Dodaj do ulubionych

Kolejne trzy ciała znalezione na granicy

17.02.23, 17:12
"Ciała dwóch osób, kobiety i mężczyzny, zostały znalezione w rzece Świsłocz na polsko-białoruskiej granicy — poinformowała w czwartek wieczorem podlaska policja, która nie podaje szczegółów tej sprawy. Szczątki ludzkie, m.in. czaszkę, części kręgosłupa czy kości nóg, a także części garderoby i fotografie znaleziono z kolei w lesie niedaleko Czerlonki w powiecie hajnowskim."

wiadomosci.onet.pl/bialystok/dwa-ciala-i-szczatki-ludzkie-przy-granicy-polsko-bialoruskiej/1fgwrkm

Ile takich ciał już znaleziono? Ile jeszcze zostanie znalezionych? Ile ofiar ma na sumieniu polska Straż Graniczna? Gdyby nie postępowanie polskiej Straży Granicznej ci ludzi by żyli. Mam nadzieję, że po przegranych przez PiS wyborach, ludzie odpowiedzialni za te śmierci poniosą surową karę. Mordercy ludzi nie mogą uniknąć kary.

S.
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 17:14
      Optymista z ciebie
    • oszol-lom-z-rm Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 17:20
      To są ofiary reżimu Łukaszenki ! To idzie na jego konto!
      • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 17:57
        O, oszoó brzęczyk zadzwonił :D
      • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 18:22
        oszol-lom-z-rm napisał:

        > To są ofiary reżimu Łukaszenki ! To idzie na jego konto!

        To idzie na konto polskiej Straży Granicznej, która wbrew prawu nie wpuszczała przez przejścia graniczne cudzoziemców chcących w Polsce wystąpić o ochronę międzynarodową.

        S.
        • oszol-lom-z-rm Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 18:41
          Oni nie idą przez przejścia graniczne tylko forsują zasieki chcą przejść przez tzw zielona granice
          • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 18:44
            Umiesz czytać?
            • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 19:24
              yoma napisała:

              > Umiesz czytać?

              On nie ma czasu czytać bo musi na akord pisać.

              S.
            • j-k kolejny belkot pro-islamuski 17.02.23, 19:55
              yoma napisała:
              > Umiesz czytać?


              kolejny belkot pro-islamuski

              a ty nie umiesz ?
          • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 19:25
            oszol-lom-z-rm napisał:

            > Oni nie idą przez przejścia graniczne tylko forsują zasieki chcą przejść przez
            > tzw zielona granice

            No to jeszcze raz.

            "To idzie na konto polskiej Straży Granicznej, która wbrew prawu nie wpuszczała przez przejścia graniczne cudzoziemców chcących w Polsce wystąpić o ochronę międzynarodową."

            S.
        • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 11:22
          Mogą wystąpić o tę ochronę również na Białorusi.
          • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 16:18
            tapatik napisał:

            > Mogą wystąpić o tę ochronę również na Białorusi.

            Ale chcą w Polsce. To oni decydują.

            S.
          • j-k moga wystapic o Azyl w Belarusi ,ale nie chca. 18.02.23, 21:20
            tapatik napisał:
            > Mogą wystąpić o tę ochronę również na Białorusi.


            moga ,ale nie chca.

            tam nie ma Socjalu platnego w Euro.

            • s12345s Re: moga wystapic o Azyl w Belarusi ,ale nie chca 12.03.23, 17:03
              j-k napisał:
              >
              > tam nie ma Socjalu platnego w Euro.


              W Polsce też nie ma.
              • j-k Re: moga wystapic o Azyl w Belarusi ,ale nie chca 24.03.23, 21:36
                s12345s napisała:
                > W Polsce też nie ma.


                k... ale z Polski sie jedzie po Socjal do UE - bez granic.

                dziecko jestes - ze mam ci to tlumaczyc ?
        • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.03.23, 09:24
          snajper55 napisał:

          > oszol-lom-z-rm napisał:
          >
          > > To są ofiary reżimu Łukaszenki ! To idzie na jego konto!
          >
          > To idzie na konto polskiej Straży Granicznej, która wbrew prawu nie wpuszczała
          > przez przejścia graniczne cudzoziemców chcących w Polsce wystąpić o ochronę mię
          > dzynarodową.
          >
          > S.
          - o ochronę międzynarodową występuje w pierwszym kraju przybycia/ucieczki...w tym przypadku Białoruś jest takim krajem...tyle w temacie
          • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.03.23, 10:23
            141288bs napisał:

            > - o ochronę międzynarodową występuje w pierwszym kraju przybycia/ucieczki...w t
            > ym przypadku Białoruś jest takim krajem...tyle w temacie

            Nieprawda. O ochronę o edzynarodowa cudzoziemiec występuje tam, gdzie chce. To on decyduje.

            S.
    • pozytonium Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 17:25
      snajper55 napisał:

      > "Ciała dwóch osób, kobiety i mężczyzny, zostały znalezione w rzece Świsłocz na
      > polsko-białoruskiej granicy — poinformowała w czwartek wieczorem podlaska polic
      > ja, która nie podaje szczegółów tej sprawy. Szczątki ludzkie, m.in. czaszkę, cz
      > ęści kręgosłupa czy kości nóg, a także części garderoby i fotografie znaleziono
      > z kolei w lesie niedaleko Czerlonki w powiecie hajnowskim."
      >
      > wiadomosci.onet.pl/bialystok/dwa-ciala-i-szczatki-ludzkie-przy-granicy-polsko-bialoruskiej/1fgwrkm
      >
      > Ile takich ciał już znaleziono? Ile jeszcze zostanie znalezionych? Ile ofiar ma
      > na sumieniu polska Straż Graniczna? Gdyby nie postępowanie polskiej Straży Gra
      > nicznej ci ludzi by żyli. Mam nadzieję, że po przegranych przez PiS wyborach, l
      > udzie odpowiedzialni za te śmierci poniosą surową karę. Mordercy ludzi nie mogą
      > uniknąć kary.

      twitter.com/andy_wilinski/status/1625394397918511107
      A utopiło się prawie 600 osób.
      • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 24.03.23, 17:07
        pozytonium pisze; utopiło się prawie 600 osób. - I w niecałe dwa lata ...a tu jedna czaszka i fragmenty kręgosłupa,...dziwnie szybkote arabsko-murzyńskie zwłoki tak szybko się utylizują.- Pajace, piszcie chociaż odrobinkę z rozumem w zgodzie.- To nie pod Twój adres pozytonium.
        • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 24.03.23, 18:08
          141288bs napisał:

          > pozytonium pisze; utopiło się prawie 600 osób. - I w niecałe dwa lata ...a tu
          > jedna czaszka i fragmenty kręgosłupa,...dziwnie szybkote arabsko-murzyńskie zwł
          > oki tak szybko się utylizują.- Pajace, piszcie chociaż odrobinkę z rozumem w zg
          > odzie.- To nie pod Twój adres pozytonium.

          One się nie utylizują, tylko są zjadane przez zwierzęta.

          S.
          • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 24.03.23, 19:35


            One się nie utylizują, tylko są zjadane przez zwierzęta. - tak pisze jeden z głupkowatych trolli.
            - Pytam się; przez czyje zwierzeta ...,nasze Polskie nie sa głodna, wskazywało by na Białoruskie,...tam nie tylko zwierzęta ale i ludzie są głodni.
    • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 17:50
      > Gdyby nie postępowanie polskiej Straży Granicznej ci ludzi by żyli.

      Ale co ty opowiadasz? Przecież oni są najwspanialsi ze wszystkich wspaniałych.

      W czasie swojej wizyty Mayorkas odwiedził przejście graniczne w Korczowej, gdzie spotkał się między innymi z polskimi pogranicznikami.
      Zaznaczył, że ogromne wrażenie zrobiło na nim, gdy zobaczył technologię pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych wspierającą działania polskiej Straży Granicznej, pomagającej ratować ukraińskich uchodźców oraz gwarantującej bezpieczeństwo Polaków.
      - Jestem pełen podziwu, ile dają z siebie Polacy. Jesteśmy dumni, pracując z wami i będziemy razem z wami tak długo, aż wszyscy zobaczymy wolną i wyzwoloną Ukrainę - podkreślił.
      • oszol-lom-z-rm Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 18:42
        Gdyby Łukaszenka ich nie sprowadził i nie wygnał na Polska granice to ludzie ci by żyli
        • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 18:47
          Będziesz smażył się w Piekle!
          • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 19:14
            Ale najpierw pójdzie siedzieć 😎
          • hordol Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 19:18
            Ty pies dobry człek więc zabierz ich do siebie, do belgii
            • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 19:22
              hordol napisała:

              > Ty pies dobry człek więc zabierz ich do siebie, do belgii

              Ale oni chcieli w Polsce złożyć wniosek o ochronę międzynarodową, ni w Belgii. Szaleńcy, no nie? W Polsce chcieli, gdzie nie rządzi prawo.

              S.
        • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 19:18
          oszol-lom-z-rm napisał:

          > Gdyby Łukaszenka ich nie sprowadził i nie wygnał na Polska granice to ludzie ci
          > by żyli

          Łukaszenka pomógł im w ucieczce przed nieszczęściem. Zginęli przez polską Straż Graniczną, która wbrew prawu ni wpuściła ich przez przejścia graniczne.

          S.
        • margit49 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 19:47
          oszol-lom-z-rm napisał:

          > Gdyby Łukaszenka ich nie sprowadził i nie wygnał na Polska granice to ludzie ci
          > by żyli

          Aha-wygnał na polską granicę, czyli na pewną śmierć?
    • hordol Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 19:14
      Wpuśćmy cały świat a snajper będzie kontent
      • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 19:20
        hordol napisała:

        > Wpuśćmy cały świat a snajper będzie kontent

        Mamy obowiązek przestrzegać prawa czy nie? Straż Graniczna ma obowiązek przestrzegać prawa czy jej prawo nie obowiązuje?

        S.
        • pozytonium Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 19:23
          snajper55 napisał:

          > hordol napisała:
          >
          > > Wpuśćmy cały świat a snajper będzie kontent
          >
          > Mamy obowiązek przestrzegać prawa czy nie? Straż Graniczna ma obowiązek przestr
          > zegać prawa czy jej prawo nie obowiązuje?

          Przejścia graniczne są zamknięte, a Białoruś nie graniczy z Afganistanem.
          • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 19:26
            pozytonium napisał:

            > snajper55 napisał:
            >
            > > hordol napisała:
            > >
            > > > Wpuśćmy cały świat a snajper będzie kontent
            > >
            > > Mamy obowiązek przestrzegać prawa czy nie? Straż Graniczna ma obowiązek p
            > rzestr
            > > zegać prawa czy jej prawo nie obowiązuje?
            >
            > Przejścia graniczne są zamknięte, a Białoruś nie graniczy z Afganistanem.

            Kłamiesz. Nie były zamknięte.

            S.
            • hordol Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 20:03
              Wielu się udało mimo wszystko nielegalnie przedostać do Polski. Opiekuj się nimi zamiast tu pyszczyć
              • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 20:39
                hordol napisała:

                > Wielu się udało mimo wszystko nielegalnie przedostać do Polski. Opiekuj się nim
                > i zamiast tu pyszczyć

                Ale wielu zginęło a ich krew ma na rękach polska Straż Graniczna. Trzeba o nich pamiętać, aby zbrodniarze ponieśli karę. Gdy Polska znów będzie praworządnym państwem.

                S.
                • hordol Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 20:58
                  Ok. Wygra peło będą wpuszczać wszystkich chętnych. A im więcej będą wpuszczać tym więcej Łukaszenka będzie ich przysyłał poprawiając swoje finanse
                  • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 22:20
                    hordol napisała:

                    > Ok. Wygra peło będą wpuszczać wszystkich chętnych. A im więcej będą wpuszczać t
                    > ym więcej Łukaszenka będzie ich przysyłał poprawiając swoje finanse

                    Gdy wygra opozycja, to Polska znów stanie się państwem praworządnym, w którym służby państwowe będą przestrzegać prawa. A jeśli jakieś prawo nie będzie przystawać do nowej sytuacji, to praworządne panstwo będzie takie przepisy zmieniać nie łamać, jak obecnie robią przestępcy rządzący Polską.

                    S.
                    • hordol Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 22:51
                      ble ble ble
                    • pozytonium Fanatyków nie sieją 18.02.23, 08:22
                      snajper55 napisał:

                      > Gdy wygra opozycja, to Polska znów stanie się państwem praworządnym, w którym s
                      > łużby państwowe będą przestrzegać prawa.

                      Fanatyków nie sieją.
                      Sami się rodzą na kamieniu.

                      https://pbs.twimg.com/media/FpLOM5ZaQAAc0Q4?format=jpg&name=large
                    • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 11:25
                      Snajper, odnieś się do fragmentu:
                      "A im więcej będą wpuszczać tym więcej Łukaszenka będzie ich przysyłał"

                      Jak to wpłynie na Polskę?
                      • pozytonium Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 11:40
                        tapatik napisał:

                        > Snajper, odnieś się do fragmentu:
                        > "A im więcej będą wpuszczać tym więcej Łukaszenka będzie ich przysyłał"
                        >
                        > Jak to wpłynie na Polskę?

                        Białorusini topią się na bagnach na potęgę.

                        belsat.eu/pl/news/16-02-2023-na-granicy-z-ukraina-zgineli-bialoruscy-pogranicznicy-wpadli-pod-lod
                        Albo wypłyną gdzieś w Polsce, albo na Ukrainie.
                        W zależność od zlewni.
                      • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 16:28
                        tapatik napisał:

                        > Snajper, odnieś się do fragmentu:
                        > "A im więcej będą wpuszczać tym więcej Łukaszenka będzie ich przysyłał"
                        >
                        > Jak to wpłynie na Polskę?

                        Nijak. Co widzimy po przyjęciu milionów Ukraińców.

                        A teraz ty odpowiedź na moje pytanie. Czy służby państwowe, takie jak wojsko, policja czy Straż Graniczna mają prawo łamać prawo?

                        S.
                        • hordol Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 17:17
                          owszem nijak, o ile przyjęcie uchodzców nie pociąga za sobą konsekwencji finansowych orgaznizacyjnych,społecznych itp, itd
                          " nie ma darmowych obiadów"
                        • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 19:11
                          snajper55 napisał:

                          > tapatik napisał:
                          >
                          > > Snajper, odnieś się do fragmentu:
                          > > "A im więcej będą wpuszczać tym więcej Łukaszenka będzie ich przysyłał"
                          > >
                          > > Jak to wpłynie na Polskę?
                          >
                          > Nijak. Co widzimy po przyjęciu milionów Ukraińców.
                          >
                          > A teraz ty odpowiedź na moje pytanie. Czy służby państwowe, takie jak wojsko, p
                          > olicja czy Straż Graniczna mają prawo łamać prawo?
                          >
                          > S.
                          - Oni przestrzegają Prawo Graniczne które mówi gdzie można przekraczać granie państwową
                          • pozytonium A granica zewnętrzna UE to broszka? 18.02.23, 19:16
                            141288bs napisał:

                            > snajper55 napisał:
                            >
                            > > tapatik napisał:
                            > >
                            > > > Snajper, odnieś się do fragmentu:
                            > > > "A im więcej będą wpuszczać tym więcej Łukaszenka będzie ich przysy
                            > łał"
                            > > >
                            > > > Jak to wpłynie na Polskę?
                            > >
                            > > Nijak. Co widzimy po przyjęciu milionów Ukraińców.
                            > >
                            > > A teraz ty odpowiedź na moje pytanie. Czy służby państwowe, takie jak woj
                            > sko, p
                            > > olicja czy Straż Graniczna mają prawo łamać prawo?
                            > >
                            > > S.
                            > - Oni przestrzegają Prawo Graniczne które mówi gdzie można przekraczać granie p
                            > aństwową

                            Te przepisy są jasno określone.
                          • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 21:24
                            141288bs napisał:

                            > - Oni przestrzegają Prawo Graniczne które mówi gdzie można przekraczać granie p
                            > aństwową

                            Nie przestrzegają nie wpuszczając przez przejścia graniczne cudzoziemców deklarujących chęć złożenia w Polsce wniosku o ochron międzynarodową

                            S.
                        • j-k oczywiscie, ze tak. 18.02.23, 21:26
                          snajper55 napisał:

                          tapatik napisał:
                          > A teraz ty odpowiedź na moje pytanie. Czy służby państwowe, takie jak wojsko, p
                          > olicja czy Straż Graniczna mają prawo łamać prawo?


                          oczywiscie, ze tak.
                          bo ich pierwszym zadaniem jest ochrona granicy Panstwa.
                          • snajper55 Re: oczywiscie, ze tak. 18.02.23, 22:00
                            j-k napisał:

                            > snajper55 napisał:
                            >
                            > tapatik napisał:
                            > > A teraz ty odpowiedź na moje pytanie. Czy służby państwowe, takie jak woj
                            > sko, p
                            > > olicja czy Straż Graniczna mają prawo łamać prawo?
                            >
                            >
                            > oczywiscie, ze tak.
                            > bo ich pierwszym zadaniem jest ochrona granicy Panstwa.

                            Ich zadaniem jest chronienie granic zgodnie z prawem. Jeśli łamią prawo, powinni iść do więzienia. Co mam nadziej że ich czeka po powrocie praworządności.

                            S.
                  • x2468 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 10:05
                    Swoje finanse Łukaszenka poprawił sprzedając drut żyletkowy, stal i cement warszawskiemu reżymowi.
                    • pozytonium Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 10:21
                      x2468 napisał:

                      > Swoje finanse Łukaszenka poprawił sprzedając drut żyletkowy, stal i cement wars
                      > zawskiemu reżymowi.

                      Dowody
                      • x2468 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 17:16
                        Dowody są powszechnie znane choćby fotografie skrzyń z concertiną nadane w Białorusi.
                        bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,27627532,granica-polsko-bialoruska-elementy-do-budowy-plotu-blaszczaka.html?disableRedirects=true

                        bi.im-g.pl/im/69/59/1a/z27627625Q,Skladowisko-elementow-do-budowy-ogrodzenia-na-gran.jpg
                      • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 01:46
                        pozytonium napisał:

                        > x2468 napisał:
                        >
                        > > Swoje finanse Łukaszenka poprawił sprzedając drut żyletkowy, stal i cemen
                        > t wars
                        > > zawskiemu reżymowi.
                        >
                        > Dowody
                        >
                        >
                        >
                        Składowisko elementów do budowy ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej (tzw. 'płotu Błaszczaka') przy drodze obok placówki Straży Granicznej w podlaskim Michałowie (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl)
                        https://bi.im-g.pl/im/a0/59/1a/z27627680AMP,Skladowisko-elementow-do-budowy-ogrodzenia-na-gran.jpg
                    • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 16:29
                      x2468 napisał:

                      > Swoje finanse Łukaszenka poprawił sprzedając drut żyletkowy, stal i cement wars
                      > zawskiemu reżymowi.

                      Wzbogacając także kupujących. A za to wszystko zapłaciła pani, pan, ja i ty. My wszyscy.

                      S.
                  • x2468 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 22:20
                    Rozmawiałeś z Łukaszenko, powiedział ci to?
    • j-k Turk Erdogan znowu cos podrzucil ? 17.02.23, 19:53
      rozumiem , ze we spolpracy z Wladimirem ?
    • antares504 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 21:57
      Hmm, witaj ~snajper55, ciekawy temat poruszyłeś. Ja jednak powiem, że w temacie tych imigrantów dostających się do nas z Białorusi, powinniśmy porzucić humanitaryzm bo to do niczego nie prowadzi. Wiem, że każdy człowiek jest taki sam, ale jak dalej będziemy przejmować się losami ludzi, którzy nie potrafią radzić sobie w życiu, to za 100 lat nie będzie ani Polaków ani Europejczyków (prawdziwych), ani żadnych innych białych ludzi. Pomagamy Afryce, przyjmujemy do siebie imigrantów, a sami wymieramy. Zostawmy ich samym sobie. Środowisko samo się wyreguluję. Afryka czy Syria wyżywi tyle osób na ile jest tam miejsca i ani sztuki więcej. Takie są prawa ewolucji i nic tego nie zmieni. Nie rozumiem do czego ma prowdzić to Twoje całkowite odwrócenie hierachii ważności, narzuconej nota bele przez pokrewieństwo genetyczne. Dla mnie na początku jest rodzina, sąsiedzi, znajomi, mieszkańcy mojego regionu, Polacy, Europejczycy, rasa biała. Nie kieruję się jakimiś uprzedzeniami tylko tym co najbardziej oczywiste w przyrodzie : EWOLUCJĄ. Dlatego ewolucja ta wymusza na mnie, żeby dążyć do pomagania osobom jak najbardziej spokrewnionym ze mną genetycznie.
      • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 22:16
        antares504 napisał:

        > Hmm, witaj ~snajper55, ciekawy temat poruszyłeś. Ja jednak powiem, że w temacie
        > tych imigrantów dostających się do nas z Białorusi, powinniśmy porzucić humani
        > taryzm bo to do niczego nie prowadzi.

        A ja uważam, że powinniśmy przestrzegać prawa. A szczegolnie tego prawa powinny przestrzegać takie służby jak wojsko, sądy, policja czy Straż Graniczna. Prawo nakazywało wpuszczać przez przejścia graniczne cudzoziemców deklarujących chęć zlozenia w Polsce wniosku o ochronę międzynarodową. Straż Graniczna ich wbrew prawu nie wpuszczała.

        S.
        • antares504 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 17.02.23, 23:34
          Ciężka sprawa. Jednak wiesz ~snajper55, że wielu cudzoziemców złożyło w Polsce wnioski uchodźcze o udzielenie ochrony międzynarodowej w tamtym roku, byli to głównie Białorusini (Ukraińców pomijam) i wszystko dobrze klapnęło. Ci uchodźcy na Białorusi, to jednak skutek wojny hybrydowej Łukaszenki z Polską a nawet całą EU. Z tego co wiem, to tak 1,5 roku temu Rady Europejskiej potępiła takie próby instrumentalnego wykorzystywania migrantów przez państwa trzecie do celów politycznych. Polska jest w EU, nasza Straż Graniczna ma bronić granic i tyle. Popatrz na sytuację na granicy Izraela, oni tylko wpuszają jak już to tylko etiopskich Żydów a do reszty podobno się strzela. OK, Biblia podaje przykład imigrantów jak np. rodzinę Abrahama, ale to szeroki temat. Wiesz, dla mnie ci imigranci to jest realizowany plan inwazji islamistów na Europę. Ja sam poznałem 3 Syryjczyków, niby spoko ludzie, nic do nich nie mam.
          • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 01:14
            antares504 napisał:

            > Ciężka sprawa. Jednak wiesz ~snajper55, że wielu cudzoziemców złożyło w Polsce
            > wnioski uchodźcze o udzielenie ochrony międzynarodowej w tamtym roku, byli to
            > głównie Białorusini (Ukraińców pomijam) i wszystko dobrze klapnęło. Ci uchodź
            > cy na Białorusi, to jednak skutek wojny hybrydowej Łukaszenki z Polską a nawet
            > całą EU. Z tego co wiem, to tak 1,5 roku temu Rady Europejskiej potępiła takie
            > próby instrumentalnego wykorzystywania migrantów przez państwa trzecie do celó
            > w politycznych.
            > Polska jest w EU, nasza Straż Graniczna ma bronić granic i tyle
            > . Popatrz na sytuację na granicy Izraela, oni tylko wpuszają jak już to tylko e
            > tiopskich Żydów a do reszty podobno się strzela. OK, Biblia podaje przykład im
            > igrantów jak np. rodzinę Abrahama, ale to szeroki temat. Wiesz, dla mnie ci imi
            > granci to jest realizowany plan inwazji islamistów na Europę. Ja sam poznałem
            > 3 Syryjczyków, niby spoko ludzie, nic do nich nie mam.

            Czyli uważasz, że służby państwowe mają prawo łamać prawo? Czy obywatele też?

            S.
            • hordol snajper niczym św. Augustyn 18.02.23, 09:22
              który rzekł :fiat iustitia, et pereat mundus

              p.s. łamiesz czasem prawo?
              • snajper55 Re: snajper niczym św. Augustyn 18.02.23, 21:31
                hordol napisała:

                > który rzekł :fiat iustitia, et pereat mundus
                >
                > p.s. łamiesz czasem prawo?

                Pytam czy służby państwowe mają prawo łamać prawo. Czy ma prawo łamać prawo policja czy Straż Graniczna?

                S.
            • hordol ??? 18.02.23, 17:09
              zdarzyło się ci kiedyś złamać prawo?
              • pies.na.czarnych Re: ??? 18.02.23, 17:35
                Jaki to ma związek z pytaniem, które postawił snajper?
                SG notorycznie łamie prawo i to jest najgorsze.
                • hordol Re: ??? 18.02.23, 17:53
                  Bierz ich do siebie i nie p... l
                  • pies.na.czarnych Re: ??? 18.02.23, 18:22
                    Nikt nie zmusza cię abyś przyjmował uchodźców. Wystarczy abyś nie wspierał ich zabijania.
                    • hordol Re: ??? 18.02.23, 18:41
                      Niech zostaną na Białorusi-tam ich nikt nie będzie zabijał.
                      • snajper55 Re: ??? 18.02.23, 21:34
                        hordol napisała:

                        > Niech zostaną na Białorusi-tam ich nikt nie będzie zabijał.

                        Ale oni chcą w Polsce złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. Mają do tego prawo i Straż Graniczna powinna ich do Polski wpuścić.

                        S.
                        • pozytonium Re: ??? 18.02.23, 21:37
                          snajper55 napisał:

                          > hordol napisała:
                          >
                          > > Niech zostaną na Białorusi-tam ich nikt nie będzie zabijał.
                          >
                          > Ale oni chcą w Polsce złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. Mają do tego pra
                          > wo i Straż Graniczna powinna ich do Polski wpuścić.

                          Przez bagna? Czy przez przejście graniczne?
                          • snajper55 Re: ??? 18.02.23, 21:50
                            pozytonium napisał:

                            > snajper55 napisał:
                            >
                            > > hordol napisała:
                            > >
                            > > > Niech zostaną na Białorusi-tam ich nikt nie będzie zabijał.
                            > >
                            > > Ale oni chcą w Polsce złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. Mają do te
                            > go pra
                            > > wo i Straż Graniczna powinna ich do Polski wpuścić.
                            >
                            > Przez bagna? Czy przez przejście graniczne?

                            Co za różnica? Nigdzie polska Straż Graniczna ich nie przepuszczała. W takiej sytuacji łatwiej przez bagna niż przez przejście.

                            S.
                        • hordol Re: ??? 19.02.23, 21:04
                          ja też chcę to czy tamto ale nie jest mi to dane
        • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 12:36
          No dobrze, ale ty sobie wyobrażasz to przestrzeganie prawa?
          Znajduje straż graniczna 10 imigrantów (bo to nie są uchodźcy), pozwala im na złożenie wniosku o ochronę międzynarodową.
          I co dalej z nimi zrobić? Przecież nie można ich trzymać na granicy, trzeba ich zawieźć do obozu dla uchodźców.
          Za tydzień w tym samym miejscu znajdzie się 100 imigrantów, a za miesiąc 1000.

          Zanim sądy rozpatrzą wnioski będziemy mieli w Polsce kilka tysięcy imigrantów.

          Moje pytanie: co z nimi robimy?
          • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 12:41
            To

            wiadomosci.radiozet.pl/polska/Strajki-glodowe-migrantow-w-polskich-osrodkach.-Jeden-z-nich-trafil-do-szpitala
            • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 12:59
              Dzięki, ale ja pytam się Snajpera.
              • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 13:04
                > Moje pytanie: co z nimi robimy?

                Dziwne pytanie. Nie wiesz co powinno się robić z ludźmi, którzy potrzebują pomocy? W sprawie Ukraińców pytań nie było. Otrzymali pomoc w całej Europie, w wielu wypadkach otrzymują więcej niż obywatele danego kraju.
                • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 16:00
                  Dla nierobów z Ukrainy jest wszystko tvn24.pl/krakow/przemysl-sean-penn-w-przemyslu-jego-organizacja-remontuje-hotel-w-ktorym-schronienie-znajda-uchodzcy-z-ukrainy-6761812
                  • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 18:15
                    pies.na.czarnych napisała:

                    > Dla nierobów z Ukrainy jest wszystko

                    Odróżniasz uchodźcę, który ucieka z kraju ogarniętego wojną od imigranta ekonomicznego, który liczy tylko na zasiłek w Niemczech?
                    Poza tym sporo Ukraińców pracuje.
                    • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 21:57
                      tapatik napisał:

                      > Odróżniasz uchodźcę, który ucieka z kraju ogarniętego wojną od imigranta ekonom
                      > icznego, który liczy tylko na zasiłek w Niemczech?
                      > Poza tym sporo Ukraińców pracuje.

                      Przepisy prawa nie odróżniają. Przepisy prawa mówią o cudzoziemcach deklarujących chęć złożenia w Polsce wniosku o ochron międzynarodową.

                      S.
                      • pozytonium Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 23:14
                        snajper55 napisał:

                        > tapatik napisał:
                        >
                        > > Odróżniasz uchodźcę, który ucieka z kraju ogarniętego wojną od imigranta
                        > ekonom
                        > > icznego, który liczy tylko na zasiłek w Niemczech?
                        > > Poza tym sporo Ukraińców pracuje.
                        >
                        > Przepisy prawa nie odróżniają. Przepisy prawa mówią o cudzoziemcach deklarujący
                        > ch chęć złożenia w Polsce wniosku o ochron międzynarodową.

                        Każdy wniosek można odrzucić. Tak jak wykasować jakiś post na portalu społecznościowym. Bo niewygodny. Wiesz coś o tym.
                    • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 22:10
                      Biden stworzył Afgańczykom piekło gorsze niż wojna.
              • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 16:33
                Sorry, to spytaj na priv. To jest publiczne forum.
          • x2468 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 22:35
            Hitler ci powiedział że muszą do obozu koncentracyjnego zwanego obozem dla uchodźców? W cywilizowanych krajach składają wniosek i mogą iść gdzie chcą.
          • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 22:38
            tapatik napisał:

            > No dobrze, ale ty sobie wyobrażasz to przestrzeganie prawa?
            > Znajduje straż graniczna 10 imigrantów (bo to nie są uchodźcy), pozwala im na z
            > łożenie wniosku o ochronę międzynarodową.
            > I co dalej z nimi zrobić? Przecież nie można ich trzymać na granicy, trzeba ich
            > zawieźć do obozu dla uchodźców.
            > Za tydzień w tym samym miejscu znajdzie się 100 imigrantów, a za miesiąc 1000.
            > Zanim sądy rozpatrzą wnioski będziemy mieli w Polsce kilka tysięcy imigrantów.
            > Moje pytanie: co z nimi robimy?

            To, co nakazują robić przepisy przez nas uchwalone - rozpatrujmy ich wnioski o ochron międzynarodową.

            S.
            • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 18:36
              snajper55 napisał:

              > To, co nakazują robić przepisy przez nas uchwalone - rozpatrujmy ich wnioski o
              > ochron międzynarodową.

              Jak pokazuje praktyka może to potrwać nawet i kilka miesięcy.
              1.Gdzie w tym czasie będą przebywać?
              2.Co z nimi zrobimy, gdy się okaże, że ochrona im nie przysługuje, bo to zwykli imigranci ekonomiczni?
              • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 18:40
                > 1.Gdzie w tym czasie będą przebywać?

                Inni sobie radzą, a taki rozwinięty, ba ekonomicznie wiodący w Europie kraj ja Polska tym bardziej powinien sobie poradzić.

                > 2.Co z nimi zrobimy, gdy się okaże, że ochrona im nie przysługuje, bo to zwykli imigranci ekonomiczni?

                Również to samo co inni robią. Zgodnie z prawem, bez niepotrzebnego znęcania się nad ludźmi.
                • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 19:41
                  pies.na.czarnych napisała:

                  > > 1.Gdzie w tym czasie będą przebywać?
                  >
                  > Inni sobie radzą, a taki rozwinięty, ba ekonomicznie wiodący w Europie kraj ja
                  > Polska tym bardziej powinien sobie poradzić.

                  Czy możesz mi wskazać tych innych, tak konkretnie?

                  > > 2.Co z nimi zrobimy, gdy się okaże, że ochrona im nie przysługuje, bo to
                  > > zwykli imigranci ekonomiczni?
                  >
                  > Również to samo co inni robią. Zgodnie z prawem, bez niepotrzebnego znęcania
                  > się nad ludźmi.

                  Czyli co konkretnie zrobimy?
                  • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 19:46
                    > Czy możesz mi wskazać tych innych, tak konkretnie?
                    > Czyli co konkretnie zrobimy?

                    Czy ja jestem Google? Wysil się chociaż raz i zamiast zadawać głupie pytania sam poszukaj na nie odpowiedzi.

                    https://www.cyberciti.biz/media/new/tips//2006/11/i-will-use-google-b4-dump-question-bart.png
                    • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 21:13
                      pies.na.czarnych napisała:

                      > > Czy możesz mi wskazać tych innych, tak konkretnie?
                      > > Czyli co konkretnie zrobimy?
                      >
                      > Czy ja jestem Google? Wysil się chociaż raz i zamiast zadawać głupie pytania
                      > sam poszukaj na nie odpowiedzi.

                      Skoro nie rozumiesz moich pytań, to po co się wtrącasz?
                      • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 21:45
                        Znowu głupie pytanie.
                        • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 21:53
                          pies.na.czarnych napisała:

                          > Znowu głupie pytanie.

                          Znowu niemerytoryczna odpowiedź.
                          Nie umiesz w dyskusje.
                          Jak coś idzie nie po twojej myśli to obrażasz rozmówcę zamiast podać argumenty.
                          • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 21.02.23, 01:30
                            Jak ja mam z tobą dyskutować skoro nie chce ci się pogłębić własnej wiedzy. Piszesz bzdury bez pokrycia, a jak ktoś chce cię wprowadzić na właściwą drogę dając ci wskazówki ty to ignorujesz i jedyne na co cię stać to zadajesz następne pytania.
                            Dzieci w wieku czterech lat tak reagują. Zawsze na próbę wyjaśnienia im czegoś odpowiadają "a dlaczego".
                            • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 21.02.23, 10:59
                              pies.na.czarnych napisała:

                              > Jak ja mam z tobą dyskutować skoro nie chce ci się pogłębić własnej wiedzy. Pis
                              > zesz bzdury bez pokrycia, a jak ktoś chce cię wprowadzić na właściwą drogę dają
                              > c ci wskazówki ty to ignorujesz i jedyne na co cię stać to zadajesz następne py
                              > tania.
                              > Dzieci w wieku czterech lat tak reagują. Zawsze na próbę wyjaśnienia im czegoś
                              > odpowiadają "a dlaczego".

                              Jak wyżej, a moje pytania mają skłonić rozmówcę do przemyśleń.
                              Skoro nie potrafisz - idź na Pikabu.
                  • adria231 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 13.03.23, 03:17
                    Czy nie wiecie,ilu Polaków uciekło z Polski na Zachód wyłącznie w celach ekonomicznych. Niektórzy zostali tam na zawsze, pracują i nikt nad nimi się nie pastwi.
                    Polska, to rasistowski kraj. Kiedy mój syn ożenił się z Azjatką o śniadej skórze bałam się o ich bezpieczeństwo.Z bólem serca zachęciłam ich do wyjazdu z Polski do bezpieczniejszego i praworządnego kraju........A teraz z wnukami mogę rozmawiać tylko w języku angielskim......
              • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.03.23, 10:44
                tapatik napisał:

                > snajper55 napisał:
                >
                > > To, co nakazują robić przepisy przez nas uchwalone - rozpatrujmy ich wnio
                > ski o
                > > ochron międzynarodową.
                >
                > Jak pokazuje praktyka może to potrwać nawet i kilka miesięcy.
                > 1.Gdzie w tym czasie będą przebywać?
                > 2.Co z nimi zrobimy, gdy się okaże, że ochrona im nie przysługuje, bo to zwykli
                > imigranci ekonomiczni?

                Tu masz odpowiedzi na swoje pytania:

                ukraina.interwencjaprawna.pl/do-czego-musze-byc-przygotowanya-po-zlozeniu-wniosku-o-udzielenie-ochrony-miedzynarodowej/
                S.
                • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.03.23, 13:07
                  snajper55 napisał:

                  > tapatik napisał:
                  >
                  > > Jak pokazuje praktyka może to potrwać nawet i kilka miesięcy.
                  > > 1.Gdzie w tym czasie będą przebywać?
                  > > 2.Co z nimi zrobimy, gdy się okaże, że ochrona im nie przysługuje,
                  > > bo to zwykli imigranci ekonomiczni?
                  >
                  > Tu masz odpowiedzi na swoje pytania:
                  >
                  > ukraina.interwencjaprawna.pl/do-czego-musze-byc-przygotowanya-po-zlozeniu-wniosku-o-udzielenie-ochrony-miedzynarodowej/
                  > S.

                  Przeczytałem.
                  "Będziesz mieć prawo do mieszkania w ośrodku dla uchodźców przez cały czas postępowania o udzielenie ochrony międzynarodowej."
                  Pytanie jak dużo mamy miejsc w tych ośrodkach i czy wystarczyło by ich na wszystkich imigrantów z Białorusi?

                  Nie ma odpowiedzi na drugie moje pytanie.
                  • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.03.23, 13:49
                    tapatik napisał:

                    > snajper55 napisał:
                    >
                    > > tapatik napisał:
                    > >
                    > > > Jak pokazuje praktyka może to potrwać nawet i kilka miesięcy.
                    > > > 1.Gdzie w tym czasie będą przebywać?
                    > > > 2.Co z nimi zrobimy, gdy się okaże, że ochrona im nie przysługuje,
                    > > > bo to zwykli imigranci ekonomiczni?
                    > >
                    > > Tu masz odpowiedzi na swoje pytania:
                    > >
                    > > ukraina.interwencjaprawna.pl/do-czego-musze-byc-przygotowanya-po-zlozeniu-wniosku-o-udzielenie-ochrony-miedzynarodowej/
                    > > S.
                    >
                    > Przeczytałem.
                    > "Będziesz mieć prawo do mieszkania w ośrodku dla uchodźców przez cały czas p
                    > ostępowania o udzielenie ochrony międzynarodowej.
                    "
                    > Pytanie jak dużo mamy miejsc w tych ośrodkach i czy wystarczyło by ich na wszys
                    > tkich imigrantów z Białorusi?
                    >
                    > Nie ma odpowiedzi na drugie moje pytanie.

                    Jeśli wniosek jest rozpatrzony negatywni, cudzoziemiec może być deportowany. To też jest w sieci.

                    S.
                    • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.03.23, 22:36
                      snajper55 napisał:

                      > Jeśli wniosek jest rozpatrzony negatywni, cudzoziemiec może być deportowany.
                      > To też jest w sieci.

                      I do czasu deportacji będzie u nas w kraju kilkanaście tysięcy imigrantów, a Łukaszenka będzie dowoził następnych.
    • x2468 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 10:23
      Trzy osoby to już nieaktualne. Dzisiaj znaleziono następne zwłoki a do odszukanie jest jeszcze ok 200 bo tyle osob zaginęło po polskiej stronie granicy.
      • pozytonium Pojawią się dwa nestępne 18.02.23, 11:31
        x2468 napisał:

        > Trzy osoby to już nieaktualne. Dzisiaj znaleziono następne zwłoki a do odszukan
        > ie jest jeszcze ok 200 bo tyle osob zaginęło po polskiej stronie granicy.

        Przedwczoraj na bagnach utopiło się tylko 2 białoruskich strażników granicznych.
        Pewnie wypłyną gdzieś w Polsce, bo zlewnia jest do Morza Bałtyckiego, albo na Ukrainie (zlewnia Morze Czarne.
        Snajper pędzie mógł zacząć wątek na nowo.

        Ci dwaj wypłyną na Ukrainie. Dniepr.
        Wczoraj rano w rejonie brahińskim obwodu homelskiego zginęło dwóch białoruskich pograniczników z jednostki Kamaryn, którzy wpadli pod lód na Dnieprze. Strzegący granicy ukraińscy żołnierze nie mieli nic wspólnego z ich śmiercią.

        belsat.eu/pl/news/16-02-2023-na-granicy-z-ukraina-zgineli-bialoruscy-pogranicznicy-wpadli-pod-lod
        • pies.na.czarnych Re: Pojawią się dwa nestępne 18.02.23, 11:46
          Co kazano ci przekazać?
          • pozytonium Re: Pojawią się dwa nestępne 18.02.23, 13:18
            pies.na.czarnych napisała:

            > Co kazano ci przekazać?

            Kazać to można suni.
            • pies.na.czarnych Re: Pojawią się dwa nestępne 18.02.23, 13:39
              W takim razie powiedz czego ci nie kazano? :)
              • pozytonium Re: Pojawią się dwa nestępne 18.02.23, 18:07
                pies.na.czarnych napisała:

                > W takim razie powiedz czego ci nie kazano? :)

                Np. wyskakiwać z 16 piętra z Petersburgu
    • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 18:56
      snajper55 napisał:

      > "Ciała dwóch osób, kobiety i mężczyzny, zostały znalezione w rzece Świsłocz na
      > polsko-białoruskiej granicy — poinformowała w czwartek wieczorem podlaska polic
      > ja, która nie podaje szczegółów tej sprawy. Szczątki ludzkie, m.in. czaszkę, cz
      > ęści kręgosłupa czy kości nóg, a także części garderoby i fotografie znaleziono
      > z kolei w lesie niedaleko Czerlonki w powiecie hajnowskim."
      >
      > wiadomosci.onet.pl/bialystok/dwa-ciala-i-szczatki-ludzkie-przy-granicy-polsko-bialoruskiej/1fgwrkm
      >
      > Ile takich ciał już znaleziono? Ile jeszcze zostanie znalezionych? Ile ofiar ma
      > na sumieniu polska Straż Graniczna? Gdyby nie postępowanie polskiej Straży Gra
      > nicznej ci ludzi by żyli. Mam nadzieję, że po przegranych przez PiS wyborach, l
      > udzie odpowiedzialni za te śmierci poniosą surową karę. Mordercy ludzi nie mogą
      > uniknąć kary.
      >
      > S.
      -Lukaszenkowskie służby zabijają i podrzucają w Swisłoczy nie da się utopić...wody po kostki
      • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 19:04
        Mam propozycję. Wsadź mordę w talerz kartoflanki i posiedź tak pięć minut.
        • pozytonium Próbowałaś? 18.02.23, 19:13
          yoma napisała:

          > Mam propozycję. Wsadź mordę w talerz kartoflanki i posiedź tak pięć minut.

          Jak działa na cerę?
      • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.02.23, 22:03
        141288bs napisał:

        > -Lukaszenkowskie służby zabijają i podrzucają w Swisłoczy nie da się utopić...
        > wody po kostki

        A ktoś pisał, że się utopili w Świsłoczy?

        S.
      • x2468 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 22:37
        Zamarzli w lesie bar***e.
    • j-k Prezio Lukaszenka znowu w dzialaniu ? 18.02.23, 21:03
      slabo mu to ostatnio idzie

      - ale troche smrodu - nie zaszkodzi.
    • j-k bedzie ich wiecej ? 18.02.23, 21:17
      wspolczujemy.

      moze jednak wybrac inna droge ?
    • a.jej.rkoniak Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 00:40
      równie dobrze to mogą być zwłoki podrzucone przez Białorusinów
      aby powstrzymać niepotrzebną śmierć na oceanie , w Australii wprowadzono żelazną zasadę - pływacy nie dostają azylu, są transportowani do innych krajów i do dyspozycji agendy ONZ
      UK rozważa wystąpienie z Europejskiego Sądu Praw Człowieka, który uniemożliwia wydalanie kryminalistów i ewidentnych imigrantów ekonomicznych.
      Za śmierć tych ludzi moralną odpowiedzialność ponoszą mafiozi organizujący oraz lewacy stosujący szantaż moralny. Ilu azylantów masz u siebie w domu? Dajesz im kieszonkowe?
      • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 01:33
        Napisał pies ogrodnika :) Gdyby nie kurwy i kryminaliści, żebrałbyś o azyl u Aborygenów, którymi tak gardzisz.
        • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 13:01
          yoma napisała:

          > Napisał pies ogrodnika :) Gdyby nie kurwy i kryminaliści, żebrałbyś o azyl
          > u Aborygenów, którymi tak gardzisz.

          Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?
          • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 13:05
            Yoma wyraziła się jasno. Wytęż swój rozumek i nie zadawaj głupich pytań.
            • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 18:27
              Potrafisz odpowiadać merytorycznie?
              • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 22:11
                Znowu głupie pytanie. Myśl samodzielnie.
                • tapatik Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 22:48
                  Czyli nie potrafisz.
        • a.jej.rkoniak Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 01:22
          Do Australii były zsyłąne dzieci i starsi, kradnący z głodu chleb ... różne to były sprawy
          kurwy przyjechały później, teraz też przyjeżdzają, nie każda ma szansę ogolić bogatego brytyjskiego szlachciurę ...
          czy wiesz, że starszy i bardziej rozwinięty technologicznie bumerang został wykopany w okolicach Krakowa?
          czy potrafisz wskazać osiągnięcia cywilizacyjne Aborygenów? Wszystko co dobre i pozyteczne w tym kraju jest zasługą kolonistów. Z moich podatków utrzymywani są Aborygeni. Stanowią w porywach 3% populacji, ale ponad 25 w więzieniach. Miliardy dolarów topi się w ich utrzymanie, w rezultacie ich planem na resztę życia jest stanie w kolejce do Centrelink po wypłatę. Właśnie Terytorium Północne przywraca ograniczenia dostępności alkoholu, Alice Springs stało sie miastem bezprawia (w kilka miesięcy po zniesieniu takiego ograniczenia).
          Nie gardzę, ale też nie widzę niczego specjalnego, zwłaszcza w porównaniu z cywilizacjami Babilonu, Egiptu, później Grecji, Rzymu. Problemem są lewacy wmawiający im nadzwyczajne osiągnięcia oraz poczucie krzywdy. Rzecz w tym, że instrukcje dane przybyszom w 18 wieku jasno mówiły o pokojowym nastawieniu do miejscowych. Strzelanie było wynikiem napaści Aborygenów na kolonistów.
          Skoro juz przejrzałąś mnie na wylot, skoncentruj się na faworkach we wtorek, śledziach w środę i metalu na resztę życia.
          Australijski program imigracyjny to było ponad 230 tys rocznie - LEGALNIE! W tym kilkanaście procent dla azylantów - legalnych. To już powoduje perturbacje finansowe, społeczne, mieszkaniowe, na rynku pracy ...
          Ale jak masz, to daj> wesprzyj jakieś towarzystwa dobroczynne ssące frajerów (w ramach pomocy azylantom).
          • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 01:48
            No tak, ale czy oni kogoś prosili aby ich uszczęśliwiał? Na tej samej zasadzie konkwistadorzy wymordowali dwie cywilizacje. Oczywiście powiesz, ze cel uświęca środki.
            • a.jej.rkoniak Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 12:58
              czerwona Chihuahua:
              Nikt ich nie słuchał, świat był taki, a nie inny. Przed Angolami byli tu Holendrzy i Francuzi. Popłynęli dalej. Kpt Cook miał lepszy pomysł.
              Angole zasiedlili ląd i wprowadzili swoje obyczaje, prawa i cywilizację. Przez te ponad 200 lat kraj osiągnął niezły status. Aborygeni obficie korzystają z majątku wypracowanego przez osiedleńców.
              Hiszpanie mordowali i rabowali, bo tamtejsze cywilizacje były bardziej rozwinięte i wiedziały gdzie kopać złoto. Aborygenów nie było z czego obrabować, bo niczego nie mieli, poza dzidą, bumerangiem i ewentualnie wydłubanym z pnia czółnem. Aborygeni kopali różowe diamenty w kopalni urządzonej przez białych. Porównanie konkwistadorów do kolonizatorów angielskich jest nie na miejscu. Celem Angoli NIE BYŁO mordowanie lokalsów, są na to dowody. Tzw stolen generation w bólu, ale doznało pewnych korzyści. Ale to był 19 i 20 wiek. W 21 aborygeński działacz Noel Pearson rekomendował wysyłanie aborygeńskich dzieci do białych szkół z dala od rodziny/ziomali. Miałyby się uczyć studiować i ewentualnie wrócic z powrotem pracować dla swego plemienia. Gdyby to była propozycja białego, to tumult byłby na cały świat...
              W odróżnieniu od Indian, Aborygeni nie stworzyli niczego na kształt zorganizowanego państwa, nie mieli rolnictwa, nie mieli osad w naszym rozumieniu. Ganiali goany, łapali ryby, żółwie. Do tej pory tak łowią.
              • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 13:02
                Spierdalaj nazisto!
                • a.jej.rkoniak Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 13:20
                  wy ruscy macie nazizm w genach
                  rozumu za kopiejkę
          • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 11:26
            a.jej.rkoniak napisał(a):

            > Do Australii były zsyłąne dzieci i starsi, kradnący z głodu chleb ... różne to
            > były sprawy
            > kurwy przyjechały później, teraz też przyjeżdzają, nie każda ma szansę ogolić b
            > ogatego brytyjskiego szlachciurę ...
            > czy wiesz, że starszy i bardziej rozwinięty technologicznie bumerang został wyk
            > opany w okolicach Krakowa?
            > czy potrafisz wskazać osiągnięcia cywilizacyjne Aborygenów? Wszystko co dobre i
            > pozyteczne w tym kraju jest zasługą kolonistów.

            Czy Aborygeni też tak uważają? To dokładnie tak, jakby ktoś zamieszkał u ciebie w domu, urządził go po swojemu, a potem się chwalił, że wszystko dobre to masz dzięki niemu niemu. Twoja pycha i buta są niesamowite. I jeszcze parę innych rzeczy, których nie będę wymieniać aby nie łamać Regulaminu. Tak, Niemcy po 1939 też mówili że niosą cywilizacje na dziki Wschód.

            > Z moich podatków utrzymywani s
            > ą Aborygeni. Stanowią w porywach 3% populacji, ale ponad 25 w więzieniach. Mili
            > ardy dolarów topi się w ich utrzymanie, w rezultacie ich planem na resztę życia
            > jest stanie w kolejce do Centrelink po wypłatę. Właśnie Terytorium Północne pr
            > zywraca ograniczenia dostępności alkoholu, Alice Springs stało sie miastem bezp
            > rawia (w kilka miesięcy po zniesieniu takiego ograniczenia).
            > Nie gardzę, ale też nie widzę niczego specjalnego, zwłaszcza w porównaniu z cyw
            > ilizacjami Babilonu, Egiptu, później Grecji, Rzymu. Problemem są lewacy wmawiaj
            > ący im nadzwyczajne osiągnięcia oraz poczucie krzywdy.

            No popatrz jacy niewdzięczni są Aborygeni, Indianie i inne ludy podbite i zniewolone przez Białego Człowieka Chrześcijanina. Nie doceniają ile dobra im przyniósł. Co oni by bez niego zrobili? A Biały Człowiek Chrześcijanin na na nich pracuje i ich utrzymuje. Po to ich podbił i zniewolił, aby ich utrzymywać. A teraz dumnie pierś wypina po ordery za opiekę i utrzymywanie.

            S.
            • a.jej.rkoniak Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 13:14
              poużywaj sobie towarzyszu, odpowiedź znajdziesz powyżej
              Aborygeni uważają różnie, przykłąd kilkorga w tutejszym Paramencie, w mediach.
              Jako Polak akceptuję, że sporo osiągnięć cywilizacyjnych przyszło do nas z zachodu i południa.
              Twoje lewicowe poglądy są mi znane i nie jestem zaskoczony, różnica taka, że ja nie wpadam w ideologiczny trans. Sprawdzam fakty, wyciągam wnioski i mówię rzeczy politycznie niepoprawne. Na terenie kontynentu pod koniec 18 wieku mieszkało max kilkaset tysięcy miejscowych, koczujących, bez stałęgo miejsca zamieszkania. W trakcie swoich wypraw tłukli się między sobą.
              Mógłbym ci odpowiedzieć cytetem ze Sztaudyngera o zerach ....
              Angole pozostawili po sobie cywilizowane kraje, a Indie są podobno największą demokracją na Ziemii...
              To nie jest kwestia wdzięczności, to jest totalny brak instynktu samozachowawczego. Aborygeni nie są zniewoleni, mają swoją reprezentację w Parlamencie, większą niż ich % w społeczeństwie. Mają swoje organizacje, swoje interesy, kto chce może się uczyć ponieważ mają punkty za pochodzenie ...
              Aglicy skolonizowali kraj, osiedlili się i BUDUJĄ. Każdy Aborygen może w tym uczestniczyć. Mają wiele przywilejów, także w firmach prywatnych.
              Twoje gadanie mnie nie przekona, bo ja jestem genetycznie niechętny lewactwu. Prawdziwy postęp tworzyli inni, wy potraficie tylko niszczyć.
              Dziękuję za uwagę.
              • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 14:31
                a.jej.rkoniak napisał(a):

                > poużywaj sobie towarzyszu, odpowiedź znajdziesz powyżej
                > Aborygeni uważają różnie, przykłąd kilkorga w tutejszym Paramencie, w mediach.
                > Jako Polak akceptuję, że sporo osiągnięć cywilizacyjnych przyszło do nas z zach
                > odu i południa.

                Pewnie byś też zaakceptował, gdyby z tymi osiągnięciami przyszli obcokrajowcy i zaczęli rządzić Polską. A ty byś im...

                S.
          • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 12:49
            Generalnie jest tak: imigrant ekonomiczny do Australii wyjący przeciw imigrantom i Aborygenom jest po prostu śmieszny.
            • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 12:54
              W tym wątku nie tylko on jest w takiej samej pozycji. Na F. Świat cale zatrzęsienie imigrantów, którzy uzurpują sobie większe prawa niż tubylcy.
              • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 13:10
                Czasem tam zaglądam popatrzeć, jak dziadersy się bawią :)
                • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 13:16
                  Tam to jest prawdziwy dom wariatów.
                  • a.jej.rkoniak Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 13:17
                    stań przed lustrem ruski
            • a.jej.rkoniak Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 13:16
              ciociu, jesteś żałosna w swej manipulacji
              zrób mnie na szaro, twoje teksty nie są śmieszne
              • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 13:32
                A nie zrobię, i co mi zrobisz? 😎 Jak cię moje teksty bolą, to idź się lecz.
                • a.jej.rkoniak Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 21.02.23, 06:01
                  wręcz odwrotnie, twoja kobieca logika mnie ustrzydla :-)
          • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 21.02.23, 01:25
            >skoncentruj się na faworkach we wtorek, śledziach w środę i metalu na resztę życia.

            Dziękuję. Bardzo ładne życzenia, nie spodziewałam się 🤗
            • a.jej.rkoniak Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 21.02.23, 06:00
              bo ja z natury jestem przychylny ludziom z ułomnością
              nic ci nie zrobię, nie lubię gdy się psy wałesają pod nogami
              • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 21.02.23, 15:00
                "Proszę wejść, proszę wejść, on nic pani nie zrobi!" 😆

                Ale co się nadziamga, to jego.
      • x2468 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.02.23, 22:40
        Chcesz powiedzieć ze reżymowe straże są tak kiepskie ze białoruscy mogą wchodzić i wychodzić do Polski i z Polski i żaden polski wachman tego nie zauważy?
        • a.jej.rkoniak Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 13:19
          jeśli amatorzy darmochy mogą, to sąsiedzi także
          dlatego pływaków trzeba odławiać z daleka od brzegu
          • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 13:34
            a.jej.rkoniak napisał(a):

            > jeśli amatorzy darmochy mogł, to sąsiedzi także
            > dlatego pływaków trzeba odławiać z daleka od brzegu
            >

            Jeżeli "pływak" znajdzie się na statku/okręcie australijskim to według miedzynarodowego prawa znalazł się na terytorium Australii. Podczas kryzysu kubańskiego Amerykanie po wyłowieniu "pływaków" z wody zgodnie z miedzynarodowym prawem zabierali ich ze sobą na stały amerykański ląd gdzie mogli rozpocząć procedurę rozpatrzenia prośby o azyl. Wszyscy pamiętamy płonące tratwy na wodach miedzy Florydą i Kubą w połowie lat 90.
            • a.jej.rkoniak Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 21.02.23, 06:06
              twoja wiedza prawa stosowanego w Australii jest porażająca
              Australia wspólpracuje ze Sri Lanką i Indonezją, pływaków odsyłąmy lub fundujemy wczasy na Nauru.
              Niektórzy już 10 lat wczasują, trochę tego towaru pojechało do USA (wymiana) oraz towarzyszka Ardern przytuliła. Zanim musiała zrezygnować w niesłąwie.
              • pies.na.czarnych Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 21.02.23, 11:15
                No tak, Antypody. Według ciebie Australia nie musi stosować się do prawa miedzynarodowego.
                Znam kilku Polusów, którzy tak jak ty wyemigrowali do Australii. Już od pierwszych lat podobnie jak ty czuli się właścicielami tego kraju i uważali, ze ich nazistowsko faszystowskie poglądy są poglądami Australijczyków. Polus to jest dziwne stworzenie, które nienawiść do wszystkich i wszystkiego czego dobrze nie zna wypił z mlekiem matki.
      • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 20.02.23, 11:14
        a.jej.rkoniak napisał(a):

        > równie dobrze to mogą być zwłoki podrzucone przez Białorusinów

        Gdyby polska Straż Graniczna nie łamała prawa i wpuszczała przez przejścia graniczne tych, których ma obowiązek wpuszczać, to by takich sytuacji nie było

        > aby powstrzymać niepotrzebną śmierć na oceanie , w Australii wprowadzono żelazn
        > ą zasadę - pływacy nie dostają azylu, są transportowani do innych krajów i do d
        > yspozycji agendy ONZ

        Ale w Polsce są inne prawa, które SG łamie. Czy w Australii SG łamie prawo czy przestrzega prawa?

        > UK rozważa wystąpienie z Europejskiego Sądu Praw Człowieka, który uniemożliwia
        > wydalanie kryminalistów i ewidentnych imigrantów ekonomicznych.
        > Za śmierć tych ludzi moralną odpowiedzialność ponoszą mafiozi organizujący oraz
        > lewacy stosujący szantaż moralny. Ilu azylantów masz u siebie w domu? Dajesz i
        > m kieszonkowe?

        Nie, za śmierć tych ludzi odpowiada łamiąca prawo polska Straz Graniczna.

        Nie mam w domu azylantów, nie buduję dróg ani nie organizuję leczenia ludzi chorych. Od zajmowania się tymi rzeczami mam aparat państwowy, któremu płacę za to wcale niemałe podatki.

        S.
        • a.jej.rkoniak Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 21.02.23, 06:14
          to jest bardzo wątpliwa racja - prawo stosowane bezwzglednie, bez rozważenia okoliczności
          ludzie tak ci bliscy złąmali prawo, oni nadużywają prawa azylowego, dlatego mają kłopoty
          gdybyś w wolnych chwilach poczytał brytyjskie dzienniki, to miałbyś rozeznanie, za tymi protestami stoją komuniści, socjaliści oraz ludzie interesu. We wczorajszym Daily Mail jest materiał na dwie strony o zamieszkach w miasteczku brytyjskim. Nawet BBC zaczyna się miarkować w ocenie stron konfliktu.
          Nasza wymiana zdań niczego nie zmieni, ty przemawiasz jak aktywista woke, a ja mam wiedzę praktyczną (włąsne doświadczenia) i teoretyczną. Możesz sobie spekulować do woli, ale problemu nie rozwiążesz, bo tej sytuacji nie wolno tolerować. Do czego prowadzą rządy lewicy wiem z naszego podwórka.
          Ideologia mnie nie kręci, jestem pragmatykiem.
    • pies.na.czarnych Re: Co się stało z kobietą co 16 piętra przeskaki 19.02.23, 01:40
      Ja cię. Na pagonach mają dziewięć gwiazdek :)
      • yoma Re: Co się stało z kobietą co 16 piętra przeskaki 19.02.23, 02:46
        🤣🤣🤣
    • niegracz Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.02.23, 10:07
      snajper55 napisał:

      > "Ciała dwóch osób, kobiety i mężczyzny, zostały znalezione w rzece Świsłocz na
      > polsko-białoruskiej granicy — poinformowała w czwartek wieczorem podlaska polic
      > ja, która nie podaje szczegółów tej sprawy. Szczątki ludzkie, m.in. czaszkę, cz
      > ęści kręgosłupa czy kości nóg, a także części garderoby i fotografie znaleziono
      > z kolei w lesie niedaleko Czerlonki w powiecie hajnowskim."
      >
      . TE MĄDRALA
      cos ci sie pomyliło
      -granice są strzeżone

      jak ktoś chce przekroczyc granice
      to sa do tego wyznaczone miejsca
      • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.02.23, 10:21
        niegracz napisał:

        > snajper55 napisał:
        >
        > > "Ciała dwóch osób, kobiety i mężczyzny, zostały znalezione w rzece Świsło
        > cz na
        > > polsko-białoruskiej granicy — poinformowała w czwartek wieczorem podlaska
        > polic
        > > ja, która nie podaje szczegółów tej sprawy. Szczątki ludzkie, m.in. czasz
        > kę, cz
        > > ęści kręgosłupa czy kości nóg, a także części garderoby i fotografie znal
        > eziono
        > > z kolei w lesie niedaleko Czerlonki w powiecie hajnowskim."
        > >
        > . TE MĄDRALA
        > cos ci sie pomyliło
        > -granice są strzeżone
        >
        > jak ktoś chce przekroczyc granice
        > to sa do tego wyznaczone miejsca

        Przez te wyznaczone miejsca Straz Graniczna ich bezprawnie nie przepuszcza, więc idą przez zieloną granicę.

        S.
        • s12345s Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 12.03.23, 17:22
          snajper55 napisał:

          > Przez te wyznaczone miejsca Straz Graniczna ich bezprawnie nie przepuszcza, wi ęc idą przez zieloną granicę.


          A dlaczego oni bezpośrednio nie przylatują do Warszawy czy na inne lotnisko w Polsce, tylko przylatują do Białorusi?
          Nie musieliby się pałętać po lesie w zimnie i deszczu.
          I oni chcą naprawdę zostać w Polsce? czy Polska to tylko dla nich tranzyt do lepszego socjalu?
          • yoma Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 12.03.23, 17:30
            Spytaj ich :)
        • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 12.03.23, 18:54
          snajper55 - na podstawie czego twierdzisz, że Straż Graniczna nie przepuszcza "uciekinierów"na wyznaczonych przejściach granicznych? - Jeżeli mają dokument potwierdzający tożsamość i klarowną historię osobistą, bez problemu są wpuszczani na teren Polski.
          Daj spokój manipulacjom, snajper.
          • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.03.23, 10:27
            141288bs napisał:

            > snajper55 - na podstawie czego twierdzisz, że Straż Graniczna nie przepuszcza "
            > uciekinierów"na wyznaczonych przejściach granicznych? - Jeżeli mają dokument po
            > twierdzający tożsamość i klarowną historię osobistą, bez problemu są wpuszczani
            > na teren Polski.
            > Daj spokój manipulacjom, snajper.

            Cudzoziemiec deklarujący chęć złożenia w Polsce wniosku o ochronę międzynarodową nie musi mieć żadnych dokumentów i powinien być wpuszczony do Polski. Tak mówią nasze przepisy.

            S.
            • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.03.23, 18:51
              snajper55 napisał:

              > 141288bs napisał:
              >
              > > snajper55 - na podstawie czego twierdzisz, że Straż Graniczna nie przepus
              > zcza "
              > > uciekinierów"na wyznaczonych przejściach granicznych? - Jeżeli mają dokum
              > ent po
              > > twierdzający tożsamość i klarowną historię osobistą, bez problemu są wpus
              > zczani
              > > na teren Polski.
              > > Daj spokój manipulacjom, snajper.
              >
              > Cudzoziemiec deklarujący chęć złożenia w Polsce wniosku o ochronę międzynarodow
              > ą nie musi mieć żadnych dokumentów i powinien być wpuszczony do Polski. Tak mów
              > ią nasze przepisy.
              >
              > S.
              - bredzisz snajper, po pierwsze: uciekinier wojenny/polityczny występuje o pomoc/azyl w kraju do którego zbiegł, po drugie ; musi przejść procedurę ustalenia tożsamości...,może wasze przepisy traktują to inaczej?
              • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.03.23, 10:38
                141288bs napisał:

                > - bredzisz snajper, po pierwsze: uciekinier wojenny/polityczny występuje o pomo
                > c/azyl w kraju do którego zbiegł, po drugie ; musi przejść procedurę ustalenia
                > tożsamości...,może wasze przepisy traktują to inaczej?

                Ja piszę o przepisach, które polska Straż Graniczna łamie, ty piszesz o swoich fantazjach nie mających żadnego związku z rzeczywistością. Przepisy polskie mówią o cudzoziemcu deklarującym chec złożenia w Polsce wniosku o ochronę międzynarodową. Przepisy polskie mówią o tym, że takiego cudzoziemca należy wpuścić i rozpatrzyć jego wniosek, ustalając między innymi jego tożsamość. Tak robi się teraz z Ukraińcami. Nie robiono tak, łamiąc prawo, z innymi cudzoziemcami.

                S
                • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.03.23, 23:18
                  Kłamiesz snajper, cały czas piszesz o granicy polsko-bialoruskiej i koczownikach po białoruskiej stronie.- Teraz próbujesz ratować swój nieudolny troling...i wprowadzasz określenie cudzoziemiec - odpowiedz, kogo uznajesz za cudzoziemca?
                  • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.03.23, 16:27
                    141288bs napisał:

                    > Kłamiesz snajper, cały czas piszesz o granicy polsko-bialoruskiej i koczownikac
                    > h po białoruskiej stronie.- Teraz próbujesz ratować swój nieudolny troling...i
                    > wprowadzasz określenie cudzoziemiec - odpowiedz, kogo uznajesz za cudzoz
                    > iemca?

                    Wskaż moje kłamstwo.
                    Nasze prawo mówi o cudzoziemcach. Na przykład o cudzoziemcach deklarujących chęć złożenia w Polsce wniosku o ochronę międzynarodową.
                    Naprawdę nie wiesz kto to jest cudzoziemiec??? Każdy kto nie jest Polakiem jest cudzoziemcem.

                    S.
                    • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.03.23, 17:45
                      Z głupkiem który nie rozumie kto jest cudzoziemcem a kto przestępca granicznym, nie będę polemizował.- To do snajpera55.
                      • adam.eu Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.03.23, 17:54
                        141288bs napisał:

                        > Z głupkiem który nie rozumie kto jest cudzoziemcem a kto przestępca granicznym,
                        > nie będę polemizował.- To do snajpera55.

                        Jeżeli ktoś w górach świadomie zejdzie ze szlaku np. w Tatrach, to na pewno przekracza przepisy.
                        A co powiesz o ludziach, których straż białoruska wysyła na granicę?
                        Czy nie wolno im pomóc?
                        • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.03.23, 18:01
                          Durnie podchodzisz do sprawy, adasiu - wam chodzi o destabilizację w Polsce a nie o los turystów zwabionych przez Łukaszenkę.
                          • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.03.23, 21:03
                            141288bs napisał:

                            > Durnie podchodzisz do sprawy, adasiu - wam chodzi o destabilizację w Polsce a n
                            > ie o los turystów zwabionych przez Łukaszenkę.

                            Nie. Nam chodzi o przestrzeganie prawa. Ty prawo masz w dupie. I to jest główna różnica między nami.

                            S.
                          • x2468 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 24.03.23, 21:17
                            Kartonowa polska republika której reżym się boi ze paru proszących o azyl może spowodować jej upadek
                      • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.03.23, 18:57
                        141288bs napisał:

                        > Z głupkiem który nie rozumie kto jest cudzoziemcem a kto przestępca granicznym,
                        > nie będę polemizował.- To do snajpera55.

                        Toż ci napisałem kto jest cudzoziemcem, wic nawet ty to już wiesz. A może uważasz, że cudzoziemiec to ktoś inny?

                        S.
                • pozytonium Formalności 28.03.23, 13:13
                  snajper55 napisał:

                  > 141288bs napisał:

                  > Ja piszę o przepisach, które polska Straż Graniczna łamie, ty piszesz o swoich
                  > fantazjach nie mających żadnego związku z rzeczywistością. Przepisy polskie mów
                  > ią o cudzoziemcu deklarującym chec złożenia w Polsce wniosku o ochronę międzyna
                  > rodową.

                  Wpierw cudzoziemiec nim przekroczy polską granicą musi się wymaganą dokumentację.
                  Od tego można odstąpić, jak kraj z którego ucieka jest w stanie wojny.
                  Ale Białoruś nie jest w stanie wojny z nikim.
                  www.gov.pl/web/gruzja/srodki-finansowe-wymagane-od-cudzoziemca-wjezdzajacego-do-polski
                  Bez tego nigdy nie przekroczysz granicy. A to podstawa.
                  • 141288bs Re: Formalności 28.03.23, 19:26
                    Cudzoziemiec to ten kto przekracza granicę w miejscu przekraczania i ma ważną wizę wjazdową.
                    • pozytonium Re: Formalności 31.03.23, 16:44
                      141288bs napisał:

                      > Cudzoziemiec to ten kto przekracza granicę w miejscu przekraczania i ma ważną w
                      > izę wjazdową.

                      Ale nawet mają obietnicę (wizę) nie koniecznie musisz przekroczyć granicę. Ostateczne zdanie i tak należy do straży granicznej. Jakieś 20 lat temu kiedy nie byliśmy z Czechami w Schengen, jadę na konferencję do Pragi. Autem, ale nieszczęśliwie w trakcie burzy dzień wcześniej coś uszkodziło mi szybę przednią w samochodzie. Na granicy strażnik graniczny (Czech) mówi mi, że mnie nie przepuści. Ja mu, że muszę jechać do Pragi bo tam mam wykład. On do mnie. Zostawić auto na granicy i przejść pieszo. Ja do niego pieszo do Pragi? Facet chwilę pomyślał i mówi, możesz jechać, ale jak cię złapie policja, to mów, że stało ci się to w Czechach. OK. OK. Pojechałem, wróciłem, wymieniłem szybę.
                    • snajper55 Re: Formalności 31.03.23, 16:58
                      141288bs napisał:

                      > Cudzoziemiec to ten kto przekracza granicę w miejscu przekraczania i ma ważną w
                      > izę wjazdową.

                      "Art. 3. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
                      (...)
                      2) cudzoziemiec – każdego, kto nie posiada obywatelstwa polskiego;"

                      isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20130001650/U/D20131650Lj.pdf
                      S.
                      • 141288bs Re: Formalności 31.03.23, 19:42
                        snajper55 napisał:

                        > 141288bs napisał:
                        >
                        > > Cudzoziemiec to ten kto przekracza granicę w miejscu przekraczania i ma w
                        > ażną w
                        > > izę wjazdową.
                        >
                        > "Art. 3. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
                        > (...)
                        > 2) cudzoziemiec – każdego, kto nie posiada obywatelstwa polskiego;"
                        >
                        > isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20130001650/U/D20131650Lj.pdf
                        > S.
                        - to prawda, że ten kto nie posiada obywatelstwa polskiego, jest w Polsce cudzoziemcem, ale...,jeśli wjechał z ważną wizą i przez wjazdowe przejscie graniczne i odbył odprawe paszportową
                        - przekroczenie granicy w innym miejscu, kwalifikuje takiego jako przestępcę
      • x2468 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 24.03.23, 21:19
        Te matul, granice są zamknięte.
    • rotenschwanz Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.02.23, 11:12
      Czy z takimi dylematami nie-polskich aktywistow maja do czynienie Bialorusini.
      Pewnie nie.


      snajper55 napisał:

      > "Ciała dwóch osób, kobiety i mężczyzny, zostały znalezione w rzece Świsłocz na
      > polsko-białoruskiej granicy — poinformowała w czwartek wieczorem podlaska polic
      > ja, która nie podaje szczegółów tej sprawy. Szczątki ludzkie, m.in. czaszkę, cz
      > ęści kręgosłupa czy kości nóg, a także części garderoby i fotografie znaleziono
      > z kolei w lesie niedaleko Czerlonki w powiecie hajnowskim."
      >
      > wiadomosci.onet.pl/bialystok/dwa-ciala-i-szczatki-ludzkie-przy-granicy-polsko-bialoruskiej/1fgwrkm
      >
      > Ile takich ciał już znaleziono? Ile jeszcze zostanie znalezionych? Ile ofiar ma
      > na sumieniu polska Straż Graniczna? Gdyby nie postępowanie polskiej Straży Gra
      > nicznej ci ludzi by żyli. Mam nadzieję, że po przegranych przez PiS wyborach, l
      > udzie odpowiedzialni za te śmierci poniosą surową karę. Mordercy ludzi nie mogą
      > uniknąć kary.
      >
      > S.
      • adria231 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 12.03.23, 15:47
        Za te setki ( może tysiące ) ofiar na polsko - białoruskiej granicy odpowiadają polskie służby mundurowe, które nie przestrzegaja międzynarodowego prawa w sprawie imigrantów..Ostatnio przypomniała tę zbrodnię publicznie Janina Ochojska. Może wreszcie zbrodniarze zostaną sprawiiedliwie ukarani ( bo bo na razie straszą sądami panią Ochojską).
        • hordol Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 12.03.23, 16:37
          Ochojska insynuuje istnienie tajnych masowych grobow
        • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 12.03.23, 16:58
          adria231 napisała:

          > Za te setki ( może tysiące ) ofiar na polsko - białoruskiej granicy odpowiad
          > ają polskie służby mundurowe, które nie przestrzegaja międzynarodowego prawa w
          > sprawie imigrantów..Ostatnio przypomniała tę zbrodnię publicznie Janina Och
          > ojska. Może wreszcie zbrodniarze zostaną sprawiiedliwie ukarani ( bo bo na r
          > azie straszą sądami panią Ochojską).

          - zbrodniarzem jest Ochojska, dorobiła się na "pomocy humanitarnej", a teraz czyni próby chapania na granicy polsko-białoruskiej bredząc coś o nie przestrzeganiu prawa międzynarodowego...,tej babie powiem, że prawo międzynarodowe wyrażnie określa miejsca przekroczenia granicy i na podstawie jakich dokumentów możliwe jest jej przekroczenie...tyle w temacie.
          • adria231 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 13.03.23, 03:32
            Ochojska przypomniała nam, że prawo międzynarodowe nie jest na granicy polsko-międzynarodowej przestrzegane. ,Niie wiem nic o masowych grobach, wiem jednak ,że taki masowy grób z pomnikiem powinien tam powstać, będziemy mieli możliwość uczcić ofiary rasistowskiego państwa, skoro nie byliśmy w stanie im pomóc......
            • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 13.03.23, 07:30
              adria231, przesadzasz tak jak każdy trol
              • adria231 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.03.23, 08:31
                W którym momencie przesadzam? W tym, że żyjemy w rasistowskim kraju?
                Doświadczyli tego moi bliscy,gdy w rodzinie pojawiła się osoba ,która nie była aryjskiej rasy.....
          • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 18.03.23, 10:31
            141288bs napisał:

            > adria231 napisała:
            >
            > > Za te setki ( może tysiące ) ofiar na polsko - białoruskiej granicy od
            > powiad
            > > ają polskie służby mundurowe, które nie przestrzegaja międzynarodowego pr
            > awa w
            > > sprawie imigrantów..Ostatnio przypomniała tę zbrodnię publicznie Jani
            > na Och
            > > ojska. Może wreszcie zbrodniarze zostaną sprawiiedliwie ukarani ( bo b
            > o na r
            > > azie straszą sądami panią Ochojską).
            >
            > - zbrodniarzem jest Ochojska, dorobiła się na "pomocy humanitarnej", a teraz cz
            > yni próby chapania na granicy polsko-białoruskiej bredząc coś o nie przestrzega
            > niu prawa międzynarodowego...,tej babie powiem, że prawo międzynarodowe wyrażni
            > e określa miejsca przekroczenia granicy i na podstawie jakich dokumentów możliw
            > e jest jej przekroczenie...tyle w temacie.

            Polskie prawo mówi, że cudzoziemiec deklarujący chęć złożenia w Polsce wniosku o ochronę międzynarodową ma być do Polski wpuszczony. Straż Graniczna od lat łamie to prawo i takich cudzoziemców nie wpuszcza przez przejścia graniczne.

            S.
            • pozytonium Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 19.03.23, 08:55
              snajper55 napisał:


              > Polskie prawo mówi, że cudzoziemiec deklarujący chęć złożenia w Polsce wniosku
              > o ochronę międzynarodową ma być do Polski wpuszczony. Straż Graniczna od lat ła
              > mie to prawo i takich cudzoziemców nie wpuszcza przez przejścia graniczne.

              Ależ nasza straż graniczna czeka na Putina, by zawieść go Hagi.
    • adam.eu Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.03.23, 15:53
      Nie wiem, czy o tym było. Miesiąc temu strażnicy parku zablokowali poszukiwania migranta. Wczoraj znaleziono ciało
      Śmiertelne żniwa na białoruskiej granicy nie mają końca. Tylko w tym roku znaleziono już 9 ciał. Wczoraj aktywiści trafili na zwłoki człowieka, którego próbowali szukać w lutym. Strażnicy Białowieskiego Parku Narodowego zablokowali wtedy akcję ratunkową. Dyrekcja BPN umywa ręce.


      PISowcy na forum też umywają ręce. Ciekawe, czy to ich własne zdanie, czy linia wyznaczona przez Partię.
    • pozytonium To ile tych ciał już znaleziono? 23.03.23, 16:24
      To ile tych ciał już znaleziono?
      Ochojska zdążyła je porachować?
      • adam.eu Re: To ile tych ciał już znaleziono? 24.03.23, 10:23
        pozytonium napisał:

        > To ile tych ciał już znaleziono?
        > Ochojska zdążyła je porachować?

        Masz rację, Ochojska być może przekłamała liczbę ofiar. Rozumiem, że mniejszą liczbę byś zaakceptował
        To teraz oskarż Polskę i tylko Polskę o wielokrotne zawyżenie liczby ofiar w obozie zagłady w Oświęcimiu, a wybiel zupełnie z tego powodu Niemców.
        • pozytonium Re: To ile tych ciał już znaleziono? 24.03.23, 17:46
          adam.eu napisał:

          > pozytonium napisał:
          >
          > > To ile tych ciał już znaleziono?
          > > Ochojska zdążyła je porachować?
          >
          > Masz rację, Ochojska być może przekłamała liczbę ofiar. Rozumiem, że mniejszą l
          > iczbę byś zaakceptował
          > To teraz oskarż Polskę i tylko Polskę o wielokrotne zawyżenie liczby ofiar w ob
          > ozie zagłady w Oświęcimiu, a wybiel zupełnie z tego powodu Niemców.

          Ja nie mam żadnego interesu w oskarżaniu kogokolwiek, a Ochojska z tego żyje.
          Czekam na dane ilu pochowano ludzi w lasach.
          • snajper55 Re: To ile tych ciał już znaleziono? 24.03.23, 18:07
            pozytonium napisał:

            > Ja nie mam żadnego interesu w oskarżaniu kogokolwiek, a Ochojska z tego żyje.
            > Czekam na dane ilu pochowano ludzi w lasach.

            Nikogo nie pochowano. Zwłoki ofiar polskiej Straży Granicznej są zostawiane na żer puszczańskich zwierząt.

            S.
            • pozytonium Re: To ile tych ciał już znaleziono? 24.03.23, 19:54
              snajper55 napisał:

              > pozytonium napisał:
              >
              > > Ja nie mam żadnego interesu w oskarżaniu kogokolwiek, a Ochojska z tego ż
              > yje.
              > > Czekam na dane ilu pochowano ludzi w lasach.
              >
              > Nikogo nie pochowano. Zwłoki ofiar polskiej Straży Granicznej są zostawiane na
              > żer puszczańskich zwierząt.

              To Ochojska nie wie o czym mówi? Ponoć są masowe groby.
          • adam.eu Re: To ile tych ciał już znaleziono? 24.03.23, 18:26
            pozytonium napisał:


            > Ja nie mam żadnego interesu w oskarżaniu kogokolwiek, a Ochojska z tego żyje.
            > Czekam na dane ilu pochowano ludzi w lasach.

            Więc jeszcze raz, ilu trupów imigrantów zaakceptowałbyś w podlaskich lasach?
            • pozytonium Re: To ile tych ciał już znaleziono? 24.03.23, 19:55
              adam.eu napisał:

              > pozytonium napisał:
              >
              >
              > > Ja nie mam żadnego interesu w oskarżaniu kogokolwiek, a Ochojska z tego ż
              > yje.
              > > Czekam na dane ilu pochowano ludzi w lasach.
              >
              > Więc jeszcze raz, ilu trupów imigrantów zaakceptowałbyś w podlaskich lasach?

              A ile znaleziono?
              Musisz wziąć po uwagę, że nadciąga sezon na żmije.
        • 141288bs Re: To ile tych ciał już znaleziono? 24.03.23, 19:24
          adam.eu napisał:

          > pozytonium napisał:
          >
          > > To ile tych ciał już znaleziono?
          > > Ochojska zdążyła je porachować?
          >
          > Masz rację, Ochojska być może przekłamała liczbę ofiar. Rozumiem, że mniejszą l
          > iczbę byś zaakceptował
          > To teraz oskarż Polskę i tylko Polskę o wielokrotne zawyżenie liczby ofiar w ob
          > ozie zagłady w Oświęcimiu, a wybiel zupełnie z tego powodu Niemców.

          - nie ma potrzeby oskarżania Polski, są świadectwa bestialstwa niemieckiego i niemcy nie zaprzeczają temu
          • adam.eu Re: To ile tych ciał już znaleziono? 24.03.23, 20:15
            141288bs napisał:


            > - nie ma potrzeby oskarżania Polski, są świadectwa bestialstwa niemieckiego i n
            > iemcy nie zaprzeczają temu

            Manipulujesz, nie zrozumiałeś, czy niezrozumiale napisałem?
            • 141288bs Re: To ile tych ciał już znaleziono? 26.03.23, 08:42
              adam.eu napisał:

              > 141288bs napisał:
              >
              >
              > > - nie ma potrzeby oskarżania Polski, są świadectwa bestialstwa niemieckie
              > go i n
              > > iemcy nie zaprzeczają temu
              >
              > Manipulujesz, nie zrozumiałeś, czy niezrozumiale napisałem?

              - ależ adasiu, napisałeś zrozumiale o zawyżaniu liczby ofiar w Oświęcimiu ...to kto tu manipuluje?
          • x2468 Re: To ile tych ciał już znaleziono? 24.03.23, 21:23
            Są ślady polskiego bestialstwa i polacy się wypierają.
            • snajper55 Re: To ile tych ciał już znaleziono? 28.03.23, 10:21
              x2468 napisał:

              > Są ślady polskiego bestialstwa i polacy się wypierają.

              Bo Polacy są święci. Nie wiesz tego? To naród wybrany i nigdy, nigdzie nic złego nie zrobił. Zawsze winni są inni.

              S.
    • radca11111 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.03.23, 21:36
      ohojska i te cale niby celebrytki niech sobie wezma do domu tych niby uchoncow
      • 141288bs Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 24.03.23, 07:36
        ohojska już napasła się na pomocy niby humanitarnej i teraz korzysta z ochrony poselskiej, zwanej imunitetem.
        • x2468 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 24.03.23, 21:26
          Dzisiaj znaleziono kolejne szczątki Człowieka ofiary współdziałania białoruskich i polskich siepaczy.
    • niegracz Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 28.03.23, 09:57
      są przejścia graniczne, procedury
      nie wiedzieli?
      ich wybór
      • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 28.03.23, 10:18
        niegracz napisał:

        > są przejścia graniczne, procedury
        > nie wiedzieli?
        > ich wybór

        Przez przejścia graniczne, wbrew prawu, od lat nie byli przepyszczani.

        S.
        • pozytonium Środki finansowe 28.03.23, 11:22
          snajper55 napisał:

          > niegracz napisał:
          >
          > > są przejścia graniczne, procedury
          > > nie wiedzieli?
          > > ich wybór
          >
          > Przez przejścia graniczne, wbrew prawu, od lat nie byli przepyszczani.

          www.gov.pl/web/gruzja/srodki-finansowe-wymagane-od-cudzoziemca-wjezdzajacego-do-polski
          Prawdopodobnie nie spełniali jakiegoś warunku i granicy nigdy nie przekroczyli. Właśnie od tego jest straż graniczna. Działa to we wszystkich krajach. Nawet posiadając wizę nie jesteś pewien czy do Stanów wjedziesz.
          Kilka lat temu jechaliśmy z kumplem do Stanów na zaproszenie i w interesach. Mieliśmy wizy i zaproszenie od dyrektora tej samej instytucji. Takie samo. Mi pogranicznik powiedział, proszę bardzo i dostałem pozwolenie na pobyt 6 miesięcy. Kupel dostał pozwolenie na 5 dni do czasu samolotu powrotnego.
          Mieliśmy te sama dokumenty, lecieliśmy i wracaliśmy tym samym samolotem, jechaliśmy na identyczne zaproszenie, mieliśmy potwierdzoną rezerwację w tym samym hotelu.

          Przypomina mi się Awdiejew.
    • hana2 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 31.07.23, 09:05
      Rozdzielono matkę i córkę. Matka ze złamaną nogą trafiła do szpitala w Polsce, a córkę przerzucili przez granicę i kazali iść do najbliższego przejścia granicznego - 100km. 17 letnia dziewczyna, sama, w środku lasu....

      www.facebook.com/100079552941955/posts/272854352042994/?app=fbl


      • gerlalt Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 31.07.23, 09:20
        Jak to do szpitala? A kto za to zapłaci? My czyli podatnicy bo skąd to g&#*& weźmie pieniądze. Wypchnąć skąd przyszły i niech sobie radzą.
        • taniarada Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 31.07.23, 09:35
          gerlalt napisał(a):

          > Jak to do szpitala? A kto za to zapłaci? My czyli podatnicy bo skąd to g&#*& we
          > źmie pieniądze. Wypchnąć skąd przyszły i niech sobie radzą.
          Gdyby można z twoich cienkich zarobków płacić podatek od głupoty .Dlaczego jesteś aktywny w takich wątkach ,także aborcyjnych .Jesteś tego świadomy co piszesz ? Bo ja myślę że klepiesz jedynie te swoje slogany bez pokrycia .
          • hana2 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 31.07.23, 09:51
            Spadaj, taniarda. Nie wpiep**aj się w moje rozmowy. Ile razy trzeba ci tłumaczyć, że nie potrzebuje opiekuna.
            • gerlalt Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 31.07.23, 11:15
              Kłótnia w klanu? Kobiety 😎
          • gerlalt Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 31.07.23, 10:48
            Slogany? Przestępcom się nie pomaga a litość to zbrodnia. Z drugiej strony lewactwo wykazuje dziwny pociąg do bandyterki. Pokrewne duszę? Jak pewien dowcipniś zażartował: Niebywałe wczoraj było tak zimno, że po raz pierwszy zauważyłem lewaka z rękoma we własnych kieszeniach.
    • niegracz Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 31.07.23, 14:13
      Bialoruscy mordercy winni ponieść kare
      • snajper55 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.09.23, 20:44
        niegracz napisał:

        > Bialoruscy mordercy winni ponieść kare

        Czy to Białorusini wbrew prawu stosowali pushbacki? Czy to Białorusini wbrew prawu nie przepuszczali ludzi przez granicę? Czy to Białorusini mają krew tych ludzi na rękach czy polska Straż Graniczna?

        S.
    • adria231 Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.09.23, 19:45
      Dzisiaj obejrzałam na wielkim ekranie film Agnieszki Holland - " Zielona granica".
      Ci ludzie na białoruskiej granicy wraz z rodzinami przeżywali coś gorszego od Oświęcimia.......
      Od wielu godzin po powrocie do domu nie jestem w stanie pozbierać się.......
      • hordol Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 23.09.23, 20:57
        idz do psychoterapety/tki
    • pozytonium Czyli będzie Zielona Granica II 23.09.23, 23:59
      snajper55 napisał:

      > "Ciała dwóch osób, kobiety i mężczyzny, zostały znalezione w rzece Świsłocz na
      > polsko-białoruskiej granicy
    • privus Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 24.09.23, 00:03
      Nie mieli pieniędzy na opłacaenie konsularnych wiz?
      • wariant_b Re: Kolejne trzy ciała znalezione na granicy 24.09.23, 01:00
        privus napisał:

        > Nie mieli pieniędzy na opłacaenie konsularnych wiz?

        Może spieszyli się do Niemiec, bo nasza Straż Graniczna nie uznaje polskich wiz?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka