Dodaj do ulubionych

Z telewizji znikają resztki pluralizmu i wolności

31.08.16, 22:13
słowa.
Program "Dwie Prawdy" właśnie znika z anteny. Był to ostatni chyba program publicystyczny, gdzie dopuszczalna była krytyka neoliberalnego kapitalizmu, polityki Waszyngtonu, gdzie można było promować inną wizję Polski niż ta POPiSu, gdzie można było oznaczać inne płaszczyzny sporu (ekonomiczne, socjalne, światopoglądowe, polityki zagranicznej) niż sztuczne naparzanki PO vs PiS.
Demokracji niema bez pluralizmu medialnego, a jego resztki właśnie z Polski znikają.
Obserwuj wątek
    • sobek_niezlomny Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 31.08.16, 22:27

      Pluralizm to ocet na półkach lat 80/90
      • don.kichote Paradoks? 31.08.16, 22:53
        sobek_niezlomny napisał:

        > Pluralizm to ocet na półkach lat 80/90

        ...a mimo to, nikt nie głodował i po śmietnikach nie buszował

        ps.
        Pluralizm - to zupełnie coś innego, ale... sam "wygooglaj"!
        • sobek_niezlomny Re: Paradoks? 01.09.16, 08:14
          o tak, żeby jeść trzeba było iść do pracy, bo tam dawali gorący posiłek regeneracyjny

          - kergulena i chleb
    • xystos Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 01.09.16, 03:02
      powoli znikaja resztki zydowskiego
      I libertynskiego rozpasania-DOBRZE!
      • matigrypl Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 01.09.16, 06:00
        Prawdziwa telewizja to była za gierka i za peło. Od rana do wieczora propaganda sukcesu. Obie doprowadziły do klęski wyborczej bo fałsz i obłuda zawsze ma niechlubny koniec.
    • czekam.na.lewice Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 01.09.16, 06:29
      Fascynuje mnie pozorna brak logiki w wypowiedziach nt braku pluralizmu w mediach publicznych. Tak samo oceniano Publiczną w poprzednich kadencjach.
      Dyskutanci udają, że nie rozumieją iż kluczem do rozwiązania problemu jest uniezależnienie tych mediów od polityków.
      • el.commendante Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 01.09.16, 09:59
        czekam.na.lewice napisał:

        > Fascynuje mnie pozorna brak logiki w wypowiedziach nt braku pluralizmu w mediac
        > h publicznych. Tak samo oceniano Publiczną w poprzednich kadencjach.
        > Dyskutanci udają, że nie rozumieją iż kluczem do rozwiązania problemu jest unie
        > zależnienie tych mediów od polityków.
        Problem jest niestety dużo głębszy. Korporacyjne telewizje (TVN, Polsat) wcale są nie lepsze, mało tego zanim PiS dorwał się do władzy w TVP było jednak trochę więcej czasu antenowego dla innych opcji niż PO-PiS i ich odpryski, czyli jakby więcej pluralizmu, oczywiście PiS zrobił z TVP totalne szambo.
        Jednak PiS do władzy doprowadziły właśnie TVN i Polsat, to tam przez 10 lat wciskano Polakom prymitywny sztuczny podział sceny politycznej na PO i PiS i to te dwie stacje najbardziej sprały ludziom mózgi, oczywiście ich intencje były takie by PO pokazując się na tle sfanatyzowanych miernot z PiSu rządziła wiecznie. Ale PO tak się skompromitowała że gro ludzi wolało wybrać już PiS, a innej alternatywy przez brak pluralizmu medialnego poprostu nie widzieli.
        • czekam.na.lewice Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 02.09.16, 11:47
          el.commendante napisał:

          > mało tego zanim PiS dorwał się do władzy w TVP było jednak troch
          > ę więcej czasu antenowego dla innych opcji niż PO-PiS i ich odpryski, czyli jak
          > by więcej pluralizmu,
          To tak jakby Cię zamknęli w szczelnym zbiorniku i jedni dawali Ci powietrza na 2 oddechy na godzinę a drudzy na 3 oddechy na godzinę. Widzisz różnicę ?
          Albo jest to Publiczna i Wolna TV , albo nie jest.
    • erka-4 Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 01.09.16, 07:05
      el.commendante napisał:
      Program "Dwie Prawdy" właśnie znika z anteny.


      - ło kurde,mocny ten PiS,nie wiedziałem,że władza jego aż to tefałenu sięga.
      Koniec Świata,pardon,Kraju,chyba wnet nam forum to zamkną.
      • czekam.na.lewice Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 01.09.16, 08:15
        erka-4 napisał:

        > Koniec Świata,pardon,Kraju,chyba wnet nam forum to zamkną.
        Forum zejdzie do podziemia razem z Kijowskim czyli KOD i .Nowoczesna.
        • erka-4 Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 01.09.16, 09:26
          czekam.na.lewice napisał:

          > erka-4 napisał:
          >
          > > Koniec Świata,pardon,Kraju,chyba wnet nam forum to zamkną.
          > Forum zejdzie do podziemia razem z Kijowskim czyli KOD i .Nowoczesna.


          - no właśnie,coś tam dziś Grupiński w telewizji z rana nawijał o państwie POdziemnym,że on nie chce ale musi ratować Polskę przed PiSem,i chyba schowa się POd ziemię.
          Ale jak to będzie względem Konstytucji,wszak ona państwa POdziemnego nie przewidziała ?
          Co na to powie towarzysz Rzepliński ?
          Czy też pójdzie z nimi do tych POdziemii ciemnych ?
          • mara571 ja wiem skad wzieli inspiracje 01.09.16, 20:09
            W wakacje Do Rzeczy publikowalo w odcinkach nowele "Barwy walki". Autor Piotr Gociek.
            Cytuje streszczenie
            Polska w kajdanach. <kluczyki dzierza znani okrutnicy i faszysci: prezes Kacorski (partia Posluszenstwo i Cierpliwosc), premier Beata Szpikulec oraz prezydent Jedrzej Nuda.
            Przeciw dyktaturze buntuja sie liczne, ale zwasnione grupy: Nowatorska Kropka Romana Swetru, PeLo (Permanentna Lopozycja) Grzegorza Chytryny oraz BOD (Bojownicy o Demokracje pod wodza Mariusza Lwowskiego.
            Sledzeni przez ABW oraz tropiacy sie nawzajem buntownicy niezaleznie od siebie buntownicy od siebie szykuja trzy ataki na siedzibe PiC przy Nowogrodzkiej. Wiedza dobrze, ze tylko uderzenie w serce imperium zla moze odmienic polski los i uratowac kraj przed najgorszymi kolejnymi programami "plus" oraz zaglodzeniem Trybunalu Konstytucyjnego."

            W toku tych akcji ABW przekazalo infomacje, ze PiC zamierza w najblizszych latach wybudowac milion samochodow elektrycznych na licencji wegierskiej w niewysokiej cenie.
            W ostatnim odcinku PeLo i BOD dotarly podziemnym podkopem do siedziby PiC, Nowoczesna Kropka udala sie tam jako wegieska delegacja ciezkim samochodem terenowym. Po zaparkowaniu auta ziemia sie zapadla.

            A teraz nieoczekiwana puenta: Samsung zapowiedzial w tym tygodniu budowe fabryki akumulatorow samochodowych na Wegrzech:
            wpolityce.pl/swiat/306550-samsung-inwestuje-na-wegrzech-ponad-300-mln-euro-zostanie-przeznaczonych-na-fabryke-akumulatorow-do-samochodow-elektrycznych
    • sobek_niezlomny Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 01.09.16, 08:26

      Ja to pewnie popełniam przestępstwo skoro w moich domach nie mam telewizorów, ale i meblościanek żeby je tam postawić

      ale przyznaję że łypie nachalnie na ekrany w samochodach gdzie mam zainstalowane TV pokładowe
    • czekam.na.lewice Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 01.09.16, 13:27
      Fakt, że po objęciu waaadzy przez toaaszyszy z PiS były to już resztki pluralizmu a teraz Ci wyniszczają te resztki.
    • gorszysort Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 01.09.16, 19:03
      telewizja dla ciemnego ludu
      • mara571 Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 01.09.16, 20:43
        gorszysort napisał(a):

        > telewizja dla ciemnego ludu

        skomentowal jasny lud, ktory chyba sie nie zorientowal, ze chodzi o audycje nadawana na WSI24.
    • rirei Re: Z telewizji znikają resztki pluralizmu i woln 02.09.16, 09:12
      a kto poza pisiomatołkami ogląda kur-ską telewizję?
      • mara571 byle walic, hejtowac 02.09.16, 09:16
        wiedza o temacie watka jest nieistotna.
        Komendant ubolewa, ze z anteny WSI24 zniknie pewena audycja.
        • sobek_niezlomny Re: byle walic, hejtowac 02.09.16, 10:17
          ale inne będą z 67 % spirytus movens Komorowskim pt cztery konty
        • belphegor-pisu Re: byle walic, hejtowac 02.09.16, 10:21
          Proponuję przećwiczenie deklinacji rzeczownika wątek.
          • j-k nadal byle co. 02.09.16, 10:30
            belphegor-pisu napisał:
            > Proponuję przećwiczenie deklinacji rzeczownika wątek.


            i nadal byle co.
            proponuje przecwiczenie koniugacji slowa : - wontek

            Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
            • belphegor-pisu Re: nadal byle co. 02.09.16, 10:40
              pl.bab.la/slownik/polski-niemiecki/wątek
              • j-k i padles, hloopcze. 02.09.16, 10:44
                skoro nie rozumiesz znaczenia slowa "WONTEK".

                Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka