hillux 09.08.06, 09:18 Wydaje się, że to SB rękoma Bolka, Zapalniczki, Delegata i innych obaliła komunę. Styropian zaczyna powoli śmierdzieć. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
1normalnyczlowiek Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 09:24 hillux napisał: > Wydaje się, że to SB rękoma Bolka, Zapalniczki, Delegata i innych > obaliła komunę. ---> Jeżeli założymy, że "komuna" to przede wszystkim ludzie, to możemy powiedzieć, że esbe nie obaliło , lecz postawiło - postkomunistów na nogi (i wprowadziło na salony). Odpowiedz Link Zgłoś
reakcjonista1 Moskwa obaliła komunę 09.08.06, 09:25 zdecydowała o tym zapaść gospodarcza, zacofanie, beznadziejność. U nas SB tylko postarała sie o handicap na III RP. Odpowiedz Link Zgłoś
reakcjonista1 Re: Na kolana przed SB 09.08.06, 09:40 Przestań bredzic. SB wykonywało zawsze polecenia Moskwy. Odpowiedz Link Zgłoś
reakcjonista1 Re: To na kolana przed Moskwą! 09.08.06, 12:56 Dobrze sie czujesz? Moskwa nie miała wyboru, niedouczony trollu. Na kolana przed Reagana! Odpowiedz Link Zgłoś
a.adas Re: To na kolana przed Moskwą! 09.08.06, 12:58 Na kolana przed ceną baryłki ropy! Jak już... Odpowiedz Link Zgłoś
reakcjonista1 Re: A ty weź szabelkę i wal na Moskwę jak Polak K 09.08.06, 12:57 Nie twoja rozczochrana co ja bede robił tolerancyjny do bólu pedeku. Odpowiedz Link Zgłoś
reakcjonista1 Re: Olewam cię z mojej rozczochranej oszołomie 09.08.06, 14:49 A ja ciebie oszołomski pedeku. Odpowiedz Link Zgłoś
nonno1 Re: To nie styropian śmierdzi 09.08.06, 09:50 To usilne poszukiwania agentów prowadzą do absurdów i opluwania bohaterów (np. Wałęsy, którego osobiście nie lubię, ale oddaję mu należne za Solidarność). Odpowiedz Link Zgłoś
blazare Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 09:52 hillux napisał: > Wydaje się, że to SB rękoma Bolka, Zapalniczki, Delegata i innych > obaliła komunę. > Styropian zaczyna powoli śmierdzieć. Komunę obalili polscy komuniści, którzy przejęli władzę na początku lat 70tych i zaczęli na potęgę zadłużać kraj i inwestować w zupełnie irracjonalne dziedziny gospodarki na niespotykaną dotychczas skalę. Klęski dopełniła "polska liberalizacja komunizmu", która nauczyła Polaków wynosić zakłady pracy w reklamówkach, kraść na potęgę, obijać się i bumelować. Nehemiasz Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 09:57 blazare napisał: > zaczęli na potęgę zadłużać kraj i inwestować w zupełnie irracjonalne dziedziny > gospodarki na niespotykaną dotychczas skalę. ---> To samo robili przez te 16 lat. A jak komornik lub US deptał po piętach, to szybko podpisywali ze znajomymi kwity o pożyczkach z wsteczną datą. I jak to się mówi: Tamci mogli wtedy sobie nadmuchać ... Odpowiedz Link Zgłoś
kura56 Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 10:19 SB tylko kontrolowało transformację. Gdyby nie miało zapewnionej ścisłej kontroli, ani PZPR, ani Moskwa nigdy by się na żadną transformacje nie zgodziły. Woleliby zagłodzić naród w środku Europy. Dlatego nigdy nie przemawiały do mnie argumenty typu: zmusiła ich sytuacja gospodarcza. Nic podobnego . Przecież rząd się zawsze wyżywił. A im nigdy nie chodziło o społeczeństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
kapucynka9 Komuna sama zdechła, a teraz dzielnych myśliwych 09.08.06, 10:15 nam się namnożyło jak pluskiew. Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek Pokaż gdzie ją (komunę) zakopano - to uwierzę. 09.08.06, 10:25 kapucynka9 napisała: > Komuna sama zdechła, > a teraz dzielnych myśliwych nam się namnożyło jak pluskiew ---> Prawdopodobnie uważasz, że jest wolny rynek, wiesz popyt - podaż. Gdyby nie było "zwierzyny" to nie byłoby też "myśliwych". Odpowiedz Link Zgłoś
haen1950 Re: Pokaż gdzie ją (komunę) zakopano - to uwierzę 09.08.06, 10:28 A gdzie ten pokot? Chyba ze ślepaków strzelają. Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek Nie wiesz,że trzeba najpierw wypłoszyć... 09.08.06, 10:36 haen1950 napisał: > A gdzie ten pokot? Chyba ze ślepaków strzelają. ---> ... skoro tak się PO krzakach POchowali. Odpowiedz Link Zgłoś
jack20 Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 10:31 Komune obalil sam wielki imperator Gorbaczow. To fakt powszechnie znany, ceniony i udowodniony wiec nie cudujcie doszukiwac sie polskich korzeni. Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek Obalił z pomocą polskich "korzeni" :) 09.08.06, 10:38 jack20 napisał: > Komune obalil sam wielki imperator Gorbaczow. To fakt powszechnie znany, > ceniony i udowodniony wiec nie cudujcie doszukiwac sie polskich korzeni. Odpowiedz Link Zgłoś
leszek.sopot Gorbaczow? 09.08.06, 12:53 Pierwszego grudnia 1989 r. o godz. 10.47 na pusty i szczelnie obstawiony przez policję plac św. Piotra wjechała opancerzona limuzyna, w której przyjechał na audiencję do Jana Pawła II radziecki przywódca Michaił Gorbaczow. Papież powitał gościa w wielkiej Sali Tronowej, a następnie zaprosił na półtoragodzinną rozmowę do swojej „prywatnej biblioteki”. Nigdy nie zdradzono o czym rozmawiano w bibliotece. Po jej zakończeniu Ojciec Święty powiedział o tym „znaku czasów, które powoli dojrzewały i przynoszą wielkie nadzieje na przyszłość”. W odpowiedzi Gorbaczow przyznał, że „dzisiejsze wydarzenie ma znaczenie niezwykłe”. Cała prasa światowa nadała wydarzeniu ogromne, historyczne znaczenie. Ten dzień można uznać za koniec długich i bolesnych zmagań z komunistycznym totalitaryzmem. Radio Watykańskie ustami Paula Pouparda, przewodniczącego Rady do spraw Dialogu z Niewierzącymi, komentowało po zakończeniu spotkania, że „od tej pory możemy prowadzić dialog jak bracia w przekonaniu, że Bóg nie jest wrogiem człowieka, a wszyscy ludzie mogą wspólnie pracować przy budowie wspólnego domu”. Jan Paweł II i za Jego sprawą cała Polska nadała piętno wszystkim przemianom politycznym końca XX wieku. To w Polsce rozpoczął się zmierzch komunizmu, morderczego systemu władzy, który przyczynił się do śmierci dziesiątków milionów ludzi na całej Ziemi. To za sprawą Ojca Świętego legł mur dzielący świat. Zażegnana została groźba globalnego konfliktu mogącego zniszczyć całą Ziemię. Za Jego pontyfikatu Europa odzyskała tożsamość i stała się pokojowym kontynentem z wolnymi i współpracującymi krajami. Odpowiedz Link Zgłoś
hopp Calvi 09.08.06, 13:03 Skoro mowa o Wojtyle, to nie możemy zapominać o człowieku, który za dzieło boże tego pana oddał życie. Odpowiedz Link Zgłoś
jack20 Re: Gorbaczow? 09.08.06, 13:06 Oczywiscie wielu do upadku imperium sie przyczynilo. Rownie jak papiez mozesz podac tez Reagana czy "S". Ale wykonawca "smiertelnego ciosu" dla komuny byl Gorbaczow. Jego "perestrojka" i dzialnosc w latach 85-90 doprowadzila do upadku i rozpadu imperium. Dzis za dzien i symbol upadku komuny uwaza sie upadek muru berlinskiego. Glownym architektem bezkrwawego dziela zniszczenia mogl pochodzic tylko z Rosji. A nim byl Gorbaczow. Odpowiedz Link Zgłoś
cveps Re: To ja obaliłem komunę. 09.08.06, 12:30 A tak naprawdę,do tego trzeba było zero wysiłku.Niektórym wystarczyło to,że nie lubią czytać Trybuny Ludu.Nie było w Polsce ani jednego człowieka.który by popierał w 100% komunizm.Towarzysze z Moskwy chcieli być modni i poparli progres w Polsce.Najbardziej przysłużyła się polska milicja,która uczestniczyła w opieszałych ,opornych i nieudolnych przepychankach z demonstrantami.No i sowiecki wywiad wojskowy i KGB nie byli o nich informowani.Dobrą opinię zachodowi zrobili powracający z zagranicy-tam zarabiali 3000$ miesięcznie,a w Polsce można było żyć za 12$ miesięcznie.Kolesie z okrągłego stołu to mit całkowicie oderwany od życia,ale istniejący. Odpowiedz Link Zgłoś
wirwieder Re: To ja obaliłem komunę. 09.08.06, 16:48 Znow te durne przeliczenia...W Polsce płaciło sie i dwa dolce miesięcznie za mieszkanie... Odpowiedz Link Zgłoś
wanda43 Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 13:39 Wsyzstkie sluzby specjalne w kazdym panstwie zawsze maja wplyw na polityke i politykow.Tak bylo jest i bedzie. Od kilku dni odnosze wrazenie,ze pewnym onym bardzo zalezy,aby zniszczyc legende Wałęsy i Solidarności,zdyskredytować i poniżyć wielu ludzi,ktorzy w tamtych czasach siebie i swoje rodziny narazali. W czasach krytycznych zawsze byli tacy,co sie kryli po katach i woleli byc zywą swinią niz martwym bohaterem.Teraz tak wygląda,jakby ta grupa miala przewage. Odpowiedz Link Zgłoś
kura_w_butach Komunę obalił reakcjonista1, i potem zmarł. Cześć 09.08.06, 14:40 jego pamięci. Odpowiedz Link Zgłoś
sanitarny Wlacz glosniki i klik na MP3 pö lewej stronie 09.08.06, 16:57 www.ingeb.org/songs/ru01.html Odpowiedz Link Zgłoś
kaczysta Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 16:57 Na początku lat 80-tych były podpułkownik KGB Anatolij Golicyn, który w 1961 r. poprosił on o azyl w ambasadzie USA w Helsinkach, napisał książkę ?New Lies for Old?. Analizując strategię stosowaną przez KGB, przewidział on nadchodzące przemiany krajach Europy środkowo-wschodniej. Golicyn trafnie zapowiedział szereg wydarzeń: Rządy Breżniewa, interwencja w Afganistanie, neostalinowskie akcje przeciw "dysydentom" zostaną potępione podobnie jak rządy Novotnego. Uchwalone zostaną reformy ekonomiczne na podobieństwo jugosłowiańskich, lub nawet Zachodu. ... Otwarte zostaną kluby polityczne dla bezpartyjnych, a czołowi dysydenci utworzą jedną lub więcej partii alternatywnych. ... Cenzura ulegnie ograniczeniu; pojawią się kontrowersyjne książki, filmy, sztuki teatralne, wielu autorów powróci do ZSRR i będzie kontynuować kariery. ... Obywatele ZSRR uzyskają większą wolność podróżowania na Zachód. ... Gdyby ta liberalizacja miała objąć Niemcy Wschodnie, to na porządku dziennym stanęłoby zburzenie muru berlińskiego. Przewidział także pojawienie się liberała w stylu Gorbaczowa, określając go mianem "sowieckiego Dubczeka": zostanie zorganizowana fałszywa walka o władzę i Andropowa zastąpi młodszy gensek, o bardziej liberalnym obliczu, który będzie intensywnie kontynuował liberalizację. Zdaniem Golicyna zamiarem Moskwy będzie zmiana NATO w nowy system bezpieczeństwa: Kreml będzie dążył do przekształcenia NATO w nowy, ogólnoeuropejski system bezpieczeństwa, który wyeliminowałby wpływy Amerykanów w Europie. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=45309997&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś
dr.szfajcner Nie. To Bracia Kaczynscy, Łysiak, Semka, Gargas 09.08.06, 17:11 Gargas, i reszta tzw. środowiska Gazety Polskiej. (WierzbicKi im sypal pisek w tryby ) Odpowiedz Link Zgłoś