Dodaj do ulubionych

Brzmi znajomo?

27.01.20, 06:13
"Elementami obowiązującej ideologii szybko stały się ksenofobiczny „patriotyzm”, wiara w "misję” i sakralizacja władzy. ...(władza) wyraźnie zwrócił się również w stronę,tradycyjnego, mrocznego nacjonalizmu stojącego w opozycji do „wrogiej europejskiej”.

W rozpowszechnieniu tych wartości pomogła władzy Kościół, oraz państwowe media.

...przyjęto ok. 50 przepisów przeczących konstytucji, ograniczających prawa człowieka i wolności obywatelskie, a umacniających autorytarny reżim i godzących w opozycję.

Zgodnie z nowymi przepisami inwigilacja obywateli przez państwo jest de facto legalna. Dostawcy internetu i twórcy aplikacji mają obowiązek przechowywać wszystkie dane użytkowników; istnieje prawne przyzwolenie na dyskryminację ze względu na wyznanie lub orientację seksualną; za wielokrotny udział w pokojowych akcjach protestu grozi odpowiedzialność karna; posiadanie odmiennego od obowiązującego zdania na temat historii jest kryminalizowane; za „brak szacunku dla władzy” czy wypowiedź lub publikację o charakterze „ekstremistycznym” grozi grzywna albo więzienie. Te i wiele innych ograniczających wolność przepisów, przy uwzględnieniu, że sądy są całkowicie zależne od władzy, sprawiły, że nastrojona opozycyjnie część społeczeństwa, świadoma swojej bezsilności, zdecydowała się „pogodzić” z sytuacją, szukając dla siebie niszy, nie dotykając przy tym polityki.

Z kolei elektorat z dumą i radością przyjął narrację o „wyjątkowej drodze”, którą ma przebyć kraj, i zagrożeniu czyhającym ze strony zazdrosnego, zakompleksionego, zgniłego Zachodu."

Nie, to nie Polska. Jeszcze nie.
To Rosja
Obserwuj wątek
   • no-popis Re: Brzmi znajomo? 27.01.20, 06:50
    m.c.hrabia napisał:

    > Jeszcze rok i powyższy cel zostanie osiągnięty
    Odpowiem Ci tak jak to Wy odpowiadaliście pisiakom przed 2015 tu na tym forum i w sejmie.
    Wygrajcie wybory i wtedy realizujcie swoje koncepcje. Na razie misicie przekonać do swoich koncepcji wyborcę, tę Ciemną Masę jak ją określacie :)
     • eiran Re: Brzmi znajomo? 27.01.20, 11:59
      Widze że naciemno, razem ze swoją błyskotliwą ripostą, znowu wyleciał. Ale obsmarkany z płaczem wróci i znowu będzie się żalił, że go wyciąłem, żeby ukryć swoją miażdżącą kompromitację.

      --
      Przez 14 lat ayran.
    • erte2 Re: Brzmi znajomo? 27.01.20, 08:32
     No i czy ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości że osobnik o ksywie no-popis jest płatnym pisowskim trollem który próbuje mydlić nam oczy udając "obiektywnego" i "niezależnego"? Jest to typowa ściema na którą toto próbuje nas nabrać, ale do tego potrzeba większej finezji i bardziej pofałdowanej kory.
     • lechutek1961 Re: Brzmi znajomo? 27.01.20, 21:28
      erte2 napisał:

      > No i czy ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości że osobnik o ksywie no-popis
      > ] jest płatnym pisowskim trollem który próbuje mydlić nam oczy udając "obiektyw
      > nego" i "niezależnego"? Jest to typowa ściema na którą toto próbuje nas nabrać,
      > ale do tego potrzeba większej finezji i bardziej pofałdowanej kory.

      A czy ktoś ma jeszcze wątpliwości że osobnik o ksywie erte2 nie jest płatnym leminzym trollem Platformy udając niezależnego i wykształconego???
       • lechutek1961 Re: Brzmi znajomo? 27.01.20, 22:33
        x2468 napisał:

        > Obciach to bycie trolem pisiu.

        A ja myślałem że obciachem jest samo bycie trollem. Ale widocznie w twojej komórce dochodzi do wyparcia trollowania przez ciebie.😊😅☹️
   • buldog2 Re: Brzmi znajomo? 28.01.20, 19:38
    Odpowiem po rosyjsku: НЕХ*Й!

    --
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS
  • zachodnikomuch Re: Brzmi znajomo? 27.01.20, 10:10
   To bardzo względne czy to jest ksenofobiczny patriotyzm czy po prostu patriotyzm. Internacjonaliści, neotrockiści i inni z tego środowiska jak GW zapewne tak uważają i ich prawo do tego.
   Wielu Polaków uważa jednak inaczej. To istota koncepcji politycznych demokracji. GAzeta jest z nurtu neotrockistowskiego, że społeczeństwo trzeba kształtować i wychowywać bo to ciemna masa, co tutaj zresztą na forum często pada, a tzw elity (egalitaryzm) są po to aby wychowywać tę ciemną masę.
   Inni rozumieją tę demokrację jako sumę czy wynik poglądów naturalnych w społeczeństwie.
   To istota sporu.
   • no-popis bo to jest tak, moim zdaniem 27.01.20, 10:57
    zachodnikomuch napisał:

    > To bardzo względne czy to jest ksenofobiczny patriotyzm czy po prostu patriotyz
    > m. Internacjonaliści, neotrockiści i inni z tego środowiska jak GW zapewne tak
    > uważają i ich prawo do tego.
    > Wielu Polaków uważa jednak inaczej. To istota koncepcji politycznych demokracji
    > . GAzeta jest z nurtu neotrockistowskiego, że społeczeństwo trzeba kształtować
    > i wychowywać bo to ciemna masa, co tutaj zresztą na forum często pada, a tzw el
    > ity (egalitaryzm) są po to aby wychowywać tę ciemną masę.
    > Inni rozumieją tę demokrację jako sumę czy wynik poglądów naturalnych w społecz
    > eństwie.
    > To istota sporu.
    To kastowość. Są elity i jest ciemna masa. To elitaryzm ! Potomkowie pańsczyzżnianego chłopa :) ubrani w garnitury uważają, że mają misję wychowywania (!) społeczeństwa. To rodzaj neokomunizmu, neotrockizmu.
    Aby zmieniać rzeczywistość i nadążać za czołówką świata trzeba elit. Tych mamy mało i na pewno nie są to intelektualni celebryci np z Gazety Wyborczej alienujący swoje kompleksy w ten sposób, że suflują one, te elity, ich zdaniem maluczkim i ciemnej masie swoją pseudointelektualną papkę. Ma to jednak jeden cel - obronę status quo i koryta, którego peseudoelity bronią.
    Oprócz trzymania za pyski społeczeństwa te "elity" tak naprawdę nic innego nie potrafią.
    • lechutek1961 Re: bo to jest tak, moim zdaniem 27.01.20, 21:33
     Oprócz "usiłowania trzymania za pyski" a nie trzymania. Bo to się im już nie udaje od czterech lat co skutkuje coraz większym niezadowoleniem tych elit i coraz większym upadkiem tych pseudoelit co widać głównie PO słownictwie tych łzeelit.
     • no-popis Re: bo to jest tak, moim zdaniem 28.01.20, 06:33
      lechutek1961 napisał:

      > Oprócz "usiłowania trzymania za pyski" a nie trzymania. Bo to się im już nie ud
      > aje od czterech lat co skutkuje coraz większym niezadowoleniem tych elit i cora
      > z większym upadkiem tych pseudoelit co widać głównie PO słownictwie tych łzeeli
      > t.
      Jeszcze im się udaje. Zobacz ilu jest na tym forum i za oknem odMUSZCZONYch , którzy każdą doktrynę podaną w GW przyjmują jak dogmat o nieomylności papieża chrześcijanie. To, że obecnie jest ich mniejszość nie znaczy , że zjawiska nie ma.
      Poczytaj tu kilku odMUSZCZonychi zarażonych wirisem homosovieticus jak aniechtoonly czy wręcz bolszdwików walczących jak hrabia czy zapijaczony z wsk i erte.
  • taniarada Re: Brzmi znajomo? 27.01.20, 11:25
   Ten wątek to bardziej na forum Świat.Ludzie młodzi nie pamiętają czasów komuny i PZPR i ta maksyma .Kto nie rabotajet, to i nie kuszajet.Nie pamiętają ile krzywd wyrządziła komuna i jej służby ludziom.Nie pamiętają stanu wojennego i śmierci.I tak jak w kabarecie zbrodniarz Jaruzelski to taki starszy pan w ciemnych okularach.Nie pamiętają gorącego stołu w Magdalence Kiszczaka.Gdy po nim zbrodniarze partyjni ,ubecy i esbecy przez tyle lat byli bezkarni.I pobierali wysokie uposażenia.Nie pamiętają tych resortowych bachorów obsadzających najważniejsze stanowiska w państwie .W mediach ,sądach i wielu innych.Te slogany Wałęsy o obcinaniu złodziejskich rąk .A w tym czasie esbecja i wieruszka komuny kradła na potęgę.Te przekształcenia i reforma Balcerowicza .Gdzie pierwszy milion trzeba było kraść Oszczędności kosztem administracji, usług publicznych służby zdrowia i pauperyzacja „klasy średniej sektora publicznego”, względnie budżetowej inteligencji – to dziedzictwo, z którym Polacy mierzą się do dziś. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://krytykapolityczna.pl/kraj/30-lat-planu-balcerowicza-michal-sutowski/&ved=2ahUKEwiEhNeAx6PnAhWJpYsKHdEjD0oQFjAIegQIChAB&usg=AOvVaw0_BKyTJb3osRGgl_vTToiG&cshid=1580120681386
   • zachodnikomuch Re: Brzmi znajomo? 27.01.20, 12:21
    taniarada napisał(a):

    > Ten wątek to bardziej na forum Świat.Ludzie młodzi nie pamiętają czasów komuny i PZPR i ta maksyma .Kto nie rabotajet, to i nie kuszajet.Nie pamiętają ile krzywd wyrządziła komuna i jej służby ludziom.Nie pamiętają stanu wojennego i śmierci
    Owszem tak ! Jednask nie wszystko było do d....
    Szkolnictwo masowe i powszechne. Opieka zdrowotna dobra a nawet stomatolog w szkole podstawowej. Stawianie na kulturę nawet na zapadłej wsi. Jak dzieciak wyrwał się z pegieeru po 8 klasie to bez pomocy rodziców mógł się utrzymać aż do zakończenia studiów.
    • buldog2 Re: Brzmi znajomo? 27.01.20, 16:41
     Widać, że idzie dobra zmiana. Zenek już każdym telewizorze, szesnastoletnia panienka po 8 klasie u Banasia będzie miała lepiej, niż w internacie. Będzie i baza, i nadbudowa.

     --
     Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
     Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
     Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS
     • no-popis Re: Brzmi znajomo? 28.01.20, 06:35
      buldog2 napisał:

      > Widać, że idzie dobra zmiana. Zenek już każdym telewizorze, szesnastoletnia pan
      > ienka po 8 klasie u Banasia będzie miała lepiej, niż w internacie. Będzie i ba
      > za, i nadbudowa.
      >
      I to wszystko będziemy zawdzięczać aroganckim przygłupom z PO i paru kelnerom, którzy obalili mit, że w PO są elity.
   • x2468 Re: Brzmi znajomo? 27.01.20, 22:36
    Dobrze opisales Kaczystan, 4 lata i 250 afer, to zdecydowanie wiecej jak w calej histori PRL i III RP jesli nie liczac lat tezymu Kaczynskich.

    --
    Zagłosowałeś na pis, wybrałeś Simona z Banasiem i ich patronem ułaskawionym przedwcześnie Kamińskim.
  • buldog2 Re: Brzmi znajomo? 27.01.20, 16:43
   Kurczę, ja się nabrałem, myślałem że to materiały informacyjne, szkoleniowe PISu czy cóś...

   --
   Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
   Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka