Przestaniemy tam przyjezdzac wogole - i tak jestesmy coraz gorzej
      traktowani przez urzednikow na lotniskach i przejciach granicznych jadac
      samochodem. Do tego te kolejki na granicy i super drogi - same autostrady - co
      roku z hukiem oddaje sie jedna mile. Przybywajacych (bez wymagan wizowych)
      zachonioeuropejczykow spotyka sie jako PRAWDZIWYCH turystow, ci zostawiaja
      tutaj pieniadze i chwala Ameryke jaki to piekny kraj - bo taki naprawde jest!!!
      Trzeba to tylko zobaczyc a nie siedziec w gettcie. Oni nie musza wykonywac
      najgorszych i niechcianych prac, ciagle nazekajac jak to im sie tutaj
      niepodoba. SOJUSZNIK!? - kto komu bardziej potrzebny? Nie wy to nastepne kraje
      czekaja w kolejce. Dwa tysiace zolnierzy do kilkuset tysiecy to garstka - do
      tego trzeba bylo ich (was) uzbroic i wyposazyc. Przestancie plakac, naprawcie
      swoj skorumpowany kraj, chleba i pracy nie zabraknie. Przez ostatnie chaniebne
      traktowanie Poloni macie coraz mniej sympatykow wsrod nas (ja przedtem zycie
      bym za Polske oddal, teraz juz nie) a my idziemy glosowac tak wiec mamy cos do
      powiedzenia i wcale nie musimy byc zorganizowani, co sie nam ciagle zazuca.
      Indywidualnie takze mozna zrobic wiele dla Polski - wy nas jednak do tego
      zniechecacie. Jestem za wprowadzeniem wiz dla Amerykanow!
      • Gość: IMIGRANT Re: Kwaśniewski: znieść wizy do USA IP: *.fwi.com 09.01.04, 16:03
        JESTEM W USA LADNYCH PARE LAT I MOGE POWIEDZIEC ZE POZNALEM ZLE I DOBRE STRONY
        AMERYKANOW JEDNO JEST PEWNE WPROWADZENIE WIZ DLA JANKESOW NIC NIEDA BO PO
        PIERWSZE POLONUSI NIE MUSZA MIEC WIZ PO DRUGIE JAK AMERYKANIN BEZ POLSKIEGO
        POCHODZENIA BEDZIE CHCIAL DO POLSKI PRZYJECHAC TURYSTYCZNIE TO PRZYJEDZIE Z
        BIOREM PODROZY I NAWET NIE BEDZIE WIEDZIAL ZE MUSI MIEC WIZE WPUSZCZA MU TO
        KOSZTA WYCIECZKI I ON NAWET TEGO NIE ZAUWAZY JAK KTOS STWIERDZI ZE CHCE ROBIC
        BIZNES W POLSCE TO TEZ BEDZIE MIAL TO GDZIES BO PO PIERWSZE WYSLE SEKRETARKE I
        ONA W ZEBACH MU TA WIZE PRZYNIESIE PO DRUGIE JAK BEDZIE MIAL OKAZJE ZAROBIC W
        POLSCE MILIN BAKSOW TO GO ZADNA WIZA NIE ZNIECHECI NATOMIAST JAK JUZ TAM
        POJEDZIE I SIE PRZEKONA JAKI W NASZEJ OJCZYZNIE JEST BURDEL I ILE ZAJMUJE CZSU
        I KOSZTUJE DOJAZD Z WARSZAWY DO POZNANIA , I ZE Z TEGO MILIONA BAKSOW POLOWEL
        STRACI NA LAPOWKI DLA ROZNYCH URZEDASOW TO I TAK JUZ WIECEJ SIE W BURDELU NIE
        POJAWI.A POLACY ZAMIAST PIERDOLIC O DUMIE I HONORZE POWINNI SIE WZIASC DO
        ROBOTY
    • Gość: W. Z. NIE MA MIEJSCA DLA KOMBINATOROW IP: *.proxy.aol.com 09.01.04, 15:55
      Dowcipow jest wystarczajaco duzo poniewaz pomimo utrudnien (przez was
      widzianych) nielegalnych z Polski jest dziesiatki tysiecy. Najpopularniejsze
      prace ostatnio to sprzatania domow i supermarketow. Zrownanie praw wizowych!?
      are you crazy??? od kiedy to Amerykanie przyjezdzaja do Polski i zostaja na
      dlugie lata pracujac nielegalnie zostawiaja niezaplacone rachunki - miedzy
      innymi za leczenie (ktore tutaj jest bardzo drogie) takze za skomplikowane
      operacje my podatnicy to pozniej pokrywamy. Biednym zawsze udziela sie pomocy
      nie pytajac o ubezpieczenie - taki to piekny i dobry kraj na ktory potem sie
      pluje. Podatkow nielegalni Polacy w wiekszosci i tak nie placa (wbrew
      powszechnej opini) poniewaz wpisuja do rozliczen (jezeli to wogole
      robia)...nascioro dzieci na utrzmaniu - urodzeni kombinatorzy. Wystarczy ze w
      Polsce jest najwiecej rencistow - wszystko wiec mozna kupic, nawet rente - wiec
      dalej oszukujcie sie sami! Wprowadzajcie wizy rodowici Amerykanie i Polonia ma
      to w duszy. Przestaniemy tam przyjezdzac wogole - i tak jestesmy coraz gorzej
      traktowani przez urzednikow na lotniskach i przejciach granicznych jadac
      samochodem. Do tego te kolejki na granicy i super drogi - same autostrady - co
      roku z hukiem oddaje sie jedna mile. Przybywajacych (bez wymagan wizowych)
      zachonioeuropejczykow spotyka sie jako PRAWDZIWYCH turystow, ci zostawiaja
      tutaj pieniadze i chwala Ameryke jaki to piekny kraj - bo taki naprawde jest!!!
      Trzeba to tylko zobaczyc a nie siedziec w gettcie. Oni nie musza wykonywac
      najgorszych i niechcianych prac, ciagle nazekajac jak to im sie tutaj
      niepodoba. SOJUSZNIK!? - kto komu bardziej potrzebny? Nie wy to nastepne kraje
      czekaja w kolejce. Dwa tysiace zolnierzy do kilkuset tysiecy to garstka - do
      tego trzeba bylo ich (was) uzbroic i wyposazyc. Przestancie plakac, naprawcie
      swoj skorumpowany kraj, chleba i pracy nie zabraknie. Przez ostatnie chaniebne
      traktowanie Poloni macie coraz mniej sympatykow wsrod nas (ja przedtem zycie
      bym za Polske oddal, teraz juz nie) a my idziemy glosowac tak wiec mamy cos do
      powiedzenia i wcale nie musimy byc zorganizowani, co sie nam ciagle zazuca.
      Indywidualnie takze mozna zrobic wiele dla Polski - wy nas jednak do tego
      zniechecacie. Jestem za wprowadzeniem wiz dla Amerykanow!

      • Gość: Eva Re: NIE MA MIEJSCA DLA KOMBINATOROW IP: *.dip.t-dialin.net 09.01.04, 16:22
        Gość portalu: W. Z. napisał(a):

        > Dowcipow jest wystarczajaco duzo poniewaz pomimo utrudnien (przez was
        > widzianych) nielegalnych z Polski jest dziesiatki tysiecy. Najpopularniejsze
        > prace ostatnio to sprzatania domow i supermarketow. Zrownanie praw wizowych!?
        > are you crazy??? od kiedy to Amerykanie przyjezdzaja do Polski i zostaja na
        > dlugie lata pracujac nielegalnie zostawiaja niezaplacone rachunki - miedzy
        > innymi za leczenie (ktore tutaj jest bardzo drogie) takze za skomplikowane
        > operacje my podatnicy to pozniej pokrywamy. Biednym zawsze udziela sie pomocy
        > nie pytajac o ubezpieczenie - taki to piekny i dobry kraj na ktory potem sie
        > pluje. Podatkow nielegalni Polacy w wiekszosci i tak nie placa (wbrew
        > powszechnej opini) poniewaz wpisuja do rozliczen (jezeli to wogole
        > robia)...nascioro dzieci na utrzmaniu - urodzeni kombinatorzy.

        No ale przeciez nie inaczej jest w Niemczech. Nie mysl, ze tzw. przekrety, praca
        na czarno, oszustwa czy nawet kradzieze dotycza jedynie Polakow w USA. Rowiez w
        Niemczech (i innych krajach EU) jest to samo. No i co z tego?? Wiz dla Polakow
        nie ma juz od bardzo dawna.
        • Gość: Gulfstream Re: NIE MA MIEJSCA DLA KOMBINATOROW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 16:54
          Gość portalu: W. Z. napisał(a):
          >
          > > Dowcipow jest wystarczajaco duzo poniewaz pomimo utrudnien (przez was
          > > widzianych) nielegalnych z Polski jest dziesiatki tysiecy. Najpopularniejs
          > ze
          > > prace ostatnio to sprzatania domow i supermarketow. Zrownanie praw wizowyc
          > h!?
          > > are you crazy??? od kiedy to Amerykanie przyjezdzaja do Polski i zostaja n
          > a
          > > dlugie lata pracujac nielegalnie zostawiaja niezaplacone rachunki - miedzy
          > > innymi za leczenie (ktore tutaj jest bardzo drogie) takze za skomplikowane
          > > operacje my podatnicy to pozniej pokrywamy. Biednym zawsze udziela sie pom
          > ocy
          > > nie pytajac o ubezpieczenie - taki to piekny i dobry kraj na ktory potem s
          > ie
          > > pluje. Podatkow nielegalni Polacy w wiekszosci i tak nie placa (wbrew
          > > powszechnej opini) poniewaz wpisuja do rozliczen (jezeli to wogole
          > > robia)...nascioro dzieci na utrzmaniu - urodzeni kombinatorzy.
          >
          > No ale przeciez nie inaczej jest w Niemczech. Nie mysl, ze tzw. przekrety,
          prac
          > a
          > na czarno, oszustwa czy nawet kradzieze dotycza jedynie Polakow w USA.
          Rowiez w
          > Niemczech (i innych krajach EU) jest to samo. No i co z tego?? Wiz dla
          Polakow
          > nie ma juz od bardzo dawna.

          Najlepsze ze jak czytam takie posty to zaczynam wierzyc ze jedyni przestepcy
          na tej pieknej planecie to Polacy ,a jeszcze lepsze ze najglosniej o tym
          krzycza rowniez Polacy :/.
          • Gość: Witek Re: NIE MA MIEJSCA DLA KOMBINATOROW IP: *.whro.net 10.01.04, 03:55
            Gość portalu: Gulfstream napisał(a):

            > Gość portalu: W. Z. napisał(a):
            > >
            > > > Dowcipow jest wystarczajaco duzo poniewaz pomimo utrudnien (przez was
            > > > widzianych) nielegalnych z Polski jest dziesiatki tysiecy. Najpopular
            > niejs
            > > ze
            > > > prace ostatnio to sprzatania domow i supermarketow. Zrownanie praw wi
            > zowyc
            > > h!?
            > > > are you crazy??? od kiedy to Amerykanie przyjezdzaja do Polski i zost
            > aja n
            > > a
            > > > dlugie lata pracujac nielegalnie zostawiaja niezaplacone rachunki - m
            > iedzy
            > > > innymi za leczenie (ktore tutaj jest bardzo drogie) takze za skomplik
            > owane
            > > > operacje my podatnicy to pozniej pokrywamy. Biednym zawsze udziela si
            > e pom
            > > ocy
            > > > nie pytajac o ubezpieczenie - taki to piekny i dobry kraj na ktory po
            > tem s
            > > ie
            > > > pluje. Podatkow nielegalni Polacy w wiekszosci i tak nie placa (wbrew
            > > > powszechnej opini) poniewaz wpisuja do rozliczen (jezeli to wogole
            > > > robia)...nascioro dzieci na utrzmaniu - urodzeni kombinatorzy.
            > >
            > > No ale przeciez nie inaczej jest w Niemczech. Nie mysl, ze tzw. przekrety,
            >
            > prac
            > > a
            > > na czarno, oszustwa czy nawet kradzieze dotycza jedynie Polakow w USA.
            > Rowiez w
            > > Niemczech (i innych krajach EU) jest to samo. No i co z tego?? Wiz dla
            > Polakow
            > > nie ma juz od bardzo dawna.
            >

            > Najlepsze ze jak czytam takie posty to zaczynam wierzyc ze jedyni przestepcy
            > na tej pieknej planecie to Polacy ,a jeszcze lepsze ze najglosniej o tym
            > krzycza rowniez Polacy :/.

            Bzdura to nie sa Polacy,
            to sa polskojezyczne folksdojcze, emigracyjne zydokomuchy,
            renegaci i inne odpady, ktore poza polskim jezykiem
            i nienawiscia do Polakow, nic wspolnego z Polska nie maja.

            Witek
      • Gość: pos... Re: NIE MA MIEJSCA DLA KOMBINATOROW IP: *.proxy.aol.com 09.01.04, 20:04
        Tak wlasnie sprawy wygladaja USA do tej pory byly za bardzo liberalne dla
        nielegalnych - lamiacych prawo. Samo przedluzenie terminu pobytu jest w
        cywilizowanym Swiecie lamaniem prawa, nie mowiac juz o reszcie .........
        Opinia o Polakach jest taka sama - a moze i gorsza - w Europie Zach. Czytalem
        wyniki sondazy na ten temat. Zreszta czemu USA, na ktore i tak plujecie? Jak
        sie okazalo w Uni Europ. tez was nie chca, dlatego te wszystkie restrykcje i
        kilkuletnie okresy przejsciowe. Praca (mozliwosc legalnego zatrudnienia) moim
        zdaniem byla jednym z najwazniejszych punktow w sprawach integracji - polscy
        rzadzacy mysleli jednak tylko o sobie, a oni etaty maja zapewnione.
        • Gość: ws Re: NIE MA MIEJSCA DLA KOMBINATOROW IP: *.acn.pl 09.01.04, 23:03
          A ty jak się dostałeś do tego raju i jak zalegalizowałeś swój pobyt? Napisz
          tylko szczerze. Potem będziemy mogli podyskutować o znoszeniu lub nie wiz do
          USA.
          • Gość: BARTEK Re: NIE MA MIEJSCA DLA KOMBINATOROW IP: *.nrockv01.md.comcast.net 09.01.04, 23:34
            30 LAT TEMU I CHYBA NIE BYLO CIEBIE NA SWIECIE
    • czubas Kwas znosi wizy. Lepiej niech zniesie jajko. 09.01.04, 16:17
      Lepiej byloby gdyby Kwas razem ze swoim kumplem Leszkiem doprowadzili
      gospodarke Polski do takiego stanu, ze Polacy zaczeliby przyjezdzac do USA
      tylko w celach turystycznych.
      Ciekaw jestem czy Bulgaria, tez sojusznik USA i tez biedny kraj jak Polska
      takze czuje sie urazona faktem, ze wymagane sa wizy aby wjechac do US.

      Jestesmy sojusznikiem, ale tez jestesmy krajem bardzo biednym. Jestem pewien,
      ze gdyby dochod w Polsce byl przynajmniej na poziomie 30% sredniej unijnej i
      zmniejszyloby sie najwyzsze w Europie bezrobocie, to Amerykanie nie mieliby
      problemow ze zniesieniem wiz.

      Kwas chce sobie przypunktowac w sondazach opinii publicznej, pokazac jak to on
      dzielnie i bezkompromisowo walczy o nasze interesy.
      Niestety jest on na rowni ze sturmbanfuhrerem odpowiedzialny za rozdawanie
      majatku narodowego kolegom, lapownictwo i umafijnienie stosunkow polityczno-
      spolecznych w kraju.
      • janosik6 [...] 09.01.04, 16:52
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Tomek Wizy nie beda zniesione IP: *.tampabay.rr.com 09.01.04, 17:02
        Nie sadze ze wizy beda zniesione albo wymaganie zluzowane. Ten temat powrace co
        pare miesiecy i za kazdym razem Departament Stanu podaje ze decyzja o ich
        koniecznosci jest podejmowana na podstawie prostej matematycznej kalkulacji -
        procent tych ktorzy wjezdzaja do USA z kazdego kraju i nielegalnie zostaja.
        Jest ten procent chyba najwyzszy w Europie dla Polakow. Inne kraje jak Czechy
        czy Wegry maja znacznie nizsze procenty i bardziej kwalifikuja sie na bezwizowy
        ruch.
        Zgadzam sie ze jedynym rozwiazaniem jest rozwoj gospodarczy w Polsce i rosnacy
        poziom zycia. Niestety pewych nawykow do malwersacji nie da sie wykorzenic
        latwo i moze to zajac wiecej niz 1-2 pokolenia.
    • Gość: G TO BEDZIE BLAD.... IP: *.toya.net.pl 09.01.04, 17:07
      nie zapominajcie ze opinie o polakach popsul plebs roznorakiego pokroju,
      chlopstwo i cpuny.
    • Gość: Bucefał Re: Kwaśniewski: znieść wizy do USA IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 09.01.04, 19:31
      To nie jest dobry moment na podnoszenie kwestii ułatwienia wjazdu do USA. Nasze
      zasługi wobec Ameryki nie są tak spektakularne jak przedstawia się to w naszych
      mediach. W końcu to wewnętrzna sprawa USA a naciski z Polski są nie na miejscu,
      zwłaszcza, że nie można mieć pewności czy te opinie pochodzą wyłącznie od
      Polaków. Osobiście nie jestem przeciwny ewentualnemu złagodzeniu polityki
      amerykańskiej w tym zakresie ale bez przesady - z tym sojusznikowstwem też
      przesada, szczególnie gdy deklarują się jako sojusznicy ci, kórych obowiązują
      jeszcze przysięgi kremlowskie.
    • rozbojnik_rumcajs POLACY w USA 09.01.04, 20:02
      co robia klinuja i pracuja w szopach,poziom edukacji zatrzymal sie na 7 klasach
      albo zawodowce ,i wlasnie tacy walili by do usa
    • Gość: realista zniesc wizy IP: 5.3.1R* / *.telenet-ops.be 09.01.04, 21:43
      Uwazam ze pelno w tej dyskisji hipokryzji i propozycji dzialania na wlasna
      nielorzysc.

      1. Po pierwsze, przyjac nalezy ze wszystko ma swoja konkretna cene i nikt nikomu
      nie robi nic na darmo. Utrzymanie asymetrycznej sytuacji wizowej dyskryminuje 40
      mln Polakow ktorzy maja prawo uwazac sie za sojusznikow USA i oczekiwac
      conajmniej takiego traktowania jak inni sojusznicy. To ze jakis procent
      wyjezdzajacych bedzie marginesem nie zmienia tu nic - Amerykanie powinni
      zrozumiec ze frustrujac RESZTE traca wiecej. Przyjacielski kraj w Europie coraz
      bardziej oddalajacej sie od Ameryki ma dla USA z pewnoscia odpowiednia wartosc.

      2. Po drugie, nawet biorac pod uwage najgorszy wariant wzmozonego naplywu
      pracownikow "na czarno" z Polski po ewentualnym zniesieniu wiz, ekonomia USA sie
      nie zawali, tak jak sie nie zawalila odkad pol Meksyku przeszlo nielegalnie Rio
      Grande by sie zatrudnic na czarno w USA. Nie przesadzajmy wiec z efektem
      ekonomicznym uzywanym tu jako pretekst utrzymywania wiz.

      3. Po trzecie, na kazda polska "czarna owca" ktora zatrudnia sie na czarno i
      okrada wuja Sama przypada jedna "czarna owca" amerykanska ktora ja zatrudnia i
      rowniez okrada wuja Sama. Wiec nie oszukujmy sie - jak nie polska owca bedzie
      targala azbest na czarno to znajdzie sie zawsze owca meksykanska, gwatemalska,
      ekwadorska itp.itd.

      4. Po czwarte, jezeli negatywny efekt zniesienia wiz nie jest z gruba nadwyzka
      rekompensowany poprzez kompromitowanie sie Polski wspoludzialem w agresji na
      Irak, z ktorego Polska nie ma nic, to nalezy przynajmniej uzyc ewentualnej
      odmowy jako eleganckiego pretekstu do WYCOFANIA sie z Iraku. Jak to nie przekona
      oponentow - przy okazji podziekowac z gory za bazy w Polsce - to ma tez wymierna
      cene!

      Dodam ze wprowadzenie wiz dla Amerykanow tytulem rekompensaty jest tak czy tak
      glupawym pomyslem poniewaz godzi to w nasze wlasne interesy, w szczegolnosci
      koniecznosc zaciesniania wiezi z polonia.




      • Gość: debil Re: zniesc wizy IP: *.utaonline.at 09.01.04, 22:19
        pl nie ma dla usa zadnej wartosci i wykorzystuja tylko pl naiwnosc i slepe
        zapatrzenie.
        a polacy daja sie mamic jakimis bzdurami o sojuszach i przyjazniach. to jest
        nic nie warte i trzeba to w pl glosno powiedziec. mgr golen niczego nie
        zalatwi i jeszcze bedzie sie chwalil jak go bush wycalowal i ja to on jest
        wazny dla usa.
        a naprawde: pl dla usa jest bez wartosci. dowody sa znane.
      • Gość: McMac Re: zniesc wizy IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 23:20
        Na zniesienie wiz do USA dla Polaków nie ma szans. Dlatego trzeba jak
        najszybciej wprowadzić odpłatne wizy udzielane na lotnisku Okęcie dla
        Amerykanów w cenie 400 USD (odpowiednik 100 USD dla Polaka) tak jak to robia
        Turcy dla wszystkich turystów. Polonia będzie przyjeżdzać na polskich
        paszportach. Dodatkowo, w ramach równouprawnienia, wprowadzic fotografowanie i
        odciski palców dla wszystkich Amerykanów. Wtedy będą nas szanować.
      • Gość: . Re: zniesc wizy IP: *.menta.net 10.01.04, 01:30
        Gość portalu: realista napisał(a):

        Amerykanie powinni
        > zrozumiec ze frustrujac RESZTE traca wiecej. Przyjacielski kraj w Europie
        coraz bardziej oddalajacej sie od Ameryki ma dla USA z pewnoscia odpowiednia
        wartosc.
        >

        Co wlasciwie traci Ameryka frustrujac Polakow?
        Przyjacielski kraj w Europie (rozumiem, ze Polska) ma dla Ameryki dokladnie
        taka wartosc, jaka ma. I ani centa wiecej.
        Nawiasem mowiac, nawet Kanadyjczyk zeby wjechac autobusem do Stanow musi miec
        bilet POWROTNY. Na dworcach w Kanadzie uprzedzaja, ze bez biletu POWROTNEGO
        pasazer ZWYKLE jest zawracany. Kto bystry, niech wyciagnie wnioski i zejdzie
        na ziemie.
      • czubas Zniesc Kwasa! 10.01.04, 01:47
        Mysle, ze gdyby Kwas zajal sie jakims waznym problemem, to przyniosloby to
        wiecej pozytku.
    • Gość: polam Re: Kwaśniewski: znieść wizy do USA IP: *.nrockv01.md.comcast.net 09.01.04, 22:58
      METY NIECH ZOSTANA W POLSCE I POLSKA NIECH SOBIE RADZI Z NIMI A NIE WYSYLAC DO
      INNEGO KRAJU , MOZE PAN PRZYGARNIE DO SIEBIE TYCH METOW
    • Gość: POLAM Re: Kwaśniewski: znieść wizy do USA IP: *.nrockv01.md.comcast.net 09.01.04, 23:16
      PAN KWASNIEWSKI JEST TAKIM PARTNEREM I SOJUSZNIKIEM JAK WSZYSCY PREZYDENCI
      BIEDNYCH KRAJOW . POTRZEBA TROCHE REALIZMU KTO KOGO POTRZEBUJE BOGATY BIEDNEGO
      CZY BIEDNY BOGATEGO . TAK JEST WSZEDZIE NA CALYM SWIECIE . A CZY W POLSCE
      INACZEJ ? WLASCICIEL SLABEGO PRACOWNIKA ZWALNIA I NIE MA ZADNYCH SKRUPULOW .
      BUNCZUCNE WYPOWIEDZI NIC NIE ZALATWIAJA . NAJPIERW PORZADEK WE WLASNYM KRAJU A
      POZNIEJ NEGOCJOWAC .
    • sajjitarius Pelna symetria w sprawach wizowo-imigracyjnych 10.01.04, 00:00
      Ja uwazam, ze powinna byc pelna symetria w sprawach wizowo imigracyjnych
      pomiedzy Polska i USA.
      Dlatego tez Polska powinna natychmiast wrpowadzic obowiazek wizowy dla
      obywateli USA. Za zlozenie podania o wize polska powinnismy pobierac oplate 100
      USD od osoby niezaleznie od tego czy wiza zostanie wydana czy tez nie. W koncu
      jak dla kogos wydatek 100 dolarow jest zbyt duzy, to my kogos takiego nie
      chcemy. Chcemy by do Polski przyjezdzali turysci dla ktorych wydatek 100 USD to
      pestka. Dalej kazdy potencjalny turysta powinien przechodzic rozmowe
      kwalifikacyjna z konsulem na ktorej to powinien umiec udowodnic ponad wszelka
      watpliwosc, ze istotnie chce przyjechac do Polski by zwiedzic Krakow czy
      Warszawe czy tez podszlifowac sobie jezyk polski, a nie po to by sobie dorobic
      praca na czarno myjac gary w restauracjach na Slasku. Dalej taki delikwent
      powinien wykazac sie ze dysponuje srodkami finansowymi na trzymanie siebie
      przez okres pobytu w Polsce na poziomie sredniej krajowej. Jesli te warunki
      spelni dostanie do paszportu promesse wizy.
      Po wyladowaniu na lotnisku Szopena w Warszawie, tudziez Ojca narodu polskiego w
      Krakowie, taki turysta powinien przejsc kolejna rozmowe z oficerem polskiej
      sluzby imigracyjnej, na ktorej to po raz kolejny powinien moc udowodnic ponad
      wszelka watpliwosc ze jest turysta. Jakiekolwiek podejrzenie sluzb granicznych,
      ze jest inaczej, przykladowo spowodowane tym ze taki rzekomy turysta wiezie w
      walizce caly komplet narzedzi slusarskich/cieslarskich lub tym podobnych, czy
      tez wykryciem ze taki 'turysta' przyjezdza do Polski na pol roku, wyjezdza na
      miesiac po czym z powrotem do Polski wjezdza, powinno spowodowac natychmiastowe
      aresztowanie delikwenta, osadzenie w areszcie, wbicie do paszportu zakazu
      wjazdu d Polski na okres lat 10 i deportacja pierwszym samolotem z powrotem do
      USA. W ten sposob nie beda do nas przyjezdzac falszywi turysci. Tych
      prawdziwych ktorzy nam udowodnia ze wpadaja do Polski na chwile, nie maja
      najmniejszego zamiaru w Polsce zostac na dluzej lub na stale, bedziemy witac
      cieplo i raczyc tradycyjna juz i znana na calym swiecie polska goscinnoscia.
      • flipflap Re: Pelna symetria w sprawach wizowo-imigracyjnyc 10.01.04, 00:34
        Ty glupi po ile pieniadze?
        Zacznij uzywac reszte szarych komorek, ktorych ci gorzala jeszcze nie wyzarla
        calkowicie.

      • Gość: McMac Re: Pelna symetria w sprawach wizowo-imigracyjnyc IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:40
        Popieram w całej rozciągłości, Sajitarius.
        Uzupełniająco dodam, że takiego "Amerykańskiego turystę" należałoby przepytać z
        wiedzy o Polsce i tego jakie turystyczne atrakcje zamierza zwiedzić.
        Aby równowaga była pełna, należałoby zatrudnić Murzynów na lotnisku w Krakowie
        i Warszawie, którzy przeprowadzali by z tymi turystami "interview".
      • Gość: polam Re: Pelna symetria w sprawach wizowo-imigracyjnyc IP: *.nrockv01.md.comcast.net 10.01.04, 01:24
        TUTAJ POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA , CIEMNOTA AZ CZUC PRZEZ KOMPUTER
        • flipflap Re: Pelna symetria w sprawach wizowo-imigracyjnyc 10.01.04, 01:55
          To jest dopiero zydowski targ.

          Polacy pierwszy raz pokazali sie jako sojusznicy (za co maja placone
          $300000000.00), a juz czegos w zamian wymagaja.
          -Czepilo sie gowno okretu i krzyczy plyniemy-

          Moze by tak zaczac w swoim gniazdku robic pozadek, zredukowac korupcje,
          uzdrowic system sadowy, zwiekszyc wykrywalnosc przestepstw, zmienic
          administracje na bardziej efektywna itp....
    • Gość: jojo jestem przeciw masowemu wjazdu pulackow do USA IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 00:49
      boje sie o swoja nowa Corvette co mi tatko na ostatni Hanukkah zafundowal !!!
    • dzidzia14 Tak myślę. 10.01.04, 01:15
      Wydaje mi się, że nie jest głównym problemem Polaków sprawa wiz do USA.
      Można byłoby wymienić setki innych bardziej pilnych spraw do załatwienia.
      • Gość: jojo Re: Tak myślę. IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 02:18
        Sure,oni maja"pomysly" !!!
        • Gość: stasiek_b [...] IP: *.whro.net 10.01.04, 03:43
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka