venus99 11.01.11, 20:33 no to teraz będzie się działo.menelstwo zawyje. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rydzyk_smigly "Jak Polska długa i szeroka" 11.01.11, 20:40 Rozmowa z Barbarą Engelking i Janem Grabowskim Powiedzenie, że to margines, uspokaja sumienia. Skoro zbrodnie popełniał margines, to wykluczymy go ze wspólnoty narodowej i wspólnota pozostanie czysta. A tymczasem zbrodni dokonywali zupełnie zwyczajni ludzie (..) J.G.: Jeśli chodzi o delatorów i morderców z opisywanego przeze mnie powiatu, to zrobiłem analizę statystyczną. Wyszło mi, że w większości są to normalni, średniorolni chłopi z dziećmi, ludzie w kwiecie wieku, nie żadne młokosy na dorobku, nie pijana kawalerka, ale stateczni gospodarze, członkowie straży, które z niesłychaną wydajnością wyciągali Żydów z różnych kryjówek wyborcza.pl/1,97863,8918167,Jak_Polska_dluga_i_szeroka.html?as=1&startsz=x Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: "Jak Polska długa i szeroka" 11.01.11, 20:45 wyobrażam sobie co się będzie działo jak zostaną opublikowane obydwie nowe książki na ten temat.Żaryn biedaczek pewnie spłonie w uniesieniu. Odpowiedz Link Zgłoś
hordol Jak Polska długa i szeroka... 11.01.11, 20:48 ... enuncjace grossa ludzie tak zasadniczo to maja w dupie Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: Jak Polska długa i szeroka... 11.01.11, 20:58 zasadniczo.najlepiej to widac po tobie. Odpowiedz Link Zgłoś
hordol Re: Jak Polska długa i szeroka... 11.01.11, 21:03 sądzisz ze nie mam waznieszych spraw na głowie niz ipsacja grossowymi rewelacjami? Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: Jak Polska długa i szeroka... 12.01.11, 10:16 sądząc po aktywności to nie masz. Odpowiedz Link Zgłoś
polazrski Re: Jak Polska długa i szeroka... 11.01.11, 21:16 www.youtube.com/watch?v=XhmBC1TWV-4&feature=player_embedded "Żółte" - w najnowszym Tygodniku Powszechnym Odpowiedz Link Zgłoś
indeed4 N. Davies - Polska ofiarą syjonizmu. 12.01.11, 14:40 Norman Davies Fragment odczytu - o mitach: polski antysemityzm - Najczęściej w Ameryce się mówi, że Polska jest antysemicka. To bardzo bolesny mit. I nieprawdziwy - takimi słowami doktor honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego, walczący słowem i piórem o historyczną prawdę, otworzył nowy wątek swoich rozważań. Przyznał, że bardzo długo zastanawiał się nad tym, jak zrodził się ten nieprawdziwy mit. Owszem, wie o tym, że zdarzają się w Polsce incydenty antysemickie, ale zdarzają się przecież także antyrosyjskie, antyamerykańskie, anty... Incydenty mają miejsce również w innych krajach, bo każdy z nich ma swoje patologie, swoje problemy, a ludzie wady i grzechy. Dlaczego więc Polaków wskazywać palcem jako ludzi nietolerancyjnych, nienawistnych? - To jest głęboka niesprawiedliwość! - Norman Davies z mocą podkreślił stwierdzenie oparte na faktach historycznych, ale i własnych przemyśleniach. Po chwili dodał: - A ta niesprawiedliwość bierze się... z ideologii syjonizmu. Z nacjonalistycznego ruchu, który powstał na początku XX wieku i dążył do przekonania Żydów z całego świata, by emigrowali do stworzonego pod koniec lat 40. państwa izraelskiego. W tym przekonywaniu Polska miała odegrać szczególną rolę, dlatego że tutaj właśnie zamieszkiwało najwięcej w świecie Żydów. W samym Krakowie to było około 30 procent jego mieszkańców. Aby obraz lokalizacji Żydów Polsce był pełniejszy, uzupełnię wypowiedź profesora taką oto jeszcze statystyką: w Warszawie w roku 1939 mieszkało 31 proc. Żydów; we Lwowie - 32 proc.; w Białymstoku - 43 proc. W sumie 10 proc. ludności Polski (około 3,5 mln) to byli Żydzi. www.dialog.org/dialog_pl/norman-davies.html Odpowiedz Link Zgłoś
infomozg Rozumiem, że komuchów też chcesz rozliczyć. 12.01.11, 10:04 Bo jak się już "babrzemy w historii" to po całości. Odpowiedz Link Zgłoś
oldtimer333 Re: Cyklon B 11.01.11, 21:09 wynalazł i opatentował żyd, produkowały go żydowskie firmy m.in. I.G.Farben i sprzedawały Hitlerowi by zabijać ludzi m.in. żydów. Czy to znaczy że wszyscy żydzi to chemicy? Żródło WIKI. Odpowiedz Link Zgłoś
woda_woda Re: Cyklon B 11.01.11, 21:20 oldtimer333 napisał: > Czy to znaczy że wszyscy żyd > zi to chemicy? Nie, ale przecież też nie wszyscy Polacy to durnie. Odpowiedz Link Zgłoś
prawieemeryt Re: Boli, boli, okrutnie boli. 12.01.11, 09:44 Gdy wbrew powszechnemu chórowi śpiewającemu w naszym domu hymny na cześć naszej własnej świętości, nadzwyczajności i niebiańskiej dobroci ktoś nam rzuci w twarz dowody, że jesteśmy zwyczajne, przeciętne skur.....ny jak wielu innych wkoło i na świecie, jak cała rasda ludzka. JEŚTESMY - jest na to wiele dowodów w historii. NASZEJ HISTORII. Trzeba jednak czytać wszystko a nie tylko wyjadać rodzynki. Odpowiedz Link Zgłoś
leser.1 Re: Boli, boli, okrutnie boli. 12.01.11, 09:59 OK! Załóżmy, że "Przedstawiciel Narodu Polskiego" (kimkolwiek by nie był) oficjalnie przyznaje, że Polacy to: kanalie, szuje, mordercy żydów, antysemici, złodzieje, naziści, parszywi goje. Co dalej? Odpowiedz Link Zgłoś
mariner4 Nikt nie mówi, że jsteśmy kanalie itd 12.01.11, 10:07 tylko że wśród nas są tacy. Tak jak wśród innych narodów. A na prawdę nie ma się co obrażać. Nas obwiniają o antysemityzm nie dlatego, że mamy swoje grzechu z 2 wojny, ale że wypieramy się swoich win, które dla świata są ewidentne. Jednocześnie domagamy się od innych, aby permanentnie posypywali sobie głowy popiołem za winy wobec nas. M. Odpowiedz Link Zgłoś
leser.1 Re: Nikt nie mówi, że jsteśmy kanalie itd 12.01.11, 10:18 > A na prawdę nie ma się co obrażać. Zgadzam się. Stan zapełnienia polskich Zakładów Karnych mówi sam za siebie. > że wypieramy się swoich win, Chyba mam prawo do obrony swojej godności i honoru WYPIERAJĄC się udziału w czynach, które popełnili w w/w Zakładach osadzeni? Proszę, przypomnij mi od kogo Polacy żądają posypywania głów popiołem, bo jakoś nie kojarzę? Odpowiedz Link Zgłoś
mariner.4 Kłamstwa to nie obrona honoru 12.01.11, 10:36 wprost przeciwnie. Masz prawo nie brać winy na siebie personalnie. Ale człowiek to istota społeczna i ponosi odpowiedzialność za czyny społeczności a także za czyny innych członków tej społeczności. To jest abc. Rzecz w tym aby nie obrażać się w imieniu całej społeczności. To prawda, więzienia są pełne, co nie oznacza, że Polacy to kryminaliści. Tak samo jak nie wszyscy kierowcy polscy to potencjalni mordercy i tak dalej. Ale ochrona przestępców i ukrywanie ich czynów to już nie jest w porządku. Broniąc łobuzów, szkodzisz wszystkim. M. Odpowiedz Link Zgłoś
infomozg A co, według ciebie, jest tym kłamstwem? 12.01.11, 10:41 To? www1.yadvashem.org/yv/en/righteous/statistics.asp Odpowiedz Link Zgłoś
leser.1 Re: Kłamstwa to nie obrona honoru 12.01.11, 10:50 > Broniąc łobuzów, szkodzisz wszystkim. Ależ ja ich nie bronię! Nie kwestionuję, że byli-są Polacy, którzy dopuścili się czynów niegodnych Człowieka. W niektórych przypadkach jestem za przywróceniem kary śmierci. Żadna zbrodnia nie powinna zostać bezkarna. Jak jednak mają się do tego enuncjacje Grossa, który WSZYSTKIM Polakom wskazuje drogę na szafot? Odpowiedz Link Zgłoś
mariner4 Najpier muszę to przeczytać 12.01.11, 14:25 I wtedy będę miał swoje zdanie. Przyznaję, że kiedyś te tematy bardo mnie interesowały. Zawsze lubiłem historię. Ale ostatnio odczuwam spadek zainteresowania. Powód? Upolitycznienie historii, "polityka historyczna" i próba zawłaszczania historii przej jedną opcję. Jak w PRL. M. Odpowiedz Link Zgłoś
infomozg No właśnie mówi. 12.01.11, 10:23 Nie mówi o wyjątkach, ale otwarcie robi z Polaków masowych zbrodniarzy, ignorując to co mówi Yad Vashem. Odpowiedz Link Zgłoś
prawieemeryt Re: Co dalej? Nic! Nic! Nic! 12.01.11, 10:12 Tak było jest i będzie. Zapamiętaj - byliśmy, jesteśmy i nadal będziemy zwierzętami, częścią przyrody na tej planecie. Wprawdzie szczególnymi ale zwierzętami. I zgodnie z tym nadal się zachowujemy i będziemy zachowywać. Poobserwuj wokół co człowiek może uczynić drugiemu człowiekowi - indywidualnie i masowo. Niektórzy tylko chcą się ubierać w nieskazitelnie białe szaty. Piszesz - "Polacy to: ..... " . Nie tylko Polacy. To wszyscy. A w tej sprawie pech Polaków, że zło działo się tutaj. Homo homini lupus est. Odpowiedz Link Zgłoś
infomozg To o co ci chodzi? 12.01.11, 10:20 Żeby postawić Polaków na równi z Niemcami jako zbrodniarzy? Odpowiedz Link Zgłoś
leser.1 Re: Co dalej? Nic! Nic! Nic! 12.01.11, 10:30 Uważasz więc, że winnego można wskazać i skazać wyłącznie na podstawie współrzędnych geograficznych? Obarczyć zbiorową odpowiedzialnością i oczekiwać zrozumienia? Nie chcę tu używać argumentów "poniżej pasa", ale czy skazujący sam ma czyste sumienie? Odpowiedz Link Zgłoś
infomozg Ciekawe, co emeryt myśli o lustracji? 12.01.11, 10:32 Bo zdaje się, że tamto to "babranie się w historii", a to nazywa się "oddaniem sprawiedliwości". Odpowiedz Link Zgłoś
infomozg A co ci tak zależy żeby tę polską świętość obalić? 12.01.11, 10:05 I dlaczego nie chcesz jej obalać rozliczając popleczników komuny, którzy teraz tkwia na stołkach? Odpowiedz Link Zgłoś
infomozg Czyli ci, którzy się z nim nie zgadzają to od razu 12.01.11, 10:02 "żulia"? Już tu taka jedna była, która twierdziła, że to tylko pisiwskie psy za...wają warszawskie chodniki. Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: Venus 12.01.11, 10:22 venus99 napisał: > no to teraz będzie się działo.menelstwo zawyje. Czy Ty czasami zastanawiasz się zanim przelejesz swoje nieprzemyślane "impresje" na papier? Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: Venus 12.01.11, 11:11 sądząc po reakcjach to widać,że odniosłem skutek.żulia wyje.cieszę się,ze się kolejny raz ujawniła. Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: Venus 12.01.11, 11:24 Odnoszę wrażenie że na razie to tylko Twoje wycie słychać. A jeżeli chciałeś jedynie chciałeś sprowokować to gratuluję wysokiego poziomu wyczucia przyzwoitości wobec tych wszystkich, którzy swoją postawą podczas wojny zaprezentowali, że warto wierzyć w ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: Venus 12.01.11, 12:03 jak powiedział Szewach Weiss były w Polsce różne stodoły. z całą pewnością byli też różni ludzie.w stosunku do wszystkich którzy w czasie wojny zachowywali sie przyzwoicie odnoszę się z szacunkiem aczkolwiek uważam,że w każdych warunkach nalezy się zachowywać przyzwoicie.od nikogo nie oczekuję heroizmu. reakcją na publikacje o książce Grossa(której nikt nie czytał) był wrzask motłochu odsądzający autora od czci. ja mogę tylko kolejny raz powiedziec,że moim zdaniem społeczeństwo polskie w znacznej części było i jest antysemickie,ksenofobiczne,szowinistyczne i agresywne.otwarcie granic niewiele w tej sprawie zmieniło.tolerancja wymiaru sprawiedliwości dla rasizmu i agresji z tym związanej oraz postawa koscioła ten stan rzeczy tylko utrzymują. nie wiem kogo bronisz i czego. Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: Venus 12.01.11, 12:16 Odpowiem na Twoją wątpliwość - przyzwoitości. Tej przyzwoitości, sprawiedliwej oceny w poprzednich publikacjach Grossa zabrakło (taka jest moja ocena), wiec trudno oczekiwać i po tej nowej poświęcone j tej samej tematyce. Co do "wrzasku motłochu" to pragnę zauważyć, że Ty również nie czytałeś tej nowej a już obiema rękoma podpisujesz się pod zawartymi w niej tezami. Zaskakująca niekonsekwencja. Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: Venus 12.01.11, 14:12 myślę,że nie masz racji.ja nie odnoszę się do treści ksiązki Grossa ale do reakcji niektórych niedoszłych lub przyszłych czytelników na samą informację o jej wydaniu i jej treści. ja stwierdzam jedynie,że fakt profanowania cmentarzyska po wymordowanych Żydach i ich zwłok miał miejsce i że robiła to okoliczna ludność. nie wiem gdzie w dotychczasowych pracach Grossa zabrakło mu przyzwoitości.jak pisał o wywózjach na Sybir to jakoś ujadaczy nie było. prace Grabowskiego i Engelking które niedługo się ukażą dokumentują w sposób dogłębny stosunek miejscowej ludności(czyli Polaków wyznania katolickiego) do współobywateli wyznania żydowskiego na terenie okreslonych powiatów.śmiem twierdzić,że podobnie było gdzie indziej.moim zdaniem ciekawe byłoby przeanalizowanie relacji polsko-żydowskich(już to określenie niesie w sobie pewne treści-dla mnie Żydzi byli też Polakami) na terenie Pomorza,Wielkopolski,Śląska.tam o ile mi wiadomo nie dochodziło do szalcownictwa.nie wiem jak z udzielaniem pomocy Żydom na tych terenach. konsekwentnie od lat głoszę,że Polska niestety była krajem powszechnego antysemityzmu i do dzisiejszego dnia niewiele się w tym zakresie zmieniło. Odpowiedz Link Zgłoś
indeed4 Tylko Polska ? 12.01.11, 14:32 > konsekwentnie od lat głoszę,że Polska niestety była krajem powszechnego antysemityzmu> i do dzisiejszego dnia niewiele się w tym zakresie zmieniło Tak, to widać, że nie tylko ty jeden głosisz te bzdury - wystarczy poczytać sygnaturki innych antypolskich za to mocno proizraelskich aktywistów na forum. > nie odnoszę się do treści ksiązki Grossa ale do reakcji niektórych niedoszłych lub przyszłych > czytelników na samą informację o jej wydaniu i jej treści. A Norman Davies to jaki czytelnik - niedoszły czy doszły? Postawiona w niej teza, że to Polacy dokonali masakry ludności żydowskiej, z jednej strony była pożytecznym wstrząsem dla Polaków, by o swojej przeszłości myśleli trochę głębiej, ale jako historia, książka jest nierzetelna. Takich zbrodni, jak ta w Jedwabnym było w Polsce ok. 10 tys., z czego Polacy brali udział w dwóch, lub trzech" - stwierdził. - Używanie jednego epizodu jako normy określającej zachowanie polskiego społeczeństwa jest głęboko niesprawiedliwe - podkreślił. ( Norman Davies ) Żydzi również mordowali Polaków, znane i opisane są dwa przypadki ( Koniuchy, Naliboki ), Twoim zdaniem na tej podstawie można napisać książkę z tezą, że rzesze Żydów masowo dopuszczały się zbrodni na ludności polskiej? Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: Tylko Polska ? 12.01.11, 15:00 1.czy tak trudno zrozumiec,że piszę o Polsce a nie,że antysemityzm to wyłącznie domena Polaków.co mnie obchodzą inne kraje?jak moi sąsiedzi kradną to ja też mogę?jakaś dziwna moda na filozofię Kalego. 2.przypominam jeszcze raz,że podniosłem temat spodziewanej reakcji na wystąpienie prof.Grabowskiego-i się nie zawiodłem. 3.nie komentuję komentarz prof.Daviesa ponieważ jej nie znam-logicznie patrząc na być może jego komentarz to nasuwa się pytanie się pytanie:jeżeli takich zbrodni jak w Jedwabnem było około 10 tysięcy a jedynie w 2 lub 3 brali udział Polacy to kto mordował w pozostałych 9997 miejscowościach? 4.Żydzi mordowali Polaków i co z tego wynika??że jak oni to robili to my też możemy? to jest właśnie ilustracja zakłamania,hipokryzji i tchórzostwa. Odpowiedz Link Zgłoś
leser.1 Re: Venus 12.01.11, 11:40 Sadząc po Twojej reakcji - spełniłeś tylko swój talmudyczny obowiązek. Wyjąca żulia - to tacy jak Ty. Normalni ludzie nie mają w zwyczaju się ukrywać. Odpowiedz Link Zgłoś
ave.duce ??! 12.01.11, 12:29 leser.1 napisał: > Normalni ludzie nie mają w zwyczaju się ukrywać. Odpowiedz Link Zgłoś
wariant_b Re: prof.Grabowski znokautował żulię 12.01.11, 12:15 Oglądałem wywiad z Olejnik i to rzeczywiście było porażające. Zamiast osądów, rozważań natury moralnej i uogólnień - wyniki badań i statystyka. Oto cała różnica między podejściem naukowym, a ideologicznym. A wręcz zniewolił mnie opinią w sprawie zachowania Kościoła w czasie okupacji - co Kościół mógłby zrobić w tej sprawie? - otworzyć swoje archiwa dla historyków. Aż powalające w swojej oczywistości, ale pewnie całkowicie niezrozumiałe dla oszołomstwa. Odpowiedz Link Zgłoś