Dodaj do ulubionych

PO ma listy kandydatów do parmalentu

18.07.05, 07:10
Parmalentu, parlamentu, co za różnica. I tak nikt nie zauważy, a kasiorka
leci.
Obserwuj wątek
    • maureen2 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 07:19
      trochę za pózno na korektę list po takiej wpadce i utracie zaufania,szkoda.
      • reduta_ordona Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 10:28
        nie zauważyłem znaczącej utraty zaufani, co więcej Donald Tusk staje się coraz
        mocniejszym kandydatem bo tylko On może pokonać Cimoszewicza w drugiej turze
        wyborów prezydenckich, Kaczyński by przegrał.
        • uu1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 10:53
          bo tylko On może pokonać Cimoszewicza w drugiej turze
          > wyborów prezydenckich, Kaczyński by przegrał
          Bez obrazy ale jedynie w strzelaniu rzutów karnych.
          • reduta_ordona Nie ciał bym ci odbierać wiary... 18.07.05, 10:59
            www.platforma.org/index2.php?sub=aktualnosci&ID=801 ale jeżeli mogę ci
            jej dodać to z chęcią. Przeczytałem wypowiedź Donalda i myslę, że Polska już
            zasługuje na disneyland.
            • uu1 Re: Serdeczne dzięki. Reszta jest milczeniem. 18.07.05, 12:48
              • busho sposób na podatki 23.07.05, 23:53
                Trzeba obniżyć podatki, tylko jak ?
                Podatek dochodowy - można obniżyć od góry, ale można i od dołu.
                Od góry obcinamy stopy podatkowe - np. podatek liniowy. Ale dla ilu osób jest
                ta oferta ?

                Ale jest lepesze rozwiązanie: od dołu - wprowadzić b.wysoką kwotę wolnę od
                podatku. To jest oferta dla większości.

                Nie napiszę ile, ale maksymalnie duża kwota wolna od podatku. Wtedy możnaby
                obniżyć najniższą płacę, bo kwota brutto dla pracownika byłaby zarazem netto.
                ZUS też spadłby dla najniższej płacy, bo niższa byłaby podstawa. Czyli obniżamy
                koszty pracy, dzięki temu zwiększamy zatrudnienie. W dodatku nie opłaca być w
                szarej strefie, tylko warto wykazywać dochody, bo małe wchodzą do kwoty wolnej
                od podatku, a jak ktoś zaczenie wykazywać, to na pewno szybciej zacznie płacić
                jakiekolwiek podaki. Pieniądze jakie zostaną z kwoty wolnej od podatków na
                pewno zostaną w
                kraju, bo jak ktoś zarabia 800 zł, to na Majorkę nie jeździ i Mercedesa nie
                kupuje. A dopiero w przyszłości można myśleć o liniowym podatku dochodowym.
                Wysoka kwota wolna od podatku zaaktywizuje wszystkich do podjęcia
                jakiegokolwiek zajęcia, bo wszystkie nieduże dochody trafią bezpośrednio do
                kieszeni pracownika.

                Ten pomysł jest adresowany do większosci wyborców. Gwarantuje obniżkę podatków,
                walkę z bezrobociem, aktywację bezrobotnych, obniżenie kosztów pracy. Kto
                zacznie mówić o nim pierwszy, na pewno nie będzie ostatni.
          • kroczak Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 16:43
            Brawo tow.Tusk to jest prawdziwa demokracja tylko jedno osobowo trzeba
            podejmowac decyzje kto bedzie startowal a kto nie tak trzymac tow.Tow. Tusk
            wyborcy pokaza ci te 30% az sie usmarkarz.
        • obserwator999 : PO ma listy kandydatów do parmalentu!!!!!!!!!!!! 18.07.05, 11:10
          Popieram jedyna szańsa dla Polski
          • kwak31 Re: : PO ma listy kandydatów do parmalentu!!!!!!! 18.07.05, 11:59
            Tak! Pan Kosecki jest znanym specjalistą od prawa, gospodarki, ekonomii...
            • krzysztof3 I takiego Cugowskiego tysz popiera wraz z PiSem. 18.07.05, 12:39
              Bedziemy znowu mieli TAAAAKIE TANGO. I chcac nie chcac bedziemy tanczyc
              popisowo ze dwa lata, az znowu cos sie speperuje.
            • a.adas przynajmniej nie musi żebrać o 10 tyś pensji 18.07.05, 13:35
              jak poniektórzy na tej liście.

              > Tak! Pan Kosecki jest znanym specjalistą od prawa, gospodarki, ekonomii...
              • kwak31 Re: przynajmniej nie musi żebrać o 10 tyś pensji 18.07.05, 14:01
                To tym bardziej pytam: po co się pcha, jak nic sensownego nie może zrobić?
                Rozumiem takich, do których komornik puka lub początek małego procesiku o
                fałszerstwa czy wyłudzenia niebawem. Oni muszą.
                • slovas Re: przynajmniej nie musi żebrać o 10 tyś pensji 18.07.05, 14:27
                  Nie musi się pchać, wystarczy że mu zaproponowano. Do parlamentu nie wejdzie,
                  ale warszawska lista PO dostanie kilka tysięcy dodatkowych głosów, a tym
                  pogardzić nie można.
        • elfhelm listy średnio obsadzone bez rewelacji 18.07.05, 15:52
          widać partyjniactwo i kolesiostwo (pierwsze miejsca Liska, Palikota,
          Grupińskiego - sponsorów lub kumpli Tuska). Dziwi brak kilku nazwisk np. posła
          AWS Jana Kulasa - szefa radnych pomorskich PO czy posła Krzyworzeki...
          • busho sposób na bezrobocie i podatki 23.07.05, 23:57
            Trzeba obniżyć podatki, tylko jak ?
            Podatek dochodowy - można obniżyć od góry, ale można i od dołu.
            Od góry obcinamy stopy podatkowe - np. podatek liniowy. Ale dla ilu osób jest
            ta oferta ?

            Jest lepesze rozwiązanie: od dołu - wprowadzić b.wysoką kwotę wolnę od
            podatku. To jest oferta dla większości.

            Nie napiszę ile, ale maksymalnie duża kwota wolna od podatku. Wtedy możnaby
            obniżyć najniższą płacę, bo kwota brutto dla pracownika byłaby zarazem netto.
            ZUS też spadłby dla najniższej płacy, bo niższa byłaby podstawa. Czyli obniżamy
            koszty pracy, dzięki temu zwiększamy zatrudnienie. W dodatku nie opłaca być w
            szarej strefie, tylko warto wykazywać dochody, bo wchodzą głównie do kwoty
            wolnej od podatku, a jak ktoś raz zaczenie wykazywać, to na pewno szybciej
            zacznie płacić jakiekolwiek podaki. Pieniądze jakie zostaną z kwoty wolnej od
            podatków na pewno zostaną w kraju, bo jak ktoś zarabia 800 zł, to na Majorkę
            nie jeździ i Mercedesa nie kupuje. Wysoka kwota wolna od podatku zaaktywizuje
            wszystkich do podjęcia jakiegokolwiek zajęcia, bo wszystkie nieduże dochody
            trafią bezpośrednio do kieszeni pracownika.

            Ten pomysł jest adresowany do większosci wyborców. Gwarantuje obniżkę podatków,
            walkę z bezrobociem, aktywację bezrobotnych, obniżenie kosztów pracy.
    • panie_p0sle Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 08:29
      Mowi sie o dyktacie Romana, a tu prosze... to samo :) I nikt nie ma tego za zle?
      Hmmm...
      • sawa.com Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 09:11
        panie_p0sle napisał:

        > Mowi sie o dyktacie Romana, a tu prosze... to samo :) I nikt nie ma tego za
        zle
        > ?
        > Hmmm...

        Są sytuacje kiedy tak trzeba. A już na pewno, jeśli chodzi o liste warszawską.
        Czy ta którą sporządził Tusk będzie lepsza? Myslę, że tak. Pani Pitera ją w
        jakimś sensie legitymizuje.
        I kto powiedział, że na listach mają być działacze partyjni tylko? Wręcz
        przeciwnie. Wszak to platforma obywatelska. Formuła takiego ugrupowania powinna
        być otwarta. Ale oczywiście powinny obowiązywać jasne zasady i wysokie
        standardy obywatelskiej aktywności.
        • uu1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 09:55
          > Czy ta którą sporządził Tusk będzie lepsza? Myslę, że tak. Pani Pitera ją w
          > jakimś sensie legitymizuje
          Pomysł sam w sobie prześlczny. Wystarczy do drużyny bobsleistów powołać 5
          pływaków i jednego narciarza. Legitymizacja pełna.
          • kralik1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 16:44
            uu1 napisała:

            > > Czy ta którą sporządził Tusk będzie lepsza? Myslę, że tak. Pani Pitera ją
            > w
            > > jakimś sensie legitymizuje
            > Pomysł sam w sobie prześlczny. Wystarczy do drużyny bobsleistów powołać 5
            > pływaków i jednego narciarza. Legitymizacja pełna.

            A co ciebie obchodzi lista PO?
            Ty i tak bedziesz glosowal na SLD:)
            • uu1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 16:48
              Nie każdy jest bystry. Ale żeby tym się chwalić.
              PS. Nigdy ale to przenigdy nie wypowiadaj się w cudzym imieniu. Mów za siebie.
              • kralik1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 16:51
                uu1 napisała:

                > Nie każdy jest bystry. Ale żeby tym się chwalić.
                > PS. Nigdy ale to przenigdy nie wypowiadaj się w cudzym imieniu. Mów za siebie.


                Jestes smieszny, dlaczego myslisz ze tylko ty mozesz miec przywileje?
                • uu1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 18:56
                  Jestes smieszny, dlaczego myslisz ze tylko ty mozesz miec przywileje?
                  O czym Ty piszesz?


      • uu1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 10:51
        Kali kłaniać się.
        • busho patent na podatki 23.07.05, 23:57
          Trzeba obniżyć podatki, tylko jak ?
          Podatek dochodowy - można obniżyć od góry, ale można i od dołu.
          Od góry obcinamy stopy podatkowe - np. podatek liniowy. Ale dla ilu osób jest
          ta oferta ?

          Jest lepesze rozwiązanie: od dołu - wprowadzić b.wysoką kwotę wolnę od
          podatku. To jest oferta dla większości.

          Nie napiszę ile, ale maksymalnie duża kwota wolna od podatku. Wtedy możnaby
          obniżyć najniższą płacę, bo kwota brutto dla pracownika byłaby zarazem netto.
          ZUS też spadłby dla najniższej płacy, bo niższa byłaby podstawa. Czyli obniżamy
          koszty pracy, dzięki temu zwiększamy zatrudnienie. W dodatku nie opłaca być w
          szarej strefie, tylko warto wykazywać dochody, bo wchodzą głównie do kwoty
          wolnej od podatku, a jak ktoś raz zaczenie wykazywać, to na pewno szybciej
          zacznie płacić jakiekolwiek podaki. Pieniądze jakie zostaną z kwoty wolnej od
          podatków na pewno zostaną w kraju, bo jak ktoś zarabia 800 zł, to na Majorkę
          nie jeździ i Mercedesa nie kupuje. Wysoka kwota wolna od podatku zaaktywizuje
          wszystkich do podjęcia jakiegokolwiek zajęcia, bo wszystkie nieduże dochody
          trafią bezpośrednio do kieszeni pracownika.

          Ten pomysł jest adresowany do większosci wyborców. Gwarantuje obniżkę podatków,
          walkę z bezrobociem, aktywację bezrobotnych, obniżenie kosztów pracy.
    • reduta_ordona Cimoszewicz to kandydat SLD 18.07.05, 09:13
      Z PO są Paweł Śpiewak, Hanna Gronkiewicz Waltz, Bogdan Zdrojewski i Jan Rokita,
      no i czywiście Tusk, to bardzo dobre listy...
      • uu1 Re: Cimoszewicz to kandydat SLD 18.07.05, 09:57
        Nazwiska osób znajdujących się na niej gwarantują... no właśnie, co gwarantują?
        • kralik1 Re: Cimoszewicz to kandydat SLD 18.07.05, 16:49
          uu1 napisała:

          > Nazwiska osób znajdujących się na niej gwarantują... no właśnie, co
          gwarantują?

          Bardzo dlugo by ci to tlumaczyc ale ty i tak tego nie zrozumiesz:)
          • uu1 Re: Cimoszewicz to kandydat SLD 18.07.05, 18:57
            Więc nie tłumacz.
    • gorf Spiewak? 18.07.05, 10:03
      Spiewak? prosze tylko nie nazywac go socjologiem. Socjologiem to on kiedys byl.
      Za wiele rzeczy ktore zrobil go bardzo szanuje, ale jezeli chodzi o osiagniecia
      akademickie to ostatnio nie mial chyba zadnych... gorzej... na roznych
      spotkaniach zdawal sie byc sfrustrowanym ideologiem bardziej niz naukowcem... a
      teraz jeszcze kandydat na posla... eh...
    • dominikk1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 10:31
      Pieknie Śpiewak niezależy socjolog, w programach gryzł wszystkie partie naokoło
      oprócz PO, teraz wiemy dlaczego.

      Julia Pitera niezależna bojowniczka o czystość w życiu publicznym, teraz będzie
      w pełni w nim uczestniczyć :)

      Śmieszne
      • dr_avalanche Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 10:43
        Zawsze uczestniczyła bo przecież była radną w Warszawie. Jak ktoś się uprze to
        do wszystkiego może się przyczepić. Co widać po większości zamieszczonych tu
        postów.
    • jurek1113 Spiewak- koniec niezaleznego eksperta 18.07.05, 10:49
      Jesli jakas redakcja zaprosi raz jeszcze prof. Spiewaka jako niezaleznego
      eksperta do komentowania zjawisk na scenie politycznej - to pekne ze smiechu.
      Od dawna mi sie wydawalo, ze facet gra w jednej konkretnej druzynie
      politycznej, a dalej nosi etykiete "jestem obiektywnym, niezaleznym
      socjologiem".
      • zygmunt55 Re: Spiewak- koniec niezaleznego eksperta 18.07.05, 12:46
        On od zawsze występował jako niezależny ekspert, co mnie rozśmieszło boleśnie.
        Nie jego to wina, że tzw. media zapraszały go w takim charakterze.
        Potwornie nudny jako komentator, bo z góry wiadomo, co powie. Dziwny gość, tym
        bardziej, że to podobno pracownik naukowy UJ w Krakowie.
    • leszek.sopot Obywatelska i demokratyczna? 18.07.05, 11:02
      Reczne sterowanie partia, nie pytanie sie partyjnych dolow o zdanie, a
      jednoczesnie stwarzanie pozorow demokracji - tylko werbalne. Oto Tusk cala
      geba. Jest to czytelny przyklad wypaczenia idei demokracji oddolnej i
      obywatelskiego pojmowania dzialalnosci spolecznej. Tusk opowiada frazesy o
      wolnosci i budowaniu prawdziwie demokratycznego panstwa, a jednoczesnie
      postepuje jak partyjny kacyk, ktory zawsze wie najlepieji, ma racje i rzadzi
      podleglymi sobie ludzmi w sposob dowolny. PO pod rzadami Tuska jest karykatura
      samorzadnosci.
      • busho sposób na bezrobocie 23.07.05, 23:58
        Trzeba obniżyć podatki, tylko jak ?
        Podatek dochodowy - można obniżyć od góry, ale można i od dołu.
        Od góry obcinamy stopy podatkowe - np. podatek liniowy. Ale dla ilu osób jest
        ta oferta ?

        Jest lepesze rozwiązanie: od dołu - wprowadzić b.wysoką kwotę wolnę od
        podatku. To jest oferta dla większości.

        Nie napiszę ile, ale maksymalnie duża kwota wolna od podatku. Wtedy możnaby
        obniżyć najniższą płacę, bo kwota brutto dla pracownika byłaby zarazem netto.
        ZUS też spadłby dla najniższej płacy, bo niższa byłaby podstawa. Czyli obniżamy
        koszty pracy, dzięki temu zwiększamy zatrudnienie. W dodatku nie opłaca być w
        szarej strefie, tylko warto wykazywać dochody, bo wchodzą głównie do kwoty
        wolnej od podatku, a jak ktoś raz zaczenie wykazywać, to na pewno szybciej
        zacznie płacić jakiekolwiek podaki. Pieniądze jakie zostaną z kwoty wolnej od
        podatków na pewno zostaną w kraju, bo jak ktoś zarabia 800 zł, to na Majorkę
        nie jeździ i Mercedesa nie kupuje. Wysoka kwota wolna od podatku zaaktywizuje
        wszystkich do podjęcia jakiegokolwiek zajęcia, bo wszystkie nieduże dochody
        trafią bezpośrednio do kieszeni pracownika.

        Ten pomysł jest adresowany do większosci wyborców. Gwarantuje obniżkę podatków,
        walkę z bezrobociem, aktywację bezrobotnych, obniżenie kosztów pracy.
    • hatake Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 11:16
      słuchaj, która partia ma w celach prioretytowych ZLIKWIDOWANIE SENATU I
      ZMNIEJSZENIE LICZBY POSŁÓW I URZĘDASÓW?
      Tuskonomika to przecie jedyny dobry program...

      PS.dotąd nie zdwałem soobie z tego sprawy, ale hasło "PO albo socjalizm"...
      Po ostatnich wydarzeniach z kaczorem i biorąc pod uwagę słynny "wzrok"
      giertycha... To czysta prawda
      --
      "Gdy mędrzec wskazuje księżyc, głupiec patrzy na palec..." - innymi słowy,
      ludzie, im więcej piszecie, tym więcej bzdur czytam!!

      dupus_salatus!Twoja wypowiedź była najbardziej przemyślaną, wśród komentów na
      ten temat!
    • 123rbr Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 11:19
      Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma kwalifikacji moralnych. Jej rejterada do Londynu
      ze stanowiska prezesa NBP i mętne zeznania przed komisja d/s PZU dyskwalifikują
      ją jako polityka. Podobnie niejasne zachowanie Rokity w sprawie Przewoźnika
      ( to przyjaciel JMR nadał bieg sprawie utrącenia kanddatury Przewoźnika na
      szefa IPN ). Obrzydliwe działanie kolegi Rokity nakazuje patrzeć na JMR z
      zupełnie innej perspektywy.
      • m.rycho Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 11:24
        Każda partia ma tylko i wyłącznie HASŁA wyborcze a najlepsze ma PO i dlatego
        na nich zagłosuję.
      • kroczak [...] 18.07.05, 16:54
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • kralik1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 17:07

        123rbr napisał:

        > Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma kwalifikacji moralnych.

        Kwalifikacji moralnych nie ma?
        A ty masz?
    • adalberto3 Roman Giertych - "oszalały radykał" ? 18.07.05, 11:37
      Jego radykalizm polega chyba przde wszystkim na tym, że z dnia na dzień nie
      zmienia poglądów. W przeciwieństwie do innych uczestników sceny politycznej,
      którzy w ostatnich 16 latach kilka razy ulegali przepoczwarzeniu, a poglądy
      ( jak w przypadku PiS-u i kary śmierci ) niekiedy są niemożliwe do realizacji
      lub niebezpieczne dla społeczeństwa ( PO i 15% podatek liniowy - oznacza, że
      duża część społeczeństwa więcej zapłaci ).
      • m.rycho Re: Roman Giertych - "oszalały radykał" ? 18.07.05, 11:44
        adalberto3 napisał:
        >PO i 15% podatek liniowy - oznacza, że
        duża część społeczeństwa więcej zapłaci ).<
        15% społeczeństwa zapłaci więcej,reszta mniej.
        • uu1 Re: Roman Giertych - "oszalały radykał" ? 18.07.05, 12:53
          85 % zapłaci więcej, 15 % o wiele mniej.
          • kralik1 Re: Roman Giertych - "oszalały radykał" ? 18.07.05, 17:11
            uu1 napisała:

            > 85 % zapłaci więcej, 15 % o wiele mniej.

            Dlaczego?? Wytlumacz to jesli potrafisz, chyba ze lzesz jak piesek:)
            • mlodygniewny1 bo dzisiaj 85% PITowców płaci realnie 13%a... 18.07.05, 18:42
              nie pytaj uu1 tylko sie ucz/edukuj/czytaj/analizuj etc.
              dzisiaj przy stawce najniższej dla PITowców 19% - a takich w Polsce jest ca 85%
              wszystkich podatników - płacisie realnie 13%.
              przy stawce liniowej 15%,bez żadnych ulg dla tych dotychczas płacacych 13%
              około 85% podatników zapłaci zatem więcej,bo 15%.
              Pozostałe 15% podatników zyska na liniowej stawce 15%,bo ... resztę niech Ci
              Twój mózg uczony kraliku1 dopowie.
              Przeczytaj sobie post jak to pytająca się o wszystko Ducha Świętego niejaka
              Hanka Gronkiewicz Waltz "wyruchała Polonie Kanadyjska na miliony dolarów" i
              dopiero pytaj sie o Jej moralność.
              Nikt Jej nie chce,powtarzam,tak wybitnej damy nikt nie chce-musi iść na stołek
              poselski płatny 20tyś/miesiąc=płaca+dieta+biuro- żadna instytucja finansowa w
              Polsce/Europie/Świecie Jej nie chce- ani bank,ani ubezpieczeniowe firmy,ani
              fundusze inwestycyjne,ani fundusze emerytalne,ani...JP Morgan,BankŚwiatowy,MFW
              ani... NIKT inny nie chce wybitnie doświadczonej w transformacji ustrojowej
              prezes centralnego banku i wiceprezes europejskiego banku odbudowy i rozwoju...
            • uu1 Re: Roman Giertych - "oszalały radykał" ? 18.07.05, 19:05
              1. Dlatego, że hasło 15 - 15 - 15 oznacza 15 vat na towary, które dzisiaj
              opodatkowane są stawką preferencyjną. M.in. żywność i lekarstwa.
              2. Ci co dzisiaj płacą 19 % zapłacą 15 % (dodaj do tego kwoty z pkt.1).
              Ci co płacą 40 % zapłacą też 15 %. ( patrz jw.).
              Kumasz?
              I przejdź na bardziej cywilizowane formy rozmowy.
      • 6nine9 Re: Roman Giertych - "oszalały radykał" ? 18.07.05, 12:37
        adalberto3 napisał:

        > Jego radykalizm polega chyba przde wszystkim na tym, że z dnia na dzień nie
        > zmienia poglądów.

        Jak to nie zmienia? Najpierw na komisji krzyczał, że nie spotykał się z
        Kulczykiem i że to klamstwo; tydzień pózniej zmienił zdanie - że owszem,
        spotkał go przypadkiem; nieco potem miał pogląd, że spotkanie było umówione bo
        Kulczyk go poprosił (jak wiadomo było odwrotnie).
    • mlodygniewny1 Tusk,hipokryto-gdzie pozostali dwaj z trójki ? 18.07.05, 12:03
      Tusk,jednoznaczny hipokryto,gdzie są pozostali dwaj założyciele PO,z grupy
      trzech tenorów?Gdzie jest Olechowski,miliarder uwłaszczony agent esbecji na
      majatku PRl/BankHandlowy? a gdzie jest szlachetny obrońca stoczni gdańskiej
      przed upadłością,wojewoda,gdański,marszałek AWSu,Maciej Płażyński?
      Zostałeś sie Ty,nierobie i leniu,wicemarszałku senatu przez cztery
      lata,wicemarszałku sejmu przez cztery lata,co Ty zrobiłeś w Trzeciej RP?,
      gdzie Twoje milion nowych miejsc pracy jak byłeś w partii Kongres Liberalno
      Demokratyczny a nastepnie w Unii Wolności,gdzie Twoja lojalność?
      Dlaczego Komorowski nie otwiera listy warszawskiej?
      Gronkiewicz Waltz,to umie działać w Odnowie Ducha Świętego - Ona nie ma żadnych
      moralnych praw otwierania listy warszawskiej PO.Dlaczego Waltzowej nie chcą
      żadne banki i pozostałe instytucje finansowe?Bo jest beznadziejna - z modlenia
      do Ducha Świetego nie załatwiła sobie żadnej posady?
      Tusk,jesteś typowym hipokrytą.Nawet nie potrafisz wyrzucić szefa małopolskiej
      PO-Fijaka Zbigniewa za przeciek prasowy na wybitnego i prawego Andrzeja
      Przewożnika.Dlaczego?Bo Fijak,to prawa reka Janka Maryśki Rokity w Krakowie.
      • ossey Re: Jednak powinienes wrócic 18.07.05, 12:12
        tam sobie krzywdy nie zrobisz , pani pielegniarka zawsze ci pomoze i do pokoju
        bez klamek doprowadzi , pasami przywiarze a w chwilach dobrego samopoczucia
        poogladaj sobie filmy o ...Donaldzie..te dla dzieci.
      • obserwator999 Re: Tusk,hipokryto-gdzie pozostali dwaj z trójki 18.07.05, 12:13
        Poszli swoją droge ,samo życie nie to co gwardia TOWARZYSZY powiązana swoimi
        interesami Trzymają się az miło Towarzysz Cimoszewicz z towarzyszem
        mgr.Kwaśniewskim.Towarzysz Miler z towarzyszem Wiatrem,Towarzysz Oleksy z
        towarzyszem Jaskiernią towarzysz Sobotko z towarzyszem Długoszem i......itd
        Razem rośli razem rządzili istny kwiat
        • qin Re: Tusk,hipokryto-gdzie pozostali dwaj z trójki 18.07.05, 12:54
          obserwator999 napisała:

          > Poszli swoją droge ,samo życie nie to co gwardia TOWARZYSZY powiązana swoimi
          > interesami Trzymają się az miło Towarzysz Cimoszewicz z towarzyszem
          > mgr.Kwaśniewskim.Towarzysz Miler z towarzyszem Wiatrem,Towarzysz Oleksy z
          > towarzyszem Jaskiernią towarzysz Sobotko z towarzyszem Długoszem i......itd
          > Razem rośli razem rządzili istny kwiat
          Nic dodac nie ująć
      • obserwator999 KWIAT SLD 18.07.05, 12:14
        Poszli swoją droge ,samo życie nie to co gwardia TOWARZYSZY powiązana swoimi
        interesami Trzymają się az miło Towarzysz Cimoszewicz z towarzyszem
        mgr.Kwaśniewskim.Towarzysz Miler z towarzyszem Wiatrem,Towarzysz Oleksy z
        towarzyszem Jaskiernią towarzysz Sobotko z towarzyszem Długoszem i......itd
        Razem rośli razem rządzili istny kwiat
        • ksenos Re: KWIAT SLD 18.07.05, 12:16
          ale kwietnik-ufff,tylko z kolcami
          • busho sposób na bezrobocie ! 23.07.05, 23:59
            Trzeba obniżyć podatki, tylko jak ?
            Podatek dochodowy - można obniżyć od góry, ale można i od dołu.
            Od góry obcinamy stopy podatkowe - np. podatek liniowy. Ale dla ilu osób jest
            ta oferta ?

            Jest lepesze rozwiązanie: od dołu - wprowadzić b.wysoką kwotę wolnę od
            podatku. To jest oferta dla większości.

            Nie napiszę ile, ale maksymalnie duża kwota wolna od podatku. Wtedy możnaby
            obniżyć najniższą płacę, bo kwota brutto dla pracownika byłaby zarazem netto.
            ZUS też spadłby dla najniższej płacy, bo niższa byłaby podstawa. Czyli obniżamy
            koszty pracy, dzięki temu zwiększamy zatrudnienie. W dodatku nie opłaca być w
            szarej strefie, tylko warto wykazywać dochody, bo wchodzą głównie do kwoty
            wolnej od podatku, a jak ktoś raz zaczenie wykazywać, to na pewno szybciej
            zacznie płacić jakiekolwiek podaki. Pieniądze jakie zostaną z kwoty wolnej od
            podatków na pewno zostaną w kraju, bo jak ktoś zarabia 800 zł, to na Majorkę
            nie jeździ i Mercedesa nie kupuje. Wysoka kwota wolna od podatku zaaktywizuje
            wszystkich do podjęcia jakiegokolwiek zajęcia, bo wszystkie nieduże dochody
            trafią bezpośrednio do kieszeni pracownika.

            Ten pomysł jest adresowany do większosci wyborców. Gwarantuje obniżkę podatków,
            walkę z bezrobociem, aktywację bezrobotnych, obniżenie kosztów pracy.
    • prokurator Sledzinska-Katarasinska? 18.07.05, 12:21
      Gdzieś slyszalem, ze Sledzinska-Katarasinska w '68 roku dobrze sluzyla sie
      systemowi, pisala jakies teksty antysemickie, a niedawno prowadzilo samochod po
      pijaku.
      Czy ktoś cos o tym wie? Jakie teksty ona pisala, ewentualnie gdzie je mozna
      przeczytac?

      • qin Re: Sledzinska-Katarasinska? 18.07.05, 12:54
        Jak łatwo oskarzasz.Czy wogóle pisała na tematy które sugerujesz.
        Miała 0,02 promile na posterunku 0.Chcialabym zeby wszyscy pijani mieli tyle.
        Posłowie SLD nie tylko mieli 10 razy wiecej ale niektórzy uciekali przed
        policja.
        • uu1 Re: Sledzinska-Katarasinska? 18.07.05, 12:57
          Po pierwsze, miała 0,2 a nie 0,02. Po drugie uciekła z miejsca wypadku.
          • mlodygniewny1 Re: Sledzinska-Katarasinska? 18.07.05, 13:03
            ta rzeczywiście był jak napisałeś.
            słyszałem Jej rozmowę na ulicy:przechodzień pyta jak ma żyć,nie mogąc znależć
            pracy,przy zasiłku z opieki społecznej kilkadziesiąt złotych/miesiąc- posłanka
            odpowiada"do roboty,do roboty".Pycha i buta.
            Katarasińska jak mówi warszawka,pije non stop-widać zresztą na dzin dobry.
            • uu1 Re: Sledzinska-Katarasinska? 18.07.05, 13:10
              W jednej z dzielnić Dublina mieszkańcy mówią o sobie, że piją pomiędzy
              pierwszym a drugim kieliszkiem. :-))
            • obserwator999 Re: Sledzinska-Katarasinska? 18.07.05, 14:42
              A ja widziłam Ufoludki,były bardzo przyjacielskie.To znaczy być na miejscu w
              odpowiedniej chwili!!!
              0,2 to bardzo mało.i jak pamietam miala sąd kolezeński.z tego co wiem sadu nie
              mieli posłowie z SLD
    • mlodygniewny1 Śpiewak niezależny ekspert=Monika Olejnik... 18.07.05, 12:55
      Spiewak jest niezaleznym ekspertem,naukowcem wyglaszajacym swoje opinie - bardzo
      chetnie zaprasza Spiewaka Monika Olejnik,obiektywna dziennikarka komercyjnej
      stacji radiowej i publicznej telewizji (konfliktu interesów nie może być,jak się
      swoją twarz promuje w publicznej telewizji,pracując jako udziałowiec w
      komercyjnej zetce,wystepując na ulicznych billboardach,bo to dotyczy przecież
      Moniki Olejnik,podwójnej rozwódce,żyjącej bez slubu z Tomaszem Ziólkowskim i
      rozmawiającej nt.moralności z biskupami katolickimi).Co są warte naukowe analizy
      opinie socjologa Śpiewaka,wybitnego niezależnego eksperta,startujacego z listy
      Partii PO?
      • qin Re: Śpiewak niezależny ekspert=Monika Olejnik... 18.07.05, 13:05
        mlodygniewny1 napisał:

        > Spiewak jest niezaleznym ekspertem,naukowcem wyglaszajacym swoje opinie -
        bardz
        > o
        > chetnie zaprasza Spiewaka Monika Olejnik,obiektywna dziennikarka komercyjnej
        > stacji radiowej i publicznej telewizji (konfliktu interesów nie może być,jak
        si
        > ę
        > swoją twarz promuje w publicznej telewizji,pracując jako udziałowiec w
        > komercyjnej zetce,wystepując na ulicznych billboardach,bo to dotyczy przecież
        > Moniki Olejnik,podwójnej rozwódce,żyjącej bez slubu z Tomaszem Ziólkowskim i
        > rozmawiającej nt.moralności z biskupami katolickimi).Co są warte naukowe
        analiz
        > y
        > opinie socjologa Śpiewaka,wybitnego niezależnego eksperta,startujacego z listy
        > Partii PO?
        Co ty b....zadługo przebywałeś na słoncu zimne okłady . Nie wchodz jej do
        łozka. programy Moniki Olejnik są ciekawe i możma sie duzo w nich
        dowiedziec,Powtarzam lód i okłady pa
      • ksenos Re: Śpiewak niezależny ekspert=Monika Olejnik... 18.07.05, 13:07
        czepiasz sie.MO jest co by niemówić o niej -najlepsza,a spiewak nie jest
        oszołomem,gratulacje za nominacje
        • uu1 Re: Śpiewak niezależny ekspert=Monika Olejnik... 18.07.05, 13:11
          Pomiędzy niewidomymi, jednooki królem.
          • qin =Monika Olejnik... 18.07.05, 14:24
            dzienikarzy mamy duzo jest w czym wybierać ja ją szanuje i cenie jest b dobra
            jak za wysoki poziom to sie nie męcz i nie oglądaj
            • mlodygniewny1 Re: =Monika Olejnik... 18.07.05, 14:36
              nie można być wybitnym dziennikarzem a jednocześnie hipokrytą - to wyrażnie
              nie jest etyczne,by robić sobie twarz za publiczne pieniądze w publicznej
              telewizji jednocześnie będąc udziałowcem komercyjnego radia i pracownikiem tegoż
              -nie można zajmować sie troska o moralność katolicką w rozmowach z biskupami,
              samemu żyjąc w niezgodzie z wymogami tegoż katolicyzmu.nie można udawać
              obiektywnego dziennikarza,jeżeli... ale jak Ci to pasuje,to sobie żyj w tej
              hipokryzji-zdradzając żonę/dziewczynę,też nic złego w tym nie widzisz,tak
              właśnie żyją hipokryci min.katoliccy.
              • slovas Re: =Monika Olejnik... 18.07.05, 14:41
                Zaletą programów Olejnik jest właśnie to, że ona nie próbuje
                udawać "obiektywnego dziennikarza". Może to dlatego że obiektywne
                dziennikarstwo istnieje tylko w teorii?
            • uu1 Re: =Monika Olejnik... 18.07.05, 14:42
              dzienikarzy mamy duzo jest w czym wybierać ja ją szanuje i cenie jest b dobra
              Gdybyś w tym miejscu skończyła wypowiedź, byłoby w porądku. Ale ponieważ dodałaś
              jak za wysoki poziom to sie nie męcz i nie oglądaj
              jesteś zwykła miągwa.
      • kroczak [...] 18.07.05, 17:08
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • gauche Donald układając listy - konsultuj z Agorą,będzie 18.07.05, 13:24
      spoko:P
    • miriam11 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 13:31
      No cóż... kandydatura pani GRONKOWIEC-WALEC, która za czasów szefowania NBP
      radziła się Ducha Świętego (i mówiła o tym publicznie), ostatecznie przekonuje
      mnie, że od PO należy trzymać się z daleka. Powodzenia droga Platformo, mam
      nadzieję, że pani G-W pod wodzą DŚ zaprowadzi Cię tam gdzie Twe miejsce: w niebyt.
    • qc Tusk: kandydat i do Sejmu i na Prezydenta ?! 18.07.05, 13:42
      Jak to mozliwe?
      Nie moze sprawowac obu funkcji naraz. Wiec ?
      To oszustwo wyborcy i podatnika.
      PO to kompromitacja.
      • butterfly2 PO 18.07.05, 13:57
        Lepsza Platforma niż wtórny socjalizm. Nie pozwólmy po raz kolejny Jaskierni,
        Jagielle, Oleksemu, Millerowi, Czarzastemu, Kwachowi, Cimoszewiczowi, Janikowi,
        Jakubowskiej itd dostać się do władzy. Niech trafią tam, gdzie miejsce aferzystów.

        Lepszy Tusk niż Wołodia Cimoszenko !!!
        100 razy lepszy !!
        • qc FAN Club PO 18.07.05, 14:16
          Klaszcza grzecznie w raczki, puszczaja baloniki.
          Tymczasem slepy widzi ze Kandydaci tak samo jak ich poprzednicy, beda
          oczyszczac kredens.
        • uu1 Re: PO 18.07.05, 14:48
          Rozumiem, że masz numer drugi. Ale żeby zaraz posługiwać się liczbą mnogą.
          • busho sposób na bezrobocie 24.07.05, 00:04
            Trzeba obniżyć podatki, tylko jak ?
            Podatek dochodowy - można obniżyć od góry, ale można i od dołu.
            Od góry obcinamy stopy podatkowe - np. podatek liniowy. Ale dla ilu osób jest
            ta oferta ?

            Jest lepesze rozwiązanie: od dołu - wprowadzić b.wysoką kwotę wolnę od
            podatku. To jest oferta dla większości, a na pewno dla szerokiej grupy
            bezrobotnych i nisko zarabiających.

            Nie napiszę ile powinna wynosić kwota wolna od podatku, ale maksymalnie duża
            kwota wolna od podatku. Wtedy możnaby obniżyć najniższą płacę, bo kwota brutto
            dla pracownika byłaby zarazem netto. ZUS też spadłby dla najniższej płacy, bo
            niższa byłaby podstawa. Czyli obniżamy koszty pracy, dzięki temu zwiększamy
            zatrudnienie. W dodatku nie opłaca być w szarej strefie, tylko warto wykazywać
            dochody, bo wchodzą głównie do kwoty wolnej od podatku, a jak ktoś raz zaczenie
            wykazywać, to na pewno szybciej zacznie płacić jakiekolwiek podatki. Pieniądze
            jakie zostaną w kieszeni podatników na pewno zostaną w kraju, bo jak ktoś
            zarabia 800 zł, to na Majorkę nie jeździ i Mercedesa nie kupuje. Wysoka kwota
            wolna od podatku zaaktywizuje bezrobotnych do podjęcia jakiegokolwiek zajęcia,
            bo wszystkie nieduże dochody trafią bezpośrednio do kieszeni pracownika.

            Ten pomysł jest adresowany do większosci wyborców. Gwarantuje obniżkę podatków,
            walkę z bezrobociem, aktywację bezrobotnych, obniżenie kosztów pracy.
    • chris12 Część programu PO to plucie na Cimoszewicza... 18.07.05, 13:54
      Mimo, że Cimoszewicz już zapowiedział, że zjawi się przed komisją d.s. Orlen w
      wyznaczonym terminie, Tusk jeździ po kraju z sensacyjną wiadomocią jak to
      Cimoszewicz boi się prawdy i unika komisji.
      Ta prawda to pytania Wassermanna i Maciarewicza jak często zmienia kalesony,
      czy miewa zaparcia po obfitym jedzeniu i czy miał stosunki pozamałżeńskie.
      Wszystko ściśle powiązane z Orlenem.
      • qin Re: Cimoszewicza..wiarygodny? 18.07.05, 14:31
        Nie ma wyboru słaby prawnik,i tak zachrzanił a mało brakowalo i mógł się wywinąć
        Teraz przed komisja bedzie cierpial na pomroczność jasną/czerwoną /nic nie wiem
        nie pomiętan nie ja itd i zachowywal sie jak wszyscy towarzysze z butą z
        orogancją.
        • slovas Re: Cimoszewicza..wiarygodny? 18.07.05, 14:36
          Jakiejkolwiek strategii nie przyjmie to i tak z tego "przesłuchania" wyjdzie
          zwycięzko.
          Ja bym radził panom posłom śledczym uważnie przeczytać nową ustawę, bo pewien
          jestem że pan marszałek będzie znał ją doskonale i nie zawaha się jej użyć.
        • uu1 Re: Cimoszewicza..wiarygodny? 18.07.05, 14:50
          Strasznie plączesz swoje teksty. Weź kilka głębokich oddechów, uporządkuj
          emocje i napisz jeszcze raz. Tylko tym razem z sensem.
      • qin Re: Cimoszewicza..wiarygodny????????????????// 18.07.05, 14:31
        Nie ma wyboru słaby prawnik,i tak zachrzanił a mało brakowalo i mógł się wywinąć
        Teraz przed komisja bedzie cierpial na pomroczność jasną/czerwoną /nic nie wiem
        nie pomiętan nie ja itd i zachowywal sie jak wszyscy towarzysze z butą z
        orogancją.
    • grom3 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 14:03
      Tusk czys ty zbaranial Waltz Gronkiewicz wpusciles na liste razem z Glempem
      wyruchala Polonie Kanadyjska na miliony dolarow wydajac zgode na sprzedaz
      Polcan Banku w Warszawie ktory byl nasza wlasnoscia.Dla Dansk Bank z Kopenchagi
      • mlodygniewny1 "Waltz wyruchala Polonie Kanad.na miliony$"?! 18.07.05, 14:29
        czy to możliwe,aby Hanka Gronkiweicz Waltz"wyruchała Polonię Kanadyjską na
        miliony dolarów" jak napisał forumowiczo nicku grom3?
        Nie to chyba niemożliwe,przecież Waltz Gronkiewicz o wszystko pyta się Ducha
        Świetego.I Glemp Jej w tym pomaga jak "slychać" z postu grom3!
    • maureen2 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 14:16
      nikt nic nie pisze o tak sławnej,czyzby anonimowej postaci Grzegorzu Kostrze-
      wie-Zorbasie,politologu z MSZ,dlaczego?
      • uu1 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 14:53
        Czy on z zawodu nie jest aktorem?
        • qc Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 15:46
          Tusk ?
          Bez zawodu.
          Ale za to tak pieknie mowi.
    • maureen2 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 14:45
      podobno pan Zorbas jest tez właścicielem ? jakichś mediów .
      • sawa.com Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 15:44
        Ten wściekły atak konkurentów oznacza, że list PO sa mocnymi atutami w
        zbliżających się wyborach.
        Nie wiem jak gdzie indziej, ale np.:
        Uważam, że w Warszawie dawno nie było tak dobrej listy. I to nie
        tylko z PO, ale w ogóle.
        Jest w kim wybierać. Wprawdzie jestem zdziwiona wysoką pozycją Pana Śpiewaka.
        To zdaje się być jakieś nieporozumienie. Dziwi mnie natomiast niższa pozycja
        niż na to zasługuje,
        Pani W. Surażskiej. Jeśli ktoś nie wie o kim mówię, to Pani Surażska jest
        specjalistką od rozwoju regionalnego i administracji publicznej. Przez reżim
        stanu wojennego uważana była za personę non grata i do 1995 r. przebywała na
        emigracji. Ma wspaniały dorobek naukowy. Współpracuje do dziś z wieloma
        ośrodkami naukowymi Zachodu i ale i z naszymi gminami. W Polsce jest szefową
        Centrum Badań Regionalnych. Myślę, że wyborcy ją wypatrzą na tym jej siódmym
        miejscu.
        Postawmy wreszcie na ludzi mądrych.
        Świetna jest Pani Pitera - tu już nie muszę przybliżać tej osobowości
        politycznej. Szczególnie znają ją Warszawiacy. Zresztą najwyższa pora, żeby
        zasiadła w ławach sejmowych. Przegoni korupcję z sejmu.
        Podoba mi się i lokomotywa tego pociągu do sejmu Pani Gronkiewicz Waltz.
        No, nie!
        Czy są tam jacyś mężczyźni?
        Na liście podwarszawskiej mocną postacią jest (rety, znowu kobieta!) pani Anna
        Kalinowska. Świtny ekolog. Z tych mądrych ekologów, którzy potrafią godzić
        ochronę przyrody i ochronę człowieka. A więc jest specjalistką od
        zrównoważonego rozwoju.
        Takich ludzi nasz sejm potrzebuje, jak deszczu wysuszona i jałowa ziemia.
        • genek8 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 15:58
          Boże jak Ty pięknie piszesz aż się obiad cofa tak słodko - sztab wyborczy PO
          czy corka ktorejs z tych wspanialych kandydatek. takimi tekstami zrazasz ludzi
          do Platformy zrozum ze nawet ludzie ktorzy chca glosowac na Platforme puszcza
          pawia na tak usluzne i grzeczne i lizodupskie oraz wazeliniarskie teksty. sorry
          ale wyjdz
          • sawa.com Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 21:35
            genek8 napisał:

            > Boże jak Ty pięknie piszesz aż się obiad cofa tak słodko - sztab wyborczy PO
            > czy corka ktorejs z tych wspanialych kandydatek. takimi tekstami zrazasz
            ludzi
            > do Platformy.

            Prawda w oczy kole. Nie jestem ani ze sztabu ani z rodziny. Po prostu wiem, że
            jest to lista z której mozna wybrać dobrych posłów.
            Wydaje mi się, że już dość tego chamstwa i prywaty w sejmie. Rwania tylko do
            siebie i dla siebie.
            Nie wiem. Może na listach SLD i innych ugrupowań też wreszcie znajdą się
            porządni i mądrzy ludzie? Zobaczymy. Oby. Bo myslę, że i Tobie i mnie zależy na
            tym, żeby ten kraj rozwijał się.
      • rafal.ferber Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 01.09.05, 09:53
        Nie wlascicielem a zalozycielem - portalu www.global.net.pl
    • uu1 Re: Sledzinska-Katarasinska?>>>>& 18.07.05, 14:45
      Coś kiepsko z Twoją pamięcią. Miała mieć. A co do rzeczy mają posłowie SLD,
      pozostanie Twoją słodką tajemnicą.
    • ja.ja222 Re: PO ma listy kandydatów do parmalentu 18.07.05, 16:11
      Ciekawe kogo jeszcze pociągnie Lora Obywatelska?
    • slawekm Katarasinska po pijaku spowodowala wypadek !!!! 18.07.05, 16:25
      Ładna lista, ładna odnowa. Pijana Katarasińska i aparatczyk AWS Żak. Zagłosuje
      na Leppera. Najwyżej odmroże sobie uszy.
    • pietiaa KOSECKI RZUCAŁ KOSZULKĄ REPREZENTACJI O ZIEMIĘ!!!! 18.07.05, 16:27
      Jak do parlamentu może stratować kosecki, skoro w 1995 r w meczu Polska-
      Słowacja odepchnął ówczesnego selekcjonera Polski H. Apostela i rzucił koszulką
      reprezentacji z orłem na piersi o ziemię???!!! Ktoś taki absolutnie nie może
      być posłem, nigdy nie wytłumaczył sie z tego haniebnego zachowania. Dziwię się
      PO że chciała kogoś takiego umieścić na liście do parlamentu, Wstyd PO o
      Kosecki!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka