Dodaj do ulubionych

Chciał ścigać Ewę Wrzosek

16.06.26, 19:27
Chciał postawić zarzuty Ewie Wrzosek. Przełożony mu na to nie pozwolił. Teraz prokurator Juliusz Rudak stracił delegację do Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Przestał tam pracować 31 maja 2026 roku. Potwierdził to w odpowiedzi na pytania Wirtualnej Polski rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Przemysław Nowak.

Autor informuje, że niepokorny prokurator został odwołany z delegacji. Samego faktu odwołania nie oceniam, gdyż zdarzyć się mogła koincydencja, że już przestał być potrzebny na oddelegowaniu (mało prawdopodobne, ale możliwe). Natomiast sam fakt - prokurator odwołuje się do interesu społecznego i polityczni przełożeni prokuratora uznają, że jest w porządku. Konstytucja głosi - władza publiczna działa na podstawie i w granicach prawa, nie na podstawie niezidentyfikowanego interesu społecznego. Jaki to interes jest w fakcie, że wnioski w postępowaniu karnym przygotowuje mająca w tym interes prywatna kancelaria, to nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Bodnarożurek nie widzi w tym nic złego. Znaczy w części (tej związanej z Bodnarem) to jeszcze tak, Bodnar bowiem głosił, że jeśli to się potwierdzi, to w grę wchodzi odpowiedzialność dyscyplinarna a nawet karna. Ale już część żurkowa uznała, że potencjalne zarzuty dyscyplinarne a nawet karne to za mało, żeby uznać jakąś poważniejszą szkodliwość społeczną.

Dla mnie - kolejny kamyczek do ogródka pt. "No ale tamci kradli więcej" (choć tu oczywiście o kradzieży mowy być nie może, chodzi o pewną filozofię). Dla silniczków - kolejny dowód na to, że byleby przyspawać się do koryta, a już władza odpowiednio wynagrodzi.

I jak w takiej sytuacji oczekiwać skuteczności prokuratorów i całego aparatu, skoro jednym włos z głowy nie spada, inni są zatrzymywani i aresztowani?
Obserwuj wątek
    • eriko Re: Chciał ścigać Ewę Wrzosek 16.06.26, 20:31
      Wiadomo o co chodzi - polityczna wojna w prokuraturze.

      Juliusz Rudak został delegowany do Prokuratury Krajowej na początku 2022 r, za Święczkowskiego.
      Chciał ścigać Ewę Wrzosek za złożenie wniosków do sądów o odrzucenie zmian w statutach TVP, Polskiego Radia i PAP. W PIS nie mogą przeboleć, że stracili partyjne tuby.

      Dziwię się, że nowa władza jeszcze nie pousuwała ziobrowych nominatów, lojalnych do poprzedniego szefostwa.
      Ziobro jak dorwał się do stołka, to się nie certolił i szybko poprzestawiał wszystko, tak jak mu się podobało.
      Jeżeli ma być lepiej, to trzeba usunąć tych, którzy sypią piach w tryby,
      • sverir Re: Chciał ścigać Ewę Wrzosek 16.06.26, 20:50
        "Chciał ścigać Ewę Wrzosek za złożenie wniosków do sądów o odrzucenie zmian w statutach TVP, Polskiego Radia i PAP. W PIS nie mogą przeboleć, że stracili partyjne tuby."

        Nie za złożenie wniosków w tej sprawie, tylko za pisanie ich przez zewnętrzną kancelarię prawną.

        Jak mówiłem - na silniczki zawsze można liczyć, dzięki nim patologie mają się dobrze.
        • eriko Re: Chciał ścigać Ewę Wrzosek 16.06.26, 21:33
          "Nie za złożenie wniosków w tej sprawie, tylko za pisanie ich przez zewnętrzną kancelarię prawną"

          To jest nie tyle niepoważne, co jest wręcz śmieszne.
          Są poważne przestępstwa kradzieży, rozbojów, gwałtów, morderstw, a prokurator Rudak chciał tracić czas i marnotrawić publiczne pieniądze na ściganie koleżanki za napisanie pism przez zewnętrzną kancelarię.

          Może zewnętrzna kancelaria nie napisała a może napisała zabezpieczające wnioski w słusznej społecznie sprawie. Zawłaszczone media trzeba było wyrwać z rąk PiS, Gdyby się nie udało, to do dzisiaj bylibyśmy maltretowani plugawymi rewelacjami Kurskiego.

          ...że napisanie wniosków przez zewnętrzną kancelarię jest przestępstwem może wynikać z głupawej interpretacji a nie z treści przepisu prawa.
          • sverir Re: Chciał ścigać Ewę Wrzosek 17.06.26, 05:46
            " To jest nie tyle niepoważne, co jest wręcz śmieszne."

            Tak? Ciekawe, bo nawet Bodnar ministrem sprawiedliwości będąc oświadczył, że jeśli te zarzuty są prawdziwe, to mogą być podstawą do odpowiedzialności dyscyplinarnej, a nawet karnej. Może za to poleciał z rządu właśnie?

            "...że napisanie wniosków przez zewnętrzną kancelarię jest przestępstwem może wynikać z głupawej interpretacji a nie z treści przepisu prawa. "

            W sumie przekonałaś mnie - po co te wszystkie aplikacje, szczególne statusy prokuratorów, jak de facto wnioski mogą pisać, składać i procedować pierwsze lepsze osoby?

            Ale tak niestety jest - jak swój, to zarzut przekroczenia uprawnień jest głupawy. Niech zewnętrzne kancelarie znają wszystkie tajemnice postępowań przygotowawczych, niech piszą wnioski, zaznajamiają się ze wszystkim, co w każdym innym przypadku ujawnione stanowiłoby przestępstwo. Wrzosek nietykalna jest i basta, bo przecież chodzi o PiS.


      • tapatik Re: Chciał ścigać Ewę Wrzosek 16.06.26, 23:03
        Jeżeli ten ziobrowy nominat normalnie pracuje to nie za bardzo są możliwości, aby go usunąć. No chyba, że wynosi akta do garażu, to wtedy tak.
        Albo chcemy, aby urzędy działały zgodnie z prawem, albo pozwalamy na samowolkę jak za PiS.
        • no-popis Re: Chciał ścigać Ewę Wrzosek 17.06.26, 07:47
          tapatik
          > Albo chcemy, aby urzędy działały zgodnie z prawem, albo pozwalamy na samowolkę
          > jak za PiS.
          >
          Racja! Racja silniczku!
          Tu nie może być luzu. Cały zespół prokuratury ma wykonywać ściśle polityczne polecenia a takie osoby jak Goertych czu Wrzosek mają nadzwyczajny immunitet nadany przez Deep State.
          • sverir Re: Chciał ścigać Ewę Wrzosek 17.06.26, 09:37
            "Tu nie może być luzu. Cały zespół prokuratury ma wykonywać ściśle polityczne polecenia a takie osoby jak Goertych czu Wrzosek mają nadzwyczajny immunitet nadany przez Deep State."

            Ale zdaję się właśnie tapatik napisał, że tego nie chce:
            "Jeżeli ten ziobrowy nominat normalnie pracuje to nie za bardzo są możliwości, aby go usunąć. No chyba, że wynosi akta do garażu, to wtedy tak."

            Za silniczka robi tutaj eriko:)
          • tapatik Re: Chciał ścigać Ewę Wrzosek 17.06.26, 13:09
            Potrafisz coś oprócz obrzucania innych błotem?
            Jako dyskutant jesteś niepoważny.
    • no-popis Re: Chciał ścigać Ewę Wrzosek 17.06.26, 07:44
      Nic dodać, nic ująć.
      Precyzyjna i bardzo trafna analiza " praworządności".

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka