Dodaj do ulubionych

Kroplówki dla Ukrainy

18.09.16, 11:24
Sytuacja finansowa Ukrainy pogarsza się....

MFW jest jedną z ostatnich instytucji która udziela pomocy Ukrainie. Ukraina dostała stamtąd ostatnio kolejną ratę - 1 mld dol - kredytu. Pieniądze te w całości zostaną przeznaczone na uzupełnienie rezerw walutowych Ukrainy.

Od wypłaty kolejnej raty kredytu MFW swoją pomoc uzależniały też USA i Unia Europejska. W tym roku Kijów może otrzymać od USA jeszcze 1 mld dol., a od UE - 600 mln euro.

W zeszłym roku Kijów dostał od MFW w dwóch ratach 6,7 mld dol. z 17,5 mld dol. kredytu, który ma pomóc Ukrainie w ustabilizowaniu i odbudowie gospodarki oraz jej reformach.
Na trzecią ratę tego kredytu w wysokości 1,7 mld dol. Kijów oczekiwał już pod koniec zeszłego roku. Fundusz wyjaśnił, że wypłatę zmniejszono, bo Kijów nie wypełnił wszystkich warunków umowy.

Teraz władze Ukrainy mają nadzieję, że w okolicach grudnia dostaną jeszcze 1,3 mld dol. kolejnej raty kredytu z MFW. To jednak wymagać będzie dodatkowych reform. Wypłatę kolejnej raty kredytu Fundusz uzależnia od reform systemu emerytalnego oraz systemu wypłat dotacji komunalnych, a także wprowadzenia mechanizmu dalszego podnoszenia opłat za gaz i ogrzewanie.

Wypłacie kolejnej raty kredyty MFW dla Ukrainy sprzeciwiała się Rosja. Moskwa już pod koniec zeszłego roku próbowała zablokować pomoc Funduszu dla Kijowa, nie zgadzając się na restrukturyzację swoich ukraińskich obligacji - tak jak właściciele innych obligacji.

Wypłatę kolejnej raty kredytu skrytykowała też organizacja Transparency International, . Zdaniem Transparency elity rządzące Ukrainą są skompromitowane przez korupcję. TI stwierdziła też, że MFW powinno uzależnić pomoc dla Ukrainy od reformy sądownictwa i wprowadzenia sądów antykorupcyjnych. W ramach przykładu Transparency wskazało na problemy osądzenia na Ukrainie byłego prezydenta Wiktora Janukowycza, który jest oskarżany o wyprowadzenie z kraju co najmniej 7,5 mld dol.
tiny.pl/gww8c
Obserwuj wątek
  • tapatik Re: Kroplówki dla Ukrainy 27.09.16, 11:42
   Ukraińcy sami mówią, że jest u nich duża korupcja i że kraj wymaga reform, ale to już sami muszą zrobić we własnym zakresie.
   Tyle, że te reformy uderzą w niektóre grupy wpływu, więc będą się one przed tymi reformami bronić.

   Słyszałem kawał, jak Ukraińcy mogliby w ciągu trzech dni uratować kraj.
   Pierwszego dnia rozstrzelać wszystkich polityków, i tych u samej góry i tych z dołu.
   Trzeciego dnia rozstrzelać wszystkich, którzy przyjdą na ich pogrzeb. :-)
   • czuk1 Re: Kroplówki dla Ukrainy 27.09.16, 16:06
    Nie zazdroszczę tym co Ukrainą rządzą.
    Zarządzono ujawnienie majątku przez sędziów, i .... za kilka dni prawie wszyscy sędziowie odeszli z pracy.
    Kryzys władzy na Ukrainie jest ogromny.
    Jeśli tego rodzaju kryzys nie zostanie przełamany (likwidacja - korupcji, łapówkarstwa, gangsterstwa) to i kroplówki, pomoc finansowa dla Ukrainy z zewnątrz ....zakończą się.
    • tapatik Re: Kroplówki dla Ukrainy 27.09.16, 16:59
     Też to czytałem:

     forum.gazeta.pl/forum/w,251818,162450462,162450462,Ukrainska_Temida_skazana_na_smierc.html
     Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
     Ciekawe skąd oni teraz tak na szybkiego wezmą tylu sędziów, bo to nie jest tylko kwestia aby delikwenta na stanowisko sędziego mianować. Ten delikwent musi mieć odpowiednią wiedzę prawniczą, doświadczenie na sali sądowej i dawać jakąś gwarancję, że będzie uczciwy. Tymczasem gdzieś czytałem, że uczelnie ukraińskie są mocno skorumpowane i że ciężko jest je ukończyć bez łapówek.
     Skąd więc wziąć uczciwych prawników na sędziów? :-)
     • czuk1 Kroplówki dla Ukrainy 01.10.16, 20:00
      Wracając do pomocy finansowej dla Ukrainy.
      Nie należy się zbytnio dziwić, że pomoc UE Ukrainie jest pośrednia (na zasadzie - "coś za coś").
      UE chce otworzyć Ukrainie rynek UE na jej na bezcłowy eksport drewna i innych towarów.Chodzi głównie o towary rolne i spożywcze, takie jak kukurydza, pszenica, owies, a także przetworzone pomidory i miód pszczeli. Ponadto Ukraina będzie mogła zwiększyć bezcłowy eksport obuwia oraz niektórych wyrobów elektrycznych i metalowych. Chodzi głównie o towary rolne i spożywcze, takie jak kukurydza, pszenica, owies, a także przetworzone pomidory i miód pszczeli. Ponadto Ukraina będzie mogła zwiększyć bezcłowy eksport obuwia oraz niektórych wyrobów elektrycznych i metalowych. Z tytułu ulg celnych Ukraina może mieć dodatkowe dochody rzędu 200 mln Euro.
      Także USA od wypłaty kolejnej raty pożyczki z MFW uzależniały przyznanie Ukrainie 1 mld dol. pożyczki. I zaraz po podpisaniu przez Kijów umowy z MFW Waszyngton dał gwarancje na emisję przez Ukrainę pięcioletnich obligacji o wartości 1 mld dol.
      • czuk1 Re: Kroplówki dla Ukrainy 02.10.16, 07:44
       Link to fragmentu tego artykułu:
       tiny.pl/gwl8g

       "Nie należy się zbytnio dziwić, że pomoc UE Ukrainie jest pośrednia (na zasadzie - "coś za coś").
       UE chce otworzyć Ukrainie rynek UE na jej na bezcłowy eksport drewna i innych towarów.Chodzi głównie o towary rolne i spożywcze, takie jak kukurydza, pszenica, owies, a także przetworzone pomidory i miód pszczeli. Ponadto Ukraina będzie mogła zwiększyć bezcłowy eksport obuwia oraz niektórych wyrobów elektrycznych i metalowych. Chodzi głównie o towary rolne i spożywcze, takie jak kukurydza, pszenica, owies, a także przetworzone pomidory i miód pszczeli. Ponadto Ukraina będzie mogła zwiększyć bezcłowy eksport obuwia oraz niektórych wyrobów elektrycznych i metalowych. Z tytułu ulg celnych Ukraina może mieć dodatkowe dochody rzędu 200 mln Euro.
       Z tytułu ulg celnych Ukraina może mieć dodatkowe dochody rzędu 200 mln Euro....."
       • czuk1 Re: Kroplówki dla Ukrainy 02.10.16, 07:47
        winno być, jak niżej....
        ..."Nie należy się zbytnio dziwić, że pomoc UE Ukrainie jest pośrednia (na zasadzie - "coś za coś").
        UE chce otworzyć Ukrainie rynek UE na jej na bezcłowy eksport drewna i innych towarów.Chodzi głównie o towary rolne i spożywcze, takie jak kukurydza, pszenica, owies, a także przetworzone pomidory i miód pszczeli. Ponadto Ukraina będzie mogła zwiększyć bezcłowy eksport obuwia oraz niektórych wyrobów elektrycznych i metalowych. Z tytułu ulg celnych Ukraina może mieć dodatkowe dochody rzędu 200 mln Euro....."
        • tapatik Re: Kroplówki dla Ukrainy 05.10.16, 16:45
         Zakładamy tu optymistycznie, że Ukraina będzie więcej eksportować niż importować.
         Otwarcie rynku działa w obie strony.
         • czuk1 Re: Kroplówki dla Ukrainy 05.10.16, 20:04
          tapatik napisał: Zakładamy tu optymistycznie, że Ukraina będzie więcej eksportować niż importować. Otwarcie rynku działa w obie strony.

          A Rosja w podobnie trudnej sytuacji potrafi sobie radzić. Dodatni bilans handlu zagranicznego Rosji jest tam ciągle utrzymywany właśnie przez maksymalizację eksportu i minimalizację importu.
  • gosc88 Jak dlugo jeszcze nalezy 03.10.16, 22:04
   w/g ciebie tego pacjenta (Ukraine) utrzymywac na kroplowce ??
   • czuk1 Re: Jak dlugo jeszcze nalezy 04.10.16, 05:16
    Trzymać na kroplówkach .... jeśli stan zdrowia pacjenta i jego chęć życia/determinacja leczenia/zgoda na leczenie/współpraca dobra z lekarzami .... pozwala na pozytywną diagnozę - pacjent ma szanse wyleczyć się. Diagnoza i decyzje lekarzy powinny być stanowcze , podjęte w ciągu roku. Nie spełnienie tych warunków będzie równoznaczne ze skierowanie do hospicjum. :)

    Jak tak uważam ... jako sąsiad-obserwator chorego a nie członek rodziny.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka