abstrakt2003 05.12.04, 18:12 Co byście zrobili (całkiem teoretycznie) jeśli by doszło w dalekiej przyszłości do schizmy (środowiska związane z RM oddzieliły by się od KRK i powołały własny Kościół np KTK)? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
yossarian18 Re: Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM 05.12.04, 18:22 My bardzo tej schizmy nie chcemy i dlatego uważamy, że trzeba zwołać Sobór Trydencki II, który skończyłby z liberalizmem w Kościele i spacyfikował modernistyczną frakcję(tych różnych Pieronków, Czajkowskich, Życińskich). Jeśli o mnie chodzi osobiście to myślę, że gdyby(nie daj Bóg!!!!!!!!!!) zmarł Jan Paweł II, na jego miejsce zostałby wybrany jakiś liberał-"reformator", a środowiska tradycyjne związane z RM zostały spacyfikowane(tak jak ks. prałat) to odszedłbym do Piusa. Odpowiedz Link Zgłoś
abstrakt2003 Re: Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM 05.12.04, 18:28 Tego się obawiałem. Środowisko RM to potencjalni schizmatycy. Jest to bardzo przykre. Odpowiedz Link Zgłoś
yossarian18 Re: Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM 05.12.04, 19:55 Jakoś sobie nie wyobrażam siebie w Kościele pod kierownictwem takiego Pieronka czy Czajkowskiego. A powtarzam Radio Maryja schizmy nie chce! Odpowiedz Link Zgłoś
abstrakt2003 Re: Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM 05.12.04, 19:58 Nie ma znaczenia wola RM. Chyba dobrze to wiesz? Odpowiedz Link Zgłoś
gregorak Re: Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM 05.12.04, 20:11 abstrakt2003 napisał: >Co byście zrobili (całkiem teoretycznie) jeśli by doszło w dalekiej >przyszłości do schizmy (środowiska związane z RM oddzieliły by się od KRK i >powołały własny Kościół np KTK)? Powiedziałbym: Nareszcie! Bo ludzie związani z RM przynoszą wstyd KRK. Odpowiedz Link Zgłoś
humbak Re: Bardzo poważne pytanie do słuchaczy RM 06.12.04, 00:58 Pytanie jak to by się odbiło na polskim kościele. Jest grupa hierarchów, która popiera RM. Z resztą z tego co ostatnio słyszałem faworytem na stanowisko biskupa Stolicy Piotrowej jest umiarkowany konserwatysta jakowyś, ale nie paiętam szczegółów niestety:/ Odpowiedz Link Zgłoś