Dodaj do ulubionych

Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM

05.12.04, 18:12
Co byście zrobili (całkiem teoretycznie) jeśli by doszło w dalekiej przyszłości do schizmy (środowiska związane z RM oddzieliły by się od KRK i powołały własny Kościół np KTK)?
Obserwuj wątek
    • yossarian18 Re: Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM 05.12.04, 18:22
      My bardzo tej schizmy nie chcemy i dlatego uważamy, że trzeba zwołać Sobór
      Trydencki II, który skończyłby z liberalizmem w Kościele i spacyfikował
      modernistyczną frakcję(tych różnych Pieronków, Czajkowskich, Życińskich).

      Jeśli o mnie chodzi osobiście to myślę, że gdyby(nie daj Bóg!!!!!!!!!!) zmarł
      Jan Paweł II, na jego miejsce zostałby wybrany jakiś liberał-"reformator", a
      środowiska tradycyjne związane z RM zostały spacyfikowane(tak jak ks. prałat)
      to odszedłbym do Piusa.
      • abstrakt2003 Re: Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM 05.12.04, 18:28

        Tego się obawiałem. Środowisko RM to potencjalni schizmatycy.
        Jest to bardzo przykre.
        • yossarian18 Re: Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM 05.12.04, 19:55
          Jakoś sobie nie wyobrażam siebie w Kościele pod kierownictwem takiego Pieronka
          czy Czajkowskiego.
          A powtarzam Radio Maryja schizmy nie chce!
          • abstrakt2003 Re: Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM 05.12.04, 19:58
            Nie ma znaczenia wola RM. Chyba dobrze to wiesz?
    • gregorak Re: Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM 05.12.04, 20:11
      abstrakt2003 napisał:

      >Co byście zrobili (całkiem teoretycznie) jeśli by doszło w dalekiej
      >przyszłości do schizmy (środowiska związane z RM oddzieliły by się od KRK i
      >powołały własny Kościół np KTK)?
      Powiedziałbym: Nareszcie! Bo ludzie związani z RM przynoszą wstyd KRK.
      • humbak Re: Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM 06.12.04, 00:58
        Pytanie jak to by się odbiło na polskim kościele. Jest grupa hierarchów, która popiera RM. Z resztą z tego co ostatnio słyszałem faworytem na stanowisko biskupa Stolicy Piotrowej jest umiarkowany konserwatysta jakowyś, ale nie paiętam szczegółów niestety:/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka