Gość: Ujgur IP: *.dip.t-dialin.net 31.03.04, 15:58 Miller, pogadaj tez z Lepperem na wszelki wypadek, mozliwe ze to on cie 'zluzuje' Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Transparency Intl. POPRAWA w UE ZA 50 LAT kiedy USA BĘDĄ NA MARSIE !! IP: *.chello.pl 31.03.04, 20:37 Jak wiadomo TYLKO Leper OD SAMEGO POCZĄTKU wskazywał na MONSTRUALNĄ KORUPCJĘ jako na WSZECH-ŹRÓDŁO problemów Polski... i tylko Lepper WYKAZAŁ TWARDĄ BEZKOMPROMISOWOŚĆ w ŚCIGANIU ZŁODZIEI i AFERZYSTÓW jako PODSTAWOWY CEL swej polityki! Jak się czyta rankingi Transparency International to JASNO WIDAĆ, że LEPER TRAFIŁ "W DZIESIĄTKĘ" - i dlatego ma takie poparcie, bo ludzie czują, że to jest AUTENTYCZNE! Popatrzcie na ostatni ranking Transparency Intl., z zeszłego roku, jeszcze sprzed afery Rywina: www.transparency.org/pressreleases_archive/2003/2003.10.07.cpi.en.html Polska jest w nim GORSZA NIŻ SALWADOR, KOLUMBIA czy PERU! Brawo! A już teraz wiadamo, że tegoroczny ranking, który jest właśnie w przygotowaniu, umieści Polskę ZNACZNIE NIŻEJ w tabeli! ZGROZA!!!!!!!!!!!!!!! Jak tu jeszcze słuchać co obecne tzw. "elity" (tfu! na psa urok!) mają jeszcze do powiedzenia?! Ich tchórzliwy, kłamliwy bełkot jest wart tyle co... i wywołuje u każdego normalnego człoweka jedynie ODRUCHY WYMIOTNE! Koniec tego bezczelnego gadania - pora żeby ktoś wziął Ten Naród pod swe SILNE przywództwo, zrobił coś W CZYSTYM INTERESIE POLAKÓW raczej niż W INTERESIE POTĘŻNYCH SĄSIADÓW Z ZACHODU - Francji i Niemiec - którzy faktycznie ROBIĄ Z POLSKI SWOJĄ KOLONIĘ (tzw. neo-kolonię) W CELU BEZWZGLĘDNEGO WYZYSKU biednego kraju, jakim jest Polska - NIC NOWEGO!!! Np. francuskie TRADYCJE KOLONIALNE SĄ CIĄGLE BARDZO SILNE!!! Politycy zachodni mogą Wam opowiadać CUDA ale w istocie SĄ MARIONETKAMI SWYCH NARODOWYCH KORPORACJI, O BUDŻETACH WIĘKSZYCH NIŻ CAŁEGO PAŃSTWA POLSKIEGO www.wprost.pl/ar/?O=43420 które w BEZWZGLĘDNYM PĘDZIE DO MAKSYMALNEGO ZYSKU gotowe są WYSSAĆ OSTANIE SOKI Z BIEDNYCH POLAKÓW!!! JAK MOŻNA BYĆ TAK BEZCZELNYM ŻEBY TERAZ ZNOWU NAMAWIAĆ DO TRUDÓW i WYRZECZEŃ w IMIĘ LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI ZA 50 LAT - kiedy USA będzie BUDOWAĆ OSIEDLA NA MARSIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PS. Powyższa teza potwierdza przykry fakt, że posty takie jak ten są tutaj usuwane tylko ZE WZGLĘDU NA TREŚĆ POLITYCZNĄ! Nie ma innego powodu, przeczytałem uważnie regulamin i jak sami Państwo widzicie, ani nie łamię tu prawa czy też nie namawiam do tego, ani nie obrażam nikogo, ani też nie stosuję wyrażeń niecenzuralnych. Wszystko co robię to stawaiam tezy NIEWYGODNE POLITYCZNIE dla establishmentu! MAMY JUŻ KRYZYS DEMOKRACJI !!! (Nie ma co straszyć Lepperem...) Inna perfidna praktyka Gazety to zdejmowanie artykułu z czołówki portalu, wraz z całą dydkusją która się toczy pod spodem, DOKŁADNIE w chwili kiedy pojawi się taki post jak ten - tak właśnie stało się (po raz kolejny) i w poniższym przypadku: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=11707346&a=11721113 A może od razu lepiej zlikwidować ten WREDNY internet, "panowie" politycy?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Re: POPRAWA w UE ZA 50 LAT kiedy USA BĘDĄ NA MARS IP: *.ists.pl / *.gemini.net.pl 31.03.04, 23:08 Jak sie Lepper dorwie do wladzy, dopiero bedzie Transparency International mialo co o nas pisac! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Transparency Intl. TO ZWYKŁE OCZERNIANIE LEPPERA ! IP: 5.2.* / *.chello.pl 01.04.04, 00:06 > Jak sie Lepper dorwie do wladzy, dopiero bedzie Transparency International > mial o co o nas pisac! Jakim prawem tak twierdzisz?! NIE MASZ PODSTAW! TO ZWYKŁE OCZERNIANIE! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przedsiebiorca trzecia kategoria - ku rozwadze IP: 80.48.232.* 01.04.04, 07:46 Zwolennicy lepera to 1- Ludzie którzy stracili już wiarę ze może być lepiej. („niech rozwali tę republikę”) ludzie, którzy nie chcą już (albo nigdy nie chcieli) budować. Są sfrustrowani i chcą niszczyć. Jak dzieci nieudany zamek z piasku... albo jeszcze lepiej – udany zamek kolegi. Bo to daje ulgę. Kopnąć coś, komuś wpier... i nie obchodzi ich, ze później pozostają już tylko gruzy. „ja nie mam nic do stracenia” mówią i traktują te słowa jako usprawiedliwienie. To ci, którzy fakt ze ktoś może mieć więcej odbierają jako własna krzywdę, jako wystarczający powód do nienawiści, rzadko jako motywację by dorównać temu komu zazdroszczą. 2 – ci, którzy tęsknią za prl, za czasami kiedy każdy miał taki samiutki zamek z piasku. Nie trzeba było się wcale a wcale wysilać żeby go zbudować. Nie warto było się wysilać żeby zbudować większy i solidniejszy, bo Główny Budowniczy czuwał i dbał żeby zamek był jaki miał być – nie za duży. 3 – ci (głupi? Miejmy nadzieję ze tylko zahipnotyzowani, naiwni) którzy mu wierzą. Że on ma pomysł. Ze on dobry. Ze on uczciwy. Że on ich poprowadzi. Ale w końcu Niemcy uwierzyli hitlerowi. Widzieliście kroniki filmowe? Hitler stoi na trybunach, ludzie wiwatują. Mówi: „my jesteśmy lepsi, my nadludzie” (WIWAT) „oni nas okradli: Polacy ze Śląska i Pomorza (UUU!) Francuzi z Alzacji (UUU!) Żydzi z kapitału (UUU!). oni już byli, teraz nasza kolej (WIWAT!). posprzątamy, wyrzucimy, zabijemy (WIWATWIWATWIWAT!!!). i poszli za nim... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . w imię czego demonizujecie Leppera? IP: 5.2.* / *.chello.pl 01.04.04, 08:48 a ty to masz kompleks Boga! jest jeszcze wiele innych powodów dla których ludzie - większośc ludzi - chce głosować tak a nie inaczej, może ludzie mają instynkt żeby nie wierzyć obecnym "elitom", może chcą się cieszyć swoją skromną działką tu i teraz a nie czekać na iluzoryczny dobrobyt za pięćdziesiąt lat, może pragną wreszcie poszanowania swojej godności, może nie chcą być ludźmi drugiej albo piątej kategorii w UE... jest sporo możliwości a demokracja jest żywiołem mądrzejszym od każdego pojedynczego "mądrego" - może jest narzędziem ewolucji i chce teraz dokonać przełomu na historyczną skalę o której nikt ze "specjalistów" jeszcze nawet nie śnił?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przedsiebiorca Re: w imię czego demonizujecie Leppera? IP: 80.48.232.* 01.04.04, 11:17 wymieniasz następujace powody: "ludzie mają instynkt żeby nie wierzyć obecnym "elitom"" - utrata wiary - grupa 1. "może chcą się cieszyć swoją skromną działką tu i teraz a nie czekać na iluzoryczny dobrobyt za pięćdziesiąt lat" swój malutki zameczek z piasku, po co budować większy - kategoria 2 "pragną wreszcie poszanowania swojej godności" - to dotyczy wszystkich ludzi - również zwolennikow millera i rokity, więc pomijam "może nie chcą być ludźmi drugiej albo piątej kategorii w UE" o nie, my lepsi, nasze kompleksy wyleczy leper - kategoria 3. "demokracja (...) może jest narzędziem ewolucji i chce teraz dokonać przełomu na historyczną skalę o której nikt ze "specjalistów" jeszcze nawet nie śnił?!" przypominam ze hitlera wybrano w demokratycznych wyborach. był to zaiste przełom na historyczną skalę, później stało sie coś, o czym nie śniło się nikomu pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: UiO Re: POPRAWA w UE ZA 50 LAT kiedy USA BĘDĄ NA MARS IP: *.uio.no 01.04.04, 10:29 Z artykulem zgadzam sie calkowicie do stwierdzenia "ODRUCHY WYMIOTNE". To co stoi napisane dalej, o krajach EU to jakies nieporozumienie. Polacy powinni nareszcie zrozumiec, ze sytuacja ich kraju zalezu od nich samych. Zaden kraj nie jest zawieszony w prozni. Ci kolonialisci francuzi tez musza brac pod uwage czynniki zewnetrzne kiedy decyduja o swojej polityce. Bzdura jest nazywanie tego "ograniczenie wolnosci". - Jezeli Polska lezy pomiedzy Niemcami i Rosja i nie moze sie nigdzie przemiescic (;) to lepiej zadbac o przyjazne stosunki - zamiast robic sobie wrogow. Przyjazn nie wyklucza dbalosci o swoje interesy, wrecz przeciwnie - ulatwia! - Jezeli Polska zglasza swoj akces do EU - to interes EU staje sie interesem Polski - nie nalezy wiec przyjmowac roli Konia Trojanskiego USA. - Jezeli stajemy wobec procesow globalizacji, nalezy rozpoznac dobre i zle strony tego procesu. Zla strona globalizacji jest napewno "neokolonializm" i przy tej okazji nalezy zrozumiec, ze wspolpraca gospodarcza w EU jest proba przeciwdzialania temu zeby Europa stala sie ofiara (przyklad Microsoft). Polska stala sie juz ofiara niekolonializmu dzieki "planowi Balcerowicza" (umieszczam to w "" poniewaz Plan Balcerowicza nigdy nie istnial - zawsze byl to plan Banku Swiatowego - dzis juz bezsprzecznego winowajcy neokolonializmu) - Liberalizm - jeden z elementow globalizacji ma dzisiaj w Polsce paranoicznie rekordowa liczbe slepych zwolennikow, ktorzy nie rozumieja tego, ze kapital jest "ponadnarodowy" i obrona narodowych interesow w tym systemie jest trudniejsza, szczegolnie w kraju gdzie tego kapitalu jest niewiele. Zeby sie czegos od historii nauczyc trzeba ja wszechstronnie i obiektywniepoznac. My Polacy ciagle obarczamy innych za wszystkie nieszczescia naszego kraju. Moze to my sami jestesmy odpowiedzialni? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pacyfista Belka to agent USA w Iraku IP: *.243.203.62.cust.bluewin.ch 31.03.04, 16:04 bioracy pieniadze i zlecenia od administracji w Waszyngtonu. Poparl tym samym nielegalna agresje i okupacje Iraku. To go dyskredytuje jako kandydata na premiera niepodleglej RP...www.panstwozla.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Re: Belka to agent USA w Iraku IP: *.ists.pl / *.gemini.net.pl 31.03.04, 23:09 Jestes chory!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MISJONARZ JAKA MISJA?CHYBA DYMISJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.04, 16:28 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: baby A ja proponuję triumwirat - ks. prymas, ambasador IP: 194.146.248.* 31.03.04, 16:29 Izraela i Rywin, aby miał kto chodzić z korupcyjnymi propozycjami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZASADA bELKA JAK BUMERANG ALE KWACH ZAGROŻONY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.04, 16:31 Jako że bumerangi nieoczekiwanie wracają. Odpowiedz Link Zgłoś
basia.basia Obrzydliwość!!! 31.03.04, 16:33 Miller uknuł z Kwaśniewskim i Janikiem jak by tu odejść, żeby nie odejść. Wzywają Belkę i pouczają go jak ma dalej rządzić, żeby im się podobało czyli, żeby włos nikomu z głowy nie spadł. Czy ten Belka durny jest? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zasada KWAS PODPIERA SLD ZMURSZALA BELKA !!!!!!!!!!! IP: 141.158.65.* 31.03.04, 23:08 kwasniak ratujac sld przgotowuje wsparcie dla kampanii wybor. madrej joli, majac gdzies ratowanie Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jerzy z Re: KWAS PODPIERA SLD ZMURSZALA BELKA !!!!!! IP: *.dyn.optonline.net 01.04.04, 05:38 Widze ze sie dobrze orjetujesz. To dopiero poczatek chytrego planu duetu Alka i Marka. Po dwoch kadencjach Madrej Joli nastepca tronu zostanie wybrany potomek Jasnie Panujacych Kwasniewskich oczywiscie w sposob demokratyczny (Marek wie jak to demokratycznie zalatwic). Regulamin wszyscy znamy - trzykrotna prezydentura w jednym rodzie automatycznie tworzy rod krolewski. Wten sposob powstanie nowa dynastia zdemokratyzowanych socjaldemokratycznych komunistow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Re: Miller z Belką o priorytetach rządu IP: *.lodz.mm.pl 31.03.04, 16:52 Przypominam, że największym osiągnieciem Belki było wprowadzenie podatku od lokat bankowych i w ogóle facet ten jest zwolennikiem jak największego opodatkowania obywateli. Jest to co najmniej dziwne w kontekście tytułu jego pracu habilitacyjnej i dowodzi, że facet co innego myśli, a co innego robi. Nie wróży to nam nic dobrego. Poza tym trzeba by wyjasnic jedną rzecz. Skoro pensja p[remiera wynosi podobno około 10 tysiecy złotych, to dlaczego Belka tak się pali do tego stanowiska. Przecież w Iraku Amerykanie płacą mu na pewno więcej, a tutaj perspektywa utrzymania się na stanowisku jest bardzo ograniczona. Czyżby to chodziło o to, że tam nie można brać łapówek, a tutaj są nieograniczone możliwości pod tym względem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtek Re: Miller z Belką o priorytetach rządu IP: *.zeto.opole.pl / *.zeto.opole.pl 01.04.04, 08:59 10 tys.to jest zasadnicza a wiesz ile i jak często dostajew premie i różnego rodzaju dodatki?Za 10 tys.zł to sprzątaczka by nie chciała być premierem.Jak byś zobaczył te wszystkie konta bankowe to bys sie za głowe złpał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: killkamill Nie ma alternatywy IP: *.krakow.pl 31.03.04, 16:54 Nie ma żadnej innej alternatywy jak tylko nowy rząd lewicowy. Prawica nie jest zdolna do porozumienia, a przedterminowe wybory też byłyby fatalnym rozwiązaniem. Wszyscy liderzy PiS i PO wykazują się niewybaczalną na ich stanowiskach krótkowzrocznością i typowym dla polityków opozycji w Polsce (bez względu na obóz polityczny) egoizmem. Nie chcą przyjąć do wiadomości, że wybory, które dałyby sukces Samoobronie i 150-200 miejsc w parlamencie byłyby dla kraju nieszczęściem gorszym niż cztery lata Buzka. Samoobrona byłaby wiodącym ugrupowaniem i mogłaby decydować o obsadzie urzędu premiera, a także przeprowadzić swój amatorski i oderwany od rzeczywistości program "reform". Skończyć się to by musiało katastrofą - przekroczeniem 60% progu długu publicznego, utratą resztek prestiżu na arenie międzynarodowej (kraj wstępujący do Unii wybiera antyunijną partię!), kolejnym, o wiele trudniejszym i głębszym kryzysem gospodarczym. Tymczasem odroczenie o 16 miesięcy wyborów parlamentarnych umożliwiłoby ujawnienie się pozytywnych skutków wzrostu gospodarczego i, co za tym idzie, spadkiem poparcia dla populistów z Samoobrony i LPR. PO i PiS tak bardzo nie chcą, by część tego elektoratu poparła partie "postkomunistyczne" (SLD i nowo narodzoną SDPL), że wolą oddać go "w ręce samoobrońców. Interes partykularny i osobiste animozje po raz kolejny w historii Polski przeważają nad interesem państwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mikołaj Nie ma alternatywy A MOŻE JEDNAK JEST IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 31.03.04, 18:26 Nie ma żadnej innej alternatywy jak tylko nowy rząd lewicowy. Prawica nie jest zdolna do porozumienia, a przedterminowe wybory też byłyby fatalnym rozwiązaniem. Lewica jak się okazuje tez nie jest zdolan się porozumieć. Wszyscy liderzy PiS i PO wykazują się niewybaczalną na ich stanowiskach krótkowzrocznością i typowym dla polityków opozycji w Polsce (bez względu na obóz polityczny) egoizmem. Tu się zgadzam. Nie chcą przyjąć do wiadomości, że wybory, które dałyby sukces Samoobronie i 150-200 miejsc w parlamencie byłyby dla kraju nieszczęściem gorszym niż cztery lata Buzka. Lata Buzka nie były najgorsze więc nie wiem dlaczego stosujesz je jako punkt odniesienia. Już bez cytowania, bo nie warto jak się okazuje. Pozytywne skutki wzrostu gospodarczego. Nawet jeśli przyjąć, że one się ukażą do przy lewicowych żądach społeczeństwo i tak tego nie poczuje. Co do antyunijności Leppera. Wiemy, że jak się do uni wejdzie to nawet siłą nie można się od niej oderwać. Jeżeli więc Lepper wyśle swoich speców do Europy, i Ci wszystkich będą mieli głęboko gdzieś to i tak nic to nie zmieni.Pamiętaj że zysk netto dla Polski związany z wejście do uni nie jest przewidziany na pierwsze lata tylko na późniejsze. Tak więc stado kolesiów o Twoich poglądach zdąży jeszcze wrócić. A interes w uni jak w każdym biznesie nie polega na tym żeby się tylko i wyłącznie uginać. Taki populista za samo milczenie też coś może wywalczyć. Patrz na Haidera z Austrii. W Niemczech J. Fischer też wrzeszczał i strajkował, aż do czau gdy dostał swoje czyli stanowiska i władzę. Swoją drogą to musisz mocno wierzyć w demagogię lewicowców by niedostrzegać bałaganu i kretynizmu związnego z Twoim ugrupowaniem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tedi psor Belka IP: *.bphpbk.pl 31.03.04, 16:56 Myślę, że wiara tu nie wystarczy. Pan Belka- ekonomista, powinien powiedzieć to czego jako polityk, reprezentant Stowarzyszenia LSD& Wspólnicy nie będzie mógł powiedzieć. Każdy budżet opiera się na trzech parametrach: Przychody + Koszty obsługi = Odbiorca świadczeń. Prof. Hausner powtarza w kółko tylko jedno: potrzebuję pieniądze. A to przecież są nasze pieniądze, a nie pana Hausnera i dlatego też należy oczekiwać, że dowiemy się ile pieniędzy zbiera się na poszczególne składniki ubezpieczenia, ile nie wpływa od dłużników i dlaczego oraz jakie są koszty redystrybucji tych pieniędzy do służby zdrowia, emerytów i rencistów itd. Jeśli to wszystko pokaże się i udokumentuje można wyciągać łapę po następne, inaczej nie wolno tego czynić.Mnie interesowałyby najbardziej koszty rozdzielnictwa tychże pieniędzy? Komuniści zapomnieli, że to nie Państwo jest płatnikiem lecz jego obywatele. Komuniści są jedynie nieudolnym ich rozdawaczem. Leper słusznie uważa, że tak to on też potrafi.Oj słusznie.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Po co ta szopka? IP: *.acn.waw.pl 31.03.04, 17:51 Przestaliby robic jaja. przeciez nawet jak znjdą poparcie dla Belki to rząd nie przetrwa 100 dni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ona Re: Miller z Belką o priorytetach rządu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.04, 17:58 Lepszy Belka niz Miller!!! ale mysle ze i tak nic z tego nie bedzie reszta madrych poslow z sld sie nie zgodzi.wkoncu belka to czlowiek prezydenta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jubba Belka, tak jak wierzyłeś w swoją misję w MF ? IP: 193.111.166.* 31.03.04, 18:40 Belka, ty już się skompromitowałeś. Pojawiłeś się jako MF, coś tam pokrzyczałeś i uciekłeś, bo jak to tłumaczyłeś miałeś za dużo pracy. Jakoś ci nie wierzę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon Re: Miller z Belką o priorytetach rządu IP: *.tvsat364.lodz.pl 31.03.04, 19:10 Mam nadzieje ze nie bedzie nowego rzadu i beda nowe wybory.Wg sondazy Samoobrona bedzie rzadzaca partia .Premier Lepper zaprowazi porzadek w kraju.Ciekawy jestem czy Unia przyjmie tylu zlodzieji i aferzystow ktorzy wyjada z Polski w obawie o rzady sprawiedliwych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakus z europy Re: Miller z Belką o priorytetach rządu IP: *.dip.t-dialin.net 31.03.04, 19:13 ZAMIENIL STRYJEK SIEKIERKE NA KIJEK Odpowiedz Link Zgłoś
indris Nędza "wolnych" mediów 31.03.04, 19:17 Zapytano Belkę o to jak długo polskie wojska pozostaną w Iraku. Odpowiedział "wymijająco", ani dnia dłużej niż to będzie konieczne. I NIKT z "niezależnych" dziennikarzy nie ośmielił się zapytać, KTO i JAK oceni, czy już przestało być konieczne czy nie. Dlaczego ? oto jest pytanie ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ich1 Re: Nędza "wolnych" mediów IP: *.ists.pl / *.crowley.pl 31.03.04, 20:39 indris, co by się stało, gdyby natychmiast wycofano wszystkie wojska z Iraku? Odpowiedz Link Zgłoś
basia.basia Re: Nędza "wolnych" mediów 31.03.04, 21:19 Gość portalu: ich1 napisał(a): > indris, co by się stało, gdyby natychmiast wycofano wszystkie wojska z Iraku? Bardzo słuszna uwaga:) Trzeba zjeść tę żabę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ich1 dla indrisa takie ujęcie jest niemoralne IP: *.ists.pl / *.crowley.pl 31.03.04, 21:35 Wprawdzie wiadomo, że kraj pogrążyłby się w chaosie, szyici i sunnici rzuciliby się sobie do gardeł, w przerwach wyrzynając się z Kurdami, ale co go obchodzą takie subtelności, gdy mówimy o imponderabiliach. Wiadomo też, że per saldo cała wojna dla Irakijczyków jest korzystna ( Saddam w kilka miesięcy mordował więcej ludzi niż zginęło cywilów podczas działań wojennych), ale to jest drobiazg gdy pała się świętym oburzeniem. Każdy kraj który przegrał wojnę z Amerykanami dobrze na tym wyszedł (Japonia, Niemcy Zachodnie, Korea Płd.) i każdy który wygrał dogorywa w męczarniach (Kuba, Korea Płn.do niedawna także Wietnam). To też jest pikuś. Rzoumiem ludzi, którzy protestowali przeciwko wojnie i współczję ludziom, którzy wierzą Lepperowi. Ale gdy ktoś popiera Leppera ze względu na wojnę na mój przekracza granicę śmieszności. Odpowiedz Link Zgłoś
basia.basia Re: dla indrisa takie ujęcie jest niemoralne 31.03.04, 21:49 Gość portalu: ich1 napisał(a): > Wprawdzie wiadomo, że kraj pogrążyłby się w chaosie, szyici i sunnici rzuciliby > > się sobie do gardeł, w przerwach wyrzynając się z Kurdami, ale co go obchodzą > takie subtelności, gdy mówimy o imponderabiliach. > Wiadomo też, że per saldo cała wojna dla Irakijczyków jest korzystna ( Saddam w > > kilka miesięcy mordował więcej ludzi niż zginęło cywilów podczas działań > wojennych), ale to jest drobiazg gdy pała się świętym oburzeniem. > Każdy kraj który przegrał wojnę z Amerykanami dobrze na tym wyszedł (Japonia, > Niemcy Zachodnie, Korea Płd.) i każdy który wygrał dogorywa w męczarniach > (Kuba, Korea Płn.do niedawna także Wietnam). To też jest pikuś. > Rzoumiem ludzi, którzy protestowali przeciwko wojnie i współczję ludziom, > którzy wierzą Lepperowi. Ale gdy ktoś popiera Leppera ze względu na wojnę na > mój przekracza granicę śmieszności. W zasadzie się zgadzam. Wolałabym jednak by ta wojna, jeśli już musiała wybuchnąć, była postanowiona przez Radę Bezpieczeństwa ONZ ze wsparciem NATO. Złe wrażenie zrobiła na mnie wiadomość, że Amerykanie po zdobyciu Bagdadu zabezpieczyli w pierwszej kolejności Ministerstwo Ropy a odpuścili szpitale, muzea itp. W czystość ich intencji wątpię od początku a ta wyjątkowa dbałość o to właśnie ministerstwo tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że Bushowi nie chodziło o uszczęśliwienie Irakijczyków. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
indris Ja NIE O TYM pisałem ! 01.04.04, 11:11 Pisałem o żenującym zachowaniu się dziennikarzy, których podstawową rolą w czasie konferencji jest UZYSKIWANIE INFORMACJI. A deklaracja, że cokolwiek (niekoniecznie okupacja Iraku) będzie trwać "tak długo jak będzie konieczne", NIE jest żadną informacją, jeżeli nie będzie uzupełniona o zdefiniowanie kryterium oceny tej skuteczności. Tak więc zawodowym odruchem każdego dziennikarza byłoby zapytanie o wspomniane kryterium. Ponieważ nie przypuszczam, żeby wszyscy obecni na konferencji Belki dziennikarze byli zawodowymi idiotami, więc myślę, że byli odpowiednio "ustawieni", żeby takiego pytania nie zadać. I nawet domyślam się dlaczego. Dlatego,że odpowiedź musiałaby albo brzmieć: "wtedy, kiedy my tak ocenimy sytuację", albo: "wtedy, kiedy USA tak ocenią sytuację". Ale pierwsza odpowiedź mogłaby narazić Belkę Stanom Zjednoczonym, względnie powodować w przyszłości kłopotliwe pytania wobec polskiego rządu. A druga odpowiedź pokazałaby niesamodzielność władz polskich i ich serwilizm wobec USA. I tak źle i tak niedobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz PROTEST w sprawie ZUS - 5 kwietnia o 10 przed sejm IP: *.chello.pl 31.03.04, 20:49 Wyższe opłaty na ZUS????????? Tu nie ma co gadać. Zależy Wam na walce? Proponuję np. w poniedziałek 5 kwietnia o 10:00 spotkanie na wiejskiej przed parlamentem. Zrobimy samoczynny tłum. Pokrzyczymy, damy ślad o sobie. Każdy kto może niech rozpuści informację - ja proponuję 5 kwietnia o 10:00. Proszę o szybką pomoc przy informowaniu przedsiębiorców. Nie oglądaj się na innych - pomóż zorganizować akcję protestacyjną - powiedz o tym swoim znajomym prowadzącym działalność gospodarczą. Rozpuść w sieci informację, że 5 kwietnia o 10:00 pod sejmem!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
przemko8 Re: Miller z Belką o priorytetach rządu 31.03.04, 20:56 Póki Polską będą rządzili komunistyczni mordercy to będzie żle w Polsce.Precz z postkomunizmem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: natan nie może! Lepper na premiera !! IP: *.konin.sdi.tpnet.pl 31.03.04, 21:26 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 44 Rząd bez polityków?!- to przecież okrągły kwadrat IP: *.acn.pl 31.03.04, 21:34 Ludzie, co ma robić rząd, jak nie prowadzić politykę?! Rząd bez polityków nie jest rzędem. Problem w tym, jaką polityką będą prowadzić Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Re: Rząd bez polityków?!- to przecież okrągły kwa IP: *.ists.pl / *.gemini.net.pl 31.03.04, 23:14 W okresie miedzywojennym bywaly takie pozaparlamentarne rzady fachowcow. Wlasnie w takim rzadzie Grabski przeprowadzil reforme walutowa. Wiec gra moze i bylaby warta swieczki, gdyby Kwachowi mozna wierzyc. Ale czy mozna? Mysle, ze watpie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znachor Kwadratura okrągłego stołu. IP: *.dip.t-dialin.net 01.04.04, 10:50 To prawda, że przed wojną były rządy fachwców i nawet była też sanacja, ale byli to inni fachowcy i inna też była sanacja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Musi się udać. IP: *.azory.net.pl 31.03.04, 21:37 Nie ma innego wyjścia,jeżeli Polacy nie chcą pogrążyć kraju w kryzysie i jeszcze większej anarchii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polaski Ciemniak Re: Miller z Belką o priorytetach rządu IP: *.57.76.83.cust.bluewin.ch 31.03.04, 23:14 Prawda jest taka ze Polska jest ciemnogrodem. Ludzie sa slabo wyksztalceni, nie znaj jezykow obcych. Nie sa oczytani, nie maja charakterow i zawzietosci w kroczeniu do celu, krotko sa ciemniakami. Dodatkowo maja zakorzeniona glupia tolerancje wynikajaca z katolicyzmu ktory kaze im tolerowac zerujacych na ich ciemnocie. Nie walcza o swoje i nie rozumieja co sie wokol nich dzieje. Takimi sie nalatwiej rzadzi i manipuluje i tak tez z nimi robi od wiekow grupa ludzi wykorzystujaca ogrom polskiej glupoty i, biernosci i tolernacji. Tak jak to sie teraz dzieje to wynik tej glupoty. Glupi pozwlaja na to by tzw. rzad demolowal panstwo i zachowywal sie jak w sklepie samoobslugowym i to bez zadnych konsekwencji. Dlaczego sie nie rozliczy co z planow i zamiezren wyborczych zostalo zrelaizowane?. Dlaczego nie ukarze sie winnych nie zrealizowania planow? Nie nie robi sie twego bo durnie maja krotka pamiec i zyja juz nowymi obiecankami nowego klamczuszka krory im opowiada nastepne bajeczki na dobranoc. To tragiczne ale prawdziwe i nie ma z tego wyjscia az po przynajmniej jedenj generacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Re: Miller z Belką o priorytetach rządu IP: *.ists.pl / *.gemini.net.pl 31.03.04, 23:16 Zamknales sie w wiezy z kosci sloniowej w tej swojej Helwecji i teraz sie madrzysz. Prosze, przyjedz, pomoz, a nie uragaj wlasnemu narodowi. Chyba ze nie czujesz sie Polakiem. To do widzenia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciemniak Re: Miller z Belką o priorytetach rządu IP: *.57.76.83.cust.bluewin.ch 31.03.04, 23:18 Leszku masz racje, to co mowisz jest prawda, pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciemniak Re: Miller z Belką o priorytetach rządu IP: *.57.76.83.cust.bluewin.ch 31.03.04, 23:22 Leszku, nie uragam mojemu narodowi i nie jest i nie bylo to moim zamiarem bo nadal jestem i na zawsze bede Polakiem. Ale bedac z dala widze lepiej moje slabosci, ciemnote a przy okazji wady i slabosci i innych. To spojrzenie na siebie poprzez duzo lat pozolilo mi na te obserwacje ktore niestety potwierdza codzienne polskie zycie. Czy tez jest inaczej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obywatel Wcześniejszych wyborów... IP: *.acn.pl 31.03.04, 23:32 ...oczekuję. Odpowiedz Link Zgłoś
tow1sekr Re: Miller z Belką o priorytetach rządu 01.04.04, 00:09 Jeśli belka będzie rozmawiała z szambem parlamentarnym typu FKP, to tylko udowodni, że jest gówno warta. Belka, ten geniusz Karpat będzie realizował sukcesy po linii partyjnej, wicie, rozumicie, jeśli na swojego następcę, kwi pro kwo, wice premiera weźmie geniusza nr2 eko-koło-dko na ministra finansów. Dopriedolą wtedy razem z dubeltówki po podatkach, które wytrzymamy aż się posramy. To są dwa geniusze od wymyślania nowych głupkowatych typów podatków, jak również od zwiększania obciążeń podatkowych ludów pracujących miast i wsi. Precz z takimi tandetnymi debilami. Premierem powinna zostać pani Zyta, to jedyna ostatnio sensownie mówiąca osoba o systemie fiskalnym w Polsce. belka niech se wisi w Iraq, jako odpowiednik Hansa Franka, niechaj tamoj zarządza na maxa, niech wymyśli pragnącym cywilizacji arabom podatek od zrywania daktyli, uprawiania kóz, picia herbatki, palenia fajeczki wodnej oraz na koniec od wydobycia, przetworzenia, konsumpcji i exportu ropy naftowej. Polubią go tam niesamowicie, wicie, rozumicie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adam Re: Miller z Belką o priorytetach rządu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.04, 00:10 Daj pan spokój panie Belka.Wracaj pan do Iraku. W Polsce potrafi pan sięgac po pieniądze tylko do cudzych kieszeni zwykych obywateli .Dość rządów nieudaczników z LSD .Panie Kwaśniewski tylko czerwcowe wybory , kraj tonie... Odpowiedz Link Zgłoś