Dodaj do ulubionych

Balcerowicz funduje indoktrynacje nas temat euro

16.04.06, 21:01
Burza powstaje odnosnie tego, ze Narodowy Bank Polski finansował "programy
edukacyjne" majace na celu wprowadzenie w Polsce euro.
www.zlotytak.pl/?sr=!czytaj&id=84&dz=Polska&x=2&pocz=0&gr=
Poseł Pawłowiec skierował swoje zapytanie w związku z informacją Narodowego
Banku Polskiego o dofinansowaniu 17 projektów nadesłanych przez media na
łączną kwotę 1 199 739,89 zł w ramach Konkursu Grantowego NBP na okres 1
września 2005 r. - 31 stycznia 2006 r. na program edukacyjny „Polska droga do
euro”.
Jak wiadomo po dzikiej prywatyzacji, dzieki ktorej mamy 18% bezrobocie
Balcerowicz chce teraz zapewnic, ze po jego odejsciu z NBP nie bedzie
Polskiej waluty. A poniewaz strefa euro ma wielokrotnie nizszy wskaznik
rozwoju niz kraje Eurokolchozu poza ta strefa wiec Balcerowicz chcialby
zalozyc nam kaftan bezpieczenstwa w postaci waluty euro, ograniczajacy nasza
gospodarke do tepa rozwoju Wloch, Francji czy Niemiec.
Obserwuj wątek
    • andrzej.sawa Re: Balcerowicz funduje indoktrynacje nas temat e 16.04.06, 21:03
      Jak można nie znając ekonomii pisać na ten temat?Naucz się.
      • mirmat1 Jak można znając ekonomie doprowadzic do 18% bezr 16.04.06, 21:18
        .....bezrobocia ?????????????????????
        andrzej.sawa napisał:
        > Jak można nie znając ekonomii pisać na ten temat?Naucz się.
        Mirmat: Balcerowicz jest tylko "autorytetem" w dziedzinie Marksizmu i Leninizmu.
        • kropek_oxford A jak mozna bylo za komuny doprowadzic do 30% 16.04.06, 21:21
          overmanning? I 60% w rolnictwie indywidualnym? I tak rejestrowane bezrobocie
          jest w Polsce zadziwiajaco niskie:)))
          • mirmat1 To dzieki wykladom Balcera na temat Marksizmu 16.04.06, 21:26
            kropek_oxford napisał:
            > overmanning? I 60% w rolnictwie indywidualnym? I tak rejestrowane bezrobocie
            > jest w Polsce zadziwiajaco niskie:)))
            Mirmat: strach POstKomuny przed rzadem PiS-SO-LPR-PSL jest zrozumiany. Podobnie
            jak strach przed nadchodzacymi Komisjami Sejmowymi. Dlatego Soros woli rozwalac
            waluty innych niz Polska krajow.
            • andrzej.sawa Re: To dzieki wykladom Balcera na temat Marksizmu 16.04.06, 21:28
              Strach uczciwych Polaków jest przed tym,że przestępca leper ma być wecepremierem.
              • mirmat1 Wielcy zlodzieje malych wieszaja. 16.04.06, 21:38
                andrzej.sawa napisał:

                > Strach uczciwych Polaków jest przed tym,że przestępca leper ma być
                wecepremierem.
                Mirmat: usmialem sie bez miary kiedy pacholek superaferzysty Sorosa, Aleksander
                Smolar nazwal Leppera kryminalista u Monisi Olejnik. Zatoczylem sie ze smiechu
                kiedy agent na sluzbie PRL - Olechowski bredzil cos Lepperowi u Lisa na temat
                postaw moralnych !!!!
        • andrzej.sawa Re: Jak można znając ekonomie doprowadzic do 18% 16.04.06, 21:27
          A kto wie jakie jest w Polsce bezrobocie?
          Zarejestrowane jest 18%,a faktyczne?
          Znajdż w wielu rejonach ludzi do roboty.Nie ma, bo pracują za granicą albo w
          Polsce na czarno.
          Na szczęście, chyba jest prawdą,że faktyczne bezrobocie w Polsce to 8-10 %.
    • lux_veritatis Re: Balcerowicz funduje indoktrynacje nas temat e 16.04.06, 21:15
      Autorom tej stronki polecam świetny, świeżutki raport Conseil d'Analyse
      économique (możnaby przetłumaczyć i rozpowszechnić tutaj):
      www.cae.gouv.fr/rapports/dl/59.pdf
      ...gdzie jest też dużo o euro. Zajawka na BJournal:
      www.brusselsjournal.com/node/974
      > www.zlotytak.pl/?sr=!czytaj&id=84&dz=Polska&x=2&pocz=0&gr=
    • kropek_oxford Sorki, a jaka ma Polska "walute"? ""Dulary", co 16.04.06, 21:17
      je wujo z Hameryki prywiozl, gdzie zapieprzal na czarno na saksach?
      • mirmat1 Czy kupiles juz euro za 6 zlotych ??????????????? 16.04.06, 21:23
        kropek_oxford napisał:
        > je wujo z Hameryki prywiozl, gdzie zapieprzal na czarno na saksach?
        Mirmat: biorac pod uwage poziom IQ na wyspach co potwierdza twoj jezyk czekasz
        teraz na Sorosa by zalatwil zlotowke. Sorry, Soros stracil fortune jaka ukradl
        na walke z Bushem w ostatnich wyborach. Nawet Balcer (na wylocie) nie moze
        zatrzymac Gieldy Warszawie. GPW kpi sobie z "liberalow".
    • adalberto3 Wiele w tym prawdy. Cóż, Balcerowicz ... 16.04.06, 21:23
      .. ekonomista-monetarysta zbyt często okazywał się tylko wykonawcą poleceń
      międzynarodowych instytucji finansowych. Wierne stosowanie tych dyrektyw
      jeszcze żadnemu państwu nie wyszło na zdrowie. Każdy kraj ma swoją specyfikę
      i inaczej powinien być rządzony. Zbyt wczesne było wprowadzenie płynnego kursu
      złotówki. Zbyt wysoki jej kurs sprzyjał wprawdzie spłatom zagranicznego
      zadłużenia i ogólnie transferom zysków z Polski, doprowadził niestety do
      deficytu w bilansie handlu zagranicznego. Inne kraje budowały swoje potęgi na
      handlu zagranicznym. Japonia poprzez wyższe ceny wewnętrzne od stosowanych
      wobec artykułów eksportowych. Chiny przez zaniżony i sztywny kurs swojej waluty.
      Mam wrażenie, że w Polsce na siłą wymyśla się nowe zasady ekonomii.
      • mirmat1 Chyba w koncu uczymy sie od Azjatyckich Tygrysow 16.04.06, 21:34
        adalberto3 napisał:
        > .. ekonomista-monetarysta zbyt często okazywał się tylko wykonawcą poleceń
        > międzynarodowych instytucji finansowych. Wierne stosowanie tych dyrektyw
        > jeszcze żadnemu państwu nie wyszło na zdrowie. Każdy kraj ma swoją specyfikę
        > i inaczej powinien być rządzony. Zbyt wczesne było wprowadzenie płynnego
        kursu złotówki. Zbyt wysoki jej kurs sprzyjał wprawdzie spłatom zagranicznego
        > zadłużenia i ogólnie transferom zysków z Polski, doprowadził niestety do
        > deficytu w bilansie handlu zagranicznego. Inne kraje budowały swoje potęgi na
        > handlu zagranicznym. Japonia poprzez wyższe ceny wewnętrzne od stosowanych
        > wobec artykułów eksportowych. Chiny przez zaniżony i sztywny kurs swojej
        waluty.
        > Mam wrażenie, że w Polsce na siłą wymyśla się nowe zasady ekonomii.
        Mirmat: dobrze jest nie odkrywac Ameryki kiedy adekwatne przyklady sa pod reka.
        Przyklad Korei Poludniowej, Tajwanu czy Sigapuru pokazuje jak kraje pobawione
        kompletnie surowcow naturalnych, narazone na tajfuny, trzesienie ziemi potrafia
        wyrwac sie ze statusu III Swiata. Ale co potrzeba to madrej interwencji panstwa.
        • andrzej.sawa Re: Chyba w koncu uczymy sie od Azjatyckich Tygry 16.04.06, 21:38
          No nie mów o mądrej ingerencji państwa w wypadku znanego bankructwa firmy z
          Korei.Niestety interwencjonizm państwowy nie jest zbyt mądry,bo jest
          polityczny,a u nas politykiem jest leper /i jego banda/,oraz wielu podobnych.No
          i jaki interwencjonizm ci szaleńcy wymyślą?
          • mirmat1 Chyba w koncu uczymy sie od Azjatyckich Tygrysow 16.04.06, 21:42
            andrzej.sawa napisał:

            > No nie mów o mądrej ingerencji państwa w wypadku znanego bankructwa firmy z
            > Korei.Niestety interwencjonizm państwowy nie jest zbyt mądry,bo jest
            > polityczny,a u nas politykiem jest leper /i jego banda/,oraz wielu
            podobnych.No i jaki interwencjonizm ci szaleńcy wymyślą?
            Mirmat: najwieksza gwarancja, ze Lepper zaskoczy nas pozytywnie jest jazgot
            Fundacji "Batorego" (!)
            Prolemy Korei Poludniowej zaczely sie, kiedy po wyborach w poznych latach 90
            tych jacys idioci zaczeli "liberalizowac" gospodarke. O ile wiem Korea
            Poludniowa juz wyleczyla sie z "liberalizmu" i rozwoj skoczyl do gory.
        • adalberto3 Re: Chyba w koncu uczymy sie od Azjatyckich Tygry 16.04.06, 21:42
          One też narobiły dużo błędów głównie poprzez przeinwestowanie i duże zadłużenie.
          Chodzi głównie o to, by uczyć się na doświadczeniach innych i nie powtarzać ich
          błędów.
          • mirmat1 Japonia i Korea tez przeszly chorobe "liberalizmu" 16.04.06, 21:53
            adalberto3 napisał:

            > One też narobiły dużo błędów głównie poprzez przeinwestowanie i duże
            zadłużenie.
            > Chodzi głównie o to, by uczyć się na doświadczeniach innych i nie powtarzać
            ich błędów.
            Mirmat: Oczywiscie my mamy rowniez wlasne wspaniale doswiadczenia z II RP kiedy
            szczegolnie w czasach rzadow Pilsudsczykow, kiedy mimo swiatowej recesji po
            krachu z 1927 roku wybudowalismy Gdynie, magistrale Slask -Porty Centralny
            Okreg Przemyslowy, przemysl chemiczny i zbrojeniowy, Cegielskiego i to
            wlasciwie za wlasne pieniadze.
            Japonia i Korea musialy tez przejsc ostatnio chorobe "liberalizmu" ale o ile
            rozumie maja ja juz za soba. Dla mnie najbardziej imponujacym jest przyklad
            Singapuru, gdzie ulokowalem czesc swoich oszczednosci.
      • adalberto3 Re: Wiele w tym prawdy. Bez znacznego ... 16.04.06, 21:39
        ... zmniejszenia bezrobocia i bez wyrównania bilansu handlu zagranicznego Polska
        nie powinna przystępować do strefy EURO. Znaczne zmniejszenie oznacza dla mnie
        osiągnięcie poziomu ok. 10%. Ważne jest też ustalenie odpowiedniego kursu
        przeliczeniowego. Powinien on wynosić ok. 4,5 zł za 1 EURO, a mośe nawet nieco
        więcej. Jeszcze przed wprowadzeniem EURO złą zasadą stosowaną w tzw."wężu
        walutowym" było zawyżanie kursów niektórych walut. Tak działo się np. z włoskim
        lirem, hiszpańską pesetą, jak również z angielskim funtem. Włosi na początku
        lat 90-tych byli szczęśliwi, gdy mogli obniżyć znacznie wartość swojej waluty
        wobec niemieckiej marki. Obniżyli o 40% i od razu gospodarka włoska poprzez
        eksport ruszyła z miejsca. Przed wprowadzeniem EURO wartość swoich walut mogły
        obniżyć Hiszpania, Portugalia i Grecja. Holandia do tej pory jest zła za
        zawyżenie kursu przeliczeniowego o 10% (o tyle spadł eksport).
        • andrzej.sawa Re: Wiele w tym prawdy. Bez znacznego ... 16.04.06, 21:45
          Przecież u nas bezrobocie faktyczne jest ok.10%.
          A kurs złotego jest najprawdopodobniej niedoszacowany.Są poglądy,że nawet o
          ok.20%,a Ty chcesz go obniżać.
          Manipulacje kursem bywają dobre na krótką metę-tak twierdzi wielu ekonomistów.
          • mirmat1 Moze jakis przyklad ???????????????? 16.04.06, 21:58
            andrzej.sawa napisał:

            > Przecież u nas bezrobocie faktyczne jest ok.10%.
            > A kurs złotego jest najprawdopodobniej niedoszacowany.Są poglądy,że nawet o
            > ok.20%,a Ty chcesz go obniżać.
            > Manipulacje kursem bywają dobre na krótką metę-tak twierdzi wielu ekonomistów.
            Mirmat: dlaczego wszystkich krew zalewa co do niedoszacowania chinskiej waluty
            OPROCZ OCZYWISCIE CHINCZYKOW ?
    • lux_veritatis Re: Balcerowicz funduje indoktrynacje nas temat e 16.04.06, 21:25
      Przypominam też, że eurokomuchy do dziś nie przyznały sie ile nakradły z
      publicznego pieniądza na bizantyjską kampanię stręczenia do UE.

      > Burza powstaje odnosnie tego, ze Narodowy Bank Polski finansował "programy
      > edukacyjne" majace na celu wprowadzenie w Polsce euro.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka