Dodaj do ulubionych

ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!"

01.07.04, 11:05
www.naszdziennik.pl/index.php?typ=my&dat=20040701&id=my12.txt
-i ja sie przyłączam do wołania ks prałata
Obserwuj wątek
    • Gość: M Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 01.07.04, 12:06
      "Narodzie obudź się..."(H.Jankowski)
      Bursztynu i kasy mi brakuje !!!!!!!.
      • oszolom.z.radia.maryja Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" 01.07.04, 12:07
        nie tylko tobie brakuje idź do Rokity Tuska albo do Belki czy Kwacha
        • Gość: M Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 01.07.04, 12:25
          To były słowa p.Jankowskiego nie moje.A Ty tak odsyłasz go do Prezydenta ??????
          • behemot.to.kot Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" 01.07.04, 13:58
            Gość portalu: M napisał(a):

            > To były słowa p.Jankowskiego nie moje.A Ty tak odsyłasz go do
            Prezydenta ??????

            a co w tym złego? przecież po koncesję na wydobycie bursztynu do Millera chodził
        • leszek.sopot Sęp 01.07.04, 12:42
          Może cię zainteresuje artykuł z ubiegłorocznego "Przewodnika Katolickiego", w
          którym opisano m.in. jakie zachodzą zależności pomiędzy Lepperem, ks.
          Jankowskim, stoczniową "S" a zabitymi w grudniu 1970 roku stoczniowcami. Jestem
          ciekaw Twojej refleksji. Mam nadzieję, że znasz opinię Glempa i innych biskupów
          o Jankowskim i Rydzyku, i że nie musze jej przypominać.

          Przewodnik Katolicki (37/2003)
          Rafał A. Ziemkiewicz "Sępy"
          Kolejne rocznice Sierpnia'80 obchodzone są coraz skromniej, przy coraz
          mniejszym zainteresowaniu ogółu Polaków. Gdyby nie przepychania pod pomnikiem,
          nie inaczej byłoby i tym razem. Przepychanki te, co istotne, miały charakter
          zupełnie spontaniczny - Lepper faktycznie został na uroczystość zaproszony
          przez stoczniową „Solidarność" (i, jak twierdzi on sam, przez księdza
          Jankowskiego), choć organizatorzy powinni byli przewidzieć, że widok byłego
          wsiowego PZPR-owca pchającego się pod pomnik z rozwiniętym partyjnym
          transparentem wyprowadzi uczestników uroczystości z równowagi. Nie przewidzieli
          być może dlatego, że sami oprócz wieńców i wiązanek kwiatów dla poległych
          przygotowali na tę uroczystość transparenty dla telewizji. Transparenty owe -
          przypomnijmy, sporządzone przez lokalną komórkę „Solidarności" działającą w
          stoczni - zawierały obelgi pod adresem kierownictwa „Solidarności"
          ogólnopolskiej, na czele z Januszem Śniadkiem. Został on dopisany do długiej
          listy tych, którzy muszą odejść wraz z Balcerowiczem, albowiem niszczą polską
          gospodarkę (która, jak wszystkim prawdziwym patriotom wiadomo, odziedziczona
          została po peerelu w stanie kwitnącym, i to właśnie za ten rozkwit polegli Ci,
          których upamiętnia gdański pomnik).

          Można odnieść wrażenie, że anonimowy starszy pan w stoczniowym kombinezonie i
          kasku, który przed kamerami odpychał Leppera od pomnika i wyrywał mu wieniec z
          partyjnym emblematem „Samoobrony", popsuł misternie zakrojone porozumienie
          pomiędzy miejscowymi strukturami „Solidarności", znanym z wybujałych ambicji
          księdzem, który przez pewną grupę wyznawców wciąż postrzegany jest jako
          depozytariusz ideałów Sierpnia, a prącym do władzy populistą. Pod pomnikiem
          ofiar Grudnia '70 dokonać się miało wstępne namaszczenie Leppera na prawdziwego
          dziedzica sierpniowej tradycji, w przeciwieństwie do zdrajców z „Solidarności"
          oficjalnej, ze Śniadkiem na czele.

          Wielu wróży gorącą jesień. Setki spółek Skarbu Państwa wydają się być w
          kondycji niewiele lepszej, niż sławny w ostatnich tygodniach „Wagon" - budżet
          trzeszczy, służba zdrowia kona, przemysł ciężki z baranim uporem broni się
          przed próbami reformy - na wszystko to różne środowiska patrzą ze swoimi
          nadziejami. Lepper szykuje się, by stanąć na czele protestujących i na ich
          grzbietach dojechać do władzy. Różne radykalne środowiska, które zapędziły się
          na margines, marzą o powrocie na pierwsze strony gazet. Drobni działacze
          związkowi szykują się powtórzyć kariery starszych kolegów, a małe związki
          chciałyby zająć miejsce „Solidarności" i OPZZ. Tylko pomordowani w grudniu'70
          nie wydają się nie mieć żadnych pomysłów na zdyskontowanie swojego męczeństwa.
        • Gość: chala [...] IP: *.rdu.bellsouth.net 01.07.04, 14:00
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: Jan [...] IP: *.51.87.23.62.rev.coltfrance.com 01.07.04, 12:09
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: Puchatek Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.crowley.pl 01.07.04, 12:24
      Ks. Jankowski? To ten sam, który lekceważy swojego biskupa i jego zalecenia?
      Nie wspominając o nakazach Kościoła dotyczących wystroju liturgicznego światyń?

      Ten sam, który (w kraju, gdzie co czwarty dorosły człowiek jest alkoholikiem)
      handluje alkoholem?

      To dopiero autorytet. Czapki z głów...
    • Gość: Kazek Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.p-s-inter.net 01.07.04, 12:56
      Co za czasy. Faszysta naród poucza. :-((
    • Gość: lucyperek niech p.Jankowski rozliczy się z dzieł sztuki, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.04, 13:43
      w których posiadanie wszedł w tajemny sposób, albo zgodnie z naukami Kościoła
      przekaże je na zbożny cel - przeciez podobno powołaniem kapłaństwa jest pomoc
      biednym w pierwszej kolejności. A może sie mylę ? Może p. Jankowski założył
      frakcję pasibrzuchów. Jesteś żałosną mendą panie Jankowski, a kapłaństwa i
      powołania jest w waści tyle co trucizny w zapałce (za Prusem).
    • Gość: kanał [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.04, 14:00
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: Jan ND bastionem brunatnych klechow ! Tfuj !! IP: *.i4f.net / *.i4f.net 01.07.04, 14:44
      • niezlomny.prawicowiec [...] 01.07.04, 14:46
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: Jan Re: ND bastionem brunatnych klechow ! Tfuj !! IP: *.valleyco / *.cpe.cableone.net 01.07.04, 14:57
          gdybym mial wybierac miedzy rzadami komunistow i katofaszystow, wybralbym
          jednak komunistow bez zadnego wahania.
          • Gość: oops FRAGMENTY ŚWIETNEGO KAZANIA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.04, 15:05
            W jakims sensie stajemy sie krajem, w którym powraca poprzedni system
            totalitarny: rzad i partia swoje, Naród swoje. Podobnie ma sie sytuacja z nowa
            konstytucja europejska, w której odrzucono prawde historyczna i odniesienie do
            2000 lat chrzescijanskiej cywilizacji europejskiej. Przyjety dokument nie tylko
            odrzuca podstawowy system wartosci chrzescijanskich jako podstawe budowania
            nowej Europy, ale równiez spycha na margines nowo przyjete kraje i
            spoleczenstwa, stosujac dyskryminujacy sposób podejmowania decyzji w unijnych
            wladzach. Nade wszystko zas nie informuje sie rzetelnie spoleczenstwa o
            wszystkich skutkach, jakie niesie za soba wstapienie do "eurokolchozu" i
            poddanie sie dyktatowi krajów bogatych i duzych, które sprzedajac Polske i kraje
            srodkowowschodniej Europy Stalinowi, budowaly swoja wielkosc i zapewnily
            dominacje gospodarcza na kontynencie. I to nie jest ideologia, to fakty!

            Tylko ludzie wolni moga sie odnalezc. Wolni nie taka wolnoscia, jaka proponuje
            wspólczesny swiat, wolnoscia w oparach narkotyków, alkoholu i oglupiajacej
            telewizji. Wolnoscia, w której jestesmy zalewani wrecz papka wydumanych
            problemów, programami, które maja przykuwac uwage widza do tego stopnia, aby
            przyjac lagodnie zniewolenie, uleglosc, przyjmowac absurd bez protestu, bez
            namyslu, aby szklany ekran stal sie rozrywka dla mas, a losy telewizyjnych
            bohaterów bardziej obchodzily czlowieka niz los Ojczyzny, Narodu, bliskich nam
            osób. Bo latwo byloby sprawowac wladze nad spoleczenstwem zapatrzonym w
            wirtualna rzeczywistosc stworzona na ekranie telewizora czy komputera.

            Dzis Polacy wzieli wolnosc do rak. Obracaja nia na wszystkie strony. Gadaja o
            niej. Spieraja sie o nia. Staja na rozstajnych drogach, gotowi oddac
            przewodnictwo w przypadkowe rece. Gorzej, w rece ludzi, którzy juz raz
            wyprowadzili nas na manowce. Dzis latwo oddajemy wolnosc za miraze dobrobytu w
            "unijnym raju", w którym przy glodzie w krajach Trzeciego Swiata niszczy sie
            zywnosc i jej zapasy, bo tak nakazuja dyrektywy brukselskich komisarzy! Oddajemy
            kraj w niewole niepolskiego parlamentu, gdzie inni, dbajacy bardziej o interes
            swojego narodu, beda decydowac o zywotnych sprawach naszego Narodu!
            Narodzie! Obudz sie! Dokad zmierzasz?

            Postulat neutralności światopoglądowej, tak często propagowany szczególnie w
            mediach, w telewizji publicznej, w radiu, jest słuszny jedynie w tym zakresie,
            że państwo powinno chronić wolność sumienia i wyznania wszystkich swoich
            obywateli, niezależnie od tego, jaką religię lub światopogląd oni wyznają. "Ale
            postulat, ażeby do życia społecznego i państwowego w żaden sposób nie dopuszczać
            wymiaru świętości, jest postulatem ateizowania państwa i życia społecznego i
            niewiele ma wspólnego ze światopoglądową neutralnością" - przestrzega Jan Paweł
            II, Papież Polak.

            Czy przemalowani komuniści - obecnie "socjaldemokraci" i unijni liberałowie chcą
            nam na nowo zorganizować katolickie getto - getto na miarę Narodu? Czy mamy czuć
            się obco we własnej Ojczyźnie? Czy musimy zdejmować krzyże z miejsc męczeństwa
            Polaków tylko dlatego, że grupy ateistycznych, antypolsko i antykatolicko
            nastawionych szowinistów domagają się tego dla złamania naszej polskiej
            tożsamości? Czy Krzyż Chrystusowy w Oświęcimiu, nad drzwiami sali obrad
            plenarnych Sejmu Rzeczypospolitej, w szkole czy urzędzie państwowym jest
            przeszkodą w budowaniu postaw życzliwości i dobrej woli, lepszej przyszłości
            Narodu? "...więc my, katolicy, prosimy o wzięcie pod uwagę naszego punktu
            widzenia: że bardzo wielu spośród nas czułoby się nieswojo w państwie, z którego
            struktur wyrzucono by Boga, a to pod pozorem światopoglądowej neutralności" - o
            to prosi w naszym imieniu jeden z wielkich Polaków, jeden z nas - Ojciec Święty
            Jan Paweł II.

            Dziś, gdy powiemy prawdę, oskarża się nas o klerykalizację i wtrącanie się
            Kościoła do polityki. Jutro nie pozwoli się nam nawet mówić o tym. Czy Kościół
            nie ma prawa mówić, co jest sprzeczne z nauką Jezusa Chrystusa i krytykować
            tego, co jest złe? Być może niedługo dojdzie do tego, że w imię libertyńskiej
            wolności złodzieja nie będzie można nazwać złodziejem, kłamcy kłamcą, a mordercy
            mordercą, bo są wolni i nie można ich obrażać.

            ks. prał. Henryk Jankowski

            FRAGMENTY kazania wygłoszonego 27 czerwca 2004 r. w bazylice św. Brygidy w Gdańsku.
            • Gość: radca Re: FRAGMENTY ŚWIETNEGO KAZANIA IP: 213.25.179.* 01.07.04, 15:18
              Piękne.Tak rodzi się kłamstwo a potem cała obrzydliwa reszta.Poglądy księdza
              prałata pewnie po tatusiu?
              • Gość: Jan tatus pralata w Wehrmahcie sluzyl,nieprawdaz ? IP: 203.214.63.* 01.07.04, 22:11
                • Gość: Jan i wrzeszczal Heil Hitler ? IP: 5.3.1R* / *.nltree.nl 01.07.04, 22:13
    • Gość: Kafar "Narodzie - Obudź się!"-sprowokuj bezrobocie kleru IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.04, 15:09
      "Główną przyczyną nieporozumień i trudności, jakie zdarzają się w Ojczyźnie
      naszej, jest to, że Kościół wymaga, aby jego dzieci dostosowały się do
      Ewangelii Chrystusowej w swoim życiu osobistym i rodzinnym, a także w pracy
      codziennej".
      ks. kard. Stefan Wyszyński

      Jak by to ująć... owszem kler wymaga od owieczek, żeby robily to czego klechy
      robić nie mają zamiaru. Ewangelia jest zadaniem dla maluczkich :)
      Glówną przyczyną nieszczęść w kraju naszym jest demoralizacja i skrajna
      pazerność sukienkowych oraz uleglość struktur państwowych kreujących bezkarność
      kleru w Polsce.
      Największą naszą narodową chorobą jest bezradność wobec watykańskiego
      wampiryzmu.
      Przestańcie parafianie placić tym pazerakom a dostąpią oczyszczenia :))))
    • Gość: radca Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: 213.25.179.* 01.07.04, 15:15
      Był taki kraj i taki system - bardzo zreszta ulubiony przez księdza prałata
      gdzie to hasło było bardzo nośne.Zmieniono jedynie pierwsze słowo: Niemcy
      obudźcie sie.A potem wymordowano kilkadziesiat milionów ludzi.
      Ksiądz prałat Jankowski to oczywista kanalia a ty jako jego przydupas bezrozumny
      jeszcze gorsza.
      • Gość: jack Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.proxy.aol.com 01.07.04, 15:34
        Tzn. uwazasz, ze Polacy zaczna mordowac swoich sasiadow po kazaniach ksiedza?
        Czy to wnioski nie sa chore?
        Chyba sie zagagalopowaliscie w tym spektaklu nienawisci rownym radykalnym
        pogladom ksiedza.
        Tak jak w kazdej organizacji czy polityce sa ludzie radykalni i liberalni.
        Tak bylo, tak jest i tak bedzie.
        Komu przeszkadzaja poglady Jankowskiego czy Rydzyka?
        Chcesz ich zamknac, powiesic za ich poglady?
        Dla rownowagi masz w KK poglady Pieronka czy Zycinskiego.
        Chyba kiedys chcielismy pluralizmu i wolnosci slowa?
        Jesli macie dowody, ze Jankowski postepuje wbrew prawu to zaskarzcie go do sadu.
        • Gość: ezio Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.04, 16:16
          > Tzn. uwazasz, ze Polacy zaczna mordowac swoich sasiadow po kazaniach ksiedza?
          > Czy to wnioski nie sa chore?

          Wnioski są jak najbardziej trafne - po uprzednim zabiegu prania mózgu dokonanego
          przez polskojęzyczne media! Jeszcze dużo jest takich biednych ludzi w Polsce.
        • Gość: radca Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: 213.25.179.* 01.07.04, 16:32
          1.moje uwagi dotyczyły i księdza prałata Jankowskiego i oszołka.pochodzenie
          hasła jest tak bardzo symptomatyczne, że należy przypominać skąd się wywodzi,
          czyjego jest autorstwa i do czego świat doprowadzili jego autorzy.
          2.nie uważam,że Polacy ulegają takim hasłom jako naród ale liczne grupy
          społeczne tak.ilość wydawnictw nazistowskich w Polsce, liczne grupy młodych
          nazistów,bezkarna sprzedaż kaset i wydawnictw nazistowskich,zachowanie i
          poglądy bojówek Wszechpolaków oraz znaczna aprobata dla takich poglądów i
          adekwatnych im zachowań uzasadniaja obawy co do skutków homilii nienawiści
          autorstwa bursztynowego prałata.
          3.nie poglądy tylko głoszone powszechnie poglądy przez Rydzyka i Jankowskiego
          przeszkadzają wszystkim porządnym ludzuiom w Polsce.
          4.nie widzę powodów żeby stosować w stosunku do Rydzyka i Jankowskiego
          najwyższy wymiar kary ponieważ w Polsce kara ta została zniesiona ale w żadnym
          innym kraju publiczne głoszenie poglądów nazistowskich nie byłoby bezkarne tak
          jak w Polsce. Pomijając władze cywilne pozostaje faktem,że poglądy obydwu
          kapłanów władzom kościelnym nie przeszkadzaja.
          5.nie mam dla równowagi ani Pieronka ani Życińskiego. Obydwu zdarzały sie
          przedziwne wypowiedzi.Uważam,że biskup Pieronek jako znany specjalista od
          betonu i kwasu solnego powinien raczej iść w kierunku inwestycjno-budowlanym.
          6.nie będę składał wniosków do prokuratury ponieważ w państwie wyznaniowym (a
          takim jesteśmy) jest to bezcelowe.Obydwaj księża są od lat bezkarni.
          Zresztą czy branie gówna do ręki jest przyjemne?
        • Gość: miki Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.dip.t-dialin.net 01.07.04, 19:21
          Na szczescie malo kto jankowskiego slucha.Pokazalo to Niemiecka telewizja.(a
          przeciez z tamtad pochodzi moc Heinricha)Kiedys kosciol byl pelen ludzi ktorzy
          przychodzili do "Brygidy"z potrzeby serca.Disiaj jest rowniez prawie
          pelen.Ludzi ktorzy "odwalaja" tam pansczyzne.Przychodza badz na rozkaz,jak
          wojskowi,policjanci,strazacy.Badz dlatego ze wypadlo na nich obowiazek postania
          na mszy w poczcie sztandarowym.Takich ktorzy przychodza do henryka z potrzeby
          serc nizbyt wiele.Jeszcze mniej tych ktorzy rozumia o co chodzi.
    • oszolom.z.radia.maryja Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" 01.07.04, 18:48
      widzę ze niewiele rozumiecie a wielu z was ma sie za tytanów intelektu..pokory
      odrobinę panowie..
      • Gość: lord cox Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: 146.145.235.* 01.07.04, 19:14
        Nawzajem. No a pokory i intelektu to Jankowskiemu trudno zarzucic.
        • oszolom.z.radia.maryja Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" 01.07.04, 19:18
          chcialbyś taki mądry co?
      • Gość: radca Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: 213.25.179.* 01.07.04, 19:42
        Całe szczęście,że mamy do czynienia z tak wybitna osoba jak ty.Szkoda tylko,że
        swoje walory intelektualne ukrywasz tak głęboko,że nikt nie jest w stanie
        zarzucić ci,że je posiadasz.
        Dlatego oszoł mówię ci,że jako notoryczny idiota piszący za brudne pieniądze
        Rydzyka - nie jesteś w stanie pojąć że piszemy o nazistowskich ciągotach
        księdza prałata Jankowskiego i twojego pracodawcy.
        Może to nie jest dla ciebie przyjemne ale ksiądz prałat to błazen odziany w
        operetkowe mundury obwieszony metalowymi świecidełkami jak małpa w cyrku.
        Więc jakich poglądów i zachowań mozna się po tym błaźnie spodziewać? Takich
        jakie ma.
        • oszolom.z.radia.maryja Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" 01.07.04, 20:13
          te bzdury ltóre ty z kumplami tu wypisujesz sa takie płytkie że aż ich sie
          komentować nie chce
          • Gość: M Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 01.07.04, 20:21
            Odezwał sie (oszołom)- jako największy intelektualista :))))))
          • Gość: radca Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.olsztyn.mm.pl 01.07.04, 22:03
            oszoł, biedny debilku.A tak konkretnie to jakie masz argumenty? Nie dostałeś
            jeszcze instrukcji od Rydzyka?
    • Gość: Jan do wolan ksiezy pedofilow tez sie przylaczysz ? IP: 211.182.155.* 01.07.04, 20:28
      Prokuratura Rejonowa w Pszczynie oskarżyła 51-letniego księdza Michała M.,
      proboszcza parafii w Piasku, o poddawanie małoletnich „innym czynnościom
      seksualnym”, za co grozi do 10 lat więzienia. Ksiądz lubił bowiem obmacywać
      swoje małe parafianki. Na razie prokuratura ustaliła, że wspomniane czynności
      praktykował wobec trzech osób poniżej 15. roku życia. Wieś jest oburzona.
      Ludzie twierdzą, że nie można rozdawać komunii tymi samymi dłońmi, którymi
      obmacuje się dziewczynki. Inni dziwią się księdzu. Przecież ma tutaj w Piasku
      swoją kochankę, która jest taką kobietą, że powinna mu wystarczyć. Tak uważa
      ojciec jednej z obmacywanych.

      • Gość: miki Re: do wolan ksiezy pedofilow tez sie przylaczysz IP: *.dip.t-dialin.net 01.07.04, 21:58
        Tfu.Zgin,przepadnij oszolomiona maro nieczysta.
        • Gość: miki Re: do wolan ksiezy pedofilow tez sie przylaczysz IP: *.dip.t-dialin.net 01.07.04, 22:07
          Oczywiscie,to do oszoloma.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka