Dodaj do ulubionych

Czy to SB obaliło komunę ?

09.08.06, 09:18
Wydaje się, że to SB rękoma Bolka, Zapalniczki, Delegata i innych
obaliła komunę.
Styropian zaczyna powoli śmierdzieć.
Obserwuj wątek
    • nabucco4 Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 09:20
      zawsze cuchnął.
    • 1normalnyczlowiek Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 09:24
      hillux napisał:
      > Wydaje się, że to SB rękoma Bolka, Zapalniczki, Delegata i innych
      > obaliła komunę.
      ---> Jeżeli założymy, że "komuna" to przede wszystkim ludzie, to możemy
      powiedzieć, że esbe nie obaliło , lecz postawiło - postkomunistów na nogi (i
      wprowadziło na salony).
    • reakcjonista1 Moskwa obaliła komunę 09.08.06, 09:25
      zdecydowała o tym zapaść gospodarcza, zacofanie, beznadziejność. U nas SB tylko
      postarała sie o handicap na III RP.
      • wirwieder Na kolana przed SB 09.08.06, 09:39
        I dziekować za obalenie komuny!
        • reakcjonista1 Re: Na kolana przed SB 09.08.06, 09:40
          Przestań bredzic. SB wykonywało zawsze polecenia Moskwy.
          • po_godzinach To na kolana przed Moskwą! 09.08.06, 09:40
            • reakcjonista1 Re: To na kolana przed Moskwą! 09.08.06, 12:56
              Dobrze sie czujesz?
              Moskwa nie miała wyboru, niedouczony trollu.
              Na kolana przed Reagana!
              • a.adas Re: To na kolana przed Moskwą! 09.08.06, 12:58
                Na kolana przed ceną baryłki ropy!
                Jak już...
          • kapucynka9 A ty weź szabelkę i wal na Moskwę jak Polak Katol 09.08.06, 09:44
            • reakcjonista1 Re: A ty weź szabelkę i wal na Moskwę jak Polak K 09.08.06, 12:57
              Nie twoja rozczochrana co ja bede robił tolerancyjny do bólu pedeku.
              • kapucynka9 Olewam cię z mojej rozczochranej oszołomie 09.08.06, 13:41
                • reakcjonista1 Re: Olewam cię z mojej rozczochranej oszołomie 09.08.06, 14:49
                  A ja ciebie oszołomski pedeku.
    • nonno1 Re: To nie styropian śmierdzi 09.08.06, 09:50
      To usilne poszukiwania agentów prowadzą do absurdów i opluwania bohaterów (np.
      Wałęsy, którego osobiście nie lubię, ale oddaję mu należne za Solidarność).
    • blazare Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 09:52
      hillux napisał:

      > Wydaje się, że to SB rękoma Bolka, Zapalniczki, Delegata i innych
      > obaliła komunę.
      > Styropian zaczyna powoli śmierdzieć.

      Komunę obalili polscy komuniści, którzy przejęli władzę na początku lat 70tych i
      zaczęli na potęgę zadłużać kraj i inwestować w zupełnie irracjonalne dziedziny
      gospodarki na niespotykaną dotychczas skalę. Klęski dopełniła "polska
      liberalizacja komunizmu", która nauczyła Polaków wynosić zakłady pracy w
      reklamówkach, kraść na potęgę, obijać się i bumelować.

      Nehemiasz
      • 1normalnyczlowiek Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 09:57
        blazare napisał:
        > zaczęli na potęgę zadłużać kraj i inwestować w zupełnie irracjonalne dziedziny
        > gospodarki na niespotykaną dotychczas skalę.

        ---> To samo robili przez te 16 lat. A jak komornik lub US deptał po piętach, to
        szybko podpisywali ze znajomymi kwity o pożyczkach z wsteczną datą. I jak to się
        mówi: Tamci mogli wtedy sobie nadmuchać ...
        • kura56 Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 10:19
          SB tylko kontrolowało transformację. Gdyby nie miało zapewnionej ścisłej
          kontroli, ani PZPR, ani Moskwa nigdy by się na żadną transformacje nie zgodziły.
          Woleliby zagłodzić naród w środku Europy. Dlatego nigdy nie przemawiały do mnie
          argumenty typu: zmusiła ich sytuacja gospodarcza. Nic podobnego . Przecież rząd
          się zawsze wyżywił. A im nigdy nie chodziło o społeczeństwo.
    • kapucynka9 Komuna sama zdechła, a teraz dzielnych myśliwych 09.08.06, 10:15
      nam się namnożyło jak pluskiew.
      • 1normalnyczlowiek Pokaż gdzie ją (komunę) zakopano - to uwierzę. 09.08.06, 10:25
        kapucynka9 napisała:
        > Komuna sama zdechła,

        > a teraz dzielnych myśliwych nam się namnożyło jak pluskiew

        ---> Prawdopodobnie uważasz, że jest wolny rynek, wiesz popyt - podaż.
        Gdyby nie było "zwierzyny" to nie byłoby też "myśliwych".
        • haen1950 Re: Pokaż gdzie ją (komunę) zakopano - to uwierzę 09.08.06, 10:28
          A gdzie ten pokot? Chyba ze ślepaków strzelają.
          • 1normalnyczlowiek Nie wiesz,że trzeba najpierw wypłoszyć... 09.08.06, 10:36
            haen1950 napisał:
            > A gdzie ten pokot? Chyba ze ślepaków strzelają.

            ---> ... skoro tak się PO krzakach POchowali.
        • kapucynka9 W muzeum socjalizmu w Kozłówce. 09.08.06, 10:30
    • jack20 Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 10:31
      Komune obalil sam wielki imperator Gorbaczow. To fakt powszechnie znany,
      ceniony i udowodniony wiec nie cudujcie doszukiwac sie polskich korzeni.
      • 1normalnyczlowiek Obalił z pomocą polskich "korzeni" :) 09.08.06, 10:38
        jack20 napisał:
        > Komune obalil sam wielki imperator Gorbaczow. To fakt powszechnie znany,
        > ceniony i udowodniony wiec nie cudujcie doszukiwac sie polskich korzeni.
      • leszek.sopot Gorbaczow? 09.08.06, 12:53
        Pierwszego grudnia 1989 r. o godz. 10.47 na pusty i szczelnie obstawiony przez
        policję plac św. Piotra wjechała opancerzona limuzyna, w której przyjechał na
        audiencję do Jana Pawła II radziecki przywódca Michaił Gorbaczow. Papież
        powitał gościa w wielkiej Sali Tronowej, a następnie zaprosił na
        półtoragodzinną rozmowę do swojej „prywatnej biblioteki”. Nigdy nie zdradzono o
        czym rozmawiano w bibliotece. Po jej zakończeniu Ojciec Święty powiedział o
        tym „znaku czasów, które powoli dojrzewały i przynoszą wielkie nadzieje na
        przyszłość”. W odpowiedzi Gorbaczow przyznał, że „dzisiejsze wydarzenie ma
        znaczenie niezwykłe”. Cała prasa światowa nadała wydarzeniu ogromne,
        historyczne znaczenie. Ten dzień można uznać za koniec długich i bolesnych
        zmagań z komunistycznym totalitaryzmem. Radio Watykańskie ustami Paula
        Pouparda, przewodniczącego Rady do spraw Dialogu z Niewierzącymi, komentowało
        po zakończeniu spotkania, że „od tej pory możemy prowadzić dialog jak bracia w
        przekonaniu, że Bóg nie jest wrogiem człowieka, a wszyscy ludzie mogą wspólnie
        pracować przy budowie wspólnego domu”.
        Jan Paweł II i za Jego sprawą cała Polska nadała piętno wszystkim przemianom
        politycznym końca XX wieku. To w Polsce rozpoczął się zmierzch komunizmu,
        morderczego systemu władzy, który przyczynił się do śmierci dziesiątków
        milionów ludzi na całej Ziemi. To za sprawą Ojca Świętego legł mur dzielący
        świat. Zażegnana została groźba globalnego konfliktu mogącego zniszczyć całą
        Ziemię. Za Jego pontyfikatu Europa odzyskała tożsamość i stała się pokojowym
        kontynentem z wolnymi i współpracującymi krajami.
        • hopp Calvi 09.08.06, 13:03
          Skoro mowa o Wojtyle, to nie możemy zapominać o człowieku, który za dzieło boże
          tego pana oddał życie.
        • jack20 Re: Gorbaczow? 09.08.06, 13:06
          Oczywiscie wielu do upadku imperium sie przyczynilo.
          Rownie jak papiez mozesz podac tez Reagana czy "S".
          Ale wykonawca "smiertelnego ciosu" dla komuny byl Gorbaczow.
          Jego "perestrojka" i dzialnosc w latach 85-90 doprowadzila do upadku i rozpadu
          imperium.
          Dzis za dzien i symbol upadku komuny uwaza sie upadek muru berlinskiego.
          Glownym architektem bezkrwawego dziela zniszczenia mogl pochodzic tylko z Rosji.
          A nim byl Gorbaczow.
    • cveps Re: To ja obaliłem komunę. 09.08.06, 12:30
      A tak naprawdę,do tego trzeba było zero wysiłku.Niektórym wystarczyło to,że nie
      lubią czytać Trybuny Ludu.Nie było w Polsce ani jednego człowieka.który by
      popierał w 100% komunizm.Towarzysze z Moskwy chcieli być modni i poparli progres
      w Polsce.Najbardziej przysłużyła się polska milicja,która uczestniczyła w
      opieszałych ,opornych i nieudolnych przepychankach z demonstrantami.No i
      sowiecki wywiad wojskowy i KGB nie byli o nich informowani.Dobrą opinię
      zachodowi zrobili powracający z zagranicy-tam zarabiali 3000$ miesięcznie,a w
      Polsce można było żyć za 12$ miesięcznie.Kolesie z okrągłego stołu to mit
      całkowicie oderwany od życia,ale istniejący.
      • wirwieder Re: To ja obaliłem komunę. 09.08.06, 16:48
        Znow te durne przeliczenia...W Polsce płaciło sie i dwa dolce miesięcznie za
        mieszkanie...
    • dwatrefle Komuny nikt nie obalil 09.08.06, 12:56
      ona sie tylko przepoczwarzyla.
    • wanda43 Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 13:39
      Wsyzstkie sluzby specjalne w kazdym panstwie zawsze maja wplyw na polityke i
      politykow.Tak bylo jest i bedzie.
      Od kilku dni odnosze wrazenie,ze pewnym onym bardzo zalezy,aby zniszczyc legende
      Wałęsy i Solidarności,zdyskredytować i poniżyć wielu ludzi,ktorzy w tamtych
      czasach siebie i swoje rodziny narazali.
      W czasach krytycznych zawsze byli tacy,co sie kryli po katach i woleli byc zywą
      swinią niz martwym bohaterem.Teraz tak wygląda,jakby ta grupa miala przewage.
    • kura_w_butach Komunę obalił reakcjonista1, i potem zmarł. Cześć 09.08.06, 14:40
      jego pamięci.
    • sanitarny Wlacz glosniki i klik na MP3 pö lewej stronie 09.08.06, 16:57
      www.ingeb.org/songs/ru01.html
    • kaczysta Re: Czy to SB obaliło komunę ? 09.08.06, 16:57
      Na początku lat 80-tych były podpułkownik KGB Anatolij Golicyn, który w 1961 r. poprosił on o azyl w ambasadzie USA w
      Helsinkach, napisał książkę ?New Lies for Old?. Analizując strategię stosowaną przez KGB, przewidział on nadchodzące przemiany
      krajach Europy środkowo-wschodniej. Golicyn trafnie zapowiedział szereg wydarzeń: Rządy Breżniewa, interwencja w
      Afganistanie, neostalinowskie akcje przeciw "dysydentom" zostaną potępione podobnie jak rządy Novotnego. Uchwalone zostaną
      reformy ekonomiczne na podobieństwo jugosłowiańskich, lub nawet Zachodu. ... Otwarte zostaną kluby polityczne dla
      bezpartyjnych, a czołowi dysydenci utworzą jedną lub więcej partii alternatywnych. ... Cenzura ulegnie ograniczeniu; pojawią
      się kontrowersyjne książki, filmy, sztuki teatralne, wielu autorów powróci do ZSRR i będzie kontynuować kariery. ... Obywatele
      ZSRR uzyskają większą wolność podróżowania na Zachód. ... Gdyby ta liberalizacja miała objąć Niemcy Wschodnie, to na porządku
      dziennym stanęłoby zburzenie muru berlińskiego.
      Przewidział także pojawienie się liberała w stylu Gorbaczowa, określając go mianem "sowieckiego Dubczeka": zostanie
      zorganizowana fałszywa walka o władzę i Andropowa zastąpi młodszy gensek, o bardziej liberalnym obliczu, który będzie
      intensywnie kontynuował liberalizację.
      Zdaniem Golicyna zamiarem Moskwy będzie zmiana NATO w nowy system bezpieczeństwa: Kreml będzie dążył do przekształcenia NATO w
      nowy, ogólnoeuropejski system bezpieczeństwa, który wyeliminowałby wpływy Amerykanów w Europie.

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=45309997&v=2&s=0
    • dr.szfajcner Nie. To Bracia Kaczynscy, Łysiak, Semka, Gargas 09.08.06, 17:11
      Gargas, i reszta tzw. środowiska Gazety Polskiej.
      (WierzbicKi im sypal pisek w tryby )

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka