Dodaj do ulubionych

Polska - Białoruś

09.11.21, 15:55
Białoruś:powierzchnia 207 tys.km kw,ludność 9,4 mln,pkb 60,26 mld $;prezydent były dyr.sowchozu
Polska:powierzchnia 312 tys.km kw,ludnosc 39 mln,pkb 594 mld $,prezydent dr prawa.
I Łukaszenko robi co chce!
O co tu chodzi?
Obserwuj wątek
  • obrotowy o to ze bandzior 09.11.21, 16:03
   po uzyskaniu wsparcia Putina moze robic co chce, a Polska jest zwiazana roznymi prawami/umowami,
   ktorych jesli nie Ducha, to przynajmniej Litery musi przestrzegac.

   To jest podobnie jak gra miedzy policjantem, a bandziorem:

   bandzior moze strzelac - kiedy zechce

   a Policjant - tylko w okrelonym prawem przypadkach.
   • j-k Polska - BiałoNIEruś 09.11.21, 16:28
    pies.na.czarnych napisała:

    > Pisi nieudacznicy zaplątali sie

    - masz racje - oPOzycja ostatnio tylko placze sie po Sejmie.

    Błądzą niebożątka po ciemnym lesie i czekają na znak z nieba    masz racje znowu.- Nachodzcy bladza po ciemnym lesie i szukaja dziury w zasiekach

    a Dobry Bog nijak nie chce im dopomoc.
  • piq jest prosta piłka:... 09.11.21, 16:53
   ...po tamtej stronie są agresorzy, którzy używają oszukanych przez nich ludzi jako broni; wśród tzw. migrantów jest mnóstwo, o co się założę, agentów służb specjalnych Rosji, Turcji i organizacji ekstremistów islamskich.

   Po tej stronie granicy jest Polska, Unia Europejska/NATO i świat wartości euroatlantyckich wraz z jego dorobkiem materialnym i intelektualnym, atakowany przez antyzachodni sojusz zamordystów.

   Wybór, czyją stronę brać, jest dla rozumnego człowieka prosty i wskazują to instytucje UE i świata Zachodu wprost, czego polskie postempactwo i elity z wielkim wysiłkiem nie zauważają (bo przecież UE jest cacana, jak przywala pisiactwu, ale gdy zajmuje stanowisko po stronie polskiego rządu przeciw migracyjnej agresji, to z miną idiotów się tego nie widzi). Jeśli nie wspiera się polskich i europejsko-NATOwskich służb, nieważne czy świadomie, czy z głupoty i bez względu na to, jak źle radzi sobie ekipa Plugastwa i Swołoczy będąca przy władzy,, to jest to akt działania na szkodę Państwa Polskiego, a także na szkodę naszych sojuszników z UE i NATO.

   Można bardzo współczuć ludziom głodującym, marznącym i chorującym na granicy, ale niestety ich własna naiwność wpakowała ich w kłopoty. Są używani jako broń, są sprzętem bojowym używanym przez Lukę, Putina i Erdogana do ataku na świat Zachodu, a zwłaszcza na nas.

   To nie Polska, ani rząd Rzeczypospolitej (bez względu na to czym jest), jest winna nieszczęściu tych ludzi, a skoro są środkiem walki, to muszą ponieść konsekwencje swoich złych wyborów. To smutne, ale tak jest. Jesteśmy bowiem w stanie wojny.

   Postempacy lejący ślozy nad biednymi migrantami nie uronili ani jednej nad ludźmi, którzy są w tragicznej sytuacji tu, w Polsce. A wystarczy obejrzeć komercyjny programik Polsatu "Nasz nowy dom", żeby takich ludzi zobaczyć. Ludzie, których los nie z ich winy ich skrajnie doświadcza, są hańbą dla polskiego państwa i społeczeństwa. Do nich jednak ten pajac poseł Starczewski Franciszek nie bieży bohatersko z siatką zakupów. Ludziom oszukanym w Polsce i wyzutym z dorobku nikt nie podaje pomocnej ręki. Ale oni są na naszych ulicach, Starczewscy i Gdule tego świata mijają ich obojętnie i mają głęboko w dupie, bo ci biedacy są Polakami. Jakiś Syryjczyk albo Irakijczyk - ooo, to co innego, on miał prawo wydać dziesiątki tysięcy euro, żeby dostać się na polsko-białoruską granicę i należy mu pomóc ją sforsować oraz otoczyć opieką, bo jest biedny, choć sam sobie ściągnął na głowę własne nieszczęście za kupę pieniędzy często niewyobrażalną dla przeciętnego Polaka.

   Rzygam hipokryzją postempactwa. Tzw. "elity" postempu są zwyczajnie głupie i zakłamane. Kiedy słyszę, że jeśli chodzi o życie ludzkie, to obrona granicy jest nieważna, to jest to doskonale symetryczne do tego, co twierdzi Ordo Iuris w kwestii dopuszczalności aborcji. Postempactwo i ciemnogród są swoimi lustrzanymi odbiciami.

   Dzisiaj bez względu na poglądy na rząd i władzę każdy, kto choćby słownie atakuje tych, którzy na froncie wojny hybrydowej z koalicją antyzachodnią próbują odeprzeć atak, jest zdrajcą i ponosi za to osobistą moralną odpowiedzialność. Nie interesuje mnie, czy z głupoty, czy dla interesu staje się wrogiem własnego państwa, UE i NATO. Kmicic i Radziwiłł byli na równi zdrajcami, bo działali na szkodę Rzeczypospolitej w imię obcych interesów.
   • x2468 Re: jest prosta piłka:... 09.11.21, 19:17
    Wyjątkowo przebiegli agenci wszelkich rosyjskich i białoruskich "sużb" ukryci pod postaciami małych dzieci, wybrali granice z Polska wiedząc ze nieudolny reżym pis który zniszczył wywiad i kontrwywiad nie jest w stanie ustalić kto jest agentem a kto nie.
    • buldog2 Re: jest prosta piłka:... 09.11.21, 21:56
     Nie tyle ukryci pod postaciami małych dzieci, co używający ich jako rekwizytów.

     Kilkanaście lat temu Basajew zorganizował i przeprowadził atak terrorystyczny na szpital ginekologiczny w Budionnowsku. Zakładniczkami były tam m. in. rodzące kobiety, u wielu wystąpił syndrom sztokholmski. Dla porządku trzeba powiedzieć, że szefem dla nich wszystkich był szef ukraińskiego GUR (wywiad) Władimir Filin (prawdziwe nazwisko Litowczenko, Литовченко). Najpierw szpital próbowała odbić rosyjska Alfa (oddział szkolony do takich akcji, także przez Polaków), odpuszczono, kiedy terroryści zaczęli używać kobiet jako tarcz (u niektórych z nich wystąpił, tak piszą, syndrom sztokholmski). Później Filin załatwił im zaniechanie ścigania aż dojdą do gór (znaczy na trasie długości 40 km oddziały dysponujące pojazdami i śmigłowcami nie mogły nadążyć za uciekającymi pieszo terrorystami).

     Nie jestem, jak wiadomo, wielbicielem PIS. Ale coś podobnego mogą zrobić i u nas. Błota i lasy są też dobrym miejscem ukrycia, jeśli kto o podobnej akcji marzy.

     Łukaszenko pomoże, członkowie PIS z prezesem na czele zostaną Obrońcami Ojczyzny (duża litera i reszta = sarkazm). Niektórzy odbiorą nagrody i odznaczenia (z Ambasady).
     • buldog2 Re: jest prosta piłka:... 09.11.21, 22:06
      Jeszcze atak w Biesłanie. Coś podobnego bardzo przyczyniłoby się do zwiększenia napięcia w Polsce, wprowadzenia któgoś ze stanów nadzwyczajnych, aresztowań wśród opozycji. O kolejnych aspektach sprawy i możliwych scenariuszach nie chce mi się pisać.
     • aniechto.only Re: jest prosta piłka:... 09.11.21, 22:26
      buldog2 napisał:

      > Nie tyle ukryci pod postaciami małych dzieci, co używający ich jako rekwizytów.
      >
      > Kilkanaście lat temu Basajew zorganizował i przeprowadził atak terrorystyczny n
      > a szpital ginekologiczny w Budionnowsku. Zakładniczkami były tam m. in. rodzące
      > kobiety,
      > Nie jestem, jak wiadomo, wielbicielem PIS. Ale coś podobnego mogą zrobić i u na
      > s. Błota i lasy są też dobrym miejscem ukrycia, jeśli kto o podobnej akcji marz

      Szkoły i szpitale są u nas ukryte w błotach i lasach? Serio?


      > Nie jestem, jak wiadomo, wielbicielem PIS. Ale....

      Nie jesteś, ale prawie jak byś był.
      • buldog2 Re: jest prosta piłka:... 09.11.21, 22:47
       Szkoly i szpitale ukryte w lasach i błotach - tego nie napisałem.
       Lasy i błota są doskonałym miejscem ukrycia dla tych, którzy zechcieliby szkoły i szpitale atakować.
       W kwestii agentów. Są różni, w tym i tacy, którzy przedzierają się przez lasy i góry, błota. Tacy szli w Czeczenii, Afganistanie, tacy muszą być w obecnej fali migrantów. Standard.
       • x2468 Re: jest prosta piłka:... 11.11.21, 18:51
        Marne masz pojecie o agenturze, Agenci maja tysiące sposobów na bezstresowe zainstalowanie się dowolnym kraju na świecie. Jeśli już chcieliby przejść przez "zieloną granicę" to dlaczego mieliby to robić to w tłumie, narażając się na demaskacje, pobicie, obrabowanie a nawet śmierć.
        • buldog2 Re: jest prosta piłka:... 14.11.21, 15:16
         Ależ oczywiście. Tyle że oni nie są tam po to, by przenikać do Polski czy gdziekolwiek indziej, ale żeby kontrolować sytuację, zdawać relacje i wpływać na tłum. Tak jak smotriaszczije w rosyjskim świecie kryminalnym.
   • 99venus Re: jest prosta piłka:... 09.11.21, 20:59
    I w ten prosty sposób wróciliśmy do czasu Potopu j znowu wszystko jest jak w bajce.Tęsknota do niemowlęcej prostoty umysłu jest nieśmiertelna podobnie jak brak znajomości ortografii.
   • aniechto.only Re: jest prosta piłka:... 09.11.21, 22:14
    piq napisał:

    > ...po tamtej stronie są agresorzy, którzy używają oszukanych przez nich ludzi j
    > ako broni; wśród tzw. migrantów jest mnóstwo, o co się założę, agentów służb sp
    > ecjalnych Rosji, Turcji i organizacji ekstremistów islamskich.


    Puknij się w ten pusty łeb. Agenci służb mieliby korzystać z absolutnie niepewnej drogi przedostania się na zachód jak tylko przez zielona granicę?! Myślałam, że jesteś mądrzejszy.


    Kiedy słyszę, że jeśli chodzi o życie ludzkie, to obrona granicy jest
    > nieważna, to jest to doskonale symetryczne do tego, co twierdzi Ordo Iuris w kw
    > estii dopuszczalności aborcji. Postempactwo i ciemnogród są swoimi lustrzanymi
    > odbiciami.

    Nikt nigdy nie powiedział, że obrona granicy jest nieważna, tu chrzanisz równo s pisdactwem. A życie ludzkie można chronić nie osłabiając obrony granicy, jeżeli nie jesteś w stanie tego zrozumieć to nic cię nie różni od pisidiotów.
    • piq tak, jestem bezdennie głupi,... 11.11.21, 01:47
     ...skoro sądzę, że służby specjalne Rosji, Białorusi, Turcji i sam Allach wie jeszcze czyje umieściły swoich agentów w samym środku prowadzonych przez siebie operacji. Masz świętą rację, kompletny ze mnie matoł, spisiały, nierealistyczny, ciemny i zabobonny, a poseł Franciszek Starczewski powinien być dla mnie wzorem mądrości, godności i skuteczności.
     • x2468 Re: tak, jestem bezdennie głupi,... 11.11.21, 18:58
      Niemcy nie stosują push-backu i sobie radzą, przyjmują, sprawdzają, jednostki odsyłają, już to pisałem, okolu 6500 lekarzy z Syrii znalazło zatrudnienie w Niemczech, a Naród Wybrany czeka aż go uzdrowi 500+ i najjaśniejsza panienka.
   • hana11 Re: jest prosta piłka:... 10.11.21, 07:04
    "Kiedy słyszę, że jeśli chodzi o życie ludzkie, to obrona granicy jest nieważna, "

    Nikt tak nie mówi. Poruszasz się widać między skrajnymi biegunami. Jeden z polityków mówi, że bezpieczeństwo nie wyklucza człowieczeństwa. Należy szukać takich rozwiązań, aby móc sobie patrzeć w twarz. Zablokować migracje, która może nadejść w przyszłości, ale zająć się tymi, których desperacja pchnęła do tego, że już tu są. Solidaryzm to wartości europejskie. Porzucając solidaryzm, człowieczeństwo odrzucimy wartości, które blokują tworzenie takich ludzi jak Hitler.

    Jeśli chcesz walczyć z polską hipokryzją, to nie pisz że polska patologia dostaje na alkohol. Jest część społeczeństwa, której po prostu należy pomoc bez oczekiwań.

    Gdy czytam bydło, co idzie po zasiłek, to się pytam w myślach: a gdzie i kiedy oni mieli nauczyć się stylu życia w demokracji, w państwie prawa, w państwie pracy, instytucji, w państwie, w którym wstaje się o 6 aby wrócić na obiad o 17.00. Uciekają z krajów pełnych korupcji, rozbojów, destabilizacji. Wiadomo że są dysfunkcyjni, to oczywiste. Ale to nadal ludzie. I będzie ich coraz więcej wraz z ocieplaniem klimatu. I już należy myśleć, jak ułożyć sobie z nimi życie w przyszłości, jak ułożyć proces asymilacji, przystosowywania ich do zasad budowania zachodniego dobrobytu czy stabilizacji materialnej i duchowej.


    • pies.na.czarnych Re: jest prosta piłka:... 10.11.21, 07:17
     Wędrówka Ludów wszystkim wyszła na dobre. Należy przestać się bać i więcej nic. Pisi na początku kryzysu emigracyjnego dali Lukaszence broń, którą on teraz sprytnie wykorzystuje. Głośno przyznawali się do tego że boja się emigrantów, ich religii, kultury i roznoszonych przez nich chorób. Łukaszenka wali teraz w nich jak w bęben, podaje im wszystkie strachy na tacy:)
    • buldog2 Re: jest prosta piłka:... 11.11.21, 09:33
     "Kiedy słyszę, że jeśli chodzi o życie ludzkie, to obrona granicy jest nieważna, "

     Nikt tak nie mówi.


     Nieprawda. Mówił to (innymi słowami, równoznacznymi) red. Wroński, tak jakby np. posiadanie dziecka oznaczało prawo do przekroczenia granicy (było równoważne posiadaniu wizy). Dla porządku, później przyznał, że granice trzeba chronić.

     Gdy czytam bydło, co idzie po zasiłek, to się pytam w myślach: a gdzie i kiedy oni mieli nauczyć się stylu życia w demokracji, w państwie prawa, w państwie pracy, instytucji, w państwie, w którym wstaje się o 6 aby wrócić na obiad o 17.00.

     Oni to poczucie sprawiedliwości znają, stosują, tyle że nie w stosunku do ludzi z Europy. Do Europejczyków ich zdaniem, ono nie odnosi się. Podobnie jak w kodeksie honorowym Romów stoi, że nie wolno okraść, oszukać itd. Roma, ale każdego innego - tak. Wolno. Czy dlatego, że w miejscach ich pochodzenia funkcjonuje taki w stosunku do obcych obyczaj, mamy go uznawać? (to i obyczaj jedzenia zwłok wrogów też, wszak są miejsca, w których funkcjonuje)

     Czy taka postawa winna być nagradzana prawem do socjalu i utrwalaniem społecznej transnacjonalnej patologii? (to prymitywna kopia nazistowskiej teorii o podludziach) Nie uważam.

     Ale to nadal ludzie.

     Tak, dlatego perwersyjnie okrutne skazywanie ich przez PIS na śmierć głodową czy podobną budzi odrazę.

     Dlatego nikt do nich nie strzela z broni ostrej (i mam nadzieję nie będzie inaczej, jak tylko w obronie koniecznej), dopóki sami nie użyją przemocy zagrażającej zdrowiu czy życiu. Użycie siekiery taką granicę przekracza, użycie jako broni zaostrzonej łopaty jest co najmniej blisko niej.

     Natomiast w stosunku do tych, którzy szturmują ogrodzenie, należy stosować armatki wodne, kule gumowe, broń akustyczną (skuteczna, nie wywołuje trwałych skutków).
         • hana11 Re: jest prosta piłka:... 11.11.21, 17:20
          Wiele lat temu rozmawiałam z jednym Romem, który opowiadał, że nieraz musiał uciekać przed ludźmi, gotowymi go pobic za sam wygląd. Za granicą. W Polsce nie miał chyba takich incydentów, ale na pewno na zachodzie Europy. Jedna z jego córek podczas krótkiego pobytu w Polsce nawiązała dobre relacje z babcią Polką. Potem miały kontakt telefoniczny, gdy cała rodzina wyjechała z kraju. Widziałam ją potem jako dorosłą kobietę. Myślę, że wychowuje dzieci na dobrych ludzi.

          To tak odnośnie Romów, asymilacji.

          Trudno, gdy za sam wygląd, budzi się takie a nie inne uczucia i się żyje z tą świadomością.

          I trudno oceniać nasze postępowanie w sytuacji, której nieosiągalne nam jest sobie ją wyobrazić. Pozostaje zaufać w cudzy instynkt samozachowawczy, rodzicielski. Choć nieodpowiedzialnych rodziców też nie brakuje.    • margit49 Re: Polska - Białoruś 09.11.21, 20:29
     x2468 napisał:

     > Prof Jan Zimmerman jest gotów doktoryzować każdego ciecia byle był z pis. To pr
     > awda szeroko znana na UJ.
     >
     Ale jednak skrytykował swego doktoranta
     "Ubolewam, że jest on absolwentem naszego wydziału" - tak o swoim byłym doktorancie, a obecnym prezydencie mówi prof. Jan Zimmermann, prawnik z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak podkreśla, w jego opinii Andrzej Duda złamał konstytucję co najmniej trzykrotnie.
     Promotor pracy doktorskiej Andrzeja Dudy krytykuje postępowanie prezydenta wobec Trybunału Konstytucyjnego

     wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/507262,prof-jan-zimmermann-z-uj-prezydent-andrzej-duda
  • hana11 Re: Polska - Białoruś 15.11.21, 10:11
   Akceptuję, aby poprzez dyplomację blokować napływ dużych fal imigrantów, ale tych którzy już są w Europie, należy przyjąć. Historia nas rozliczy z niehumanitarnych działań.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka