grali1 Re: Sondaż GW: "Nie" dla rządu z Samoobroną 03.11.05, 10:18 Dlaczego w ukryciu pozostają Kaczyńscy? Czy po to, aby dalej niszczyć Polskę!? Przecież to ich i wyłącznie ich wina za obecny stan braku koalicji PO-PiS.Co oni znów knują?! Kłamliwe obietnice przed wyborcze nie do zrealizowania, sojusz z ciemnogrodem i przestępcami, czy to jest to co obiecywali? Dalej - ujawnijcie się publicznie i oświadczcie o co wam chodzi. Życzę sobie, aby natychmiast zerwana została koalicja z Samoobroną, Leppera won z prezydium Sejmu, już jego bytność w Sejmie jest policzkiem dla narodu, a wybranie go na vice- marszłka to szczyt hipokryzji Kaczyńskich i jego otoczenia. I nie bać się wejść w uczciwe układy mające na celu współrządzenie z Platformą. Tamci może są naiwni politycznie, ale ich uczciwość i prostolinijność (białe jest białe, a czarne jest czarne, żadnych gruszek na wierzbie) już ujęła olbrzymią liczbę rodaków. Jeśli popisowcy tego nie zrobią, to będą równi dotychczasowym czerwonym, którzy dla zdobycia władzy i narzucenia totalitaryzmu robią wszystko i kłamiąc stosują nowomowę (boję się że przyjęty zostanie termin kaczomowę). No i następne wybory macie przechlapane. Posłuchajcie etyków, socjologów i mądrych biskupów, co przewidują i przed czym ostrzegają. Zastosowaliście typową metodę walki: wejść w układy ze słabszym, aby zniszczyć równorzędnego licząc na to, że po zwycięstwie nad równorzędnym ze słabym sobie łatwo poradzicie. Ale tak rozumując umożliwiacie narodziny kolejnego -izmu. Obyście się nie przeliczyli. Rzecznik znów powie Rząd się wyżywi, ale naród będzie cierpiał. Odpowiedz Link Zgłoś
77qwerty Re: Sondaż GW: "Nie" dla rządu z Samoobroną 03.11.05, 10:25 racja,gazeta najlepiej uczyni gdy przestanie bawic sie w sondaze ,to ewidentnie > > jej sie nie udaje ,na dodatek miesza w glowach liderom po- w wyniku czego > calkiem glupieja masz racje w te "sondaze " juz tylko Tusk wierzy i coraz bardziej sie pogrąża na wskutek nierealnych zadań Chyba ze GW postanowiła zatopic PO ? Odpowiedz Link Zgłoś
77qwerty Re: Sondaż GW: "Nie" dla rządu z Samoobroną 03.11.05, 10:26 żądań ale podobne do zadań Odpowiedz Link Zgłoś
realista1000 Re: Sondaż GW: "Nie" dla rządu z Samoobroną 03.11.05, 10:29 trojanska napisała: > Dajcie już sobie spokój z waszymi sondażami, z których większość się śmieje. > Nawet małe dzieci wiedzą, że to są wasze pobożne życzenia nic nie mające > wspólnego z rzeczywistością. Kochane "dziennikarzyny" z "Gazetki Wyborczej"! Znowu zaczynacie taniec z sondażami?! I to tymi tzw. "błyskawicznymi", czyli robionymi na Wasze zamówienie! Dziwnie krótką macie pamięć, a przecież od wyborów prezydenckich nie upłynęło tak dużo czasu! Znowu chcecie manipulować społeczeństwem dla własnych "niskich" celów? Widać, niewiele się nauczyliście z poprzednich (nieodległych przecież!) doświadczeń. Myślicie, że wystarczy "odpowiedni" sondażyk i już... wierzycie sami, że macie poparcie społeczeństwa! Nie uczycie się nie tylko na własnych, ale i na cudzych błędach (np. "sondażyki" "Faktów", TVN, TVP i in.), a to już objaw niereformowalnej głupoty. W nauce nazywa się to wiedzą zdroworozsądkową, a tej najwyrażniej Wam brakuje. Coraz więcej znajomych mówi mi, że przestają czytać Waszą "Gazetkę Wyborczą" po tych nieszczęsnych ekscesach z sondażami. Kombinowaliście, kombinowaliście i ... przekombinowaliście, ha, ha, ha! Byliście przekonani, że już tak ogłupiliście Polaków, że będziecie im mogli narzucić wszystko, co Wam się spodoba. A tu... figa z makiem! Niedługo być może przyjdzie Wam szukać pracy, tak jak wielu milionom Polaków - zobaczymy wtedy, jacy jesteście liberalni, gdy natraficie na pracodawcę, który wyciśnie z Was ostatnie soki za marne grosze. Przekonamy się o Waszej kreatywności i otwartości. Być może jedynym rozwiązaniem będzie praca na zachodzie, np. truskawki w Hiszpanii, winogrona we Francji, ogórki w Niemczech, jagody w Norwegii czy Szwecji. Europejski rynek pracy stoi przecież otworem! A jak to Was zmęczy to czekają domy opieki z podeszłymi wiekiem mieszkańcami w/w krajów. A skoro żadna praca nie hańbi, więc życzę powodzenia!!! Odpowiedz Link Zgłoś
t.duszynski Sondaż WŚRÓD CZYTELNIKOW GW 03.11.05, 10:33 UCZCIWIE WYPADA NAPISAC ,ZE SONDAZ DOTYCZY CZYTELNIKOW GW.NO I MAM NADZIEJE ,ZE NIE ROBILI TEGO PROFESJONALISCI Z OBOPU,KTORYCH BADANIA ZAMYKAJA SIE Z BLEDEM OK 25%. Odpowiedz Link Zgłoś
rafikman Błąd statystyczny + - 4% - buahahahaa... 03.11.05, 10:34 ..raczej + - 40%, jak śmią te ośrodki badań jeszcze cokolwiek publikować po tym co ostatnio pokazały, wstyd ! Odpowiedz Link Zgłoś
grunio ZNOWU SONDAŻE 03.11.05, 10:36 10 dni prze drugą turą wyborów prezydenckich z "sondaży" wynikało, że 62% wyborców będzie głosowało na p. Donalda. Czy omawiany "sondaż" przeprowadziła ta sama anieternia? Odpowiedz Link Zgłoś
daarnor Re: ZNOWU SONDAŻE 03.11.05, 13:31 Ten sondaż przeprowidziła PGB. Ta grupa była postrzegana przez zwolenników Narodowego Socjalizmu jako jedynie słuszna, ponieważ wporwadzała do swoich badań korektę trendu, przez co badanie opinii publicznej z wtorku było nadal aktualne w piątek. Czyli, mówiąc językiem normalnych ludzi, pokazywała większe poparcie dla Kaczyńskiego, a przedtem dla PiS. Jak wiemy, poparcie dla obydwu rosło lawinowo tuż przed wyborami, na skutek prowadzenia czarnej, antyliberalnej kampanii, wspólnie z Andrzejem Lepperem. Stąd wszystkie sondaże, poza PGB, były zdeaktualizowane już w momencie opublikowania, pokazując zbyt wysokie poparcie dla PO, a potem Tuska. Było to powodem oskarżania przez aktywistów PiS-u (również na tym forum) grup badawczych o "manipulacje wyborcze". Co zresztą jest kompletną bzdurą. Badania w grupach prowadzą ludzi o różnych poglądach politycznych, także jeśli wynik miałby być przekłamany, to nie bywał przekłamany w obie strony. Wyniki badań były prawdziwe. Problem w tym, że BYŁY. :) Odpowiedz Link Zgłoś
daarnor Re: ZNOWU SONDAŻE 03.11.05, 13:36 I następne kłamstwo, panie Daarnor. Sondaż robił PBS, nie PGB I gdzie tu obiektywizm? Prawda według Kurskiego? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
hiszpanska.mucha Lepsza koalicja Rydzyka niż Platf'usowych aferałów 03.11.05, 11:01 Rydzyk, Rydzyk, Rydzyk-czy Wybiórcza nie ma sensowniejszych argumentów żeby przypiepszyć Kaczorowi? Co was ten Rydzyk tak boli; czyżby prawdą było że w GW ukazują się tylko Koszerne artykuły? Nie ma dnia żeby na łamach gazety nie gościł Rydzyk; może załóżycie jego Fan Club? Odpowiedz Link Zgłoś
grunio Re: Lepsza koalicja Rydzyka niż Platf'usowych afe 03.11.05, 11:08 Chyba Gazeta W. po prostu lubi podsuwać Polakom "jedynie słusznego wroga". Odpowiedz Link Zgłoś
ezpa7z9 To nie sonda tylko tak jak by GW i PO chciało... 03.11.05, 11:26 Niestety dla was a na szczęście dla Polski to tylko wasze marzenia.To tak jak z 60% poparciem dla nieroba i pijaka(co znajdowano w jego pokoju hotelowym i ile(flaszek) wie cała Warszawa-nie mylić z warszawką!)na 3 dni przed wyborami.PiS to dla PO i warszawki be a Tusk Rokita HGW Balcerek to ,,elyta''.Tylko ,że Polska tej ,,elyty''ma już dosyć i ich nie chce(poza warszawką,postkomuchami,demokratami.pl i aferałami z całej Polski). Odpowiedz Link Zgłoś
menea Re: Sondaż GW: "Nie" dla rządu z Samoobroną 03.11.05, 12:02 Po kompromitacji waszych sadazowni ich wiarygodnosc rowna sie zero a nawet mniej niz zero. Odpowiedz Link Zgłoś
realista1000 Re: Sondaż GW: "Nie" dla rządu z Samoobroną 03.11.05, 12:25 Kochane "dziennikarzyny" z "Gazetki Wyborczej"! Znowu zaczynacie taniec z sondażami?! I to tymi tzw. "błyskawicznymi", czyli robionymi na Wasze zamówienie! Dziwnie krótką macie pamięć, a przecież od wyborów prezydenckich nie upłynęło tak dużo czasu! Znowu chcecie manipulować społeczeństwem dla własnych "niskich" celów? Widać, niewiele się nauczyliście z poprzednich (nieodległych przecież!) doświadczeń. Myślicie, że wystarczy "odpowiedni" sondażyk i już... wierzycie sami, że macie poparcie społeczeństwa! Nie uczycie się nie tylko na własnych, ale i na cudzych błędach (np. "sondażyki" "Faktów", TVN, TVP i in.), a to już objaw niereformowalnej głupoty. W nauce nazywa się to wiedzą zdroworozsądkową, a tej najwyrażniej Wam brakuje. Coraz więcej znajomych mówi mi, że przestają czytać Waszą "Gazetkę Wyborczą" po tych nieszczęsnych ekscesach z sondażami. Kombinowaliście, kombinowaliście i ... przekombinowaliście, ha, ha, ha! Byliście przekonani, że już tak ogłupiliście Polaków, że będziecie im mogli narzucić wszystko, co Wam się spodoba. A tu... figa z makiem! Niedługo być może przyjdzie Wam szukać pracy, tak jak wielu milionom Polaków - zobaczymy wtedy, jacy jesteście liberalni, gdy natraficie na pracodawcę, który wyciśnie z Was ostatnie soki za marne grosze. Przekonamy się o Waszej kreatywności i otwartości. Być może jedynym rozwiązaniem będzie praca na zachodzie, np. truskawki w Hiszpanii, winogrona we Francji, ogórki w Niemczech, jagody w Norwegii czy Szwecji. Europejski rynek pracy stoi przecież otworem! A jak to Was zmęczy to czekają domy opieki z podeszłymi wiekiem mieszkańcami w/w krajów. A skoro żadna praca nie hańbi, więc życzę powodzenia!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kaisy7 Re: Sondaż GW: "Nie" dla rządu z Samoobroną 03.11.05, 13:14 Mają sens te sondaże wśród czytelników GW i podobnej prasy. Oczywiście demokracja to dyktat większości kmiotów czytających "Fakt", dlatego w wynikach rzeczywistych jest rozbieżność z sondażami. Odpowiedz Link Zgłoś
at_work Kto kontroluje wiarygodność sondaży w necie? 03.11.05, 13:27 Takie narzędzia są bardzo wygodną formą manipulacji opinią. Gazeta nie informując o mechanizmach uwierzytelnienia takich danych lepiej, by wogóle ich nie publikowała. Szkodzi to opinii o jej wiarygodności. Każdy, kto kiedykolwiek widział proces konstruowania takiego sondażu na sajcie, wie, że "na rybkę", można podrzucić trochę danych na początku, wpływając tym samym dalszy przebieg, nie wspominająć już o tym, że cały wynik można sfałszować. Wracając do głównego pytania. Chyba nie ma takich intytucji, które weryfikują poprawność i rzetelność sondaży internetowych, a skoro nie ma, to nie powinniśmy im (sondażom) wierzyć. Manipulacja opinią publiczną to bardzo brzydka sprawa. Prawie tak brzydka jak Brzydkie Kaczątko, które wprawdzie mogło wygrać wybory, ale nigdy zamieni się w łabędzia... _ Pies na kaczki. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 ze tez sie GW nie wstydzi na jakiekolwiek WLASNE 03.11.05, 14:02 spndaze powolywac? Odpowiedz Link Zgłoś
screwball pare slow 03.11.05, 14:06 Nie wiem jaka grupe przebadano w tym sondazu ale chyba nie reprezentacyjna. Wystarczy przypomniec sobie ilez to bylo niecheci ze strony PIS wobec PO- i co najwazniejsze- im wiecej bylo tej niecheci, im wiecej bylo ujadania w kampanii wyborczej na liberalow, tym bardziej roslo poparcie dla PIS. Jak zatem mozna obronic teze, ze wiekszosc wyborcow PIS, ktorzy bali sie "rzadow liberalow" teskni za koalicja z PO? Jedyne wytlumacznie to schizofrenia. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 Re: pare slow 03.11.05, 14:14 jestem wyborca PIS-u i sam na wlasne potrzeby , takze dla zaspokojenia ciekawosci takie sondaze przeprowadzam. Oczywiscie,ze masz racje, brak koalicji z PO to dobra wiadomosc,taka sama jakwygrana PIS-u we wszystkich rozdaniach. Ludzie zwyczajnie wiedza i przeczuwaja, ze kazda taka koalicja to udupienie obiecywnych reform,ktore w takim ukladzie POPISO-wym nie maja prawa dojsc do skutku. Koalicja utonela chwile po ogloszeniu wynikow, gdy okazalo soie, ze ku zdumieniu Po-wcow, PIS konsekwentnie ma zamiar realizowac swoje wyborcze obietnice. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: pare slow 03.11.05, 15:01 Nie wierze sondazom GW za grosz. Sa naciagane i tendencyjne. Podobno wybory mial wygrac Tusk, a LPR miala zdobyc pokolo 20% glosow. Uwazam, ze tylko koalicja PiS z Samoobrona, LPR, PSL oraz malymi partiami prawicowymi jest jedyna droga do wyjscia z blotka w jakie nas pograzyly wszystkie dotychczasowe rzady po 1989r. Odpowiedz Link Zgłoś
zetp Sondaż GW: "Nie" dla rządu z Samoobroną 03.11.05, 19:32 Katastrofalna wpadka instytucji przeproadzajacych sondarze karze patrzec na te Michnikowskie wrozby z dystansem i niedowierzaniem! Ja wiem, ze szefom Agory i GW widok obecnej sytuacji politycznej spac nie pozwala, ale to ich problem! Jak widac nie potrafia wymyslec nic nowego i nadal strasza ludzi "sondarzami"! Odpowiedz Link Zgłoś
zygfryd.okrutny Oko sie cieszy widzac taka postawe Polakow 03.11.05, 23:37 odcinajacych sie od populistycznych partyjek, lbow pogolonych i hajl hitler. zaprawde macie racje kochani potepiajac ta zmowe faszyzmu, ktory prowadzi nasza Ojczyzne po rowni pochyle w cywilizacyjna przapsc. Dalczego do tego dopuscilismy?? w srodku Ruropy zostaje Marszalkiem polskiego parlamentu facio,ktorego scigaja sady, on to leje bo ma immunitet. Czyz to sa zalozenia i cele demokracji, o ktora walczyli nasie ojcowie. Bronmy sie, drukujmy tajnie ulotki potepiajace rzadzy czarnych w naszym demokratycznym kraju, formujmy mlode kola inteligencji, gdzei sztuka i kutura polska znajdzie dlaszy rozwoj, tworzmy tajne komplety wiedzy o demokracji i wybitnych jednostkach narodu polskiego. Czy damy sie zleperyzowac, przed telewizja i radiem koscielnym, tak wira jets wazna, ale sens kraju wolnego, tolerancjynego, otwartego na swiat jest wazniejszy. Dosc starconych pokolen w kraju, stop faszystom gurtycha!! Odpowiedz Link Zgłoś