Dodaj do ulubionych

Polska Republika Europejska zamiast III RP

03.12.11, 08:49
Nie ma wątpliwości - Tusk i Sikorski to nie są zwolennicy suwerenności naszego kraju.
Ich plan to: zamiast Rzeczpospolitej Polskiej - ma powstać Polska Republika Europejska.

Nie udało się za Stalina włączyć Polski do ZSRR jako kolejnej republiki (zdecydowaną zwolenniczką tego była np. Wanda Wasilewska).
Obecnie nowa Wanda Wasileweska czyli dobrana para Donald Tusk i Radosław Sikorski starają się o już całokowite podporządkowanie Polski eurorządowi, bez żadnego cienia suwerenności.
Pretekstem mają być nie sukcesy i dobrobyt w UE ale wręcz przeciwie - kryzys, marnotrawstwo, deficyt i załamanie nieprzemyślanej koncepcji eurowaluty.
W tej mętnej wodzie, strasząc i terroryzując ogłupiałe społeczeństwa eurozamordyści, do których podłączyli się Tusk i Sikorski, chcą do końca zlikwidować niezależność mniejszych państw.

Tusk doszedł do wniosku: po wyprzedaży polskiego mienia narodowego dawnym zachodnim mocodawcom z czasów "Solidarnoiści" czas na finał: formalne zrzeczenie się niepodległości.
"Polski" rząd marionetkowy będzie miał wtedy tyle do powiedzenia co kiedyś np. "rząd" Białoruskiej Republiki Radzieckiej.

Aby osiągnąc ten cel Tusk już straszy i stara się sterroryzować Polaków:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10753040,Tusk__Europa_zaczyna_byc_zarzadzana_przez_spotkania.html
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,10752349,_Mocne_porozumienie_Warszawy_i_Berlina_ws__zmiany.html
Obserwuj wątek
    • erka-4 Re: I nie ważne, czy Polacy w tej pseudoPOLSCE 03.12.11, 13:48
     wlodzimierz.ilicz napisał:

     > (tylko z nazwy) będą mieli jakieś prawa.
     > Czy stanowić będą tylko dojne bydło harujące i płacące podatki na ich nowych za
     > granicznych panów.


     ...czasami jak tak patrzę na tych Polaków to już po stokroć wolę być Europejczykiem,a gdzie byś nie był to,żeby uczciwie się dorobić to musisz harować ciężko, a takim właśnie Polakom przychodzi wiele za darmo.

     forum.gazeta.pl/forum/w,23,131180254,131206543,Umowy_zlecenia_i_o_dzielo_faktycznie_smieciowe_.html
     spojrzyj jacy piękni i wspaniali są ci Polacy i wielu innych im dorównuje a tymusisz harować i jeszcze nie jesteś pewny,że ci zapłacą:


     Mówi się, że Lato nie będzie się ubiegał o reelekcję w najbliższych wyborach. A to oznacza, że odejdzie po EURO 2012. Wcześniej mu się nie opłaca, bo liczy na ogromną premię z UEFA za zorganizowanie mistrzostw Europy - nawet milion euro.

     ...spytam jedynie za co te premie ? za to,że chłopcy sobie w piłkę pograją czasami ?

     gwizdek24.se.pl/pilka-nozna/pilka-nozna/zdzislaw-krecina-wykopany-z-pzpn_216408.html
      • erka-4 Re: Kolejny, który uważa, że gdy zostanie czyimś 03.12.11, 19:17
       Ot wielka mi różnica być tu czy tam darmowym wyrobnikiem,no jest pewna,bo będąc gnębionym przez swojego nie sposób nawet w mordę mu napluć bo coby nie mówić to swojak jest czyli prawie jak brat a obcemu to nawet nasr... mogę na głowę co oczywiście mojego położenia nie zmieni ale przynajmniej pozostanie mi pewna satysfakcja.

       A pozatem to już i tak nikt nie wie praktycznie dla kogo i w jakim celu pracuje,bo w coraz mniejszym stopniu dla siebie.
       A stan taki to może zmienić jedynie włodzimierz ilicz ale cóż on biedny może uczynić skoro go w sarkofagu zamknęli.
        • erka-4 Różnica jest taka, że mając swój kraj... 04.12.11, 14:59
         ...obecnie nic z tego nie wynika,masz ten swój kraj i nic pozatem

         No !!!
         tak samo jak i teraz,ale jak się dogadam z Czechem,Litwinem,Słowakiem,Rumunem,Bułgarem no i jeszcze kilkoma mniejszymi z pewnością przegłosujemy tego jednego największego,jedyna sztuka to mądrym być i umieć się dogadać w odpowiedniej chwili a gdy tego nie uczynimy bo nie potrafimy lub co gorsza chcieć nie będziemy no to zostaniemy krainą nadwiślańską jedynie.
         Może wówczas pozwolą nam na to,żeby łowić ryby w tej Wiśle.


         p.s.

         i jeszcze sobie popatrz jak ten swój czyli twój i mój kraj wygląda z bliska:
         www.jvlradio.com/wwwboard/messages/71.html
         Zaznaczam,że chodzi mi o afery a nie o tych urojonych Zydów w tle tych afer,nie zwalajmy wszystkiego na Żydów,chyba,że wszystkich tych.którzy maja chrapkę na łatwy pieniądz Żydami zwać będziemy.
   • klara551 Re: Eeee tam. Po prostu POLSKA. 05.12.11, 08:05
    Szkoda wysiłku,bo są ludzie którym zawsze wiatr wieje w oczy,zawsze mają pd górkę i duszę niezadowolonego niewolnika.Taki będzie siedział na swoich śmieciach i miał za złe,że sąsiad ma lepiej.Sam nic nie zrobi bo po co,bo jemu i tak będzie źle. Siedzi taki i mędzi. Aż prosi się cytat/parafraza/Nie pytaj co Europa zrobi dla i za ciebie.Powiedz co ty możesz zrobić dla Europy i dla siebie.
  • sawa.com Euro ma wadę "od urodzenia", przyznaje to nawet 03.12.11, 20:02
   twórca tej waluty wyborcza.biz/biznes/1,100896,10754396,Jacques_Delors__Euro_bylo_niedopracowane_od_samego.html
   Więc nie wiem czy warto ją ratować... i to za tak wysoką cenę jak wyrzeczenie się suwerenności?!

   Polska popełni błąd akceptując pomysł Paryża i Berlina ws. traktatu międzyrządowego, który przyniesie rozpad integracji - uważa brytyjski europoseł, liberał Andrew Duff.

   Brytyjczyk tez twierdzi, że "Nie wykluczam wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Dlatego proponuję opcję stowarzyszenia dla państw, które nie zaakceptują federalnej Unii"

   A Polskę przestrzega:

   "Polska - jeśli się zgodzi - będzie zjedzona na śniadanie przez Niemców i Francuzów. Będzie członkiem dyrektoriatu, ale niższej kategorii"

   www.pb.pl/2526341,28180,polska-zrobi-wielki-blad-jesli-poprze-traktat-miedzyrzadowy
   Ale czy to dociera do PO-owskich rozgrzanych "czerepów rubasznych" których bawią dowcipy Figurskiego i Wojewódzkiego?
  • adams96 Re: Polska Republika Europejska zamiast III RP ale 04.12.11, 18:16
   to sie nie uda.Bo sam pomysł jest głupi i na to nie zgodza sie nie tylko Polacy ale inne narody wchodzace obecnie do UNI.Moze entuzjasci odpowiedza jak sobie wyobrazaja zarzadzanie taka federacja ? i kto da pieniadze na ratowanie EURO? Moja odpowiedz jest prosta niech ratuja i płaca euroentuzjasci ktorzy wstapili do EUROLANDU.
   • albwu stany w USA 04.12.11, 18:30
    a czy mieszkańcy/obywatele poszczególnych stanów w USA mają jakieś ograniczenia lub przywileje w ramach USA ? Czy każdy stan stanowi własne prawa i obowiązki obywateli ? Czy ekonomicznie obywatele stanów mają lepiej jak sa w USA czy może mieliby lepiej gdyby byli poza USA ?
    • hawa-ii USA sa czym innym od UE 05.12.11, 07:03
     USA to narod zlozony z imigrantow, a Europa to wspolnota roznych narodow z wlasna historia, kultura, obyczajami, ekonomia etc. Nie mniej w USA mieszkancy kilku stanow chca sie oddzielic od Unii, bo uwazaja, ze rzad federalny im szkodzi. UE zarzadzana przez jeden narod (niemiecki) szybko stanie sie panstwem terrorystycznym podobnym do ZSRR, ktore zacznie eksterminowac lub zniewalac inne narody, co juz sie zreszta dzieje.
     • erka-4 Re: USA sa czym innym od UE 05.12.11, 09:08
      hawa-ii napisał:
      UE zarzadzana przez jeden narod (niemiecki) szybko stanie sie panstwem terrorystycznym podobnym do ZSRR


      ...toteż kierując się ROZUMEM tak należy przyszłość budować aby ten naród,który się kiedyś wybranym nazwał nie został wybrany a był jedynie partnerem,no ale do tego aby tak się stało to konieczna jest mądrość tych pozostałych.
      • erka-4 i to jest właśnie ten mądry Polak... 05.12.11, 13:12
       ...a który ?
       nie wiesz ? właśnie ten Radek Sikorski,bo on tym swym wystąpieniem berlińskim Niemca zmusił do odsłonięcia własnej przyłbicy,Niemiec teraz zmuszony został do ujawnienia swej tajemnicy tej europejskiej,musi sie określić czy chce iść z nami wspólną drogą,czy raczej pragnie w Polakach i tych innych widzieć jedynie własnego wyrobnika,czyli udzielać nam specjalnych zlecen przy marchwi,pietruszce i jakichś innych burakach a ewentualnie dopuścić Polaka do gołej niemieckiej doopy,żeby ja podmyć i powycierać.
       Teraz po tym radkowym wystąpieniu Niemiec ten musi sie określić czy Polak też będzie mógł usiąśc przy tym europejskim komputerze czyli również i tym niemieckim.
  • kamillox87 Re: Polska Republika Europejska zamiast III RP 05.12.11, 08:20
   Ale pamiętajmy, że na przełomie historii nasze Unie/Pakty z innymi krajami świadczyły o naszej potędze w Europie. A może poprostu historia lubi zataczać koło i tak jak wieki temu , ponownie odbudujemy nasz kraj porównywalny do największych europejskich mocarstw ? Nie negujmy tego tak odrazu :)

   ---

   Noclegi Wrocław
   Noclegi Poznań
   dj na wesele warszawa
   www.koralikownia.pl
  • allspice Re: Polska Republika Europejska zamiast III RP 05.12.11, 09:01
   >Ich plan to: zamiast Rzeczpospolitej Polskiej - ma powstać Polska Republika Europejska.<

   Do federacji droga bardzo daleka...wystarczy przesledzić historię rozwoju EU.Traktat Lizboński
   podpisany przez LechKacza a wynegocjowany zaocznie przez JarKacza był tego wstępem...

  • tornson I dobrze! Ten kraj jest bez przyszłości. 05.12.11, 10:23
   Jedyna szansa na godne życie dla Polaków to Euro-federacja. Dawnym państwom pozostaną jedynie reprezentacje sportowe, bo wiele dyscyplin sportowych straciłoby sens gdyby stworzyć jedną Euro-reprezentację, być może nawet powstanie kilka nowych reprezentacji (Katalonia, Kraj Basków, Flandria). I to jest najwłaściwszy kierunek.
   • rozum-ny Ten kraj jest bez przyszłości. 05.12.11, 11:38
    Mówisz o Polsce?
    Jesteś Polakiem?
    Jeśli tak to co tu robisz?
    Zachowujesz się jak pracownik, który mówi, że firma w której pracuje jest bez przyszłości. Gdybym był Twoim pracodawcom to miałbyś już zwolnienie dyscyplinarne w kieszeni.
    • tornson Re: Ten kraj jest bez przyszłości. 05.12.11, 11:52
     rozum-ny napisał:

     > Mówisz o Polsce?
     > Jesteś Polakiem?
     > Jeśli tak to co tu robisz?
     Jak ponad 30mln mających nieszczęście tu się urodzić i nie mających miejsca zaczepienia w jakimś cywilizowanym kraju, skazany jestem na życie w tym gó...anym nadwiślańskim grajdole.

     > Zachowujesz się jak pracownik, który mówi, że firma w której pracuje jest bez p
     > rzyszłości. Gdybym był Twoim pracodawcom to miałbyś już zwolnienie dyscyplinarne
     > w kieszeni.
     Taaaa, a może to ciebie by rada nadzorcza wypie...ła na bruk za działanie na szkodę upadającej firmy, której jedyną szansą byłaby fuzja z inną firmą/firmami, a ja jako gorący orędownik tegoż zająłbym twój stołek. :>
     • rozum-ny Re: Ten kraj jest bez przyszłości. 05.12.11, 12:03
      tornson napisał:
      > Jak ponad 30mln mających nieszczęście tu się urodzić i nie mających miejsca zac
      > zepienia w jakimś cywilizowanym kraju, skazany jestem na życie w tym gó...anym
      > nadwiślańskim grajdole.


      Skazany jesteś?
      A kto Cię tu siłą trzyma?
      Czyżbyś był niedorajdą, który tylko narzekać potrafi?

      Nowoczesna firma stawia na pracowników. Nie wiesz o tym?
    • erka-4 myślmy ogólnie,ani lewicowo ani prawicowo 05.12.11, 13:54

     No może nieco z tym podziałem tak dogłębnym tych Europejczyków adwersarz Twój przesadził ale nie jest to powód aby przykładowo Basków czy Katalończyków a więc i naszych Małopolan,Wielkopolan,Ślazaków i wszystkich innych Polaków od pederastów wyzywać,pomyśl i zastanów się nad swymi poglądami.

     Tu masz kawałek myśli pewnego,tak ja sądzę,mądrego Polaka:

     "Wszyscy - jak jesteśmy na tej Sali – uważamy się za patriotów. Jak powiadał historyk Lord Acton, „Patriotyzm jest w życiu politycznym tym, czym wiara jest w religii.” Ale plemienne czy sekciarskie pohukiwanie to jeszcze nie patriotyzm. Każdy z nas zastanawiał się, czym Polska mogłaby być, gdyby nie noc zaborów, koszmar drugiej wojny światowej czy zniewolenie komunizmu. Nigdy nie zapomnimy ani tamtych niesprawiedliwości, ani tych bohaterów, którzy trwali w polskości. I właśnie dzięki nim nie musimy dziś ograniczać się do pokrzepiania serc. Odpowiedzialna polityka nie może być pochodną martyrologicznej mitologii. Patriotyzm to nie ciemne insynuacje lub chełpliwe mowy. Największym patriotą nie jest ten, kto najwięcej o patriotyzmie mówi, lecz ten, kto coś dla Polski realnie czyni."

     www.msz.gov.pl/Exposé,2011,41979.html
    • tornson Re: Wstydź się, dajesz fatalne świadectwo lewicy 05.12.11, 14:12
     wlodzimierz.ilicz napisał:

     > do której jak sam twierdzisz, się zaliczasz.
     Ja tylko stwierdzam fakty! Polska to kraj totalnie zniszczony gospodarczo przez Balcerowicza (chyba się zgodzisz). Jak wyobrażasz sobie odbudowanie gospodarki w sytuacji gdy rodzima myśl techniczna nie istnieje, a przemysł jest całkiem zależny od humoru zagranicznych koncernów a kapitał w zagranicznych bankach? Do tego gdyby ktoś jednak spróbował reformować ten kraj i budować jego niezależność ekonomiczną, to skończyłoby się to totalną blokadą ekonomiczną zainicjowaną przez koncerny, wściekłe na odebranie im wielomilionowej siły roboczej.
     Niema innej drogi jak euro-socjalizm, tylko zjednoczona Europa ma na tyle siły by przeciwstawić się kapitalistycznej międzynarodówce.

     > Co za oszołomstwo!
     Oszołomstwem to jest nacjonalizm.

     > Zresztą nic dziwnego, banda pederastów, narkomanów i feministek żadnej ojczyzny
     > nie potrzebuje.
     Do nich nic nie mam, a do niszczących ten kraj kato-faszystowskich czy neoliberalnych zyebów jak najbardziej.
  • erka-4 Re: Polska Republika Europejska zamiast III RP 05.12.11, 15:11
   Czy to jest zdrada Polski i Polaków:

   "Aby wykorzystać pomyślną koniunkturę, potrzebujemy stabilnych stosunków z partnerami, szczególnie z sąsiadami.

   Z Niemcami łączy nas wspólnota interesów i demokratycznych wartości. Kraj ten ugruntował swoją kluczową pozycję na Kontynencie. W naszym interesie jest, aby Niemcy oddziaływały na Europę w ramach mechanizmu konsultacji, na które państwa członkowskie – a więc także my - mają spory wpływ. Alternatywa, czyli przywództwo Niemiec „metodami tradycyjnymi”, jak to ujął pewien polityk CDU, byłaby gorsza.

   Polska i Niemcy - mimo różnicy potencjałów i położenia - podobnie postrzegają sąsiedztwo Unii. Współdziałają na rzecz demokratyzacji, zarówno na południu, jak i na wschodzie. Wspólne inicjatywy na Ukrainie i na Białorusi wzmacniają naszą siłę oddziaływania. Bliska współpraca z Niemcami toruje nam drogę ku centrum decyzyjnemu Unii. Pomaga w oddziaływaniu na Rosję. Jednocześnie Niemcy są największym partnerem gospodarczym Polski. Wzrasta wymiana handlowa: eksport do Niemiec wyniósł w 2010 r. prawie 31 mld euro, czyli 5 mld więcej niż w 2007r., przed kryzysem. Nasza wymiana handlowa z Niemcami jest większa, niż Niemiec z Rosją.

   W przeddzień dwudziestej rocznicy Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, zintensyfikowaliśmy rozmowy o prawach mniejszości polskiej. Załatwiamy bieżące sprawy, takie jak nieskrępowany dostęp statków do portu i przyszłego terminala LNG w Świnoujściu."


   Z Niemcami łączy nas wspólnota interesów i demokratycznych wartości,no chyba,że brak Ci wiary w tę demokrację no to może być problem a więc musisz tak Ty jak i ja i my wszyscy wokół spozierać aby demokracja z toru nie wypadła czasami.
    • erka-4 co z ta demokracją w tej Polsce... 05.12.11, 19:22
     ...jest ona czy jej nie ma ?
     No jeśli nie ma a jest u Niemców to wszystko jest na dobrej drodze do tej demokracji,oni nam wszystko jasno naświetlą i do głowy wbiją łopatą,zresztą o czym to gadać,wszak od lat ponad dwudziestu nas tego uczą i do głowy klepią ale cóż poradzić na to skoro Polak uparty jak osioł a głupi jak baran i zastanawia się jak jajko na głowie postawić,ale może w końcu dojdzie do wniosku,że jajko to jajko a głowa to głowa.

     p.s.
     co do demokracji to moim skromnym zdaniem ona jest napewno,qrwa i złodziej spokojnie żyją a prosty,uczciwy człowiek boi się czasami wyjść na ulicę bo policjant nie patrzy gdzie trzeba a gdzie jest mu wygodnie,no i to,że ja się nie boję tego napisać to dowód niezbity jest na tę polską demokrację.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka