Dodaj do ulubionych

Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem

26.03.16, 08:52
pogania - czyli prezydent RPi$politej.

Przykład:

... Z kolei pytany o połączenie funkcji niezależnego prokuratora i ministra sprawiedliwości, Duda przypomniał, że "takie rozwiązanie wprowadzono w Polsce po 1989 roku, gdy zrzucaliśmy więzy komunizmu". - To się wiąże z odpowiedzialnością rządu za sytuację w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i za porządek publiczny ...

Oryginał wywiadu:

www.washingtonpost.com/opinions/is-poland-taking-an-authoritarian-turn-its-new-president-explains/2016/03/24/f29e8830-f114-11e5-89c3-a647fcce95e0_story.html
Obserwuj wątek
    • az43 Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 26.03.16, 08:56
      Oczekiwałaś czegoś innego??
      • ave.duce Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 26.03.16, 09:07
        Nie. I biorę za to pełną odpowiedzialność ;)
    • m.c.hrabia Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 26.03.16, 09:00
      ot, wykastrowany kasjer
      • ave.duce Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 26.03.16, 09:07
        Dobra kaczystowska szkoła.
      • piotr7777 a gdzie tu kłamstwo? 29.03.16, 13:03
        W PRL, przynajmniej od 1950 r. prokuratura była niezależna od rządu, podlegała Radzie Państwa. Podporządkowanie prokuratury rządowi i połączenie funkcji ministra sprawiedliwości z funkcją prokuratora generalnego dokonało się w marcu 1990 r.
        pl.wikipedia.org/wiki/Historia_prokuratury_w_Polsce
        • maksimum Re: a gdzie tu kłamstwo? 29.03.16, 13:12
          "You?re saying that one independent branch of government, the court ? which is the equivalent of our Supreme Court ? has no authority here?"
          ----------
          Najwyrazniej Amerykanie pomylili Trybunal Konstytucyjny z Sadem Najwyzszym.
          • ave.duce Re: a gdzie tu kłamstwo? 29.03.16, 16:01
            Nic nie pomylili, spokojna głowa.
        • ave.duce Re: a gdzie tu kłamstwo? 29.03.16, 16:00
          "To się wiąże z odpowiedzialnością rządu za sytuację w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i za porządek publiczny ..."

          Nieprawda - to wiąże się z latami 2005-2007 i samowolkami Zbynia Ziobra.
          • piotr7777 Re: a gdzie tu kłamstwo? 29.03.16, 16:27
            > Nieprawda - to wiąże się z latami 2005-2007 i samowolkami Zbynia Ziobra.

            Unia personalna MS z PG istniała na długo przed Ziobrą i żadna partia do tego czasu nie próbowała tego zmienić. Rzeczywiście aktywność Ziobry i pewna czarna legenda jaka temu towarzyszyła sprawiła, że zaczęły się pracę nad wyodrębnieniem prokuratury z obszaru władzy wykonawczej (co moim zdaniem było bez sensu i tak uważałem już wtedy będąc zresztą dość ostrym antypisowcem), ale to już jest polityka, nie prawo.
            W sensie czysto normatywnym Duda powiedział prawdę.
            • ayran Re: a gdzie tu kłamstwo? 29.03.16, 16:42
              W sensie normatywnym Duda wcale nie powiedział prawdy, bo całkowicie bezpodstawnie przypisał sobie udział w "zrzucaniu więzów komunizmu".
              Abstrahując od absurdalności twoich wywodów o podległości Prokuratury Generalnej Radzie Państwa (która przestała istnieć w momencie wyboru Jaruzelskiego prezydentem RP), czynny polityk na stanowisku prokuratora generalnego to rozwiązanie czysto peerelowskie - bodaj każdy z prokuratorów generalnych był członkiem PZPR i to na ogół najwyższego szczebla, a niezależność od rządu była prawdą w takim samym sensie, w jakim najważniejszą osobą w państwie był premier czy Przewodniczący Rady Państwa, a nie pierwszy sekretarz.
              • piotr7777 Re: a gdzie tu kłamstwo? 30.03.16, 18:03
                > Abstrahując od absurdalności twoich wywodów o podległości Prokuratury Generalne
                > j Radzie Państwa (która przestała istnieć w momencie wyboru Jaruzelskiego prezy
                > dentem RP), czynny polityk na stanowisku prokuratora generalnego to rozwiązanie
                > czysto peerelowskie - bodaj każdy z prokuratorów generalnych był członkiem PZP
                > R i to na ogół najwyższego szczebla, a niezależność od rządu była prawdą w taki
                > m samym sensie, w jakim najważniejszą osobą w państwie był premier czy Przewodn
                > iczący Rady Państwa, a nie pierwszy sekretarz.

                Gdyż jak wiadomo w III RP wszyscy prokuratorzy generalni byli apolityczni i bezpartyjni.
                Podsumujmy:
                -Aleksander Bentkowski, członek PSL
                -Wiesław Chrzanowski, Zbigniew Dyka i Jan Piątkowski, członkowie ZChN (ten pierwszy był nawet prezesem tej partii)
                -Włodzimierz Cimoszewicz formalne (wtedy) bezpartyjny, ale poseł SLD
                -Jerzy Jaskiernia, członek SdRP
                -Leszek Kubicki, bezpartyjny,
                -Hanna Suchocka, członek UW
                -Lech Kaczyński, wcześniej związany z PC, potem członek PiS
                -Stanisław Iwanicki, tu akurat mało danych, ale zdaje się należał do jednej z partii AWS-owskich
                -Barbara Piwnik, bezpartyjna, wcześniej i później sędzia
                -Grzegorz Kurczuk, członek SLD
                -Marek Sadowski (sędzia) i Andrzej Kalwas (radca prawny), bezpartyjni
                -Zbigniew Ziobro, członek PiS
                -Zbigniew Ćwiąklaski, bezpartyjny, adwokat
                -Andrzej Czuma i Krzysztof Kwiatkowski, członkowie PO.
                Na 18 kolejnych prokuratorów generalnych (Do roku 2010) aż 13 było czynnymi politykami. Jakoś się dało.
                • ayran Re: a gdzie tu kłamstwo? 30.03.16, 18:43
                  Odnoszę wrażenie, że pomylił ci się "kierunek polemiki". Jeśli poprzez wskazanie afiliacji politycznych ministrów sprawiedliwości z lat 1989-2010 chciałeś wykazać, że PiS słusznie przywrócił ten dość unikatowy w Europie stan rzeczy, to nie jest to chyba to, o co powinno ci chodzić. A tym bardziej Dudzie - chyba że na poważnie uważacie Panowie, że w PRL prokuratura była niezależna od rządu.
    • zoil44elwer Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 26.03.16, 09:13
      A Du*a w spirali zadłużenia(pętli kłamstwa)/Przypadkowy zwyciężca wyborów prezydenckich(po kadencji BK zwyciężył by nawet Jarkacz lub X Tymiński)
    • lumpior Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 26.03.16, 09:29
      Nic dziwnego,to kaczyzm w pełnej krasie.Kontakt z PrezesemPanem powoduje takie skutki,totalne,nieodwracalne skutki. A do tego jako Prawdziwi Polacy Katolicy zapisaną mają spowiedz.
    • pies_na_czarnych Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 26.03.16, 11:43
      Najgorsze jest to, ze on wierzy, ze inni daja sie nabrać na jego kłamstwa.
      • ave.duce Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 27.03.16, 08:43
        A co mu innego pozostało?
    • aniechto.only Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 26.03.16, 13:30
      Duda, prezydent jednego Polaka.
      • ave.duce Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 26.03.16, 22:32
        aniechto.only napisała:

        > Duda, prezydent jednego Polaka.

        Duda, prezydent jedYnego Polaka.
    • ayran to najświętsza prawda... 26.03.16, 13:43
      ... Duda jest prezydentem, pierwsza osoba w państwie, a Kuchciński to druga osoba w państwie. I tak dalej.
      • ave.duce Re: to najświętsza prawda... 26.03.16, 17:49
        Aż do K. Jarosława - zwykłego posła ;)
    • gorszysort Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 27.03.16, 19:15
      kukiełka prezesa
      • ave.duce Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 28.03.16, 08:03
        gorszysort napisał(a):

        > kukiełka prezesa

        Nic dziwnego, że nie pasował do Unii Wolności.
        • taziuta Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 28.03.16, 08:26
          ave.duce napisała:

          > gorszysort napisał(a):
          >
          > > kukiełka prezesa
          >
          > Nic dziwnego, że nie pasował do Unii Wolności.

          Tam nie było kukiełek?
          • ave.duce Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 28.03.16, 08:29
            A były?
    • buldog2 Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 28.03.16, 09:46
      Ścieżka kariery na stanowisku p.o. prezydenta tech. ds. techn. daje kilka możliwości. Jak to zakonie PC.
      Oczywiście kłamstwo, ale też kasa i seks. Zapewne 80% swojej pensji (po podatku) prezydent oddaje skarbnikowi PiS, ale nie koniec na tym. Jak to w zakonie PC.

      --
      Sztandar PiS dumnie powiewa - © xyz_xyz1, "Krótka historia PiS(b)".
      • ave.duce Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 28.03.16, 12:16
        "W okolicach placu Wilsona, a więc kilkaset metrów przed celem podróży, wygaszają nagle światła i nie zwracając na siebie uwagi, znikają w jednej z bocznych uliczek. Prezydent przyjechał do prezesa Kaczyńskiego."
    • x2468 Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 29.03.16, 13:32
      Kłamstwa w czasie kampanii wyborczej były tym co w moich oczach zdyskwalifikowało Kasjera jako kandydata na stanowisko prezydenta.
      • ave.duce Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 30.03.16, 18:35
        Zmienia się znaczenie słów: niektórzy uważają, że wyborcze kłamstwa to pragmatyzm.
    • mara571 prezydent chyba przez uprzejmosc nie przypomnial 29.03.16, 20:05
      obywatelce Stanow Zjednoczonych, ze jej minister sprawiedliwosci jest tez, a moze przede wszystkim prokuratorem generalnym (United States Attorney General).

      Ja mam wrazenie, ze te pytania przygotowali kolezance panstwo Sikorscy. Lally Weymouth jest w koncu wspolpracowniczka Washington Post podobnie jak Anne Appelbaum.
      • ave.duce Wątpliwe 29.03.16, 20:28
        mara571 napisała:

        > prezydent chyba przez uprzejmosc nie przypomnial
        > obywatelce Stanow Zjednoczonych, ze jej minister sprawiedliwosci jest tez, a mo
        > ze przede wszystkim prokuratorem generalnym (United States Attorney General).

        Przez niewiedzę.
        W dodatku porównywać pozycję i zakres działalności (USA vs. RPi$polita) w ogóle trudno.

        > Ja mam wrazenie, ze te pytania przygotowali kolezance panstwo Sikorscy. Lally W
        > eymouth jest w koncu wspolpracowniczka Washington Post podobnie jak Anne Appelb
        > aum.

        Miej. Powstrzymam się od zadania pytania.
        • mara571 zapomnialas, ze prezydentem Polski 29.03.16, 22:04
          nie jest Komorowski, ktory do wizyt w innych krajach sie nie przygotowywal.
          Prezydent Duda nie bedzie opowiadal w The German Marshall Fund o bigosowaniu jak bPBK.
          • ave.duce Re: zapomnialas, ze prezydentem Polski 29.03.16, 22:34
            Nie zmieniaj tematu.
            • mara571 Re: zapomnialas, ze prezydentem Polski 29.03.16, 22:48
              ja tematu nie zmieniam.
              Zapomnieliscie bardzo szybko, ze poprzedniego prezydenta trzeba sie bylo wstydzic, kiedy wystepowal na forum miedzynarodowym:
              www.bibula.com/?p=29499
              Z Duda jest inaczej czego dowiodla dyskusja panelowa w czasie tegorocznej MSC.
              • ave.duce Nie dość, że zmieniasz, to 29.03.16, 22:55
                twierdzisz, że lepiej ode mnie wiesz, co ja wiem, o czym pamiętam, a o czym zapomniałam.

                Występuję w liczbie pojedynczej - nie pisz do mnie swoją partyjną nowomową => nie zwracaj się do mnie w liczbie mnogiej.

                Duda zajmuje stanowisko niecały rok, a wpadek ma tyle, że szkoda gadać.
    • ave.duce Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 29.03.16, 20:30
      Od ilu wieków?
    • man_sapiens Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 29.03.16, 21:45
      Jak to powiedział Frasyniuk: Jeśli ktoś w toalecie szkolnej napisał "Andrzej" i wpisał pewną część ciała, a wszyscy skojarzyli to z Andrzejem Dudą, to pokazuje rozmiar porażki tego człowieka. Ta ksywa już mu zostanie.
      • ave.duce Re: Duda - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem 29.03.16, 21:58
        Najszybciej skojarzyli kaczyści ;)
    • inocom Danuty szczęścia nie mają 29.03.16, 22:04
      Muszą być mamami .nowoczesnych, co nawet pod Balcerowiczem nie popełnili doktoratu.
    • ave.duce Duda kłamie w Waszyngtonie 30.03.16, 18:40
      ... Prezydent zapewnił, że równowaga i podział władz odgrywa podstawową rolę w polskim ustroju, podobnie jak założenie, iż wszystkie organy władzy działają w granicach prawa ...

      Zapomniał już, co powiedział w związku z ułaskawieniem nerwuska Kamińskiego?
      • ave.duce Re: Duda kłamie w Waszyngtonie 31.03.16, 23:09
        www.youtube.com/watch?v=hrhvTxOwOtc

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka