Dodaj do ulubionych

Mecenas PADliniak

09.07.20, 06:30
Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie uznała, że Andrzej Duda nie nadaje się na aplikanta, bo m.in. fatalnie zdał egzamin. Obecny prezydent przekonywał, że ta decyzja jest niekonstytucyjna. I pomylił przepisy.

I to by było na tyle, bo reszta tekstu zamknięta na kłódkę.

szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,26111685,nieznany-epizod-z-zycia-prezydenta-jak-duda-oblal-egzamin-na.html
Jeśli ktoś ma dostęp, to może w krótkich, żołnierskich słowach opowie nam o dalszych perypetiach mecenasa PADliniaka?

A tak na marginesie - skąd u tych wszystkich Dudów, Kaczyńskich i Ziobrów ten popęd do reformowania sądów, prokuratury i adwokatury? No, naprawdę nie wiem.
Obserwuj wątek
  • eiran Re: Mecenas PADliniak 09.07.20, 06:40
   jest tam w każdym razie zabawny fragment:

   (...)Andrzej Siemiński, który był wtedy sekretarzem NRA i podpisał się pod uchwałą „w sprawie Dudy”.


   – Takie decyzje podejmowało się na posiedzeniu na podstawie akt, więc początkowo go nie zapamiętałem – wspomina dzisiaj Siemiński. – Jakoś w 2006 r., za pierwszych rządów PiS, jako przedstawiciel adwokatury brałem udział w rozmowie, w której uczestniczył Andrzej Duda, wtedy podsekretarz stanu w resorcie Zbigniewa Ziobry. On się wyraził w czasie tej rozmowy, że „ma wyrobione zdanie na temat adwokatury”. Sprawdziłem w Krakowie, że to właśnie ten sam Duda, co tak nieudolnie próbował zostać aplikantem adwokackim. Potem obserwowałem, jak odcina się od niego jego własne środowisko naukowe z Uniwersytetu Jagiellońskiego [chodziło o łamanie konstytucji po 2015 r.].
  • aniechto.only Re: Mecenas PADliniak 09.07.20, 06:48
   Z oficjalnych dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że uchwałą z 19 grudnia 2003 r. rada adwokacka odmówiła wpisania go na listę aplikantów adwokackich, „albowiem p. Duda nie uzyskał wymaganego minimum punktów na etapie testu pisemnego” (zdobył tylko 67 pkt, podczas gdy minimum wynosiło 85 pkt).

   – To bardzo mierny wynik świadczący niestety o niskiej wiedzy ówczesnego magistra Andrzeja Dudy – mówi doświadczony szczeciński adwokat Włodzimierz Łyczywek, dziekan szczecińskiej adwokatury, w przeszłości członek Naczelnej Rady Adwokackiej, od pół wieku w zawodzie.


   Mierne wyniki i niska wiedza towarzyszą mu na każdym etapie kariery.
    • oczyszerokozamkniete66 Re: Mecenas PADliniak 09.07.20, 07:56
     Pamiętać należy ,że POPIS to wcześniejszy AWS- jedyna partia po 1989 r ,która miała władzę i po 4 latach została przez społeczeństwo wysłana za nawias polskiej polityki.
     Niestety politycy tej katofaszyzującej zgraji wrócili potem przebrani za PO i PIS, a głupi naród dał się nabrać ,że to jakaś nowa jakość.
     Za AWS działo się podobnie jak teraz za PIS ,tylko władzy nie mieli absolutnej jak banda prezesa/ np. prezydentem był Kwaśniewski/.
     Ministrem sportu został facet,który jako sportowiec został złapany na dopingu.
     Jaka byla pierwsza decyzja tego karierowicza / wtedy też nie matura ,a chęć szczera / ...partyjnego- zwolnił gościa ,który go na tym dopingu przyłapał.
     Tak więc jeśli ktoś chce wiedzieć dlaczego Ziobro czy Duda /obaj PIS/ uderzyli w środowisko prawnicze czy sądowe to wiadomo ,że stała za tym zwykła zemsta za urojone krzywdy.
  • oczyszerokozamkniete66 Re: Mecenas PADliniak 09.07.20, 08:04
   To nieprawda. Miałam trochę znajomych w środowisku prawniczym. Znajomości owszem mogły pomóc. Delikwent musiał sie jednak wykazać przyzwoitą wiedzą. Nie znam historii Dudy,ale znam Ziobry i tutaj z tą wiedzę było słabiutko.
  • eiran Re: Mecenas PADliniak 09.07.20, 08:17
   Mamy, jołasiu, mały problem z tym, że kiedy "pan Duda" zdawał egzamin na aplikację radcowską, był członkiem Unii Wolności. W każdym razie, miał opłacone składki - nie można wykluczyć, że opłacał składki w kilku partiach jednocześnie.
  • eiran a ludzikow .... 09.07.20, 08:47
   ... zagryza zbielałe z wściekłości wargi i znowu wkleja swoje elukubracje. No i słusznie - tyle niepotrzebnej roboty miałoby się zmarnować? Swoją drogą, ciekawe jak szczegółowymi informacjami dysponuje ludzikowa kolega ze sztabu Trzaskowskiego i jak chętnie dzieli się nimi z serdecznym druhem Sławomira Mrożka (i Włodka Czarzastego, rzecz jasna).
  • ktos_z_kosmosu Re: Mecenas PADliniak 09.07.20, 09:25
   Popisowy jak zwykle, popluwał wszystko i wszystkich bez wskazania kogo, napracował się i pewnie aż cztery złote dostanie za próbę zamulenia prawdy, że Rzeczypospolita stoi przed poważną groźbą stania się państwem nieuków i to rządnych zemsty nieuków.
   W niedzielę się okaże, czy Polska zacznie mozolnie na prostą wychodzić, czy już na amen władza sądownicza padnie, a zastąpi ją święta inkwizycja. W pałacu prezydenckim ponoś egzorcyści już funkcjonują. Grunt po zmiany szykują.
  • szwampuch58 Re: Mecenas PADliniak 09.07.20, 09:30
   Maliniak ani to z Krakowka,ani ze wsi.Chcialby usiasc przy biurku Trumpa,ale pomaranczowy dowcipnis,schowal mu krzeslo.Ten wioskowy glupek z aspiracjami do bycia glowa panstwa,jest okazem zenady,wspolczesnej Polski.
   • ktos_z_kosmosu Re: Mecenas PADliniak 09.07.20, 09:40
    1 - Trump wg pani ambasador USA nie ma pojęcia kim jest Duda mi po ki grzyb mu się pęta po pokojach.
    2 - Duda i aspiracje to dwie sprzeczności. To bezwolne, zamulone kadzidłem indywiduum, podobnie jak inni rządni zemsty nieuki i nieudacznicy, przez Kaczyńskiego został wcielony w szeregi PiS tylko po to by gryzł, warczał i w ogóle bez szemrania wykonywał rozkazy.
   • pies.na.czarnych Re: Mecenas PADliniak 09.07.20, 11:11
    „decyzje w sprawie przyjęć na aplikacje (...) podejmowane były na podstawie innych przepisów niż przepisy objęte orzeczeniem TK o niezgodności z konstytucją”. – Oznacza to tyle, że samo odwołanie Andrzeja Dudy do naczelnej rady było bublem:), bo świadomie lub nieświadomie mylił przepisy

    Andrzej Duda po wyborach parlamentarnych w 2005 r. został ekspertem:)od legislacji klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. 1 sierpnia 2006 r. premier Jarosław Kaczyński powołał go na stanowisko wiceministra sprawiedliwości. Tak zaczęła się jego kariera polityczna.
  • pkt4a Re: Mecenas PADliniak 09.07.20, 16:54
   Z p.Anżeja taki adwokat jak z p.Zbyszka prokurator :))))


   -----------------------------------
   www.facebook.com/sokzburaka/photos/a.1452029521697738/2907940619439947/?type=3&theater

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka