Dodaj do ulubionych

Lustracja Radia Maryja

    • Gość: Lukasz Jaja na calego!A problem jest latwy do rozwiazania IP: 195.116.133.* 27.11.02, 00:20
      Wystarczy zeby przeor zakonu odebral O.Tadeuszowi prawa do
      prowadzenia radia a kosciol polski czy papiez bo tu sie nie
      orientuje wyrzucil Rydzyka ze swojego grona..Ale to nie takie
      proste z drugiej strony bo za Rydzykiem stoi KASA i WPLYWY a kto
      jak kto ale kosciol od swego powstania na tym jedzie i jechac
      bedzie do konca swojego istnienia(chodzi oczywiscie o kosciol
      katolicki)bo nic tak nie deprawuje jak pieniadze i wladza.
      • Gość: H.A. Kalifornia Dezorientacja IP: *.ca.astound.net 27.11.02, 01:35
        Drogie wszystkie oszołomy żydo-postkomunistyczne, te świadome i
        nieświadome swoich wypowiedzi!
        Przesiewacie komara a przepuszczacie wielbłąda....SLD...etc
        (znacie ten cytat z Nowego Testamentu)
        Wam się nie mieści w głowie co by można odkryć w operacjach
        finansowych waszych prominętnych partii.
        Jest to typowa prowokacja jakie żydowsko-komunistyczne
        organizacje na całym świecie używają aby wykończyć przeciwnika.
        Teraz pod hasłami liberalizmu, z czasem to będzie nowe oblicze
        Unii, a z czasem najbardziej totalitarny system jaki istniał na
        świecie. Już się do niego przygotowujecie. Kompletna ciemność w
        tych Waszych wszystkich wypowiedziach.
        Gdybyście zakazali uprawiania jakielkolwiek polityki ludziom
        związanym z PZPR i rządem PRL zaraz po Solidarnościowej
        niepodległości, można by było liczyć na o wiele mniejszy bałagan.
        Teraz módlcie się do Boga, aby przebaczył Wam tę waszą głupotę,
        także o obdzielaniu zaufaniem A.Kwaśniewsiego aż w o 93%,
        tolerowaniem rzadów Millera i koalicji. W innym wypadku
        pozostaje Wam tylko wierzyć w coraz to inne kłamstwa.
        O biedny narodzie bez pasterza!
        Idziecie prosto w następną niewolę, jeśli się nie opamiętacie
        i nie zaczniecie polegać na Jezusie Chrystusie, a nie na
        wszelkich manipulatorach krajowych i zagranicznych, i na swoim
        nędznym intelektualnym rozsądku. On Jezus może zmienić wasze
        serca i umysły w znające prawdę, bo On jest Prawdą.
        Powierzcie się Mu, i Jemu zaufajcie! Chciażby teraz w tej chwili.
        Aby Bóg dał Wam prawdziwych przywódców, którzy mają zamiłowanie
        w Panu Jezusie Chrystusie i tylko w Nim. Tylko taki naród Bóg
        błogosławi….sprawdzie to Biblii.
        Bóg szuka waszego wierzącego serca a nie
        emblematów..przynależności do partii, kościoła katolickiego czy
        protestanckiego. Ty musisz Mu zaufać bo On jeden jest godny
        tego zaufania.

        Pozdrowienia z Kalifornii
        H.A.
      • Gość: H.A. Kalifornia Dezorientacja IP: *.ca.astound.net 27.11.02, 01:35
        Drogie wszystkie oszołomy żydo-postkomunistyczne, te świadome i
        nieświadome swoich wypowiedzi!
        Przesiewacie komara a przepuszczacie wielbłąda....SLD...etc
        (znacie ten cytat z Nowego Testamentu)
        Wam się nie mieści w głowie co by można odkryć w operacjach
        finansowych waszych prominętnych partii.
        Jest to typowa prowokacja jakie żydowsko-komunistyczne
        organizacje na całym świecie używają aby wykończyć przeciwnika.
        Teraz pod hasłami liberalizmu, z czasem to będzie nowe oblicze
        Unii, a z czasem najbardziej totalitarny system jaki istniał na
        świecie. Już się do niego przygotowujecie. Kompletna ciemność w
        tych Waszych wszystkich wypowiedziach.
        Gdybyście zakazali uprawiania jakielkolwiek polityki ludziom
        związanym z PZPR i rządem PRL zaraz po Solidarnościowej
        niepodległości, można by było liczyć na o wiele mniejszy bałagan.
        Teraz módlcie się do Boga, aby przebaczył Wam tę waszą głupotę,
        także o obdzielaniu zaufaniem A.Kwaśniewsiego aż w o 93%,
        tolerowaniem rzadów Millera i koalicji. W innym wypadku
        pozostaje Wam tylko wierzyć w coraz to inne kłamstwa.
        O biedny narodzie bez pasterza!
        Idziecie prosto w następną niewolę, jeśli się nie opamiętacie
        i nie zaczniecie polegać na Jezusie Chrystusie, a nie na
        wszelkich manipulatorach krajowych i zagranicznych, i na swoim
        nędznym intelektualnym rozsądku. On Jezus może zmienić wasze
        serca i umysły w znające prawdę, bo On jest Prawdą.
        Powierzcie się Mu, i Jemu zaufajcie! Chciażby teraz w tej chwili.
        Aby Bóg dał Wam prawdziwych przywódców, którzy mają zamiłowanie
        w Panu Jezusie Chrystusie i tylko w Nim. Tylko taki naród Bóg
        błogosławi….sprawdzie to Biblii.
        Bóg szuka waszego wierzącego serca a nie
        emblematów..przynależności do partii, kościoła katolickiego czy
        protestanckiego. Ty musisz Mu zaufać bo On jeden jest godny
        tego zaufania.

        Pozdrowienia z Kalifornii
        H.A.
      • Gość: H.A. Kalifornia Dezorientacja IP: *.ca.astound.net 27.11.02, 01:36
        Drogie wszystkie oszołomy żydo-postkomunistyczne, te świadome i
        nieświadome swoich wypowiedzi!
        Przesiewacie komara a przepuszczacie wielbłąda....SLD...etc
        (znacie ten cytat z Nowego Testamentu)
        Wam się nie mieści w głowie co by można odkryć w operacjach
        finansowych waszych prominętnych partii.
        Jest to typowa prowokacja jakie żydowsko-komunistyczne
        organizacje na całym świecie używają aby wykończyć przeciwnika.
        Teraz pod hasłami liberalizmu, z czasem to będzie nowe oblicze
        Unii, a z czasem najbardziej totalitarny system jaki istniał na
        świecie. Już się do niego przygotowujecie. Kompletna ciemność w
        tych Waszych wszystkich wypowiedziach.
        Gdybyście zakazali uprawiania jakielkolwiek polityki ludziom
        związanym z PZPR i rządem PRL zaraz po Solidarnościowej
        niepodległości, można by było liczyć na o wiele mniejszy bałagan.
        Teraz módlcie się do Boga, aby przebaczył Wam tę waszą głupotę,
        także o obdzielaniu zaufaniem A.Kwaśniewsiego aż w o 93%,
        tolerowaniem rzadów Millera i koalicji. W innym wypadku
        pozostaje Wam tylko wierzyć w coraz to inne kłamstwa.
        O biedny narodzie bez pasterza!
        Idziecie prosto w następną niewolę, jeśli się nie opamiętacie
        i nie zaczniecie polegać na Jezusie Chrystusie, a nie na
        wszelkich manipulatorach krajowych i zagranicznych, i na swoim
        nędznym intelektualnym rozsądku. On Jezus może zmienić wasze
        serca i umysły w znające prawdę, bo On jest Prawdą.
        Powierzcie się Mu, i Jemu zaufajcie! Chciażby teraz w tej chwili.
        Aby Bóg dał Wam prawdziwych przywódców, którzy mają zamiłowanie
        w Panu Jezusie Chrystusie i tylko w Nim. Tylko taki naród Bóg
        błogosławi….sprawdzie to Biblii.
        Bóg szuka waszego wierzącego serca a nie
        emblematów..przynależności do partii, kościoła katolickiego czy
        protestanckiego. Ty musisz Mu zaufać bo On jeden jest godny
        tego zaufania.

        Pozdrowienia z Kalifornii
        H.A.
        • Gość: franek Re: Dezorientacja IP: *.ipt.aol.com 27.11.02, 01:55
          durna H A Kalifornia
    • Gość: a Re: Lustracja Radia Maryja IP: 5.1R2D* / *.net195-132-236.noos.fr 27.11.02, 00:40
      Gość portalu: mcbet napisał:




      > Zastanawiające jest tylko jedno - Czemu kościół w Polsce
      pozwala


      > na szarganie swoim autorytetem przez Rydzyka. Czemu się go
      boją?


      > A może chodzi o pieniądze...? Czy ktoś ma jakiś pomysł?






      Kosciol w Polsce pozwala na to,na co chce pozwolic!Jasne?
    • Gość: cubasz takich jak rydzyk w usa sa setki... IP: *.telia.com 27.11.02, 00:57
      ...a ludzie daja sie nabijac w butelke. uzdrawiacze, pastorzy,
      wyzwoliciele, szamani, showmani. w usa kazdy zapewne ma kilka lub
      kilkanascie tysiecy wyznawcow. rydzyk nie ma konkurencji i ma
      wyznawcow duzo, duzo wiecej... ale jednak w przypadku rydzyka
      wyjatkowe jest to, ze za naszym rodzimym szolmanem stoi zakon,
      watykan a jednoczesnie znajduje sie on (rydzyk) na uslugach
      polityki. tamci hochsztaplerzy z usa w polityce i u politykow nie
      maja czego szukac. ich spoleczenstwo juz wyroslo z wieku
      naiwnosci politycznej, przez te pareset lat zdazyli przejsc
      kawalek ta droga demokracji a wiec i szansa na wygrana w wolnych
      wyborach partii takiego naciagacza jest minimalna. nasze
      spoleczenstwo dopiero raczkuje w nowoczesnym swiecie demokracji i
      wolnego rynku. polaczenie kaznodziei-cudotworcy jako polityka
      sprawdza sie u nas. dlaczego sprawny i przedsiebiorczy oszust nie
      mialby tego nie wykorzystac? ale czy kosciol jako instytucja od
      tego nie ucierpi, nie ulegnie oslabieniu? no coz, chyba juz
      ucierpial skoro wierni znajduja sie na skraju rozlamu... kosciol
      to przeciez nie tylko hierarchowie ale przede wszystkim ludzie.
      wszyscy, ktorzy czuja sie czlonkami wspolnoty koscielnej powinni
      wesprzec te sily w kraju, ktore daza do ustanowienia w polsce
      panstwa prawa, panstwa ladu i demokracji, panstwa ludzi madrych i
      odwaznych, potrafiacych stawic czola nowym czasom, jednoczacemy
      sie kontynentowi. dzialalnosc rydzyka i lpr napewno temu nie
      sprzyja. jaka jest alternatywa dla tej czesci spoleczenstwa,
      ktore utozsamia sie z wiara katolicka w polsce? dla wielu jest to
      odwrocenie sie od kosciola dla mlodych poprzez jego negacje, dla
      starszych poprzez poparcie idei gloszonych przez ugrupowania
      zwiazane z rydzykiem. obawiam sie, ze ani film ani liczne
      publikacje nie zmienia tej negatywnej tendencji ale miejmy
      nadzieje, ze oslabia dzialania tych, ktorzy chca polski ludzi
      wystraszonych, polski slepej dewocji i ksenofobii, polski ludzi
      naiwnych,latwowiernych i pozbawionych wlasnego zdania, polski
      ludzi niepotrafiajacych wybaczac, niepotrafiacych dyskutowac,
      niepotrafiacych zyc wreszcie w tym pedzacym jak szalona
      lokomotywa do przodu swiecie.
    • Gość: Asia Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 27.11.02, 00:58
      zastanawiam się, dlaczego w telewizyjnej nie było informacji o
      tym programie?
      czyżby tajni współpracownicy Radia M. specjalnie uruchomili
      chochlika drukarskiego? nie podejrzewałam GW o współpracę !!!
      • Gość: markot Re: Lustracja Radia Maryja IP: webcacheP* / *.visp.energis.pl 27.11.02, 01:02
        Tak, razem z Bin Ladenem, KGB, CIA i Mossadem.
    • Gość: WOLF GLEMP,PIERONEK I BISKUPI NA REKOLEKCJACH! IP: *.sympatico.ca 27.11.02, 01:55
      Szum medialny do nich nie dociera, gdyz sa poglebieni w
      refleksjach nie z tego swiata; wiec, nie moga komentowac dalej;
      prasie nie udalo sie zakneblowac ust nakazem ustawodawczo-
      parlamentarnym; na telewizje tez nie mozna bylo wplynac; och,
      rozbisurmanil sie ten narodek; niema to jak za komuny: telefon
      do sekretarza KC i problemu nie ma, a teraz jakas wolnosc prasy
      i telewizji,wielorakosc opinii, ktos chce sie zapytac, gdzie
      podzialy sie pewne pieniadze u szefa rydzyka; alez to chodzaca
      swietosc; wara durnemu spoleczenstwu od wielkich tego swiata;
      towarzysze biskupi ciagle tkwia w sredniowieczu a tu juz
      demokracja panuje i nie mozna sobie z tym calym talatajstwem
      poradzic!!!
      • Gość: emil Re: GLEMP,PIERONEK I BISKUPI NA REKOLEKCJACH! IP: *.siedlce.sdi.tpnet.pl 27.11.02, 04:34
        Tak trzymaj młody wilku. Rozum został nam dany, byśmy go
        używali. Ty o tym wiesz. Pozdrawiam.
    • Gość: BIC Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.sympatico.ca 27.11.02, 02:37
      .

      ""Tak więc dokładając innym, trzeba bacznie spoglądać we
      własny życiorys, gdyż w przeciwnym razie wszystko kończy się
      komedią. A swoją drogą równoczesne zaatakowanie ojca Rydzyka
      przez "Wyborczą", "Rzeczpospolitą" i TVP przypomina najlepsze
      czasy "Trybuny Ludu" i biura prasy KC PZPR.""

    • Gość: Marek Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 27.11.02, 02:46
      Za duzo szumu, O.Rydzyka nie wsadza, tak jak nie posadzili
      Lepera i paru innych, bo sie boja
      i to jest smutne.
      • Gość: nick Re: DO MARKA -spogladnij we wlasny zyciorys. IP: *.sympatico.ca 27.11.02, 03:36
        Smutne, a nie boisz sie, ze moga ciebie psadzic?

        Tak więc dokładając innym, trzeba bacznie spoglądać we własny życiorys, gdyż
        w przeciwnym razie wszystko kończy się komedią. A swoją drogą równoczesne
        zaatakowanie ojca Rydzyka przez "Wyborczą", "Rzeczpospolitą" i TVP przypomina
        najlepsze czasy "Trybuny Ludu" i biura prasy KC PZPR.

    • Gość: nick Re: Do mcbet i asi! Zastanawiajace? IP: *.sympatico.ca 27.11.02, 03:40
      Tak więc dokładając innym, trzeba bacznie spoglądać we własny życiorys, gdyż
      w przeciwnym razie wszystko kończy się komedią. A swoją drogą równoczesne
      zaatakowanie ojca Rydzyka przez "Wyborczą", "Rzeczpospolitą" i TVP przypomina
      najlepsze czasy "Trybuny Ludu" i biura prasy KC PZPR.

    • Gość: david Re: Lustracja Radia Maryja IP: proxy / *.va.shawcable.net 27.11.02, 03:44
      SPRAWA JEST PROSTA. IDZIE O SPÓR POMIĘDZY POLSKĄ (NARODOWO-
      KATOLICKĄ) RACJĄ STANU A SZMONCESKIM UZURPATORSTWEM DO NASZYCH
      ZIEM, ALBO JAK WOLĄ GUDŁAJE: ICH DRUGIEJ, PO
      PALESTYNIE, "OBIECANEJ ZIEMI".
      TYCH OSTATNICH REPREZENTUJĄ MILLERY-minimy, OLINY-
      przeterminowane tuczniki, KACI-kwachy, wiaterki, jaskiernie i
      tym podobne pomiotła esbecko-zomowsko-ormowskie "jelyty".
      O CZYM TU W OGÓLE MÓWIĆ. UŻYTECZNY IDIOTA KOMUCHÓW - WĘCŁAWSKI
      (BĘKART PO GOEBELSIE)MIAŁ BYĆ ŚWIADKIEM KORONNYM HUCPY NA RADIO
      M.
      CZY KTOŚ PRZY ZDROWYCH ZMYSŁACH WIDZI I DAJE SZANSĘ TEJ BANDZIE
      NĘKAJĄCEJ NASZ 60 MILIONOWY NARÓD POLSKI, TAK TU W KRAJU JAK I
      POZA JEGO GRANICAMI? DAJMY SOBIE SPOKÓJ. GUDŁAJSTWO PĘKNIE JAK
      MYDLANA BAŃKA (podobieństwo do obu wież w nowym jorku).
      A MY RÓBMY PO PROSTU SWOJE. TRZYMAJMY MOCNE, OPARTE NA
      DEKALOGU RODZINY A RESZTA BĘDZIE TYLKO KWESTIĄ CZASU.
      • Gość: Marcin Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.dyn.optonline.net 27.11.02, 04:36
        Gość portalu: david napisał:

        > SPRAWA JEST PROSTA. IDZIE O SPÓR POMIĘDZY POLSKĄ (NARODOWO-
        > KATOLICKĄ) RACJĄ STANU A SZMONCESKIM UZURPATORSTWEM DO NASZYCH
        > ZIEM, ALBO JAK WOLĄ GUDŁAJE: ICH DRUGIEJ, PO
        > PALESTYNIE, "OBIECANEJ ZIEMI".
        > TYCH OSTATNICH REPREZENTUJĄ MILLERY-minimy, OLINY-
        > przeterminowane tuczniki, KACI-kwachy, wiaterki, jaskiernie i
        > tym podobne pomiotła esbecko-zomowsko-ormowskie "jelyty".
        > O CZYM TU W OGÓLE MÓWIĆ. UŻYTECZNY IDIOTA KOMUCHÓW - WĘCŁAWSKI
        > (BĘKART PO GOEBELSIE)MIAŁ BYĆ ŚWIADKIEM KORONNYM HUCPY NA RADIO
        > M.
        > CZY KTOŚ PRZY ZDROWYCH ZMYSŁACH WIDZI I DAJE SZANSĘ TEJ BANDZIE
        > NĘKAJĄCEJ NASZ 60 MILIONOWY NARÓD POLSKI, TAK TU W KRAJU JAK I
        > POZA JEGO GRANICAMI? DAJMY SOBIE SPOKÓJ. GUDŁAJSTWO PĘKNIE JAK
        > MYDLANA BAŃKA (podobieństwo do obu wież w nowym jorku).
        > A MY RÓBMY PO PROSTU SWOJE. TRZYMAJMY MOCNE, OPARTE NA
        > DEKALOGU RODZINY A RESZTA BĘDZIE TYLKO KWESTIĄ CZASU.

        Placze i wypisuje sie z tego pojebanego narodu. Nie chce miec nic
        wspolnego z powyzszym pojebancem. Przeciesz to sredniowiecze.
        • Gość: emil Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.siedlce.sdi.tpnet.pl 27.11.02, 04:40
          Racja. Wszystko jest przez Żydów i komuchów. Trzeba ich
          wszystkich pozabijać.
          Z chrystusowym pozdrowieniem, przepełniony miłosierdziem
          prawdziwy Polak.
          • Gość: jomart Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 28.11.02, 00:08
            zapomniałeś o cyklistach.
    • Gość: Unleashed Żydzi won od Kościoła. IP: *.nyc.bestweb.net 27.11.02, 04:14
      spierdalać parchy do swoich, wkrótce będących tylko zgliszczami
      zawszonych i smierdzących synagog.
      • Gość: WOLF ZNOWU PYEBALO ANTYSEMITOW I PATRIOTOW! IP: *.sympatico.ca 27.11.02, 04:49
        Bez komentarza!
      • Gość: PK Re: Żydzi won od Kościoła. IP: 62.233.191.* 27.11.02, 07:09
        Gość portalu: Unleashed napisał:

        > spierdalać parchy do swoich, wkrótce będących tylko
        > zgliszczami zawszonych i smierdzących synagog.

        Idź się wypałuj; skisła sperma uciska ci na resztki mózgu
    • Gość: Czytelnik z USA Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.tnt2.colton.ca.da.uu.net 27.11.02, 04:24
      Czytajac to upewnilo mnie ze KOMUNA WROCILA ktora kiedys
      niszczyla nie tylko Kosciol Katolicki ale i patriotyzm polski.
      Nic nie pomogli Radiu Maryja i Narodowi Polskiemu ale by zlapali
      "za gardlo" aby zadusic. Nawet wlasna matke by zadusili...
      Czytelnik
      • Gość: emil Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.siedlce.sdi.tpnet.pl 27.11.02, 04:31
        Panie czytelnik z USA!

        Na pewno, tak jak większość mieszkańców kraju za wielką wodą, ma
        pan swojego psychiatrę. Moja rada. Niech go pan zmieni. Ten panu
        nie pomoże.
        • Gość: zand Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.104.popsite.net 27.11.02, 04:41
          W "kraju za wielka woda" to nawet Prezydent Nixon mial gruba
          nieprzyjemnosc za nie placenie podatkow. W koncu, jak wiadomo,
          zrezygnowal z Urzedu.
          Ciekawe jest to czy o. Rydzyk ma jeden, polski paszport czy moze
          jeszcze kilka innych. Tak na wszelki wypadek...
        • Gość: LS Re: Prawdziwy Olin zdemaskowany IP: *.nlh.no 27.11.02, 10:36
          Po przecztaniu rewelacji GW nie mam watpliwosci ze prawdziwym Olinem jest
          O. Rydzyk - powiazania z Rosja. Nareszczie Oleksy w pelni zrehabilitowany.


          PS: Niech zyja Pirrtonisci, Biskup Pieronek i Jerzy Urban
          Niech Zyje Ks. Boniecki i Trybuba
    • Gość: Darek Kulą w płot IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.02, 06:35
      Pan Zbigniew Nosowski z "Więzi" rzucił wyjątkowo nietrafną
      propozycję. Urban, w odróżnieniu od Rydzyka, bardzo chętnie
      pewnie by się zgodził na film o swoim imperium, bo zapewniłoby
      mu to doskonałą reklamę. "NIE" istnieje na rynku równie długo co
      Radio Maryja, ale nie słyszałem z żadnej strony przez te 10 lat
      ani słowa o ewentualnych przekrętach finansowych. W przypadku
      Radia - tak,i to ze wszystkich stron. Najdziwniejsze jest jednak
      to,że urzędy państwowe najzwyczajniej w świecie się Rydzyka
      boją, chociaż gdy przypominam sobie, jak podawano na antenie
      adres i nazwisko prokurator z Torunia, która próbowała wszcząć
      sprawę RM, wysyłano do niej pogróżki i była nękana przez bojówki
      babć i dziadków, to dziwię się trochę mniej.
    • garuda1 Re: Lustracja Radia Maryja 27.11.02, 06:46
      No i co się dziwicie? Pozwalacie na rozkwit kościelnego państwa
      w państwie, to teraz macie. Rzucajcie więcej na tacę, to jak już
      nie będziecie mieli co wrzucać, ksiądz osobiście was zaszczyci i
      wytnie wam narządy wewnętrzne żeby je sprzedać do przeszczepów
      za granicą.
      Pozdrawiam!
    • ziuek Re: Lustracja Radia Maryja 27.11.02, 07:26
      Ludzie o czym wy mówicie? To JEST GROŹNA MAFIA!!!! Kto jej
      podskoczy? No kto? :/ Glemp jest ZBYT SŁABY żeby na to coś
      poradzić, a panowie w stylu o. Rydzyka budują prywatne imperia.
      Należy pamiętać: W każdej "bajce" jest ziarnko prawdy, więc po
      co udawać święte oburzenie? Udowodnijcie niewinność metodami
      ZGODNYMI i z prawem to pogadamy. Jak widzę cio się dzieje w
      kościele to wolę Boga wyznawać na swój NIEZAKŁAMANY sposób.
    • ziuek Re: Lustracja Radia Maryja 27.11.02, 07:41
      Prosta sprawa mistrzu :)
      Nie jest niczym nowym że istnieje podział w polskim kościele:
      na kościół i o. Rydzyka z kolegami. Glemp jest za cinki żeby coś
      z tym zrobić, powinien kazać spadać im na drzewo i nie kalać
      imienia kościoła. ALE TO JEGO SPRAWA, ja nie mam zamiaru zadawać
      się z organizacją w której szeregach działają ludzie pokroju o.
      Rydzyka.
    • Gość: cb Re: Lustracja Radia Maryja IP: 212.160.114.* 27.11.02, 08:10
      Ręce PRECZ od RADIA MARYJA !!!!!!
    • Gość: KBAMM Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.zab.cdp.pl / *.kat.cdp.pl 27.11.02, 08:18
      Obserwując wszystko to co się ostatnio dzieje wokół Radia
      Maryja, zadaję sobie pytanie: Czy ktoś jeszcze panuje w Polsce
      nad Kościołem Katolickim. Kiedy słucham wypowiedzi ks. Prymasa,
      licznych hierarchów, nie wspominam już o samym o. Rydzyku, to
      odnoszę wrażenie, że anarchia i proste pospolite dziadostwo
      zawitalo na dobre w naszym Kościele. WSTYD !!!
      KSIĘŻE PRYMASIE, CZAS NA PIERIESTROJKĘ, albo "kończ Waść i
      wstydu oszczędź". W końcu nie mogą rządzić tutaj byli osobiści
      sekretarze. Ksiądz Prymas coś o tym może powiedzieć !!!
    • Gość: ravik sekta czy mafia? IP: *.ms.pl 27.11.02, 08:24
      zastanawiam sie co bardziej pasuje
    • Gość: Piotr Re: Lustracja Radia Maryja IP: kennex:* / 10.0.1.* 27.11.02, 08:43
      Zastanawia mnie ciągle jeden fakt. Dlaczego Prymas Polski i cała
      hierarchia Kościoła zbywają milczeniem wszystko co złego dzieje
      się wśród duchowieństwa. Nie wolno mówić i krytykować niczego
      i nikogo. Tematem tabu jest sprawa pedofilii wśród kapłanów, nie
      wyłączając hierarchów, tematem zakazanym będzie z pewnością
      sprawa księdza Rydzyka, który dopuszcza się finansowych
      przekrętów na szkodę Państwa Polskiego. Wystarczy powiedzieć, że
      przecież Radio Mayja jest centrum ewangelizacji. Czy ma ona tak
      wyglądać? Radiem rządzi kapłan, który posiada nie do końca
      wiarygodną i nie zgodną z Dekalogiem postawę. Jak to wszystko
      ma się do rzeczywistości polskiego Kościoła. Czy biskupi nie
      obawiają się, że w pewnym momencie wierni odsuną się od kościoła
      uznając zasadę: mam wierzyć w Boga, ale nie będę wierzył
      w kapłanów, którzy jak pokazuje życie mają na sumieniu grzechy
      daleko przwyższające swoim ciężarem grzechy zwykłego
      śmiertelnika nie związanego żadnymi przyrzeczeniami i ślubami.
      • Gość: Partyjniak Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.lublin.pl / *.szwajcarska.pl 27.11.02, 09:36
        Piotrze! Pana Jezusa ukrzyzowano z powodow politycznych,
        bo "podburzal narod przeciw cesarzowi rzymskiemu", takie bylo
        oficjalne oskarzenie przywodcow zydowskich - sanhedrynu -
        faryzeuszow.Nie mogli zniesc tego, ze glosil prawde.
        Czy o. Rydzykowi udowodniono lamanie prawa podatkowego? Co to
        jest? Donos? Prowokacja? A moze chodzi tu o program Radia
        Maryja, ktory nie pasuje wyznawcom ateizmu i wierzacym w dogmat
        POPRAWNOSCI POLITYCZNEJ, stad paszkwilancka metoda walki z
        Kosciolem? Zastanow sie!
    • Gość: Otyły Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.investa.gda.pl / 192.168.3.* 27.11.02, 08:45
      Wiarygodność TVP zdominowanej przez SLD jest ograniczona.
      Mieliśmy już spektakl poswięcony braciom Kaczyńskim tuż przed
      wyborami.Teraz przyszedł czas na radio Maryja. Z drugiej strony
      sa lizusowskie relacje z gospodarskich wizyt premiera. To że GW
      próbuje dołączyć nie dziwi. Już na poczatku lat
      dziewięćdziesiatych ogłaszali nadejście ery państwa wyznaniowego
      w wydaniu irańskim.
      • Gość: sobota Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.poczta.okay.pl 27.11.02, 09:05
        Mnie zadziwia jedno : jak w XXIw. mozna wyciagnac tyle szmalu / z czystym
        sumieniem/ ,bazujac na ludzkiej naiwnosci , i to w imie Boga .
    • Gość: Taktoja Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.proxy.aol.com 27.11.02, 09:18

      Mam nadzieje ze powyzsi opiniodawcy nie reprezentuja
      polskiego spoleczensta, bo w przeciwnym razie Ojcu
      Rydzykowi grozi ukrzyzowazie....a juz raz jednego takiego
      ukrzyzowali.
    • Gość: Cytat Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.lublin.pl / *.szwajcarska.pl 27.11.02, 09:23
      Stara zasada brzmi:AUDIATUR ET ALTERA PARS - I DRUGA STRONA
      NIECH BEDZIE WYSLUCHANA. Dlatego ci Internauci, ktorzy
      bezkrytycznie polykacie papke telewizyjna, zapoznajcie sie z
      relacjmi w Naszym Dzienniku, podaje strone internetowa:
      www.naszdziennik.pl
    • Gość: .. FINANSAMI RM mogą się zająć... IP: 62.233.249.* 27.11.02, 09:34
      To Proste. Finansami Radia Maryja mogą się sająć wyłącznie Ci co
      na to radio się złożyli. A tu wyrażnie ktoś trzeci ( osoba czy
      instytucja )chce położyć łapę na darowanych pieniądzach z
      nędznych rent i emerytur. Oj nieładnie.
    • Gość: Henryk Czechowski Kraków binfo Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.02, 09:44
      Uważam, że to copokazała TV o kosciele katolickim i Radiu Maryja
      to koniuszek zaledwie góry oszustw,przekretów popieranie
      przemocytraktowanie "mamony" w imie BOŻE. Mówi się o mafii o
      jakoby przektach lewicy a przymyka oko na oszustwa chierachi
      koscielnej. Pisze to bo miałe mozliwość działać jako mały
      chłopiec byłem ministrantem, apotem przed stanem wojennym działa
      łem w ZHP, obecnie moje małżeństwo po 33 latach rozpadło się
      kiedy b.żona została kochanka jednego z księży.A le to tylko
      fragment. Natomiastprzytocze przykłady:
      1. b.proboszcz parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Krakowie
      Prokocimiu został odwołane bo nie chciał Radia Maryja w kosciele.
      Na jego miejsce powołany został b.proboszcz z parafii Jabłonka
      Orawska (radze tam s[prawdzić co wyprawiał) po jego przybyciu
      zapanowała mamona, a byli funkcjonariusze np.ORMO z Kozłówka
      np.są strażnikami ołtarza.B.Cenzorka z Urz.Poczt.Kr.47 działaczka
      parafialna. To tuylko fragment nie mogę też pomibnąć przekręt z
      lokalem b.Kryształowej i w jaki oszukańczu sposób zdobyła
      fundacja "U Siemachy" Obecnie nie ma kazania w tym kosciele pod
      patronatem Radia Maryja.
      W polsce pyskuje sie na lewice ale przymyka oczy i milczy o Firma
      pod nazwą Kościół Katolicki. Wystarczyło by tylko zmniejszyć
      (tak jak jestna zachodzie europy)do finansowanie instytucji
      koscioła rzymsko katolickiegi o 20 % rocznie, a problemy
      finansowe Polski i bez robocie znikneło na zawsze.
      Kolejny przekręt to ze świetością św. Faustyny Kim była
      faktycznie i co naprawdę robiła wielu wie ale zamyka się imusta.
      Kiedy buduje jej sie bałwochwalczy pomnik w łagiewnikach.
      Przemilcza sie, że część środków zamiast na znajdujacy się
      zaledwie ok.2000 m Szpital Podgórski,który straszy środki
      podatników w tym też o innych światopogladach przekłada się na
      wybudowanie obiektu w łagiewnikach,który ze względu na fuszerkę
      grozi bezpieczeństwu pątników.
      • Gość: .. Twoja zona miałą rację, że Cię zdradziła IP: 62.233.249.* 27.11.02, 11:43
    • Gość: roger Re: Lustracja Radia Maryja IP: *.labs.wmid.amu.edu.pl 27.11.02, 09:53
      Jak powstaje zamieszanie i nie wiadomo o co chodzi to zawsze
      chodzi o pieniądze. Jak czytam wypowiedzi niektórych posłów LPR,
      którzy istnieją na scenie polityznej dzięki Radiu Maryja, to
      dlaczego miałoby to być wiargodniejsze od faktu, że na TVP ma
      wpływ SLD, PSL?
      Wystarczy zadać sobie pytanie skąd ta sprzeczność w poglądach
      Radia Maryja. Z jednej strony przeciwko liberalizacji i UE, z
      drugiej współpraca z Rosjanami (przypomnę,że w tym samym czasie
      jak o.Rydzyk "załatwia" Radiu koncesje na wschodzie, z Rosji
      zostają wydaleni polscy biskupi), którzy nic nie robią
      bezinteresownie. Dopoóki grupa fantyków nie zrouzmie,że nie służy
      ani narodowi wbrew wypaczonemu poglądowi tylko interesom o.Rydyka
      i grupy politycznej z nim powiązanej dopóty się niewiele zmieni.
      Kościół jest z kolei za słaby (widać to było choćby w sprawie
      arcybiskupa Patza, który został przeniesiony na emeryturę decyzją
      samej Stolicy Apostolskiej) żeby z tym walczyć. Grupa radykalnych
      katolików często o zabarwieniu narodowym czy nawet
      nacjonalistycznym będzie rosła znów w siłę.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka