tornson Szmata Kukliński to szeregowiec i może być 07.08.06, 19:52 awansowany co najwyżej na starszego szeregowca! Powtarzan to jeszcze raz i nie wiem czemu wycięto mój poprzedni post. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Jak słyszę Kukliński, od razu przypomina mi się 07.08.06, 20:02 Potop i jedna postać, też przed zdegradowaniem pułkownik, niejaki Kuklinowski. Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia.m.c Re: Jak słyszę Kukliński, od razu przypomina mi s 07.08.06, 20:05 tornson napisał: > Potop i jedna postać, też przed zdegradowaniem pułkownik, niejaki Kuklinowski. Myslisz ,że kukliński to jego potomek, ja też tak uważam. Odpowiedz Link Zgłoś
sanitarny Re: Kukliński pośmertnie generałem: tak czy nie? 07.08.06, 22:10 Popatrzcie na naszych sasiadow,ani plk. von Stauffenberg w Niemczech,ani gen.Wlasow w Rosji nie beda nigdy bohaterami,ludzie ci zdradzili wtedy, gdy kraj byl w potrzebie,obaj zawisli.Swiat powaza tylko tych,ktorzy dotrzymuja przysiegi,swiat liczy sie tylko z tymi, ktorzy ukarza tych ktorzy przysiege zlamali,ci ktorzy chca go awansowac przynosza wstyd Polsce.Polacy beda widziani jako narod sprzedawczykow,narod bez honoru,narod ktory mozna kupic za pieniadze czy polityczne obiecanki,narod psiakow lizacy raz Rosjan,raz USA.Narod na ktorego nie mozna liczyc. Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia.m.c Re: Kukliński pośmertnie generałem: tak czy nie? 07.08.06, 22:15 sanitarny napisał: > Popatrzcie na naszych sasiadow,ani plk. von Stauffenberg w Niemczech,ani > gen.Wlasow w Rosji nie beda nigdy bohaterami,ludzie ci zdradzili wtedy, gdy > kraj byl w potrzebie,obaj zawisli.Swiat powaza tylko tych,ktorzy dotrzymuja > przysiegi,swiat liczy sie tylko z tymi, ktorzy ukarza tych ktorzy przysiege > zlamali,ci ktorzy chca go awansowac przynosza wstyd Polsce.Polacy beda widziani > > jako narod sprzedawczykow,narod bez honoru,narod ktory mozna kupic za pieniadze > > czy polityczne obiecanki,narod psiakow lizacy raz Rosjan,raz USA.Narod na > ktorego nie mozna liczyc. Dokładnie!! i wcale mnie nie dziwi .że Polakow mają za śmiecie!!! jaśli dl naszegonarodu ,ZDRAJCA ma byc za bohatera to , czas na rządy piskow,one jak nawet nie pies ale jak hiena. bo pies pana swego "kocha" Odpowiedz Link Zgłoś
racja70 Kukliński 07.08.06, 23:46 błędy w pierwszym poście: -brał pieniądze - nie do ręki, ale na konto -nie przysięgał w AK - zygot nie brali do konspiracji kluczowe dla oceny jest ustalenie, kiedy przestało mu się podobać w PRL-u ? Odpowiedz Link Zgłoś
zgryzik1 Re: Kukliński 08.08.06, 00:07 a ja zakładam, że się bał, ale chciał być bohaterem. W swoim mniemaniu był nim. W oczach wielu jest nim. Ale jakże głupim i szkodliwym bohaterem !!!!!!!!!!!!!!!! Przez kilka (8-?) lat - kilka tysięcy stron tajnych dokumentów. W tym czsie Polska wydawała miliony na wojsko, a on to dewaluował i dawał amerykanom za grosze. Gdy Wałesa skakał przez płot, on już od 6 lat kablował. Nie był Nostradamusem gdy zaczynał. Nie mógł wiedzieć jak to będzie w 81. Do tej pory Mogło dojść do jakiegoś konfliktu - choćby z winy wrednych ruskich ! A wtedy nasi chłopcy (a może także Czesi lub Wegrzy) umiereliby szybciej, łatwiej, sprawniej i taniej dla NATO. Gdy się wydało, jeszcze jakiś czas - zanim przyjęto nas do spólki - wydawaliśmy forsę na wymianę zdradzonych tajemnic - a półki już pustoszały. A później wojnę i tak nam zrobili. Ktoś powie - taka była - musiała być cena. Ze mogło być gorzej. A ja nie chcę aby w przyszłości i w przeszłości i teraz Polacy mieli takich i tak ryzykujących generałów. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Kukliński 08.08.06, 00:12 Kukliński po prostu w pewnym momencie uznał, że władcy PRLu łamią podstawowe prawa narodu polskiego. Co miał zrobić? Zrobił to co mógł - chciał zaszkodzić armii która okupowała Polskę. No chyba że dla niektórych Armia Radziecka = Wojsko Polskie i ZSRR = Polska. Odpowiedz Link Zgłoś
janosik6 najgorsze w tym wszystkim jest to ze takich smieci 08.08.06, 00:22 jak ten sprzedajny parowa-kuklinski jest w polsce sporo.. Wypadaloby ich wszystkich osadzic jak teraz sadzimy tego gnoja bekarta kuklinskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Najgorsze jest to iż kuklinizacja sięga 08.08.06, 16:02 najwyższych władz państwowych. Minister obrony to współpracownik CIA, a władza wysługuje się jak wierne kundle amerykansyństwu. A jak do tego dodamy że śmiecie rządzące Polską chcą wystawić nasz kraj do wzięcia na siebie uderzenia jądrowego (tarcza antyrakietowa w Polsce) które będzie szło na USA. To mamy do czynienia ze zdradą o ciężarze nie mającym precedensu w historii. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej.sawa Re: Najgorsze jest to iż kuklinizacja sięga 09.08.06, 14:52 Trollom nie powinno się odpisywać i nie piszę do ciebie idioto,ale do forumowiczów. Takiego kretyństwa,jak ten towarzysz nikt normalny nie wytrzymuje.Debil to za słabe określenie. Odpowiedz Link Zgłoś
kopytko55 Re: Kukliński 08.08.06, 00:38 aron 2004 twierdzi ze Kukliński w pewnym momencie uznał ...... Otóz w dziwnym czasie politycznym nastapił ten moment. Dziwne że nie uznał tego np w 1952 czy 1953.A może Kukliński nic nie uznał tylko po prostu wpadł w łapy amerykanów i wyjścia juz nie było. Może jakis szantazyk? Dorabianie teorii do faktów zwłaszcza po latach to dobre zajęcie dla emerytów.Takich którzy chcieli zaszkodzić armii radzieckiej mieliśmy kilka dziesiatków. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Kukliński 08.08.06, 01:12 kopytko55 napisał: > aron 2004 twierdzi ze Kukliński w pewnym momencie uznał ...... Otóz w dziwnym > czasie politycznym nastapił ten moment. Dziwne że nie uznał tego np w 1952 czy > 1953. uznał pewnie już wcześniej, ale może wkurzyła go dekada gierkowska już zupełnie. Albo np. rok 1968 i 1970. Odpowiedz Link Zgłoś
tojajurek Kukliński - generałem? Chyba żarty. 08.08.06, 01:40 Nikt nie wątpi, że zdradził dla własnych korzyści swój Kraj i swoją armię, w której przysięgał i służył dobrowolnie. Zdrada kolegów i złamanie przysięgi, nawet w najlepszych intencjach, powoduje utratę honoru oficerskiego. Do tego dochodzi zwykła dezercja, która jest przestępstwem wynikającym z tchórzostwa i chęci uniknięcia odpowiedzialności za zdradę. Żeby było paskudniej - zdrada nie przyniosła żadnych efektów i skutków pozytywnych dla Polski. Reasumując - nawet jeśli intencje miał czyste i patriotyczne - żaden oficer (przynajmnie dawniej) nie podałby takiemu ręki. Ale to jest gra polityczna z tym awansem na generała, może żeby uhonorować pewien rodzaj właściwej (?) postawy patriotycznej. Jeśli tak, to ja akurat jestem kategorycznie przeciwny promowaniu oportunizmu, interesowności i niedotrzymywania przyrzeczeń. Białe ma być białe - jak powiedział Premier Czyste Dobro. Odpowiedz Link Zgłoś
wiktor321 Uratwal honor polskiego wojska. 08.08.06, 02:00 Co zyskal? Nic.Co stracil?Bydlaki zamordowali mu synow.Wiedzial czym ryzykuje i pomimo tego postanowil walczyc z czerwona banda.Panowie oficerowie z LWP komu sie wyslugiwaliscie. I odpowiedzcie sobie na pytanie jak mozna zdradzic zdrajcow. Odpowiedz Link Zgłoś
kopytko55 Re: Kukliński 08.08.06, 13:26 aronie 2004 za dużo tu tych ,, może,, ,,prawdopodobnie,,A kryje się za tym zwykła proza: baby, alkohol no i money.Ale bohaterowi nie można tego przypisywać.Broń Boże. On tylko dumał, przeżywał,cierpiał,zamykał się w sobie. I wiedział ze będzie wielkim...... Odpowiedz Link Zgłoś
kecawy Tak Tak Tak-po stokroć Tak 09.08.06, 15:50 Młodym Polakom potrzebne jest proste przesłanie .Kto był po stronie Dobra a kto był po stronie Zła kecaw Odpowiedz Link Zgłoś
r3003 Re: Tak Tak Tak-po stokroć Tak 09.08.06, 17:41 Kiedy Pułkownik Kukliński zobaczył jaki los (wojna atomowa na terenie Polski) sowieci gotują naszemu krajowi, zrobił to co powinien. A co do złamania przysięgi (wielu Forumowiczów się tu wypowiada w kategorycznym tonie, że to zdrada, że Kukliński to szmata, itd.), to czy przysięga złożona np. bandziorom z Pruszkowa jest obowiązująca? Przecież ludzie się zmieniają i nawet po latach, rozumiejąc sytuację i swoje błędy, potrafią wysnuć wnioski i zmienić swoje postępowanie w imię wyższych racji. Pułkownik (mam nadzieję, że pośmiertnie generał) nie brał ani grosza za to co robił aby uchronić swój kraj przed totalnym zniszczeniem. Jaruzel i cała banda de facto sowieckich wojaków w mundurach LWP ma mu za złe, że zdemaskował ich zdradę!!! Nie zdziwię się jeśli potępiające Kuklińskiego na tym Forum głosy, to szczekanie starych tawariszczi, bo w istocie im wyżej stawia się teraz naszego BOHATERA, tym niżej spada ten zdrajczy prosowiecki pomiot. Chylę czoło przed naszym Wielkim Patriotą. Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia.m.c Re: Kukliński pośmertnie generalissimusem raczej. 09.08.06, 19:19 Popieram. Może być nawwet ojcem narodu. Odpowiedz Link Zgłoś
janusz2704 Re: Kukliński pośmertnie generałem: tak czy nie? 19.10.06, 13:42 Ale dzisiaj tylko zdrajca jest bohaterem Odpowiedz Link Zgłoś