dupus_salatus 18.07.05, 07:10 Parmalentu, parlamentu, co za różnica. I tak nikt nie zauważy, a kasiorka leci. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
maureen2 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 07:19 trochę za pózno na korektę list po takiej wpadce i utracie zaufania,szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś
reduta_ordona Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 10:28 nie zauważyłem znaczącej utraty zaufani, co więcej Donald Tusk staje się coraz mocniejszym kandydatem bo tylko On może pokonać Cimoszewicza w drugiej turze wyborów prezydenckich, Kaczyński by przegrał. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 10:53 bo tylko On może pokonać Cimoszewicza w drugiej turze > wyborów prezydenckich, Kaczyński by przegrał Bez obrazy ale jedynie w strzelaniu rzutów karnych. Odpowiedz Link Zgłoś
reduta_ordona Nie ciał bym ci odbierać wiary... 18.07.05, 10:59 www.platforma.org/index2.php?sub=aktualnosci&ID=801 ale jeżeli mogę ci jej dodać to z chęcią. Przeczytałem wypowiedź Donalda i myslę, że Polska już zasługuje na disneyland. Odpowiedz Link Zgłoś
busho sposób na podatki 23.07.05, 23:53 Trzeba obniżyć podatki, tylko jak ? Podatek dochodowy - można obniżyć od góry, ale można i od dołu. Od góry obcinamy stopy podatkowe - np. podatek liniowy. Ale dla ilu osób jest ta oferta ? Ale jest lepesze rozwiązanie: od dołu - wprowadzić b.wysoką kwotę wolnę od podatku. To jest oferta dla większości. Nie napiszę ile, ale maksymalnie duża kwota wolna od podatku. Wtedy możnaby obniżyć najniższą płacę, bo kwota brutto dla pracownika byłaby zarazem netto. ZUS też spadłby dla najniższej płacy, bo niższa byłaby podstawa. Czyli obniżamy koszty pracy, dzięki temu zwiększamy zatrudnienie. W dodatku nie opłaca być w szarej strefie, tylko warto wykazywać dochody, bo małe wchodzą do kwoty wolnej od podatku, a jak ktoś zaczenie wykazywać, to na pewno szybciej zacznie płacić jakiekolwiek podaki. Pieniądze jakie zostaną z kwoty wolnej od podatków na pewno zostaną w kraju, bo jak ktoś zarabia 800 zł, to na Majorkę nie jeździ i Mercedesa nie kupuje. A dopiero w przyszłości można myśleć o liniowym podatku dochodowym. Wysoka kwota wolna od podatku zaaktywizuje wszystkich do podjęcia jakiegokolwiek zajęcia, bo wszystkie nieduże dochody trafią bezpośrednio do kieszeni pracownika. Ten pomysł jest adresowany do większosci wyborców. Gwarantuje obniżkę podatków, walkę z bezrobociem, aktywację bezrobotnych, obniżenie kosztów pracy. Kto zacznie mówić o nim pierwszy, na pewno nie będzie ostatni. Odpowiedz Link Zgłoś
kroczak Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 16:43 Brawo tow.Tusk to jest prawdziwa demokracja tylko jedno osobowo trzeba podejmowac decyzje kto bedzie startowal a kto nie tak trzymac tow.Tow. Tusk wyborcy pokaza ci te 30% az sie usmarkarz. Odpowiedz Link Zgłoś
obserwator999 : PO ma listy kandydatów do parmalentu!!!!!!!!!!!! 18.07.05, 11:10 Popieram jedyna szańsa dla Polski Odpowiedz Link Zgłoś
kwak31 Re: : PO ma listy kandydatów do parmalentu!!!!!!! 18.07.05, 11:59 Tak! Pan Kosecki jest znanym specjalistą od prawa, gospodarki, ekonomii... Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztof3 I takiego Cugowskiego tysz popiera wraz z PiSem. 18.07.05, 12:39 Bedziemy znowu mieli TAAAAKIE TANGO. I chcac nie chcac bedziemy tanczyc popisowo ze dwa lata, az znowu cos sie speperuje. Odpowiedz Link Zgłoś
a.adas przynajmniej nie musi żebrać o 10 tyś pensji 18.07.05, 13:35 jak poniektórzy na tej liście. > Tak! Pan Kosecki jest znanym specjalistą od prawa, gospodarki, ekonomii... Odpowiedz Link Zgłoś
kwak31 Re: przynajmniej nie musi żebrać o 10 tyś pensji 18.07.05, 14:01 To tym bardziej pytam: po co się pcha, jak nic sensownego nie może zrobić? Rozumiem takich, do których komornik puka lub początek małego procesiku o fałszerstwa czy wyłudzenia niebawem. Oni muszą. Odpowiedz Link Zgłoś
slovas Re: przynajmniej nie musi żebrać o 10 tyś pensji 18.07.05, 14:27 Nie musi się pchać, wystarczy że mu zaproponowano. Do parlamentu nie wejdzie, ale warszawska lista PO dostanie kilka tysięcy dodatkowych głosów, a tym pogardzić nie można. Odpowiedz Link Zgłoś
elfhelm listy średnio obsadzone bez rewelacji 18.07.05, 15:52 widać partyjniactwo i kolesiostwo (pierwsze miejsca Liska, Palikota, Grupińskiego - sponsorów lub kumpli Tuska). Dziwi brak kilku nazwisk np. posła AWS Jana Kulasa - szefa radnych pomorskich PO czy posła Krzyworzeki... Odpowiedz Link Zgłoś
busho sposób na bezrobocie i podatki 23.07.05, 23:57 Trzeba obniżyć podatki, tylko jak ? Podatek dochodowy - można obniżyć od góry, ale można i od dołu. Od góry obcinamy stopy podatkowe - np. podatek liniowy. Ale dla ilu osób jest ta oferta ? Jest lepesze rozwiązanie: od dołu - wprowadzić b.wysoką kwotę wolnę od podatku. To jest oferta dla większości. Nie napiszę ile, ale maksymalnie duża kwota wolna od podatku. Wtedy możnaby obniżyć najniższą płacę, bo kwota brutto dla pracownika byłaby zarazem netto. ZUS też spadłby dla najniższej płacy, bo niższa byłaby podstawa. Czyli obniżamy koszty pracy, dzięki temu zwiększamy zatrudnienie. W dodatku nie opłaca być w szarej strefie, tylko warto wykazywać dochody, bo wchodzą głównie do kwoty wolnej od podatku, a jak ktoś raz zaczenie wykazywać, to na pewno szybciej zacznie płacić jakiekolwiek podaki. Pieniądze jakie zostaną z kwoty wolnej od podatków na pewno zostaną w kraju, bo jak ktoś zarabia 800 zł, to na Majorkę nie jeździ i Mercedesa nie kupuje. Wysoka kwota wolna od podatku zaaktywizuje wszystkich do podjęcia jakiegokolwiek zajęcia, bo wszystkie nieduże dochody trafią bezpośrednio do kieszeni pracownika. Ten pomysł jest adresowany do większosci wyborców. Gwarantuje obniżkę podatków, walkę z bezrobociem, aktywację bezrobotnych, obniżenie kosztów pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
panie_p0sle Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 08:29 Mowi sie o dyktacie Romana, a tu prosze... to samo :) I nikt nie ma tego za zle? Hmmm... Odpowiedz Link Zgłoś
sawa.com Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 09:11 panie_p0sle napisał: > Mowi sie o dyktacie Romana, a tu prosze... to samo :) I nikt nie ma tego za zle > ? > Hmmm... Są sytuacje kiedy tak trzeba. A już na pewno, jeśli chodzi o liste warszawską. Czy ta którą sporządził Tusk będzie lepsza? Myslę, że tak. Pani Pitera ją w jakimś sensie legitymizuje. I kto powiedział, że na listach mają być działacze partyjni tylko? Wręcz przeciwnie. Wszak to platforma obywatelska. Formuła takiego ugrupowania powinna być otwarta. Ale oczywiście powinny obowiązywać jasne zasady i wysokie standardy obywatelskiej aktywności. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 09:55 > Czy ta którą sporządził Tusk będzie lepsza? Myslę, że tak. Pani Pitera ją w > jakimś sensie legitymizuje Pomysł sam w sobie prześlczny. Wystarczy do drużyny bobsleistów powołać 5 pływaków i jednego narciarza. Legitymizacja pełna. Odpowiedz Link Zgłoś
kralik1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 16:44 uu1 napisała: > > Czy ta którą sporządził Tusk będzie lepsza? Myslę, że tak. Pani Pitera ją > w > > jakimś sensie legitymizuje > Pomysł sam w sobie prześlczny. Wystarczy do drużyny bobsleistów powołać 5 > pływaków i jednego narciarza. Legitymizacja pełna. A co ciebie obchodzi lista PO? Ty i tak bedziesz glosowal na SLD:) Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 16:48 Nie każdy jest bystry. Ale żeby tym się chwalić. PS. Nigdy ale to przenigdy nie wypowiadaj się w cudzym imieniu. Mów za siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
kralik1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 16:51 uu1 napisała: > Nie każdy jest bystry. Ale żeby tym się chwalić. > PS. Nigdy ale to przenigdy nie wypowiadaj się w cudzym imieniu. Mów za siebie. Jestes smieszny, dlaczego myslisz ze tylko ty mozesz miec przywileje? Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 18:56 Jestes smieszny, dlaczego myslisz ze tylko ty mozesz miec przywileje? O czym Ty piszesz? Odpowiedz Link Zgłoś
busho patent na podatki 23.07.05, 23:57 Trzeba obniżyć podatki, tylko jak ? Podatek dochodowy - można obniżyć od góry, ale można i od dołu. Od góry obcinamy stopy podatkowe - np. podatek liniowy. Ale dla ilu osób jest ta oferta ? Jest lepesze rozwiązanie: od dołu - wprowadzić b.wysoką kwotę wolnę od podatku. To jest oferta dla większości. Nie napiszę ile, ale maksymalnie duża kwota wolna od podatku. Wtedy możnaby obniżyć najniższą płacę, bo kwota brutto dla pracownika byłaby zarazem netto. ZUS też spadłby dla najniższej płacy, bo niższa byłaby podstawa. Czyli obniżamy koszty pracy, dzięki temu zwiększamy zatrudnienie. W dodatku nie opłaca być w szarej strefie, tylko warto wykazywać dochody, bo wchodzą głównie do kwoty wolnej od podatku, a jak ktoś raz zaczenie wykazywać, to na pewno szybciej zacznie płacić jakiekolwiek podaki. Pieniądze jakie zostaną z kwoty wolnej od podatków na pewno zostaną w kraju, bo jak ktoś zarabia 800 zł, to na Majorkę nie jeździ i Mercedesa nie kupuje. Wysoka kwota wolna od podatku zaaktywizuje wszystkich do podjęcia jakiegokolwiek zajęcia, bo wszystkie nieduże dochody trafią bezpośrednio do kieszeni pracownika. Ten pomysł jest adresowany do większosci wyborców. Gwarantuje obniżkę podatków, walkę z bezrobociem, aktywację bezrobotnych, obniżenie kosztów pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
reduta_ordona Cimoszewicz to kandydat SLD 18.07.05, 09:13 Z PO są Paweł Śpiewak, Hanna Gronkiewicz Waltz, Bogdan Zdrojewski i Jan Rokita, no i czywiście Tusk, to bardzo dobre listy... Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Cimoszewicz to kandydat SLD 18.07.05, 09:57 Nazwiska osób znajdujących się na niej gwarantują... no właśnie, co gwarantują? Odpowiedz Link Zgłoś
kralik1 Re: Cimoszewicz to kandydat SLD 18.07.05, 16:49 uu1 napisała: > Nazwiska osób znajdujących się na niej gwarantują... no właśnie, co gwarantują? Bardzo dlugo by ci to tlumaczyc ale ty i tak tego nie zrozumiesz:) Odpowiedz Link Zgłoś
gorf Spiewak? 18.07.05, 10:03 Spiewak? prosze tylko nie nazywac go socjologiem. Socjologiem to on kiedys byl. Za wiele rzeczy ktore zrobil go bardzo szanuje, ale jezeli chodzi o osiagniecia akademickie to ostatnio nie mial chyba zadnych... gorzej... na roznych spotkaniach zdawal sie byc sfrustrowanym ideologiem bardziej niz naukowcem... a teraz jeszcze kandydat na posla... eh... Odpowiedz Link Zgłoś
dominikk1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 10:31 Pieknie Śpiewak niezależy socjolog, w programach gryzł wszystkie partie naokoło oprócz PO, teraz wiemy dlaczego. Julia Pitera niezależna bojowniczka o czystość w życiu publicznym, teraz będzie w pełni w nim uczestniczyć :) Śmieszne Odpowiedz Link Zgłoś
dr_avalanche Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 10:43 Zawsze uczestniczyła bo przecież była radną w Warszawie. Jak ktoś się uprze to do wszystkiego może się przyczepić. Co widać po większości zamieszczonych tu postów. Odpowiedz Link Zgłoś
jurek1113 Spiewak- koniec niezaleznego eksperta 18.07.05, 10:49 Jesli jakas redakcja zaprosi raz jeszcze prof. Spiewaka jako niezaleznego eksperta do komentowania zjawisk na scenie politycznej - to pekne ze smiechu. Od dawna mi sie wydawalo, ze facet gra w jednej konkretnej druzynie politycznej, a dalej nosi etykiete "jestem obiektywnym, niezaleznym socjologiem". Odpowiedz Link Zgłoś
zygmunt55 Re: Spiewak- koniec niezaleznego eksperta 18.07.05, 12:46 On od zawsze występował jako niezależny ekspert, co mnie rozśmieszło boleśnie. Nie jego to wina, że tzw. media zapraszały go w takim charakterze. Potwornie nudny jako komentator, bo z góry wiadomo, co powie. Dziwny gość, tym bardziej, że to podobno pracownik naukowy UJ w Krakowie. Odpowiedz Link Zgłoś
leszek.sopot Obywatelska i demokratyczna? 18.07.05, 11:02 Reczne sterowanie partia, nie pytanie sie partyjnych dolow o zdanie, a jednoczesnie stwarzanie pozorow demokracji - tylko werbalne. Oto Tusk cala geba. Jest to czytelny przyklad wypaczenia idei demokracji oddolnej i obywatelskiego pojmowania dzialalnosci spolecznej. Tusk opowiada frazesy o wolnosci i budowaniu prawdziwie demokratycznego panstwa, a jednoczesnie postepuje jak partyjny kacyk, ktory zawsze wie najlepieji, ma racje i rzadzi podleglymi sobie ludzmi w sposob dowolny. PO pod rzadami Tuska jest karykatura samorzadnosci. Odpowiedz Link Zgłoś
busho sposób na bezrobocie 23.07.05, 23:58 Trzeba obniżyć podatki, tylko jak ? Podatek dochodowy - można obniżyć od góry, ale można i od dołu. Od góry obcinamy stopy podatkowe - np. podatek liniowy. Ale dla ilu osób jest ta oferta ? Jest lepesze rozwiązanie: od dołu - wprowadzić b.wysoką kwotę wolnę od podatku. To jest oferta dla większości. Nie napiszę ile, ale maksymalnie duża kwota wolna od podatku. Wtedy możnaby obniżyć najniższą płacę, bo kwota brutto dla pracownika byłaby zarazem netto. ZUS też spadłby dla najniższej płacy, bo niższa byłaby podstawa. Czyli obniżamy koszty pracy, dzięki temu zwiększamy zatrudnienie. W dodatku nie opłaca być w szarej strefie, tylko warto wykazywać dochody, bo wchodzą głównie do kwoty wolnej od podatku, a jak ktoś raz zaczenie wykazywać, to na pewno szybciej zacznie płacić jakiekolwiek podaki. Pieniądze jakie zostaną z kwoty wolnej od podatków na pewno zostaną w kraju, bo jak ktoś zarabia 800 zł, to na Majorkę nie jeździ i Mercedesa nie kupuje. Wysoka kwota wolna od podatku zaaktywizuje wszystkich do podjęcia jakiegokolwiek zajęcia, bo wszystkie nieduże dochody trafią bezpośrednio do kieszeni pracownika. Ten pomysł jest adresowany do większosci wyborców. Gwarantuje obniżkę podatków, walkę z bezrobociem, aktywację bezrobotnych, obniżenie kosztów pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
hatake Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 11:16 słuchaj, która partia ma w celach prioretytowych ZLIKWIDOWANIE SENATU I ZMNIEJSZENIE LICZBY POSŁÓW I URZĘDASÓW? Tuskonomika to przecie jedyny dobry program... PS.dotąd nie zdwałem soobie z tego sprawy, ale hasło "PO albo socjalizm"... Po ostatnich wydarzeniach z kaczorem i biorąc pod uwagę słynny "wzrok" giertycha... To czysta prawda -- "Gdy mędrzec wskazuje księżyc, głupiec patrzy na palec..." - innymi słowy, ludzie, im więcej piszecie, tym więcej bzdur czytam!! dupus_salatus!Twoja wypowiedź była najbardziej przemyślaną, wśród komentów na ten temat! Odpowiedz Link Zgłoś
123rbr Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 11:19 Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma kwalifikacji moralnych. Jej rejterada do Londynu ze stanowiska prezesa NBP i mętne zeznania przed komisja d/s PZU dyskwalifikują ją jako polityka. Podobnie niejasne zachowanie Rokity w sprawie Przewoźnika ( to przyjaciel JMR nadał bieg sprawie utrącenia kanddatury Przewoźnika na szefa IPN ). Obrzydliwe działanie kolegi Rokity nakazuje patrzeć na JMR z zupełnie innej perspektywy. Odpowiedz Link Zgłoś
m.rycho Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 11:24 Każda partia ma tylko i wyłącznie HASŁA wyborcze a najlepsze ma PO i dlatego na nich zagłosuję. Odpowiedz Link Zgłoś
kroczak [...] 18.07.05, 16:54 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
kralik1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 17:07 123rbr napisał: > Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma kwalifikacji moralnych. Kwalifikacji moralnych nie ma? A ty masz? Odpowiedz Link Zgłoś
adalberto3 Roman Giertych - "oszalały radykał" ? 18.07.05, 11:37 Jego radykalizm polega chyba przde wszystkim na tym, że z dnia na dzień nie zmienia poglądów. W przeciwieństwie do innych uczestników sceny politycznej, którzy w ostatnich 16 latach kilka razy ulegali przepoczwarzeniu, a poglądy ( jak w przypadku PiS-u i kary śmierci ) niekiedy są niemożliwe do realizacji lub niebezpieczne dla społeczeństwa ( PO i 15% podatek liniowy - oznacza, że duża część społeczeństwa więcej zapłaci ). Odpowiedz Link Zgłoś
m.rycho Re: Roman Giertych - "oszalały radykał" ? 18.07.05, 11:44 adalberto3 napisał: >PO i 15% podatek liniowy - oznacza, że duża część społeczeństwa więcej zapłaci ).< 15% społeczeństwa zapłaci więcej,reszta mniej. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Roman Giertych - "oszalały radykał" ? 18.07.05, 12:53 85 % zapłaci więcej, 15 % o wiele mniej. Odpowiedz Link Zgłoś
kralik1 Re: Roman Giertych - "oszalały radykał" ? 18.07.05, 17:11 uu1 napisała: > 85 % zapłaci więcej, 15 % o wiele mniej. Dlaczego?? Wytlumacz to jesli potrafisz, chyba ze lzesz jak piesek:) Odpowiedz Link Zgłoś
mlodygniewny1 bo dzisiaj 85% PITowców płaci realnie 13%a... 18.07.05, 18:42 nie pytaj uu1 tylko sie ucz/edukuj/czytaj/analizuj etc. dzisiaj przy stawce najniższej dla PITowców 19% - a takich w Polsce jest ca 85% wszystkich podatników - płacisie realnie 13%. przy stawce liniowej 15%,bez żadnych ulg dla tych dotychczas płacacych 13% około 85% podatników zapłaci zatem więcej,bo 15%. Pozostałe 15% podatników zyska na liniowej stawce 15%,bo ... resztę niech Ci Twój mózg uczony kraliku1 dopowie. Przeczytaj sobie post jak to pytająca się o wszystko Ducha Świętego niejaka Hanka Gronkiewicz Waltz "wyruchała Polonie Kanadyjska na miliony dolarów" i dopiero pytaj sie o Jej moralność. Nikt Jej nie chce,powtarzam,tak wybitnej damy nikt nie chce-musi iść na stołek poselski płatny 20tyś/miesiąc=płaca+dieta+biuro- żadna instytucja finansowa w Polsce/Europie/Świecie Jej nie chce- ani bank,ani ubezpieczeniowe firmy,ani fundusze inwestycyjne,ani fundusze emerytalne,ani...JP Morgan,BankŚwiatowy,MFW ani... NIKT inny nie chce wybitnie doświadczonej w transformacji ustrojowej prezes centralnego banku i wiceprezes europejskiego banku odbudowy i rozwoju... Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Roman Giertych - "oszalały radykał" ? 18.07.05, 19:05 1. Dlatego, że hasło 15 - 15 - 15 oznacza 15 vat na towary, które dzisiaj opodatkowane są stawką preferencyjną. M.in. żywność i lekarstwa. 2. Ci co dzisiaj płacą 19 % zapłacą 15 % (dodaj do tego kwoty z pkt.1). Ci co płacą 40 % zapłacą też 15 %. ( patrz jw.). Kumasz? I przejdź na bardziej cywilizowane formy rozmowy. Odpowiedz Link Zgłoś
6nine9 Re: Roman Giertych - "oszalały radykał" ? 18.07.05, 12:37 adalberto3 napisał: > Jego radykalizm polega chyba przde wszystkim na tym, że z dnia na dzień nie > zmienia poglądów. Jak to nie zmienia? Najpierw na komisji krzyczał, że nie spotykał się z Kulczykiem i że to klamstwo; tydzień pózniej zmienił zdanie - że owszem, spotkał go przypadkiem; nieco potem miał pogląd, że spotkanie było umówione bo Kulczyk go poprosił (jak wiadomo było odwrotnie). Odpowiedz Link Zgłoś
mlodygniewny1 Tusk,hipokryto-gdzie pozostali dwaj z trójki ? 18.07.05, 12:03 Tusk,jednoznaczny hipokryto,gdzie są pozostali dwaj założyciele PO,z grupy trzech tenorów?Gdzie jest Olechowski,miliarder uwłaszczony agent esbecji na majatku PRl/BankHandlowy? a gdzie jest szlachetny obrońca stoczni gdańskiej przed upadłością,wojewoda,gdański,marszałek AWSu,Maciej Płażyński? Zostałeś sie Ty,nierobie i leniu,wicemarszałku senatu przez cztery lata,wicemarszałku sejmu przez cztery lata,co Ty zrobiłeś w Trzeciej RP?, gdzie Twoje milion nowych miejsc pracy jak byłeś w partii Kongres Liberalno Demokratyczny a nastepnie w Unii Wolności,gdzie Twoja lojalność? Dlaczego Komorowski nie otwiera listy warszawskiej? Gronkiewicz Waltz,to umie działać w Odnowie Ducha Świętego - Ona nie ma żadnych moralnych praw otwierania listy warszawskiej PO.Dlaczego Waltzowej nie chcą żadne banki i pozostałe instytucje finansowe?Bo jest beznadziejna - z modlenia do Ducha Świetego nie załatwiła sobie żadnej posady? Tusk,jesteś typowym hipokrytą.Nawet nie potrafisz wyrzucić szefa małopolskiej PO-Fijaka Zbigniewa za przeciek prasowy na wybitnego i prawego Andrzeja Przewożnika.Dlaczego?Bo Fijak,to prawa reka Janka Maryśki Rokity w Krakowie. Odpowiedz Link Zgłoś
ossey Re: Jednak powinienes wrócic 18.07.05, 12:12 tam sobie krzywdy nie zrobisz , pani pielegniarka zawsze ci pomoze i do pokoju bez klamek doprowadzi , pasami przywiarze a w chwilach dobrego samopoczucia poogladaj sobie filmy o ...Donaldzie..te dla dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
obserwator999 Re: Tusk,hipokryto-gdzie pozostali dwaj z trójki 18.07.05, 12:13 Poszli swoją droge ,samo życie nie to co gwardia TOWARZYSZY powiązana swoimi interesami Trzymają się az miło Towarzysz Cimoszewicz z towarzyszem mgr.Kwaśniewskim.Towarzysz Miler z towarzyszem Wiatrem,Towarzysz Oleksy z towarzyszem Jaskiernią towarzysz Sobotko z towarzyszem Długoszem i......itd Razem rośli razem rządzili istny kwiat Odpowiedz Link Zgłoś
qin Re: Tusk,hipokryto-gdzie pozostali dwaj z trójki 18.07.05, 12:54 obserwator999 napisała: > Poszli swoją droge ,samo życie nie to co gwardia TOWARZYSZY powiązana swoimi > interesami Trzymają się az miło Towarzysz Cimoszewicz z towarzyszem > mgr.Kwaśniewskim.Towarzysz Miler z towarzyszem Wiatrem,Towarzysz Oleksy z > towarzyszem Jaskiernią towarzysz Sobotko z towarzyszem Długoszem i......itd > Razem rośli razem rządzili istny kwiat Nic dodac nie ująć Odpowiedz Link Zgłoś
obserwator999 KWIAT SLD 18.07.05, 12:14 Poszli swoją droge ,samo życie nie to co gwardia TOWARZYSZY powiązana swoimi interesami Trzymają się az miło Towarzysz Cimoszewicz z towarzyszem mgr.Kwaśniewskim.Towarzysz Miler z towarzyszem Wiatrem,Towarzysz Oleksy z towarzyszem Jaskiernią towarzysz Sobotko z towarzyszem Długoszem i......itd Razem rośli razem rządzili istny kwiat Odpowiedz Link Zgłoś
busho sposób na bezrobocie ! 23.07.05, 23:59 Trzeba obniżyć podatki, tylko jak ? Podatek dochodowy - można obniżyć od góry, ale można i od dołu. Od góry obcinamy stopy podatkowe - np. podatek liniowy. Ale dla ilu osób jest ta oferta ? Jest lepesze rozwiązanie: od dołu - wprowadzić b.wysoką kwotę wolnę od podatku. To jest oferta dla większości. Nie napiszę ile, ale maksymalnie duża kwota wolna od podatku. Wtedy możnaby obniżyć najniższą płacę, bo kwota brutto dla pracownika byłaby zarazem netto. ZUS też spadłby dla najniższej płacy, bo niższa byłaby podstawa. Czyli obniżamy koszty pracy, dzięki temu zwiększamy zatrudnienie. W dodatku nie opłaca być w szarej strefie, tylko warto wykazywać dochody, bo wchodzą głównie do kwoty wolnej od podatku, a jak ktoś raz zaczenie wykazywać, to na pewno szybciej zacznie płacić jakiekolwiek podaki. Pieniądze jakie zostaną z kwoty wolnej od podatków na pewno zostaną w kraju, bo jak ktoś zarabia 800 zł, to na Majorkę nie jeździ i Mercedesa nie kupuje. Wysoka kwota wolna od podatku zaaktywizuje wszystkich do podjęcia jakiegokolwiek zajęcia, bo wszystkie nieduże dochody trafią bezpośrednio do kieszeni pracownika. Ten pomysł jest adresowany do większosci wyborców. Gwarantuje obniżkę podatków, walkę z bezrobociem, aktywację bezrobotnych, obniżenie kosztów pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
prokurator Sledzinska-Katarasinska? 18.07.05, 12:21 Gdzieś slyszalem, ze Sledzinska-Katarasinska w '68 roku dobrze sluzyla sie systemowi, pisala jakies teksty antysemickie, a niedawno prowadzilo samochod po pijaku. Czy ktoś cos o tym wie? Jakie teksty ona pisala, ewentualnie gdzie je mozna przeczytac? Odpowiedz Link Zgłoś
qin Re: Sledzinska-Katarasinska? 18.07.05, 12:54 Jak łatwo oskarzasz.Czy wogóle pisała na tematy które sugerujesz. Miała 0,02 promile na posterunku 0.Chcialabym zeby wszyscy pijani mieli tyle. Posłowie SLD nie tylko mieli 10 razy wiecej ale niektórzy uciekali przed policja. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Sledzinska-Katarasinska? 18.07.05, 12:57 Po pierwsze, miała 0,2 a nie 0,02. Po drugie uciekła z miejsca wypadku. Odpowiedz Link Zgłoś
mlodygniewny1 Re: Sledzinska-Katarasinska? 18.07.05, 13:03 ta rzeczywiście był jak napisałeś. słyszałem Jej rozmowę na ulicy:przechodzień pyta jak ma żyć,nie mogąc znależć pracy,przy zasiłku z opieki społecznej kilkadziesiąt złotych/miesiąc- posłanka odpowiada"do roboty,do roboty".Pycha i buta. Katarasińska jak mówi warszawka,pije non stop-widać zresztą na dzin dobry. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Sledzinska-Katarasinska? 18.07.05, 13:10 W jednej z dzielnić Dublina mieszkańcy mówią o sobie, że piją pomiędzy pierwszym a drugim kieliszkiem. :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
obserwator999 Re: Sledzinska-Katarasinska? 18.07.05, 14:42 A ja widziłam Ufoludki,były bardzo przyjacielskie.To znaczy być na miejscu w odpowiedniej chwili!!! 0,2 to bardzo mało.i jak pamietam miala sąd kolezeński.z tego co wiem sadu nie mieli posłowie z SLD Odpowiedz Link Zgłoś
mlodygniewny1 Śpiewak niezależny ekspert=Monika Olejnik... 18.07.05, 12:55 Spiewak jest niezaleznym ekspertem,naukowcem wyglaszajacym swoje opinie - bardzo chetnie zaprasza Spiewaka Monika Olejnik,obiektywna dziennikarka komercyjnej stacji radiowej i publicznej telewizji (konfliktu interesów nie może być,jak się swoją twarz promuje w publicznej telewizji,pracując jako udziałowiec w komercyjnej zetce,wystepując na ulicznych billboardach,bo to dotyczy przecież Moniki Olejnik,podwójnej rozwódce,żyjącej bez slubu z Tomaszem Ziólkowskim i rozmawiającej nt.moralności z biskupami katolickimi).Co są warte naukowe analizy opinie socjologa Śpiewaka,wybitnego niezależnego eksperta,startujacego z listy Partii PO? Odpowiedz Link Zgłoś
qin Re: Śpiewak niezależny ekspert=Monika Olejnik... 18.07.05, 13:05 mlodygniewny1 napisał: > Spiewak jest niezaleznym ekspertem,naukowcem wyglaszajacym swoje opinie - bardz > o > chetnie zaprasza Spiewaka Monika Olejnik,obiektywna dziennikarka komercyjnej > stacji radiowej i publicznej telewizji (konfliktu interesów nie może być,jak si > ę > swoją twarz promuje w publicznej telewizji,pracując jako udziałowiec w > komercyjnej zetce,wystepując na ulicznych billboardach,bo to dotyczy przecież > Moniki Olejnik,podwójnej rozwódce,żyjącej bez slubu z Tomaszem Ziólkowskim i > rozmawiającej nt.moralności z biskupami katolickimi).Co są warte naukowe analiz > y > opinie socjologa Śpiewaka,wybitnego niezależnego eksperta,startujacego z listy > Partii PO? Co ty b....zadługo przebywałeś na słoncu zimne okłady . Nie wchodz jej do łozka. programy Moniki Olejnik są ciekawe i możma sie duzo w nich dowiedziec,Powtarzam lód i okłady pa Odpowiedz Link Zgłoś
ksenos Re: Śpiewak niezależny ekspert=Monika Olejnik... 18.07.05, 13:07 czepiasz sie.MO jest co by niemówić o niej -najlepsza,a spiewak nie jest oszołomem,gratulacje za nominacje Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Śpiewak niezależny ekspert=Monika Olejnik... 18.07.05, 13:11 Pomiędzy niewidomymi, jednooki królem. Odpowiedz Link Zgłoś
qin =Monika Olejnik... 18.07.05, 14:24 dzienikarzy mamy duzo jest w czym wybierać ja ją szanuje i cenie jest b dobra jak za wysoki poziom to sie nie męcz i nie oglądaj Odpowiedz Link Zgłoś
mlodygniewny1 Re: =Monika Olejnik... 18.07.05, 14:36 nie można być wybitnym dziennikarzem a jednocześnie hipokrytą - to wyrażnie nie jest etyczne,by robić sobie twarz za publiczne pieniądze w publicznej telewizji jednocześnie będąc udziałowcem komercyjnego radia i pracownikiem tegoż -nie można zajmować sie troska o moralność katolicką w rozmowach z biskupami, samemu żyjąc w niezgodzie z wymogami tegoż katolicyzmu.nie można udawać obiektywnego dziennikarza,jeżeli... ale jak Ci to pasuje,to sobie żyj w tej hipokryzji-zdradzając żonę/dziewczynę,też nic złego w tym nie widzisz,tak właśnie żyją hipokryci min.katoliccy. Odpowiedz Link Zgłoś
slovas Re: =Monika Olejnik... 18.07.05, 14:41 Zaletą programów Olejnik jest właśnie to, że ona nie próbuje udawać "obiektywnego dziennikarza". Może to dlatego że obiektywne dziennikarstwo istnieje tylko w teorii? Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: =Monika Olejnik... 18.07.05, 14:42 dzienikarzy mamy duzo jest w czym wybierać ja ją szanuje i cenie jest b dobra Gdybyś w tym miejscu skończyła wypowiedź, byłoby w porądku. Ale ponieważ dodałaś jak za wysoki poziom to sie nie męcz i nie oglądaj jesteś zwykła miągwa. Odpowiedz Link Zgłoś
kroczak [...] 18.07.05, 17:08 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
gauche Donald układając listy - konsultuj z Agorą,będzie 18.07.05, 13:24 spoko:P Odpowiedz Link Zgłoś
miriam11 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 13:31 No cóż... kandydatura pani GRONKOWIEC-WALEC, która za czasów szefowania NBP radziła się Ducha Świętego (i mówiła o tym publicznie), ostatecznie przekonuje mnie, że od PO należy trzymać się z daleka. Powodzenia droga Platformo, mam nadzieję, że pani G-W pod wodzą DŚ zaprowadzi Cię tam gdzie Twe miejsce: w niebyt. Odpowiedz Link Zgłoś
qc Tusk: kandydat i do Sejmu i na Prezydenta ?! 18.07.05, 13:42 Jak to mozliwe? Nie moze sprawowac obu funkcji naraz. Wiec ? To oszustwo wyborcy i podatnika. PO to kompromitacja. Odpowiedz Link Zgłoś
butterfly2 PO 18.07.05, 13:57 Lepsza Platforma niż wtórny socjalizm. Nie pozwólmy po raz kolejny Jaskierni, Jagielle, Oleksemu, Millerowi, Czarzastemu, Kwachowi, Cimoszewiczowi, Janikowi, Jakubowskiej itd dostać się do władzy. Niech trafią tam, gdzie miejsce aferzystów. Lepszy Tusk niż Wołodia Cimoszenko !!! 100 razy lepszy !! Odpowiedz Link Zgłoś
qc FAN Club PO 18.07.05, 14:16 Klaszcza grzecznie w raczki, puszczaja baloniki. Tymczasem slepy widzi ze Kandydaci tak samo jak ich poprzednicy, beda oczyszczac kredens. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: PO 18.07.05, 14:48 Rozumiem, że masz numer drugi. Ale żeby zaraz posługiwać się liczbą mnogą. Odpowiedz Link Zgłoś
busho sposób na bezrobocie 24.07.05, 00:04 Trzeba obniżyć podatki, tylko jak ? Podatek dochodowy - można obniżyć od góry, ale można i od dołu. Od góry obcinamy stopy podatkowe - np. podatek liniowy. Ale dla ilu osób jest ta oferta ? Jest lepesze rozwiązanie: od dołu - wprowadzić b.wysoką kwotę wolnę od podatku. To jest oferta dla większości, a na pewno dla szerokiej grupy bezrobotnych i nisko zarabiających. Nie napiszę ile powinna wynosić kwota wolna od podatku, ale maksymalnie duża kwota wolna od podatku. Wtedy możnaby obniżyć najniższą płacę, bo kwota brutto dla pracownika byłaby zarazem netto. ZUS też spadłby dla najniższej płacy, bo niższa byłaby podstawa. Czyli obniżamy koszty pracy, dzięki temu zwiększamy zatrudnienie. W dodatku nie opłaca być w szarej strefie, tylko warto wykazywać dochody, bo wchodzą głównie do kwoty wolnej od podatku, a jak ktoś raz zaczenie wykazywać, to na pewno szybciej zacznie płacić jakiekolwiek podatki. Pieniądze jakie zostaną w kieszeni podatników na pewno zostaną w kraju, bo jak ktoś zarabia 800 zł, to na Majorkę nie jeździ i Mercedesa nie kupuje. Wysoka kwota wolna od podatku zaaktywizuje bezrobotnych do podjęcia jakiegokolwiek zajęcia, bo wszystkie nieduże dochody trafią bezpośrednio do kieszeni pracownika. Ten pomysł jest adresowany do większosci wyborców. Gwarantuje obniżkę podatków, walkę z bezrobociem, aktywację bezrobotnych, obniżenie kosztów pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
chris12 Część programu PO to plucie na Cimoszewicza... 18.07.05, 13:54 Mimo, że Cimoszewicz już zapowiedział, że zjawi się przed komisją d.s. Orlen w wyznaczonym terminie, Tusk jeździ po kraju z sensacyjną wiadomocią jak to Cimoszewicz boi się prawdy i unika komisji. Ta prawda to pytania Wassermanna i Maciarewicza jak często zmienia kalesony, czy miewa zaparcia po obfitym jedzeniu i czy miał stosunki pozamałżeńskie. Wszystko ściśle powiązane z Orlenem. Odpowiedz Link Zgłoś
qin Re: Cimoszewicza..wiarygodny? 18.07.05, 14:31 Nie ma wyboru słaby prawnik,i tak zachrzanił a mało brakowalo i mógł się wywinąć Teraz przed komisja bedzie cierpial na pomroczność jasną/czerwoną /nic nie wiem nie pomiętan nie ja itd i zachowywal sie jak wszyscy towarzysze z butą z orogancją. Odpowiedz Link Zgłoś
slovas Re: Cimoszewicza..wiarygodny? 18.07.05, 14:36 Jakiejkolwiek strategii nie przyjmie to i tak z tego "przesłuchania" wyjdzie zwycięzko. Ja bym radził panom posłom śledczym uważnie przeczytać nową ustawę, bo pewien jestem że pan marszałek będzie znał ją doskonale i nie zawaha się jej użyć. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Cimoszewicza..wiarygodny? 18.07.05, 14:50 Strasznie plączesz swoje teksty. Weź kilka głębokich oddechów, uporządkuj emocje i napisz jeszcze raz. Tylko tym razem z sensem. Odpowiedz Link Zgłoś
qin Re: Cimoszewicza..wiarygodny????????????????// 18.07.05, 14:31 Nie ma wyboru słaby prawnik,i tak zachrzanił a mało brakowalo i mógł się wywinąć Teraz przed komisja bedzie cierpial na pomroczność jasną/czerwoną /nic nie wiem nie pomiętan nie ja itd i zachowywal sie jak wszyscy towarzysze z butą z orogancją. Odpowiedz Link Zgłoś
grom3 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 14:03 Tusk czys ty zbaranial Waltz Gronkiewicz wpusciles na liste razem z Glempem wyruchala Polonie Kanadyjska na miliony dolarow wydajac zgode na sprzedaz Polcan Banku w Warszawie ktory byl nasza wlasnoscia.Dla Dansk Bank z Kopenchagi Odpowiedz Link Zgłoś
mlodygniewny1 "Waltz wyruchala Polonie Kanad.na miliony$"?! 18.07.05, 14:29 czy to możliwe,aby Hanka Gronkiweicz Waltz"wyruchała Polonię Kanadyjską na miliony dolarów" jak napisał forumowiczo nicku grom3? Nie to chyba niemożliwe,przecież Waltz Gronkiewicz o wszystko pyta się Ducha Świetego.I Glemp Jej w tym pomaga jak "slychać" z postu grom3! Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 14:16 nikt nic nie pisze o tak sławnej,czyzby anonimowej postaci Grzegorzu Kostrze- wie-Zorbasie,politologu z MSZ,dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 14:53 Czy on z zawodu nie jest aktorem? Odpowiedz Link Zgłoś
qc Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 15:46 Tusk ? Bez zawodu. Ale za to tak pieknie mowi. Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 14:45 podobno pan Zorbas jest tez właścicielem ? jakichś mediów . Odpowiedz Link Zgłoś
sawa.com Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 15:44 Ten wściekły atak konkurentów oznacza, że list PO sa mocnymi atutami w zbliżających się wyborach. Nie wiem jak gdzie indziej, ale np.: Uważam, że w Warszawie dawno nie było tak dobrej listy. I to nie tylko z PO, ale w ogóle. Jest w kim wybierać. Wprawdzie jestem zdziwiona wysoką pozycją Pana Śpiewaka. To zdaje się być jakieś nieporozumienie. Dziwi mnie natomiast niższa pozycja niż na to zasługuje, Pani W. Surażskiej. Jeśli ktoś nie wie o kim mówię, to Pani Surażska jest specjalistką od rozwoju regionalnego i administracji publicznej. Przez reżim stanu wojennego uważana była za personę non grata i do 1995 r. przebywała na emigracji. Ma wspaniały dorobek naukowy. Współpracuje do dziś z wieloma ośrodkami naukowymi Zachodu i ale i z naszymi gminami. W Polsce jest szefową Centrum Badań Regionalnych. Myślę, że wyborcy ją wypatrzą na tym jej siódmym miejscu. Postawmy wreszcie na ludzi mądrych. Świetna jest Pani Pitera - tu już nie muszę przybliżać tej osobowości politycznej. Szczególnie znają ją Warszawiacy. Zresztą najwyższa pora, żeby zasiadła w ławach sejmowych. Przegoni korupcję z sejmu. Podoba mi się i lokomotywa tego pociągu do sejmu Pani Gronkiewicz Waltz. No, nie! Czy są tam jacyś mężczyźni? Na liście podwarszawskiej mocną postacią jest (rety, znowu kobieta!) pani Anna Kalinowska. Świtny ekolog. Z tych mądrych ekologów, którzy potrafią godzić ochronę przyrody i ochronę człowieka. A więc jest specjalistką od zrównoważonego rozwoju. Takich ludzi nasz sejm potrzebuje, jak deszczu wysuszona i jałowa ziemia. Odpowiedz Link Zgłoś
genek8 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 15:58 Boże jak Ty pięknie piszesz aż się obiad cofa tak słodko - sztab wyborczy PO czy corka ktorejs z tych wspanialych kandydatek. takimi tekstami zrazasz ludzi do Platformy zrozum ze nawet ludzie ktorzy chca glosowac na Platforme puszcza pawia na tak usluzne i grzeczne i lizodupskie oraz wazeliniarskie teksty. sorry ale wyjdz Odpowiedz Link Zgłoś
sawa.com Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 21:35 genek8 napisał: > Boże jak Ty pięknie piszesz aż się obiad cofa tak słodko - sztab wyborczy PO > czy corka ktorejs z tych wspanialych kandydatek. takimi tekstami zrazasz ludzi > do Platformy. Prawda w oczy kole. Nie jestem ani ze sztabu ani z rodziny. Po prostu wiem, że jest to lista z której mozna wybrać dobrych posłów. Wydaje mi się, że już dość tego chamstwa i prywaty w sejmie. Rwania tylko do siebie i dla siebie. Nie wiem. Może na listach SLD i innych ugrupowań też wreszcie znajdą się porządni i mądrzy ludzie? Zobaczymy. Oby. Bo myslę, że i Tobie i mnie zależy na tym, żeby ten kraj rozwijał się. Odpowiedz Link Zgłoś
rafal.ferber Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 01.09.05, 09:53 Nie wlascicielem a zalozycielem - portalu www.global.net.pl Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Sledzinska-Katarasinska?>>>>& 18.07.05, 14:45 Coś kiepsko z Twoją pamięcią. Miała mieć. A co do rzeczy mają posłowie SLD, pozostanie Twoją słodką tajemnicą. Odpowiedz Link Zgłoś
ja.ja222 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 16:11 Ciekawe kogo jeszcze pociągnie Lora Obywatelska? Odpowiedz Link Zgłoś
slawekm Katarasinska po pijaku spowodowala wypadek !!!! 18.07.05, 16:25 Ładna lista, ładna odnowa. Pijana Katarasińska i aparatczyk AWS Żak. Zagłosuje na Leppera. Najwyżej odmroże sobie uszy. Odpowiedz Link Zgłoś
pietiaa KOSECKI RZUCAŁ KOSZULKĄ REPREZENTACJI O ZIEMIĘ!!!! 18.07.05, 16:27 Jak do parlamentu może stratować kosecki, skoro w 1995 r w meczu Polska- Słowacja odepchnął ówczesnego selekcjonera Polski H. Apostela i rzucił koszulką reprezentacji z orłem na piersi o ziemię???!!! Ktoś taki absolutnie nie może być posłem, nigdy nie wytłumaczył sie z tego haniebnego zachowania. Dziwię się PO że chciała kogoś takiego umieścić na liście do parlamentu, Wstyd PO o Kosecki!!! Odpowiedz Link Zgłoś