oszolom.z.radia.maryja 01.07.04, 11:05 www.naszdziennik.pl/index.php?typ=my&dat=20040701&id=my12.txt -i ja sie przyłączam do wołania ks prałata Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: M Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 01.07.04, 12:06 "Narodzie obudź się..."(H.Jankowski) Bursztynu i kasy mi brakuje !!!!!!!. Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" 01.07.04, 12:07 nie tylko tobie brakuje idź do Rokity Tuska albo do Belki czy Kwacha Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 01.07.04, 12:25 To były słowa p.Jankowskiego nie moje.A Ty tak odsyłasz go do Prezydenta ?????? Odpowiedz Link Zgłoś
behemot.to.kot Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" 01.07.04, 13:58 Gość portalu: M napisał(a): > To były słowa p.Jankowskiego nie moje.A Ty tak odsyłasz go do Prezydenta ?????? a co w tym złego? przecież po koncesję na wydobycie bursztynu do Millera chodził Odpowiedz Link Zgłoś
leszek.sopot Sęp 01.07.04, 12:42 Może cię zainteresuje artykuł z ubiegłorocznego "Przewodnika Katolickiego", w którym opisano m.in. jakie zachodzą zależności pomiędzy Lepperem, ks. Jankowskim, stoczniową "S" a zabitymi w grudniu 1970 roku stoczniowcami. Jestem ciekaw Twojej refleksji. Mam nadzieję, że znasz opinię Glempa i innych biskupów o Jankowskim i Rydzyku, i że nie musze jej przypominać. Przewodnik Katolicki (37/2003) Rafał A. Ziemkiewicz "Sępy" Kolejne rocznice Sierpnia'80 obchodzone są coraz skromniej, przy coraz mniejszym zainteresowaniu ogółu Polaków. Gdyby nie przepychania pod pomnikiem, nie inaczej byłoby i tym razem. Przepychanki te, co istotne, miały charakter zupełnie spontaniczny - Lepper faktycznie został na uroczystość zaproszony przez stoczniową „Solidarność" (i, jak twierdzi on sam, przez księdza Jankowskiego), choć organizatorzy powinni byli przewidzieć, że widok byłego wsiowego PZPR-owca pchającego się pod pomnik z rozwiniętym partyjnym transparentem wyprowadzi uczestników uroczystości z równowagi. Nie przewidzieli być może dlatego, że sami oprócz wieńców i wiązanek kwiatów dla poległych przygotowali na tę uroczystość transparenty dla telewizji. Transparenty owe - przypomnijmy, sporządzone przez lokalną komórkę „Solidarności" działającą w stoczni - zawierały obelgi pod adresem kierownictwa „Solidarności" ogólnopolskiej, na czele z Januszem Śniadkiem. Został on dopisany do długiej listy tych, którzy muszą odejść wraz z Balcerowiczem, albowiem niszczą polską gospodarkę (która, jak wszystkim prawdziwym patriotom wiadomo, odziedziczona została po peerelu w stanie kwitnącym, i to właśnie za ten rozkwit polegli Ci, których upamiętnia gdański pomnik). Można odnieść wrażenie, że anonimowy starszy pan w stoczniowym kombinezonie i kasku, który przed kamerami odpychał Leppera od pomnika i wyrywał mu wieniec z partyjnym emblematem „Samoobrony", popsuł misternie zakrojone porozumienie pomiędzy miejscowymi strukturami „Solidarności", znanym z wybujałych ambicji księdzem, który przez pewną grupę wyznawców wciąż postrzegany jest jako depozytariusz ideałów Sierpnia, a prącym do władzy populistą. Pod pomnikiem ofiar Grudnia '70 dokonać się miało wstępne namaszczenie Leppera na prawdziwego dziedzica sierpniowej tradycji, w przeciwieństwie do zdrajców z „Solidarności" oficjalnej, ze Śniadkiem na czele. Wielu wróży gorącą jesień. Setki spółek Skarbu Państwa wydają się być w kondycji niewiele lepszej, niż sławny w ostatnich tygodniach „Wagon" - budżet trzeszczy, służba zdrowia kona, przemysł ciężki z baranim uporem broni się przed próbami reformy - na wszystko to różne środowiska patrzą ze swoimi nadziejami. Lepper szykuje się, by stanąć na czele protestujących i na ich grzbietach dojechać do władzy. Różne radykalne środowiska, które zapędziły się na margines, marzą o powrocie na pierwsze strony gazet. Drobni działacze związkowi szykują się powtórzyć kariery starszych kolegów, a małe związki chciałyby zająć miejsce „Solidarności" i OPZZ. Tylko pomordowani w grudniu'70 nie wydają się nie mieć żadnych pomysłów na zdyskontowanie swojego męczeństwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chala [...] IP: *.rdu.bellsouth.net 01.07.04, 14:00 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan [...] IP: *.51.87.23.62.rev.coltfrance.com 01.07.04, 12:09 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Puchatek Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.crowley.pl 01.07.04, 12:24 Ks. Jankowski? To ten sam, który lekceważy swojego biskupa i jego zalecenia? Nie wspominając o nakazach Kościoła dotyczących wystroju liturgicznego światyń? Ten sam, który (w kraju, gdzie co czwarty dorosły człowiek jest alkoholikiem) handluje alkoholem? To dopiero autorytet. Czapki z głów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kazek Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.p-s-inter.net 01.07.04, 12:56 Co za czasy. Faszysta naród poucza. :-(( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lucyperek niech p.Jankowski rozliczy się z dzieł sztuki, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.04, 13:43 w których posiadanie wszedł w tajemny sposób, albo zgodnie z naukami Kościoła przekaże je na zbożny cel - przeciez podobno powołaniem kapłaństwa jest pomoc biednym w pierwszej kolejności. A może sie mylę ? Może p. Jankowski założył frakcję pasibrzuchów. Jesteś żałosną mendą panie Jankowski, a kapłaństwa i powołania jest w waści tyle co trucizny w zapałce (za Prusem). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kanał [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.04, 14:00 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan ND bastionem brunatnych klechow ! Tfuj !! IP: *.i4f.net / *.i4f.net 01.07.04, 14:44 Odpowiedz Link Zgłoś
niezlomny.prawicowiec [...] 01.07.04, 14:46 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: ND bastionem brunatnych klechow ! Tfuj !! IP: *.valleyco / *.cpe.cableone.net 01.07.04, 14:57 gdybym mial wybierac miedzy rzadami komunistow i katofaszystow, wybralbym jednak komunistow bez zadnego wahania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oops FRAGMENTY ŚWIETNEGO KAZANIA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.04, 15:05 W jakims sensie stajemy sie krajem, w którym powraca poprzedni system totalitarny: rzad i partia swoje, Naród swoje. Podobnie ma sie sytuacja z nowa konstytucja europejska, w której odrzucono prawde historyczna i odniesienie do 2000 lat chrzescijanskiej cywilizacji europejskiej. Przyjety dokument nie tylko odrzuca podstawowy system wartosci chrzescijanskich jako podstawe budowania nowej Europy, ale równiez spycha na margines nowo przyjete kraje i spoleczenstwa, stosujac dyskryminujacy sposób podejmowania decyzji w unijnych wladzach. Nade wszystko zas nie informuje sie rzetelnie spoleczenstwa o wszystkich skutkach, jakie niesie za soba wstapienie do "eurokolchozu" i poddanie sie dyktatowi krajów bogatych i duzych, które sprzedajac Polske i kraje srodkowowschodniej Europy Stalinowi, budowaly swoja wielkosc i zapewnily dominacje gospodarcza na kontynencie. I to nie jest ideologia, to fakty! Tylko ludzie wolni moga sie odnalezc. Wolni nie taka wolnoscia, jaka proponuje wspólczesny swiat, wolnoscia w oparach narkotyków, alkoholu i oglupiajacej telewizji. Wolnoscia, w której jestesmy zalewani wrecz papka wydumanych problemów, programami, które maja przykuwac uwage widza do tego stopnia, aby przyjac lagodnie zniewolenie, uleglosc, przyjmowac absurd bez protestu, bez namyslu, aby szklany ekran stal sie rozrywka dla mas, a losy telewizyjnych bohaterów bardziej obchodzily czlowieka niz los Ojczyzny, Narodu, bliskich nam osób. Bo latwo byloby sprawowac wladze nad spoleczenstwem zapatrzonym w wirtualna rzeczywistosc stworzona na ekranie telewizora czy komputera. Dzis Polacy wzieli wolnosc do rak. Obracaja nia na wszystkie strony. Gadaja o niej. Spieraja sie o nia. Staja na rozstajnych drogach, gotowi oddac przewodnictwo w przypadkowe rece. Gorzej, w rece ludzi, którzy juz raz wyprowadzili nas na manowce. Dzis latwo oddajemy wolnosc za miraze dobrobytu w "unijnym raju", w którym przy glodzie w krajach Trzeciego Swiata niszczy sie zywnosc i jej zapasy, bo tak nakazuja dyrektywy brukselskich komisarzy! Oddajemy kraj w niewole niepolskiego parlamentu, gdzie inni, dbajacy bardziej o interes swojego narodu, beda decydowac o zywotnych sprawach naszego Narodu! Narodzie! Obudz sie! Dokad zmierzasz? Postulat neutralności światopoglądowej, tak często propagowany szczególnie w mediach, w telewizji publicznej, w radiu, jest słuszny jedynie w tym zakresie, że państwo powinno chronić wolność sumienia i wyznania wszystkich swoich obywateli, niezależnie od tego, jaką religię lub światopogląd oni wyznają. "Ale postulat, ażeby do życia społecznego i państwowego w żaden sposób nie dopuszczać wymiaru świętości, jest postulatem ateizowania państwa i życia społecznego i niewiele ma wspólnego ze światopoglądową neutralnością" - przestrzega Jan Paweł II, Papież Polak. Czy przemalowani komuniści - obecnie "socjaldemokraci" i unijni liberałowie chcą nam na nowo zorganizować katolickie getto - getto na miarę Narodu? Czy mamy czuć się obco we własnej Ojczyźnie? Czy musimy zdejmować krzyże z miejsc męczeństwa Polaków tylko dlatego, że grupy ateistycznych, antypolsko i antykatolicko nastawionych szowinistów domagają się tego dla złamania naszej polskiej tożsamości? Czy Krzyż Chrystusowy w Oświęcimiu, nad drzwiami sali obrad plenarnych Sejmu Rzeczypospolitej, w szkole czy urzędzie państwowym jest przeszkodą w budowaniu postaw życzliwości i dobrej woli, lepszej przyszłości Narodu? "...więc my, katolicy, prosimy o wzięcie pod uwagę naszego punktu widzenia: że bardzo wielu spośród nas czułoby się nieswojo w państwie, z którego struktur wyrzucono by Boga, a to pod pozorem światopoglądowej neutralności" - o to prosi w naszym imieniu jeden z wielkich Polaków, jeden z nas - Ojciec Święty Jan Paweł II. Dziś, gdy powiemy prawdę, oskarża się nas o klerykalizację i wtrącanie się Kościoła do polityki. Jutro nie pozwoli się nam nawet mówić o tym. Czy Kościół nie ma prawa mówić, co jest sprzeczne z nauką Jezusa Chrystusa i krytykować tego, co jest złe? Być może niedługo dojdzie do tego, że w imię libertyńskiej wolności złodzieja nie będzie można nazwać złodziejem, kłamcy kłamcą, a mordercy mordercą, bo są wolni i nie można ich obrażać. ks. prał. Henryk Jankowski FRAGMENTY kazania wygłoszonego 27 czerwca 2004 r. w bazylice św. Brygidy w Gdańsku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radca Re: FRAGMENTY ŚWIETNEGO KAZANIA IP: 213.25.179.* 01.07.04, 15:18 Piękne.Tak rodzi się kłamstwo a potem cała obrzydliwa reszta.Poglądy księdza prałata pewnie po tatusiu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan tatus pralata w Wehrmahcie sluzyl,nieprawdaz ? IP: 203.214.63.* 01.07.04, 22:11 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kafar "Narodzie - Obudź się!"-sprowokuj bezrobocie kleru IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.04, 15:09 "Główną przyczyną nieporozumień i trudności, jakie zdarzają się w Ojczyźnie naszej, jest to, że Kościół wymaga, aby jego dzieci dostosowały się do Ewangelii Chrystusowej w swoim życiu osobistym i rodzinnym, a także w pracy codziennej". ks. kard. Stefan Wyszyński Jak by to ująć... owszem kler wymaga od owieczek, żeby robily to czego klechy robić nie mają zamiaru. Ewangelia jest zadaniem dla maluczkich :) Glówną przyczyną nieszczęść w kraju naszym jest demoralizacja i skrajna pazerność sukienkowych oraz uleglość struktur państwowych kreujących bezkarność kleru w Polsce. Największą naszą narodową chorobą jest bezradność wobec watykańskiego wampiryzmu. Przestańcie parafianie placić tym pazerakom a dostąpią oczyszczenia :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radca Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: 213.25.179.* 01.07.04, 15:15 Był taki kraj i taki system - bardzo zreszta ulubiony przez księdza prałata gdzie to hasło było bardzo nośne.Zmieniono jedynie pierwsze słowo: Niemcy obudźcie sie.A potem wymordowano kilkadziesiat milionów ludzi. Ksiądz prałat Jankowski to oczywista kanalia a ty jako jego przydupas bezrozumny jeszcze gorsza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jack Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.proxy.aol.com 01.07.04, 15:34 Tzn. uwazasz, ze Polacy zaczna mordowac swoich sasiadow po kazaniach ksiedza? Czy to wnioski nie sa chore? Chyba sie zagagalopowaliscie w tym spektaklu nienawisci rownym radykalnym pogladom ksiedza. Tak jak w kazdej organizacji czy polityce sa ludzie radykalni i liberalni. Tak bylo, tak jest i tak bedzie. Komu przeszkadzaja poglady Jankowskiego czy Rydzyka? Chcesz ich zamknac, powiesic za ich poglady? Dla rownowagi masz w KK poglady Pieronka czy Zycinskiego. Chyba kiedys chcielismy pluralizmu i wolnosci slowa? Jesli macie dowody, ze Jankowski postepuje wbrew prawu to zaskarzcie go do sadu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ezio Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.04, 16:16 > Tzn. uwazasz, ze Polacy zaczna mordowac swoich sasiadow po kazaniach ksiedza? > Czy to wnioski nie sa chore? Wnioski są jak najbardziej trafne - po uprzednim zabiegu prania mózgu dokonanego przez polskojęzyczne media! Jeszcze dużo jest takich biednych ludzi w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radca Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: 213.25.179.* 01.07.04, 16:32 1.moje uwagi dotyczyły i księdza prałata Jankowskiego i oszołka.pochodzenie hasła jest tak bardzo symptomatyczne, że należy przypominać skąd się wywodzi, czyjego jest autorstwa i do czego świat doprowadzili jego autorzy. 2.nie uważam,że Polacy ulegają takim hasłom jako naród ale liczne grupy społeczne tak.ilość wydawnictw nazistowskich w Polsce, liczne grupy młodych nazistów,bezkarna sprzedaż kaset i wydawnictw nazistowskich,zachowanie i poglądy bojówek Wszechpolaków oraz znaczna aprobata dla takich poglądów i adekwatnych im zachowań uzasadniaja obawy co do skutków homilii nienawiści autorstwa bursztynowego prałata. 3.nie poglądy tylko głoszone powszechnie poglądy przez Rydzyka i Jankowskiego przeszkadzają wszystkim porządnym ludzuiom w Polsce. 4.nie widzę powodów żeby stosować w stosunku do Rydzyka i Jankowskiego najwyższy wymiar kary ponieważ w Polsce kara ta została zniesiona ale w żadnym innym kraju publiczne głoszenie poglądów nazistowskich nie byłoby bezkarne tak jak w Polsce. Pomijając władze cywilne pozostaje faktem,że poglądy obydwu kapłanów władzom kościelnym nie przeszkadzaja. 5.nie mam dla równowagi ani Pieronka ani Życińskiego. Obydwu zdarzały sie przedziwne wypowiedzi.Uważam,że biskup Pieronek jako znany specjalista od betonu i kwasu solnego powinien raczej iść w kierunku inwestycjno-budowlanym. 6.nie będę składał wniosków do prokuratury ponieważ w państwie wyznaniowym (a takim jesteśmy) jest to bezcelowe.Obydwaj księża są od lat bezkarni. Zresztą czy branie gówna do ręki jest przyjemne? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.dip.t-dialin.net 01.07.04, 19:21 Na szczescie malo kto jankowskiego slucha.Pokazalo to Niemiecka telewizja.(a przeciez z tamtad pochodzi moc Heinricha)Kiedys kosciol byl pelen ludzi ktorzy przychodzili do "Brygidy"z potrzeby serca.Disiaj jest rowniez prawie pelen.Ludzi ktorzy "odwalaja" tam pansczyzne.Przychodza badz na rozkaz,jak wojskowi,policjanci,strazacy.Badz dlatego ze wypadlo na nich obowiazek postania na mszy w poczcie sztandarowym.Takich ktorzy przychodza do henryka z potrzeby serc nizbyt wiele.Jeszcze mniej tych ktorzy rozumia o co chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" 01.07.04, 18:48 widzę ze niewiele rozumiecie a wielu z was ma sie za tytanów intelektu..pokory odrobinę panowie.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lord cox Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: 146.145.235.* 01.07.04, 19:14 Nawzajem. No a pokory i intelektu to Jankowskiemu trudno zarzucic. Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" 01.07.04, 19:18 chcialbyś taki mądry co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radca Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: 213.25.179.* 01.07.04, 19:42 Całe szczęście,że mamy do czynienia z tak wybitna osoba jak ty.Szkoda tylko,że swoje walory intelektualne ukrywasz tak głęboko,że nikt nie jest w stanie zarzucić ci,że je posiadasz. Dlatego oszoł mówię ci,że jako notoryczny idiota piszący za brudne pieniądze Rydzyka - nie jesteś w stanie pojąć że piszemy o nazistowskich ciągotach księdza prałata Jankowskiego i twojego pracodawcy. Może to nie jest dla ciebie przyjemne ale ksiądz prałat to błazen odziany w operetkowe mundury obwieszony metalowymi świecidełkami jak małpa w cyrku. Więc jakich poglądów i zachowań mozna się po tym błaźnie spodziewać? Takich jakie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" 01.07.04, 20:13 te bzdury ltóre ty z kumplami tu wypisujesz sa takie płytkie że aż ich sie komentować nie chce Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 01.07.04, 20:21 Odezwał sie (oszołom)- jako największy intelektualista :)))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radca Re: ks.prałat H.Jankowski 'Narodzie - Obudź się!" IP: *.olsztyn.mm.pl 01.07.04, 22:03 oszoł, biedny debilku.A tak konkretnie to jakie masz argumenty? Nie dostałeś jeszcze instrukcji od Rydzyka? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan do wolan ksiezy pedofilow tez sie przylaczysz ? IP: 211.182.155.* 01.07.04, 20:28 Prokuratura Rejonowa w Pszczynie oskarżyła 51-letniego księdza Michała M., proboszcza parafii w Piasku, o poddawanie małoletnich „innym czynnościom seksualnym”, za co grozi do 10 lat więzienia. Ksiądz lubił bowiem obmacywać swoje małe parafianki. Na razie prokuratura ustaliła, że wspomniane czynności praktykował wobec trzech osób poniżej 15. roku życia. Wieś jest oburzona. Ludzie twierdzą, że nie można rozdawać komunii tymi samymi dłońmi, którymi obmacuje się dziewczynki. Inni dziwią się księdzu. Przecież ma tutaj w Piasku swoją kochankę, która jest taką kobietą, że powinna mu wystarczyć. Tak uważa ojciec jednej z obmacywanych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki Re: do wolan ksiezy pedofilow tez sie przylaczysz IP: *.dip.t-dialin.net 01.07.04, 21:58 Tfu.Zgin,przepadnij oszolomiona maro nieczysta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki Re: do wolan ksiezy pedofilow tez sie przylaczysz IP: *.dip.t-dialin.net 01.07.04, 22:07 Oczywiscie,to do oszoloma. Odpowiedz Link Zgłoś