Dodaj do ulubionych

Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy

09.11.13, 12:40
Na czym polega podległość ekonomiczna Polski? Prof. Kieżun: "U nas na 63 banki tylko 3 są polskie. A zyski banków sięgają 15 mld zł rocznie"
wpolityce.pl/wydarzenia/66626-na-czym-polega-podleglosc-ekonomiczna-polski-prof-kiezun-u-nas-na-63-banki-tylko-3-sa-polskie-w-tym-tylko-1-bank-ma-100-proc-polskiego-kapitalu-a-zyski-bankow-siegaja-15-mld-zl-rocznie
Obserwuj wątek
    • kolter-xl Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 12:48
      Mentalność katolicka ,z wszechobecną wiarą w cuda ze wujek z ameryki coś da ?
    • adam111115 Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 12:50
      Co, kredytu ci nie dali i musiałeś chwilówke wziąć?
      • ossey Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 13:16
        kredytu ?...chyba zartujesz...dzieki bogu i sobie nie musze brac kredytow.
        • adam111115 Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 13:18
          No to o co ci chodzi? Załóż bank jak Łukasiewicz tylko pilnuj żeby go potem obcy nie kupił
        • kolter-xl Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 14:26
          ossey napisał:

          > kredytu ?...chyba zartujesz...dzieki bogu i sobie nie musze brac kredytow.

          Raczej nie mozesz ,cały czas jesteś na liście dłużników ??
        • pies_na_czarnych Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 17:25
          ossey napisał:

          > kredytu ?...chyba zartujesz...dzieki bogu i sobie nie musze brac kredytow.

          Gdyby bóg istniał to byłby bankierem. Dostałbyś u niego najdroższy kredyt z możliwych.
    • szwampuch58 Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 12:53
      Starosc nie chroni przed glupota,niestety.
    • ossey Re: biedny niewolniku 09.11.13, 13:15
      o mentalnosci socjalisty ....nigdy nie zrozumiesz ze prawdziwa wolnosc jest scisle zwiazana z wlasnoscia. Wlasnosc to swietosc...to podstawa gospodarki wolnorynkowej.
      Dzis najemnik z kredytem na 40 lat to wspolczesna odmiana chlopa panszczyznianego...
      • adam111115 Re: biedny niewolniku 09.11.13, 13:16
        Jesteś mistrzem, w jednym wpisie dwie przeciwstawne rzeczy.
        • ossey Re: biedny niewolniku 09.11.13, 13:24
          zdaje sie ze nie rozumiesz istoty kapitalizmu...a wystarczy troche poczytac.
          • adam111115 Re: biedny niewolniku 09.11.13, 14:22
            To dlaczego bujasz w oparach socjalizmu? Za komuny wszystkie banki były polskie
            • ossey Re: biedny niewolniku 09.11.13, 14:33
              owszem i wlasnie dlatego pisze ze nie rozumiesz kapitalizmu....wlasnosc to zysk...
              oczywiscie obce banki moga u nas funkcjonowac ale lwia zyskow to wlasnie my powinisny zgarniac....
              Banki 15 mld...
              Rynek tel. 15 mld..
              Handel...15 mld...

              i teraz wyobraz sobie ze te pieniadze zostaja w rekach naszego biznesu....a to tylko 3 segmenty rynkowe.
              Jesli czujesz wolny rynek i kapitalizm ...to wiesz o czym pisze.....natomiast jesli jestes milosnikiem socjalizmu....
              • kolter-xl Re: biedny niewolniku 09.11.13, 14:41
                ossey napisał:

                > owszem i wlasnie dlatego pisze ze nie rozumiesz kapitalizmu....wlasnosc to zysk
                > ...
                > oczywiscie obce banki moga u nas funkcjonowac ale lwia zyskow to wlasnie my pow
                > inisny zgarniac....
                > Banki 15 mld...
                > Rynek tel. 15 mld..
                > Handel...15 mld...
                >
                > i teraz wyobraz sobie ze te pieniadze zostaja w rekach naszego biznesu....a to
                > tylko 3 segmenty rynkowe.
                > Jesli czujesz wolny rynek i kapitalizm ...to wiesz o czym pisze.....natomiast j
                > esli jestes milosnikiem socjalizmu....

                Niestety ale to nie nasza Polaków wina ze w 1945 roku nasi sojusznicy oddali nas w ruskie ręce , i nie nasza wina ze nie było w kraju w 1989 roku polskiego kapitału !!
                • ossey Re: biedny niewolniku 09.11.13, 14:45
                  co to jest kapital ?
                  • kolter-xl [...] 09.11.13, 14:52
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • kolter-xl Po co ściemniasz ?? 09.11.13, 14:30
            ossey napisał:

            > zdaje sie ze nie rozumiesz istoty kapitalizmu...a wystarczy troche poczytac.

            Napisz wprost ze to wszystko wina Zydów a ty nadal lawirujesz jak panienka się wstydzisz!!
          • sverir Re: biedny niewolniku 09.11.13, 17:20
            > zdaje sie ze nie rozumiesz istoty kapitalizmu...a wystarczy troche poczytac.

            Sam nie rozumiesz istoty kapitalizmu, skoro powołujesz się na gościa, który posługuje się argumentami narodowymi.
            • ossey Re: biedny niewolniku 10.11.13, 09:58
              Bo kapital ma barwy narodowe i jest integralna czescia Wielkiej Polityki...
              Bez narodowego kapitalu jestesmy nikim w gospodarce i polityce....to rozumiesz ?
              • kolter-xl Re: biedny niewolniku 10.11.13, 10:10
                ossey napisał:

                > Bo kapital ma barwy narodowe i jest integralna czescia Wielkiej Polityki...
                > Bez narodowego kapitalu jestesmy nikim w gospodarce i polityce....to rozumiesz?

                Nie mam Banków ,wiec to rząd wydajać pozwolenie na działalność banku zagranicznego powinien ustalać zasady jak najbardziej korzystne dla naszego kraju.
              • janonet4 Re: biedny niewolniku 10.11.13, 10:12
                POLACY OD WIEKOW BYLI I SA NARODEM BIEDYM i sami sobi ZGOTOWALI TEN LOS niestety polska metalnosc -czyli zastaw a sie postaw czyli wiecej wydamy jak MAMY -a potem to szukami WIINYCH -czYLI WROGAMI SA NIEMCY ,ZYDZI i nie nacje tylko NIE MY ciekawe a do tego dochodzi ze nik ZA NIC NIE CHCE WZIAC OPDWIEDZALNOSCI -tylko jakoc to bedzie a ostanie 24 lata tylko do tego dowodzi ,PO 24 LATACH MAMY DUUGO siegajacy 4 ,2 BLN ZLOTYCH ,DO TEGO 5 ,1 BLN ZLOTYCH PRZEJEDLIMY i nic ttego NIE MA oto POLSKA KATOLICKA i tak bylo od wiekow i tak niestety DZIS A NIE LUDZMY SIE SIE SZUKUJE NIEMAL 200 LETNI krzyzys -CZYLI SPRZTANIE PO ERE RYB !!!!!!!!!!!!!!!!!
      • kolter-xl Re: biedny niewolniku 09.11.13, 14:25
        ossey napisał:

        > o mentalnosci socjalisty ....nigdy nie zrozumiesz ze prawdziwa wolnosc jest sci
        > sle zwiazana z wlasnoscia. Wlasnosc to swietosc...to podstawa gospodarki wolnor
        > ynkowej.
        > Dzis najemnik z kredytem na 40 lat to wspolczesna odmiana chlopa panszczyznianego...

        No tak a kiedy w USA jakiś bank na pysk poleciał to kryzys objął cały swiat ,bo cały czas człowieku radziecki zyje na kredyt !!
    • teodor_jeske_choinski_1 Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 13:17
      bosmy glupi i nie uczymy sie na wlasnych bledach. Cudzych zreszta, tez.
      • ossey Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 13:30
        dokladnie....i dzis bledy te trudno bedzie skorygowac....
        • teodor_jeske_choinski_1 Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 13:37
          Podstawowym naszym bledem jest indyferentyzm i biernosc. Z tego wynikaja inne....
          • ossey Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 13:44
            Nie sadzisz ze o to chodzi obecnym rzadzacym...aby spoleczenstwo charkteryzowalo sie brakie zainteresowania sprawami politycznymi i samorzadowymi a tym samym wykazywalo biernosc ?
            Najlepiej aby zwykly obywatel byl zainteresowany....flacha i kielbacha...reszta to temat tabu. Oglupiajaca tv, idiotyczne prasa nastawiona na tania sensacje....Ciebie ma interesowac jak sie ubiera Jarek Kuzniar i z kim byl w knajpie...a nie program np. edukacyjny rzadu.
            • kolter-xl Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 14:45
              ossey napisał:

              > Nie sadzisz ze o to chodzi obecnym rzadzacym...aby spoleczenstwo charkteryzowal
              > o sie brakie zainteresowania sprawami politycznymi i samorzadowymi a tym samym
              > wykazywalo biernosc ?
              > Najlepiej aby zwykly obywatel byl zainteresowany....flacha i kielbacha...reszta
              > to temat tabu. Oglupiajaca tv, idiotyczne prasa nastawiona na tania sensacje..
              > ..Ciebie ma interesowac jak sie ubiera Jarek Kuzniar i z kim byl w knajpie...a
              > nie program np. edukacyjny rzadu.

              Nie , nie sądzę tak jak ty !!
    • neouser Człowieku, przecież ty popierasz katoland! 09.11.13, 13:19
      Widziałeś gdzieś na świecie bogaty katoland?
      Katoland doi biedę i preferuje zasobny portfel bez względu na to z jakich źródeł pochodzą pieniądze. Przykładem jest toruński ojdyr.
      • ossey Re: Człowieku, przecież ty popierasz katoland! 09.11.13, 13:29

        Widziales gdzies aby obce firmy budowaly bogactwo nie swojego kraju ?
        • neouser Re: Człowieku, przecież ty popierasz katoland! 09.11.13, 13:30
          Przecież kler to popiera i czerpie z tego korzyści.
          • ossey Re: Człowieku, przecież ty popierasz katoland! 09.11.13, 13:36
            i co z tego ? Wole polski kler od obcego biznesmena....
            • neouser Re: Człowieku, przecież ty popierasz katoland! 09.11.13, 14:23
              Obcy biznesmen jest bardzo na rękę polskim biskupom.
              Czerpią z jego portfela garściami, więc nie jest im na rękę aby wyprowadził się z Polski.
              Biedakami kler się nie wzbogaca.

            • adam111115 Re: Człowieku, przecież ty popierasz katoland! 09.11.13, 14:29
              ossey napisał: 

              > i co z tego ? Wole polski kler od obcego biznesmena

              Doskonale sobie sam odpowiedziałeś na pytanie dlaczegosmy biedni
              • ossey Re: Człowieku, przecież ty popierasz katoland! 09.11.13, 14:43
                KK nie odpowiada za polska biede....jesli inaczej uwazasz to udowodnij....
                • kolter-xl Re: Człowieku, przecież ty popierasz katoland! 09.11.13, 15:13
                  ossey napisał:

                  > KK nie odpowiada za polska biede....jesli inaczej uwazasz to udowodnij....

                  Kolo katolicyzm nie jest czymś co kreuje ,kraje typowo katolickie to raczej ogony np w Europie a nie liderzy .
                • sverir Re: Człowieku, przecież ty popierasz katoland! 09.11.13, 17:22
                  > KK nie odpowiada za polska biede....jesli inaczej uwazasz to udowodnij....

                  Kto ma największy wpływ na Polaków?

                  Kto jest największym zwolennikiem narodowych treści w ekonomii?

                  Dostrzeżesz zależności?
            • kolter-xl Re: Człowieku, przecież ty popierasz katoland! 09.11.13, 14:35
              ossey napisał:

              > i co z tego ? Wole polski kler od obcego biznesmena....

              Ot mentalność niewolnika . Wolski kler tylko ciągnie do siebie .Obcy biznesmen nawet jak płaci podatki gdzieś tam daleko, to i tak daje chleb tubylcom.
        • kolter-xl Re: Człowieku, przecież ty popierasz katoland! 09.11.13, 14:32
          ossey napisał:

          >
          > Widziales gdzies aby obce firmy budowaly bogactwo nie swojego kraju ?

          Wolny rynek to za trudne pojęcie ?
    • m.c.hrabia Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 13:56
      "U nas na 63 banki tylko 3 są polskie

      jasne żydzi ,masoni, cykliści oraz watykańczycy, zabraniają Polakom zakładać i prowadzić banki.
      • ossey Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 14:16
        prosty tekst ....a ty nic nie rozumiesz....pozostaja tobie obrazki ...
        • teodor_jeske_choinski_1 ... 09.11.13, 14:26
          mikropoliss.blogspot.se/2010/09/david-s-landes-bogactwo-i-nedza-narodow.html
          www.nomos.pl/products/153/p/333
          toporzel.republika.pl/teksty/dziejef.html
    • zgred-zisko Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 14:07
      A ja pamiętam czasy, kiedy wszystkie banki były polskie, ale dobrobytu sobie jakoś nie przypominam.
      • neouser Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 14:24
        zgred-zisko napisał:
        > A ja pamiętam czasy, kiedy wszystkie banki były polskie, ale dobrobytu sobie ja
        > koś nie przypominam.


        Co racja, to racja. Też to bardzo dobrze pamiętam.
      • jola.iza1 Re: Skleroza, czy Co? 09.11.13, 15:32
        zgred-zisko napisał: ...
        Dobrobytu czyjego sobie nie przypominasz?
        Teraz biedy, też nie widzisz? Takiej normalnej, pracującej? ORZSZQ
        • zgred-zisko Re: Skleroza, czy Co? 09.11.13, 15:50
          No to Ci wyjaśnię. Nie przypominam sobie, aby w Polsce panował dobrobyt spowodowany posiadaniem wszystkich banków działających na terenie naszego kraju.
          Inaczej mówiąc, nie ma takiej zależności: banki nasze - jest dobrobyt, banki obce - jest bieda.
          • jola.iza1 Re: ??? 09.11.13, 16:04
            zgred-zisko napisał:

            > No to Ci wyjaśnię. Nie przypominam sobie, aby w Polsce panował dobrobyt spowodo
            > wany posiadaniem wszystkich banków działających na terenie naszego kraju.
            'Inaczej mówiąc, nie ma takiej zależności: banki nasze - jest dobrobyt, banki obce - jest bieda. "
            Myśl tak dalej
    • x2468 Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 15:44
      W Czechach osiołku nie ma jednego czeskiego banku,pomimo tego Czesi są bogatsi. Pewnie dlatego ze więcej Czechow wierzy w UFO niż w jakiegoś boga.
      • kolter-xl Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 16:09
        x2468 napisał:

        > W Czechach osiołku nie ma jednego czeskiego banku,pomimo tego Czesi są bogatsi.
        > Pewnie dlatego ze więcej Czechow wierzy w UFO niż w jakiegoś boga.

        Papiestwo im skutecznie ze łba mordują Husa wybiło tą wiarę w obrazki i wafelki.
        • x2468 Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 17:15
          Księży nie mieli czyli byli wolni od pasożytów. Do czasów komunistycznego panowania byli narodem na poziomie Szwajcarów.
          • m.c.hrabia Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 17:22

            > Księży nie mieli


            nie da się ukryć ten wrzód na ....ciąż wszystkim katolskim krajom.

            ile tychże jest w pierwszej 10 najbogatszych .

            czy to nie symptomatyczne ,że czarne ciągną w dół.

            • x2468 Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 21:38
              Austriacy w Galicji odebranej Polsce rozpędził 8000(!) pasożytniczych zakonów.Podobnie prusacy.Teraz my z naszych podatków mamy oddawać to co zabrali zaborcy.
              • kolter-xl O tym qrestwie czytałeś ? 09.11.13, 22:02
                x2468 napisał:

                > Austriacy w Galicji odebranej Polsce rozpędził 8000(!) pasożytniczych zakonów.P
                > odobnie prusacy.Teraz my z naszych podatków mamy oddawać to co zabrali zaborcy.

                To dopiero wałek za to ze Car czyli ich król zabrał im ziemie 149 lat temu a to zachłanne bydło dziś od nas woła zwrotu !!

                Działka za 234 mln zł. Ruszył proces z zakonem

                Pozew prowincji polskiej zakonu księży misjonarzy św. Wincentego a Paulo dotyczy ok. 4 ha nieruchomości w okolicach ulic: Krakowskie Przedmieście, Traugutta i Czackiego. Teren jest własnością Skarbu Państwa; na jego części stoją m.in. budynki Ministerstwa Finansów i Uniwersytetu Warszawskiego.
                Sami adwokaci zakonu mówili w sądzie, że zwrot tej nieruchomości w naturze jest niemożliwy. Domagają się albo przyznania zakonowi tzw. nieruchomości zamiennej, albo odszkodowania od Skarbu Państwa. Twierdzą, że właścicielem nieruchomości w 1945 r. (przed przejęciem przez państwo na mocy tzw. dekretu Bieruta) był zakon, który dziś prowadzi niedaleko parafię św. Krzyża.
                Sprzeciwia się temu Prokuratoria Generalna. Zwraca uwagę, że po powstaniu styczniowym w 1864 r. ukaz cara Aleksandra II przejął tę nieruchomość na własność Królestwa Polskiego - była to represja za udział zakonników w powstaniu. Przypomina, że zakon jeszcze w latach 30. toczył spór sądowy w tej sprawie z państwem polskim.
                Sąd wystąpił o akta Komisji Majątkowej w sprawie nieruchomości. Pełnomocnicy zakonu mają dostarczyć pozew wobec państwa z 1937 r.
    • pies_na_czarnych Psary chce aby podatnik dodatkowo utrzymywał banki 09.11.13, 17:28

      • pies_na_czarnych Ossey chce aby podatnik dodatkowo utrzymywał banki 09.11.13, 17:29

    • teodor_jeske_choinski_1 Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 20:15
      "Niższość tętna życiowego Polski jest czymś prawidłowym, jeśli się uwzględni
      totalne władztwo światopoglądu katolickiego w duszy narodu."
      Jan Stachniuk
    • volupte Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 21:42
      Polskie to zaczy państwowe?
      • m.c.hrabia Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 21:46
        volupte napisał:

        > Polskie to zaczy państwowe?

        raczej katolickie,
    • white28man Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 21:46
      Jesteśmy biedni bo rządzą złodzieje i ci sami złodzieje wmawiają naiwnym że tak musi być i że będzie lepiej . Gdybyście przestali wierzyć w kłamstwa rozpowszechniane w sterowanych mediach a zaczęli myśleć samodzielnie mogło by się coś zmienić .
      • m.c.hrabia Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 21:49
        rządzą złodzieje i ci sami złodzieje wmawiają naiwnym że tak musi być

        podzielam w/w zdanie na temat biskupów i arcy..
      • kolter-xl Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 22:13
        white28man napisał(a):

        > Jesteśmy biedni bo rządzą złodzieje i ci sami złodzieje wmawiają naiwnym że tak
        > musi być i że będzie lepiej . Gdybyście przestali wierzyć w kłamstwa rozpowsze
        > chniane w sterowanych mediach a zaczęli myśleć samodzielnie mogło by się coś zmienić .

        No a które to media nie są sterowane ? te z Torunia ??
    • heheheheh Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 21:53
      Bredni. Biedni jestesmy bo w Polsce kosztem innych sa grupy uprzywilejowane ktore doja spoleczenstwo. Gornicy, rolniy, mundurowki. I teraz jeszcze dojda dzialkowcy. Zamiast szanowac wspolny publiczny grosz my przejadamy to czego nie mamy.
      • m.c.hrabia Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 21:56
        Gornicy, rolniy, mundurowki. \

        i Duda.
        • x2468 Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 09.11.13, 22:27
          Duda i jego treser:
          wyborcza.pl/magazyn/1,126715,14921243,Uklad_finansowy_PiS_u.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk
    • xkx2 Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 10.11.13, 10:21
      Bo jesteśmy naiwni. Bo wierzymy w to iż ktoś coś da za darmo nie mając w tym interesu.
      Zresztą nie tylko my. Po 89 roku podobną naiwność wykazało wiele państw dawnego bliku wschodniego.
      Wyjecie na kolanach do najpierw do NATO potem do UE było ukoronowaniem tego procesu. Tymi członkostwami nie zapewniliśmy sobie niczego a zapłaciliśmy cenę w postaci zniszczenia polskiego przemysłu i handlu.
      Teraz pod hasłem "cywilizacji" niszczymy tą resztą kupców co handlują po tzw. ryneczkach (targowiskach) każąc im inwestować w pawilony hale itp. efekt zostaje ich połowa albo i 1/3. I tak to leci. No i potem będziemy płakać nad swym losem. Ale jak to zwykle - mądry Polak po szkodzie.
      • kolter-xl Re: Dlaczego jestesmy biedni...i dalej bedziemy 10.11.13, 10:29
        xkx2 napisał:

        > Teraz pod hasłem "cywilizacji" niszczymy tą resztą kupców co handlują po tzw. r
        > yneczkach (targowiskach) każąc im inwestować w pawilony hale itp. efekt zostaje
        > ich połowa albo i 1/3. I tak to leci. No i potem będziemy płakać nad swym lose
        > m. Ale jak to zwykle - mądry Polak po szkodzie.

        No a co najśmieszniejsze takie targi odbywają się często w miastach na zachodzi i nie ma tam ekstra postawionych hal ,po prostu na trotuarach stawia się w jakieś określone dni stragany i handluje marchewką .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka