Dodaj do ulubionych

Recepta Lukaszenki.

20.03.20, 07:35
y "rozdzielić potoki studentów i pracowników" w Mińsku, uczelnie będą później rozpoczynać zajęcia, ma się również zmienić rozkład transportu miejskiego. Prezydent zasugerował również, że w walce z wirusem pomagają wizyty w saunie, ponieważ "wirus nie lubi wysokich temperatur i umiera w temperaturze 60 stopni". Po saunie natomiast można nie tylko zdezynfekować ręce wódką, ale i "przyjąć wewnętrznie sto gram" - dodał.

Śmieszne? Dla mnie wcale. To najlepsza metoda na COVID jaką ktokolwiek sformułował.
Obserwuj wątek
    • qinto Re: Recepta Lukaszenki. 21.03.20, 07:13
      haen 2010 napisał:

Prezydent zasugerował również, że w walce z wirusem pomagają wizyty w saunie, ponieważ "wirus nie lubi wysokich temperatur i umiera w temperaturze 60 stopni". Po saunie natomiast można nie tylko zdezynfekować ręce wódką, ale i "przyjąć wewnętrznie sto gram" - dodał.

Śmieszne? Dla mnie wcale. To najlepsza metoda na COVID jaką ktokolwiek sformułował.

To mówi inżynier, po dwóch politechnikach. Kto ci haen dał ten dyplom?
      Wirus wnika do wnętrza organizmu przez oczy, nos, usta.
      Wywołujący chorobę COVID-19 koronawirus może wniknąć do organizmu przez oczy – ostrzega były konsultant krajowy w dziedzinie okulistyki prof. Jerzy Szaflik. Dlatego należy bezwzględnie unikać dotykania oczu, nosa i ust, a personel medyczny powinien nosić okulary ochronne – dodaje.

Kiedy wirus o średnicy 60 do 140 nanometrów wniknie do organizmu, przejmuje kontrolę nad komórką, która jest naturalnym systemem produkcyjnym i tworzy swoje nowe kopie.

Kiedy wirus wniknie już do organizmu, możesz sobie brać saunę o temp. powyżej 60%, oczyścisz sobie skórę, wirusowi to nie przeszkadza, bo wirus nie przenika przez skórę.

Tekst linku

--
      Woda wściekle bije w wał, a wał stoi tak, jak stał.
      • no-popis Re: Recepta Lukaszenki. 21.03.20, 08:22
        qinto napisał:

> haen 2010 napisał:
        >
        > Prezydent zasugerował również, że w walce z wirusem pomagają wizyty w saunie,
        > ponieważ "wirus nie lubi wysokich temperatur i umiera w temperaturze 60 stopni"
        > . Po saunie natomiast można nie tylko zdezynfekować ręce wódką, ale i "przyjąć
        > wewnętrznie sto gram" - dodał.
        >
        > Śmieszne? Dla mnie wcale. To najlepsza metoda na COVID jaką ktokolwiek sformuło
        > wał.
        >
        > To mówi inżynier, po dwóch politechnikach. Kto ci haen dał ten dyplom?
        Jako działacz ZMSu był zwolniony z obowiązku uczestnictwa w zajęciach a dyplom miał gwarantowany.

> Wirus wnika do wnętrza organizmu przez oczy, nos, usta.
        > Wywołujący chorobę COVID-19 koronawirus może wniknąć do organizmu przez oczy –
        > ostrzega były konsultant krajowy w dziedzinie okulistyki prof. Jerzy Szaflik. D
        > latego należy bezwzględnie unikać dotykania oczu, nosa i ust, a personel medycz
        > ny powinien nosić okulary ochronne – dodaje.
        >
        > Kiedy wirus o średnicy 60 do 140 nanometrów wniknie do organizmu, przejmuje kon
        > trolę nad komórką, która jest naturalnym systemem produkcyjnym i tworzy swoje n
        > owe kopie.
        >
        > Kiedy wirus wniknie już do organizmu, możesz sobie brać saunę o temp. powyżej 6
        > 0%, oczyścisz sobie skórę, wirusowi to nie przeszkadza, bo wirus nie przenika p
        > rzez skórę.
        >
        > Tekst linku
        >

--
        Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
        www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
        www.facebook.com/pietkin.kres/videos/141860470643536/
      • haen2010 Re: Recepta Lukaszenki. 21.03.20, 14:14
        Sprostowanie. Nie po dwóch politechnikach ale po jednej, warszawskiej. Przedtem parę semestrów w gdańskiej. Zwyczajne koleje życia. Gdzieś mam w szufladzie dyplom, ale nigdy mi się w życiu nie przydał. I nikt nie pytał. Trochę to nawet dziwne.
          • haen2010 Re: Recepta Lukaszenki. 22.03.20, 09:55
            To dość banalne. Schowałem dyplom i robiłem przez rok za robola przy maszynach. Jak się dowiedzieli, że jestem inżynierem to afera. Zrobili mnie kierownikiem. Do dupy awans, bo mój robol zarabiał średnio dwa razy więcej. Mój partyjny brygadzista ze cztery. I nikt z tzw kadry nie mógł uwierzyć, że polubiłem roboli. Przynajmniej było z kim obgadać przy wódce konkretne, inżynierskie, tematy.
            Takie to były czasy, za Gierka.
      • haen2010 Re: Recepta Lukaszenki. 21.03.20, 08:00
        Kiedyś w naszych warunkach to praktykowałem. Po gorącym prysznicu lodowaty. Żyję. Niestety, po czterdziestce mi przeszło. Nie chcę tego opisywać ale dopiero niedawno dopadła mnie medycyna. Jakby opóźniony Czernobyl - tarczyca.
      • adria231 Re: Recepta Lukaszenki. 21.03.20, 08:02
        Czy musicie sobie ubliżać ? zabawna jest ta recepta, kto nie chce, nie musi z niej korzystać.
        Dobrze, że czasem coś zabawnego przeczytamy, lub zobaczymy.
        Wczoraj np. ubawiło mnie zdjęcie dwóch pijanych słoni śpiących w krzakach.
        • haen2010 Re: Recepta Lukaszenki. 21.03.20, 08:22
          Ależ ja mu nie ubliżam personalnie, tylko uważam, że najgorsze co nam mogło się przytrafić to rządy pisowskiej swołoczy, prymitywnej i złodziejskiej. Opartej na kościelnym niedowładzie umysłowym, niezdolnym do kojarzenia faktów rzeczywistych.
        • no-popis Re: Recepta Lukaszenki. 21.03.20, 13:40
          adria231 napisała:

> Czy musicie sobie ubliżać ? zabawna jest ta recepta, kto nie chce, nie musi z n
          > iej korzystać.
          > Dobrze, że czasem coś zabawnego przeczytamy, lub zobaczymy.
          > Wczoraj np. ubawiło mnie zdjęcie dwóch pijanych słoni śpiących w krzakach.

Recepta jest zabawna ale to,że na tym forum ktoś uważa tę receptę za.mądrą to już to śmieszne nie jest.

--
          Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
          www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
          www.facebook.com/pietkin.kres/videos/141860470643536/
    • eiran nie wiem skąd to wziąłeś... 21.03.20, 08:03
      ... ale w oryginale jest jeszcze jeden krok:

naviny.by/article/20200317/1584443249-hroniki-zabelarus-lukashenko-koronavirus-lechitsya-traktorom-i-vodkoy
      Во-первых, сто грамм водки внутрь. Во-вторых, сухая сауна два-три раза в неделю. А если первые два способа не помогают, то в-третьих — за руль трактора и в поле!

Po pierwsze - sto gramów wódki do wnętrza. Po drugie - sucha sauna dwa trzy razy w tygodniu. A jeli dwa pierwsze sposoby zawiodą - na traktor i w pole!

--
      Przez 14 lat ayran.
      • haen2010 Re: pomijam że Łukaszenka... 21.03.20, 08:30
        Mniejsza o to. Uważam, że te nigdy nie istniejące państwo jakoś wyciągnął z postkomunistycznej bidy i potrafił lawirować pomiędzy Rosją i Unią tak, jak te cielę, co dwie krowy ...

PiS bardzo by chcieli powielić ten model. Ale Białoruś to nie Polska.
    • buldog2 Re: Recepta Lukaszenki. 21.03.20, 10:26
      "Przyjrzyjcie się mi, bo patrzycie na Łukaszenkę" - Jarosław Kaczyński na konwencji PiS, już w marcu 2006.
      Łukaszenko powiedział też: Nie wolno lżyć organów.
      Prezes dodał, mniej więcej w tym samym czasie, w kampanii '2007, "Ludzie powinni się bać".

Na okoliczność uregulowań prawnych tworzonych dla wirusa mamy kolejną skrzydlatą frazę prezesa:
      "Pomysł i planowanie są jądrami naszego programu".
      /Jarosław Kaczyński na wiecu wyborczym w Lublinie, 8.11.2010/

A specjalnie dla ludzikowa przypomnienie tow. Migalskiego: "Każdy PiS-owiec żyje w poczuciu fascynacji Kaczyńskim".

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/lb/ge/5mpo/En3QXsiYtazMmfSWX.jpg

--
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
    • buldog2 Re: Recepta Lukaszenki. 21.03.20, 10:46
      Akurat tutaj z sympatią do Bat'ki:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/lb/ge/5mpo/CRAbppBabBStu0ZBX.jpg

--
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
        • lechutek1966 Re: Recepta Lukaszenki. 21.03.20, 18:48
          haen2010 napisał:

> Oczywiście. Tylko czemu moje love po uniwerku dolała spirytusu do mydła
          > w płynie. Też taka głupia?

To jest tak jak z zepsutym autem. Jak ci się zepsuje to otwierasz maskę, żona cię wtedy pyta, " po co tam zaglądasz przecież ty się wcale na tym nie znasz"?. A ty mówisz, " no i co z tego, przecież każdy tak robi".

Ale twoja Love ma rację bo wysokoprocentowy alkohol zabija wirusa.
    • don.kichote Re: Recepta Lukaszenki. 21.03.20, 16:32
      Nie wiem dlaczego, wszyscy skupili się na tych nieszczęsnych saunach i wódce, które rzeczywiście na wirusa pomogą jak umarłemu kadzidło, nie zauważając jakby pierwszego - całkiem sensownego - rozwiązania, a mianowicie rozdzielenia strumienia pracowników od strumienia studentów i zmian w rozkładach jazdy komunikacji w dużych miastach...

--
      Na ignorancje lekarstwem są książki, na głupotę - strzelba i szpadel
      • eiran Re: Recepta Lukaszenki. 21.03.20, 17:15
        Bo to dotyczy tylko Mińska, bo nawet nie półmilionowego Homla, w którym nie ma nawet 10 tysięcy studentów. A sauna, wódka i traktor to cała Białoruś (może ten traktor to bez Mińska).

--
        Przez 14 lat ayran.
    • eiran w tej sprawie też... 22.03.20, 18:22
      Łukaszenka wykazuje sporo chłopskiego rozumu, nazywanego czasem, zupełnie słusznie, zdrowym rozsądkiem:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25811265,aleksander-lukaszenka-do-posiadaczy-karty-polaka-jesli-chcesz.html#a=351&c=163&t=14&g=b&s=BoxNewsImg5

Na Białorusi stwierdzono do tej pory mniej niż 100 przypadków, nikt na razie nie zmarł. Z ich punktu widzenia zezwalanie na wyjazdy i powroty, to zwiększanie ryzyka. Z naszego zresztą też - nawet jeśli przywleczenie wirusa z Białorusi jest mało prawdopodobne, to już przekraczanie przejścia granicznego, z towarzyszącymi kontroli dokumentów i towarów bezpośrednimi kontaktami z osobami podróżującymi z różnych miejsc, takie ryzyko zwiększa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka